Autor Wątek: Anime  (Przeczytany 58207 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Anime
« Odpowiedź #105 dnia: Kwiecień 11, 2016, 22:54:47 pm »
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Anime
« Odpowiedź #106 dnia: Kwiecień 11, 2016, 22:55:22 pm »
hej, DBS jak chce to potrafi uderzyć w odpowiednie nuty :P Problem polega na tym, że granie na sentymentach jest koncertowo kładzione przez wykonanie.

Co do tego spoilera - jest to śmieszne o tyle, że to samo mówili 10 epków wcześniej podczas walki z freezerem.

Zresztą całość tak ogólnie sprawia wrażenie, jakby była tworzona przez amatorów którzy o DB i DBZ tylko od kogoś słyszeli. To trochę jak nieudolne kopiowanie gier indie przez dużych wydawców - dostrzegają pewne elementy, ale nie potrafią zrozumieć czemu dobrze ze sobą współgrały i w efekcie wychodzi autoparodia. Walki są krótkie i kiepsko rysowane, nie ma krwi ani ran (tylko kilka przepaleń na wylot, narysowanych jak cięcia mieczem w SW - czytaj jarząca się dziura), brakuje jakiegokolwiek napięcia. Ok, w starych DB też mieliśmy festiwal "do tej pory nie walczyłem na 100% ale teraz pokażę co umiem", co powtarzano następnie 4 razy w tej samej walce, ale tutaj nawet nie widać żeby zaczęli się starać. W jednym odcinku bóg goku o mało nie niszczy wszechświata idąc na całość w trakcie walki, pięć odcinków pozniej stajr się superbogiem i nagle idąc na całość jego ciosy nie zagrażają nawet ziemi. Nawet nowych technik nie chciało im się wymyślać, przez co w walce z beerusem goku pięc razy używa kamehamehy z jednym i tym samym skutkiem. Do tego jest tu tyle dziur ze japierdole, smoczych kul użyli już chyba ze trzy razy w przeciągu 10 odcinków, jakby reguła ze trzeba czekać rok nagle przestała obowiązywac. Sztuczne dramaty i wprowadzanie wątków, o ktorych po chwili się zapomina (jak kuririn chcący wrócić do walki, czy piccolo poswiecajacy sie dla gohana ktory ginie po jednym strzale jak ciota) to juz tylko wisienka na torcie.

PS. dalej nie rozumiem czemu pocieli tę scenę walki starych postaci, piccolo zdejmujący ciuchy których przydupas freezera nie jest w stanie utrzymac był epicki

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Anime
« Odpowiedź #107 dnia: Kwiecień 11, 2016, 23:02:56 pm »

I czemu nie tłuką wszystkich w tym boskim trybie? -__-

http://teamfourstar.com/video/dbz-abridged-movie-super-android-13-teamfourstar-tfs/

10:49

Zrozumiałem :P

Sent - jeszcze wkurza ciągłe wrzucanie beerusa (piwusa) w fabułę Zetki (to on kazał zniszczyć Saiyan -_-), wiedział o Buu. Szkoda, że nie jest matką Goku xD

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Anime
« Odpowiedź #108 dnia: Kwiecień 11, 2016, 23:07:34 pm »
atrion - zdziwiłbyś się? :F A, zapomniałem o siostrze bulmy, i że zna od dziecka jacoba. Wrzucanie go w fabułę Zetki nie byłoby jeszcze takie złe (że wiedział o buu, czy że ojciec freezera go przed nim ostrzegał) gdyby to nie było takie nachalne, jak ta scena z ojcem vegety. Nawet to nieszczesne odrodzenie freezera byłoby ok, gdyby było PRZED beerusem, a najlepiej także i buu. Inaczej wygląda to jak kiepski fanfik na poziomie Zmierzchu.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Anime
« Odpowiedź #109 dnia: Kwiecień 11, 2016, 23:09:41 pm »
Mówią krótko - seria jest chujowa.

Swoją drogą - skończyli tego Kaia w ogóle? Czy oglądalność tak spadła, że na Cellu poprzestali?

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Anime
« Odpowiedź #110 dnia: Kwiecień 11, 2016, 23:15:43 pm »
nie no, do kompletnego dna jej jeszcze trochę brakuje, ten epek gdzie bulma się zastanawia czy beerusowi można ufać aje jeszcze nadzieję, tak jak rozgrywki whispa i jego tajemnicza rola na dworze. Aczkolwiek rownie dobrze moze to byc taka sama zagrywka jak ta z yamchą i Tienem zastanawiającym się czy vegeta nie jest znowu zły :F
Na pewno nie jest to w każdym razie dobre anime, ani nawet średnie. Ma momenty, ale jest słabe i rozczarowujące, jak zrobione na odpierdol i dla dzieci (co potwierdzają wywiady), zamiast pozwolić mu dojrzeć wraz z publicznością tak jak Zetka dorastała z widzami DB podejmując się bardziej dorosłych tematów (mniej żartów o penisach, więcej o tym ż nie można całe życie się uczyć, czasem trzeba komuś wpierdolić. I najlepiej zrobić to trenując, a nie pijąc magiczne wody).

