Autor Wątek: Fajny film wczoraj widziałem...  (Przeczytany 108216 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #360 dnia: Grudzień 29, 2017, 14:26:18 pm »
Ważne, że Ostatni Jedi dał nam nowe memy.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #361 dnia: Styczeń 03, 2018, 13:25:03 pm »
Jak ktoś ma:

a) Netflixa,
b) pociąg do fantasy (zakładam, że wszyscy tutaj),
c) niecałe 2h wolnego czasu,

to polecam film Bright. Ten z Willem Smithem, co gra policjanta i jego partner jest orkiem. Tak orkiem, bo to połączenie fantasy ze współczesnością i to całkiem udane! Jest akcja, dowcipy, magia i różne rasy, a w tle wybuchy, strzelaniny. Jak ktoś chce się przekonać efektów tej hybrydy, to niech odpala netflixa i ogląda!
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #362 dnia: Styczeń 03, 2018, 17:09:04 pm »
w sumie ciekawa opinia maniek, bo wszędzie słyszałem że ten film to straszna padaka (co mnie trochę smuciło, bo trąci klimatami shadowruna).

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #363 dnia: Styczeń 03, 2018, 22:35:13 pm »
Obejrzeliśmy ostatnio "Bright" i obydwoje mieliśmy mocne "meh". Dużo, dużo zmarnowanego potenciału, bo obietnica była naprawdę spora. Urban fantasy, orcze gangi, zarozumiałe elfy w zarządzie i cop drama - dwóch takich, co nie przepadają za sobą, ale muszą razem uratować sytuację. Do tego Will Smith, który niejeden film już uciągnął. Zaczyna się bardzo pomysłowym wprowadzeniem do świata poprzez uliczne graffiti, a potem niestety czar powoli pryska.
Przy całym tym ciekawym świecie postawiono na utarty wątek wybrańca z przepowiedni, MacGuffin w postaci różdżki i tych złych próbujących przyzwać jeszcze większego złego. Ale nawet na tym dałoby radę zbudować coś fajnego (pacz: nowy Thor) - niestety między bohaterami totalnie zabrakło chemii, charakteru, dialogów z jajem, a scenom kulminacyjnym - napięcia. Może gdybym nie znała innych urban fantasy podejmujących temat znacznie lepiej, jak np. opowiadanie "Zdrajca" Olega Diwowa, byłabym bardziej zadowolona z tego filmu, idk ;/ Angry Joe był bardziej wybaczający w swojej recenzji: https://youtu.be/e5mFPe18880

Natomiast całkiem pozytywnie zaskoczyły mnie najnowsze Gwiezdne Wojny: Battlestar Galactica Edition oraz animacja "Coco" od Pixaru - bardzo polecam się na nią wybrać, powoli już wychodzi z kin. Przepiękna wizualnie, fajna humorystycznie i mądra w przesłaniu, nawet na końcu łezkę uroniłam ;)
 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2018, 14:35:38 pm wysłana przez Kaseven »

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #364 dnia: Styczeń 04, 2018, 21:36:28 pm »
ja własnie wróciłem z owych gwiezdnych wojen i dla mnie ten film to rak. Próbuję, ale nie umiem zrozumieć pozytywnych głosów o tym filmie. Może jednak po kolei i z wieloma spoilerami.

Na dzień dobry, wprowadzenie do story. Order juz w poprzednim filmie pojawił się kompletnie z dupy jako licząca się armia, biorąc pod uwagę realia świata, ale jakim cudem  nagle robi on za drugie imperium, choc w poprzednim filmie kompletnie go rozdupczono wysadzając w powietrze jego główną bazę. No ale ok, to tylko napisy. Niestety chwilę dalej moje zawieszenie niewiary i tak rozleciało się przy akompaniamencie śmiechu, gdy okazało się, że flota rebelii to trzy smutne jak pizda statki. Sorry, to już nie jest walka przeciw przeciwnościom, to już jest zwyczajnie śmieszne. A już zwłaszcza, jak chwilę później pojawia się admirał whiny little bitch. Typowy sierotowaty pomagier głównego złego z filmów disneya, zupełnie nienadający się do roli którą pełni. Ozzel czy Needa z TESB mogli byc niekompetentni i wykiwani przez bohaterów, ale byli to oficerowie z krwi i kości. Nasz rudy kolega zaś robi tylko miny, drze mordę, ale niewiele z tego wynika. Zdecydowanie lepszy był kapitan redneck z drugiego okrętu, mimo ze ciut przerysowano go w drugą stronę. Niestety jednak, jak wiele dobrych rzeczy w SW od disneya, szybko go ucięto w jednej z najgłupszych scen w całym SW. Najpierw samotny mysliwiec niszczy wszystkie działka, bo ofc na okrętach nie montuje się obrony AA, następnie zaś rebelia wykancza się sama, bo w ataku czterech (!) bombowców jeden zostaj zniszczony przez tie-fightera, a następne dwa odłamkami z tego pierwszego. Na szczęscie jednak czwartego bombowca jakiekolwiek prawa logiki nie obowiązują i bombowiec a) zrzuca bomby pilotem od telewizora i b) otwarcie luku w jebany kosmos nie powoduje żadnych reakcji dla pilota bez kasku.

