Autor Wątek: Fajny film wczoraj widziałem...  (Przeczytany 68729 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Maniaks

Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #450 dnia: Grudzień 27, 2019, 12:16:20 pm »
Nie ma tematu odpowiedniego, więc tak tylko zagaję... Serio nikt jeszcze Wiedźmina netflixowego nie widział, że taka cisza w tym temacie?  8)
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!

Sentenza

• Administracja
  • demigod
« Odpowiedź #451 dnia: Grudzień 27, 2019, 12:31:40 pm »
MoG na discordzie komentował i za bardzo nie zachęcił :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Maniaks

« Odpowiedź #452 dnia: Grudzień 29, 2019, 16:47:00 pm »
Ja ogólnie na plus, aczkolwiek do porządnej produkcji wiele mu brakuje. Zwłaszcza budżetu :)
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!

Sentenza

• Administracja
  • demigod
« Odpowiedź #453 dnia: Grudzień 30, 2019, 06:54:35 am »
budżet jak budżet, ale opko o złotym smoku to podobno znowu zgwałcili okrutnie :p

Maniaks

« Odpowiedź #454 dnia: Styczeń 01, 2020, 11:24:31 am »
Też byłem nim mocno zawiedziony. Zresztą po głębszej analizie i poczytaniu paru tekstów na temat serialu, muszę przyznać, że faktycznie słabo to wypadło, jeśli mamy porównywać to z książką. Dużo skrótów, za dużo inwencji twórczej tam, gdzie jej nie powinno być i powstało, co powstało.

No nic.. może następne sezony będą lepsze, jak dostaną większy budżet i prostsze źródło do adaptacji, czyli właściwą sagę, a nie opowiadania, które w dodatku próbowali opowiadać na równi z linią czasową Yennefer i Ciri w godzinnych odcinkach.
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!

MuadDib

« Odpowiedź #455 dnia: Styczeń 01, 2020, 20:42:41 pm »
Dla mnie serial mocno średni. Za dużo zmian w fabule, które z kolei wymuszały inne zmiany. Brak np. matki Nenneke wymusiło zmiany w historii o córce Foltesta (Strzyga), która też miała zmianę niepotrzebną, ale małą. Ciri nie miała zielonych oczu i szarych/siwych włosów jak w książkach (a to były jej cechy szczególne w wyglądzie), oczy Yennefer raz były fioletowe, a raz nie. Jej motyw bezpłodności też pokopany i udziwniony. Ostatni odcinek mega zawodzi wykonaniem i logiką. W sumie pocięty każdy odcinek prawie na 3 wątki dziejące się w różnym czasie. Walki z ludźmi fajne, Henry przyłożył się do nauki siekania. Potwory takie sobie, ale lepsze niż w trailerze. Najfajniej chyba wyszedł Jaskier. Geralt spoko, ale za dużo mruczenia itp w dłuższych dialogach. A na pewno zabrakło typowo wiedźminowego humoru (w opowiadaniu o smoku fajne teksty mówił - zwłaszcza po ubiciu rycerzyka :D).

A jeśli chodzi o polityczno poprawne zmiany to chyba każdy wie już o co chodzi. Ale najlepszy motyw zmiany Jaskra był, który mało widać, ale jednak. Wyjaśnia go sam aktor w jednym z wywiadów. Gdy został zapytany o charakter kobieciarza postaci, to był trochę zdziwiony i powiedział, że to by się teraz nie sprzedało (taka postać w serialu) i że Jaskier to raczej nie był kobieciarzem, co kochał wszystkich ludzi... xD

Sentenza

• Administracja
  • demigod
« Odpowiedź #456 dnia: Styczeń 01, 2020, 22:16:06 pm »
z tym smokiem to w ogóle jest śmieszna sprawa, bo opko było w zasadzie satyrą na klasyczne opowieści o wyprawach przeciw gadom, a tutaj słyszałem niezła jatka się zrobiła :P Ja w każdym razie póki co sobie odpuszczam, stwierdziłem że kompletnie nic z tych opek już nie pamiętam, więc ciężko by mi było oba porównywać. Ale w sumie o tę ekranizację aż tak bym się póki co nie martwił, z tego co kojarzę i tak mało które motywy z opek były potem ciągnięte w sadze, więc zanim do niej dojdą to może wyrobią sobie nawyk trzymania się oryginalnego scenariusza :p

MuadDib

« Odpowiedź #457 dnia: Styczeń 02, 2020, 12:03:29 pm »
Ostatni odcinek sezonu można powiedzieć zaczyna sagę. Więc chyba niezbyt będą się dalej bawili w opowiadania.