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Anime
« Odpowiedź #111 dnia: Kwiecień 12, 2016, 15:53:02 pm »
Przeprawiłem się chyba przez jakieś dwie trzecie Welcome to the N.H.K. Dotarłem do odcinka o MMO, z którego pochodzi linkowany przeze mnie wcześniej filmik "End of the line for MMORPG players". Mocna scena, nie powiem. Bardzo mocna. I, co ciekawe, jeden z komentarzy zwraca uwagę na coś, co wcześniej zauważyłem: wspomniałem o Log Horizon, które tak, jak Sword Art Online (i chyba także No Game No Life), nieironicznie opowiada o przygodach osób dosłownie wessanych do jakiegoś Final Fantasy XI/XVV czy innego WoWa... A kto nadaje Log Horizon? Nihon Hosoun Kyokai, N.H.K.! Konspiracja się potwierdza, ta stacja telewizyjna naprawdę chce zmieniać Japońców w otaku i hikikomori!
INBOU DESU INBOU DESU INBOU DESU INBOU DESU INBOU DESU INBOU DESU INBOU DESU INBOU DESU INBOU DESU INBOU DESU
A tak w ogóle, to gdzieś wyczytałem, że autor opowieści, na której bazowane są manga i anime, Tatsuhiko Takimoto, wzorował postać Satou i pozostałych bohaterów na swoich przeżyciach, a więc sam jest hikikomori. W wyniku sukcesu swojej opowieści stał się jeszcze bardziej zamknięty w sobie niż kiedykolwiek i nie napisał do tej pory żadnej innej. Heh

"Welcome to N.H.K." jest genialne. Zwłaszcza pod względem sposobu, w jaki porusza bardzo poważne i przykre tematy. Oglądając, jest Ci wesoło i śmiejesz się z tego wszystkiego, ale gdzieś z tyłu głowy włącza się analiza sytuacji i solidne "oż fak...". A do tego jeszcze gamedevowe nawiązania - luv luv <3
Jak dotąd rzeczywiście tak jest, potwierdzam. Szczególnie dla osób, którym łatwo postawić się w sytuacji Satou.
Nie wyłapuję nawiązań do przemysłu tworzenia gier komputerowych. Było o tworzeniu doujina eroge i sprzedawaniu wersji demo za prawie 30 dolarów na NatsuComi (letnim Comikecie), oczekując, że ktoś to kupi. Czuję ten klimat japońskich indyków. Sam proces tworzenia gry też jest ukazany w pewnym stopniu. Szukanie inspiracji w cudzych dziełach, wycieczka do jakiejś mekki otaku... zgaduję, że tej słynnej tokijskiej dzielnicy Akihabara... super. Ale jestem zbyt dużym laikiem, by zrozumieć, o jakie nawiązania ci chodzi.

(click to show/hide)

Obejrzałem znowu Di Gi Charat w całości.

Gema-gema.
Całość to... ile właściwie było? Dziesięć odcinków po cztery minuty każdy? Miła seria, nic z niej nie wyciągnąłem poza założeniem, że ma być parodią stylu moe, którego nadal dobrze nie poznałem.

Nie mogę się zamknąć na temat N.H.K., ale jest w nim takie anime oglądane przez jedną z postaci, którego opening trochę kojarzy mi się z Di Gi Charat.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=tg8Jahz6RM4" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=tg8Jahz6RM4</a>

Nie wiem tylko, czy to nadal przerysowywanie moe, czy traktowanie go na serio. W każdym razie podoba mi się, że anime wewnątrz anime ma własny OP, chociaż do tej pory w serialu widziałem może pięć jego sekund.

Piosenka też spoko. Zapada w pamięci. Wrzucałbym dla szpasu do tematu "Co leci u twojego sąsiada w głośnikach?", gdybyśmy takowy mieli.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=u_7z_WVcpdw" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=u_7z_WVcpdw</a>

No i gdybym rzeczywiście posiadał takiego typu sąsiada-otaku. Fajnie by było jednak kogoś mieć w prawdziwym życiu.

purupuru pururin, pururin...

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Anime
« Odpowiedź #112 dnia: Kwiecień 12, 2016, 20:59:19 pm »
więc wracając do tematu - widziałeś nowy odcinek DBS Atrion? Lenistwo twórców wkracza na zupełnie nowy poziom, zawodnik atakujący tak szybko, że nie trzeba rysować jego ruchów czy ciosów :D Poza tym "nie widze luk w jego obronie" staje się synonimem tego anime ;D Ale co tam, wreszcie po 38 odcinkach mamy przynajmniej pierwszą krew :p Szkoda tylko że walka znowu się skończyła zanim w ogóle zdążyła zacząć, gdzie ten dramatyzm i cała epickość boskości ech.