Dalej jest już tylko lepiej. Whiny bitch robi za szmate do podlogi co rozkłada jego autorytet jako zlowrogiej postaci do reszty, floty gonią się jak w benny hillu bo po co posylac w poscig szybsze mysliwce (które też raz wysadzają całe krążowniki i hangary w powietrze, a innym nie mogą dręczyć floty "bo nie"), za to z drugiej strony przebiega on w na tyle ślimaczym tempie że fin ma okazję skoczyć z nową lasencją na oddaloną planetę i wrócić z powrotem.  Ofc disney is disney i nie popuszczą nawet ackbarowi, który pojawia się tylko po to, by zginąć, wprowadzając w zamian chamowatą feminazistkę. Po co tłumaczyć ludziom plan, trza robić sztuczną dramę wok ół poe a na koniec jeszcze pokazać że ona jednak est ok, because force of change. Jej śmierć to już ogólnie kulminacja głupot, bo nagle okazuje się że skoki w nadprzestrzeń można sobie wykonywac swobodnie - szkoda ze nikt nie powiedziałtego orderowi, to moze ze dwa okręty wyskoczyłyby przed uciekającą rebelię i zamknęły ją w kleszczach.

Ponieważ film sra taśmowo w widza kolejnymi wątkami i postaciami, żadnego nie udaje się dobrze pociągnąć. O snoke'u dalej wiemy tyle co nic i już się nigdy nie dowiemy. Phasma również wraca tylko po to, by zginąć. Poe niby ma swój mini arc że się zmienia, ale nadal jest to postać którą mam w głębokim poważaniu i uważam za wciśniętą na siłę. Podobnie cały ten wątek pierwszej planety jedi i ich nauk, o których wspomina się raz i nigdy do tego nie wraca. Tak dochodzimy zresztą do luke'a, którego niemiłosiernie zgwałcono.

Pamiętacie jak w ROTJ yoda mówi mu, że nie jest wcale ostatnim z jedi, ale pierwszym z nowych? Takim który nie będzie uwiązany kodeksem którego ślepe przestrzeganie doprowadziło galaktykę do upadku, ale będzie się kierował emocjami takimi jak chociażby przyjaźń i gotowość do poświęceń? Cóż, disney najwyraźniej udaje, że nie pamięta i robi nam powtórkę z yody i kenobiego. Slepe przywiązanie do zasad, nie chce uczyć bo nie, kylo nie da się uratować, przywołują pierdolonego yodę by rzucał pioruny i mu powiedziałdrugi raz to samo, a na koniec cudują z hologramami a po chwili i tak go zabijają w stylu kenobiego. Do tego cały czas mialem wrażenie, ze nie oglam tego luke'a sprzed lat, tylko Marka hamila - gesty, styl wypowiedzi, to wszystko było w stylu Hamila-osoby, nie zaś hamila grającego Luke'a. Jedynie raz na jakis czas, gdy gadał z R2 czy leią, mozna było poczuć ze luke powrócił. Ironia polega tylko na tym, ze mimo wszystko Hamil i jego relacje z Ray to i tak jeden z jasnieszych punktów tego filmu.

No właśnie, Ray - jedyna postać o której mogę powiedzieć, że ją polubiłem. Ten jej trening może nic nie wnosi, może sceny z nią i kylo/snokiem to czasem wręcz chamska zżynka z vadera i imperatora w ROTJ, ale jest to jedyny wątek który szedł jakoś w miarę sensownie do przodu. Na plus też to, że Kylo tak łatwo się nie dał zmienić i póki co nadal nie jest jej bratem (pytanie jak długo, bo ciągle to tease'ują), chociaż wątki w tym filmie są wyjątkowo tanie.