Ale mogło być gorzej, mogli robić reboota czy coś :F

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Anime
« Odpowiedź #113 dnia: Kwiecień 12, 2016, 21:15:20 pm »
Właśnie skończyłem oglądać. Oczywiście Vegeta nic nie może, a Goku rozpracował przeciwnika po 2-3 ciosach ;d Swoją drogą nie wyjaśnili skąd wie, gdzie się znajdzie po zablokowaniu ciosu, ale cóż, DBS ;D Przynajmniej było SSGSSJ od razu a nie po 5 minutach walki (lub 5 odcinkach ;D)

No i pewnie ta walka jest lepsza w mandze ;D

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Anime
« Odpowiedź #114 dnia: Kwiecień 12, 2016, 21:15:34 pm »
DGC? Szesnaście odcinków, każdy po około 3 minuty.

Nie znam się na moe i tym podobnych, ale nie jest to za stare, żeby być tego parodią? Ta seria jest z 1999 (najlepszy rok ever, swoją drogą).

Mam gdzieś nawet OST, świetna rzecz.

EDIT: Chociaż jak tak spojrzeć od strony parodii, to chyba EP07 przez moment był parodią NGE i jego psychologicznych rozkmin :Y

EP09 i tak najlepszy, Arcanus approves

hira hira hira
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2016, 21:18:52 pm wysłana przez GuRt »
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Anime
« Odpowiedź #115 dnia: Kwiecień 12, 2016, 21:22:43 pm »
atrion - nie no, to akurat wyjaśnili, goku po prostu zastanawia się gdzie on na jego miejscu wyprowadziłby cios, gdyby miał do dyspozycji tylko 1/10 sekundy. Po prawdzie to powinni mieć wprawę, bo przecież ten sam motyw był na namek z oddziałem ginyu. To samo z przemianą, ona kosztuje energię, a tę starają się oszczedzać.

no nic, moze walka z gogu będzie lepsza. Zajawka jest niezła, ale ta z vegetą też w sumie taka była

ale jestem z siebie dumny, rozpracowałem monakę :P Nie żeby to było jakieś trudne :P Aczkolwiek motyw tego że najsilniejsi są tylko na ziemi i akurat oni jest trochę kiepski i demotywujący na przyszłośc. No chyba, że to beerus był leniwy i nie chciało mu się szukać

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Anime
« Odpowiedź #116 dnia: Kwiecień 12, 2016, 21:34:08 pm »
moze walka z gogu będzie lepsza

Zostaw GOGa w spokoju ;__;

Wielkosuty wydawał się cienias od początku ;d

Cała seria jest ostro naciągana i jej sukcesu nie wróżę. A to najsilniejsi są na ziemi... cóż, seria robiona przez Ziemian xD

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Anime
« Odpowiedź #117 dnia: Kwiecień 12, 2016, 21:38:45 pm »
ta, ale po bogu żarłoku i ginyu zdziwiłoby cię to, jakby wielkosuty był najsilniejszy we wszechswiecie? Bo do DBS by to pasowało.

Cóż, przynajmniej GT będzie postrzegane nieco lepiej ;D

Ciekawe tylko czym jest ten as goku. Kolejny kolor włosów? Bo SSJ3 blue raczej nie, bo vegeta by odpadał. Plus trzeba więcej rysować, a już w ep. 5 widzielismy czym to się konczy, gdy wymaga się od nich bardziej skomplikowanych designów. Ba, widać to było nawet porównując freezera z jego przydupasami a następnie frostem, zdecydowanie więcej detali i od razu lepiej to wyglądało.

Swoją drogą ile to ma mieć odcinków? 48?

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Anime
« Odpowiedź #118 dnia: Kwiecień 12, 2016, 21:42:12 pm »
Ginyu niepotrzebnie wrzucali. Tak jak ten motyw z rozłączeniem bogów (co się kolczykami skleili).

Nie słyszałem nic o ilości odcinków. Manga dopiero zaczęła wychodzić, a nie wiadomo jakie jeszcze posrane pomysły ma Toriyama ;D Oby nic z kupami bo pojedzie ostro. ;d

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Anime
« Odpowiedź #119 dnia: Kwiecień 12, 2016, 21:48:26 pm »
kupy juz były, podczas treningu u whisa :P

I ta, rozłączenie było zbędne, zwłaszcza ze w dbz z tego co mi sie kojarzy była mowa ze zupelnie nic sie nie da z tym zrobic. Swoją drogą jak to jest, bo juz nie pamietam - kazda planeta ma wszechmogącego, nad którym stoi Kai danej strony (wszech)świata, nad nim zaś królowie którzy są...? Bo rozumiem że bogowie to jeszcze wyższy poziom i tam jest beerus.

A o odcinki pytam, bo ciagle mam wrażenie ze oprócz oszczędności wpływ na beznadziejnośc walk ma limit odcinkw w którym muszą się ze wsztstkim zmieścić, dlatego brak w tym wszystkim pary i dramatyzmu.

A że 4 odcinki zmarnowali na klepanie ogórków to chyba nawiązanie do DB znowu.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!