No i właśnie, rzekoma oryginalność filmu. Sorry, on jest oryginalny w równym stopniu co Starkiller nie był gwiazdą śmierci, bo przecież superlaser nie jest w stacji kosmicznej tylko w planecie. Film albo pokazuje znajome rzeczy, albo łączy dwie znajome w jedną, albo pokazuje znajome, tylko widziane w lustrzanej perspektywie. Statki i pojazdy? Executor rozciągniety w poziomie, nowa wariacja na temat B-winga, Xwing poe z dodatkową rurą wydechową, powiększony AT-AT oraz AT-ST z kiczowatym dodatkowym pancerzem. Vader rzucił się w rotj lukowi na pomoc? No to teraz kylo rzuci się na pomoc ray, tylko ze po to by samemu zostać nowym leaderem. Pojedynek Kylo z Lukiem? Pisałem już, nieco zmodyfikowana wersja walki vadera z kenobim. Nawet kurwa jakimś cudem udało im się wcisnąć "pomniejszony laser z gwiazdy śmierci" do bitwy lądowej.

Podsumowując, mało co w tym filmie jest dobre. Scenariusz to dziura na dziurze, postacie poza kilkoma nieciekawe, dalej na siłę uśmierca się starych bohaterów, wątki do nikąd nie porowadzą, ogólnie mało w tym czuć SW. Film nawet nie tyle zły, co po prostu zwykły fast-food, zjesz i zapomnisz że coś takiego w ogóle było. I to nie dlatego, że "sratatata ciebie nie da się zadowolić, albo jeczysz ze robią remake albo ze za duzo nowosci, trututu" tylko jest zwyczajnie kiepski i robi bardziej za szkielet dla merchu i ksiązek/komiksów, niż jakąkolwiek zwartą opowieść. Ta, "dziedzic imperium" jest momentami masakrycznie głupi, ale to zdecydowanie lepsze SW niż to coś. O KOTORze 2 który również bawił się w dekompozycję starwarsowych motywów, już nawet z przyzwoitości nie wspominam. Może by mnie to tak nie wkurwiało, gdyby nie to, że jak pokazał nam przypadek Fisher, ta trylogia była jedyną okazją by zebrać tych aktorów jeszcze raz i zrobić z nimi coś sensownego.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2018, 21:44:11 pm wysłana przez Sentenza »

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #365 dnia: Marzec 08, 2018, 21:26:12 pm »
ok, obejrzałem w końcu Rogue one. Film jest zaskakująco dobry.

 Owszem, ma swoje problemy - niezbyt zapadający w pamięć (a przy okazji czasem aż nazbyt marvellowscy) bohaterowie, upychanie materiału na zabawki, niepotrzebne skakanie co chwila z miejscem akcji przez co planety potrzebowały tabliczek by nadążyć za wydarzeniami, a także parę dziur logicznych (czemu Leia mówiła w ANH że "Vader, to statek dyplomatyczny" skoro wszyscy wiedzieli ze 5 min wczesniej bral on udzial w ataku na bazę imperium lol. Albo w ogole po co komu takie archiwum na oddalonej planecie z planami gwiazdy smierci. Albo w ogole skąd flota, skoro napisy w ANH mowily ze to grupka rebeliantow, a nie potężny ruch antyimperialny, ktory narodzil sie wlasnie po zniszczeniu gwiazdy, gdy okazalo sie, ze imperium mozna nakopac do dupy. No i po cholerę imperium te droidy, skoro cały film tylko chodzą).

mimo wszystko jednak ma on niezaprzeczalną zaletę, której disneyowskiej trylogii bardzo brakuje - klimat SW. Mnogość klasycznych szturmowców, cameo AT-ST, wreszcie końcowa bitwa, która jest naprawdę świetnie zrobiona, podobnie jak wejście Vadera. Historia nie zostanie raczej "moją" headcannonową wersją "jak rebelia zdobyła plany", ale do filmu na pewno jeszcze kiedys wroce.

A last jedi niech zdycha w lesie polany wapnem, najbardziej przereklamowany film dekady.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

semina

  • Wiadomości: 3
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #366 dnia: Marzec 21, 2018, 14:28:32 pm »
ja stawiam na polska klasykę :D wczoraj razem z mężem oglądałam "chłopaki nie płaczą" :D

Jacenty

  • Wiadomości: 3
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #367 dnia: Kwiecień 09, 2018, 15:50:44 pm »
Ja 2 dni temu oglądałem horror "Sierota" . Generalnie nie przepadam za horrorami, ale ten był bardziej psychologiczny i na prawdę mnie wciągnął :D

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #368 dnia: Kwiecień 18, 2018, 23:20:38 pm »
Tym razem polecam mocno trzy filmy, które poza świetną realizacją mają jeszcze genialny pomysł na główną oś fabularną.

Ciche miejsce
(obecnie w kinach) - zginiesz, jeśli cię usłyszą. Wokół tej myśli powstał film, który pomimo skromnego budżetu (17 mln $) i prawie zerowej reklamy zaorał weekend otwarcia w kinach. I należy mu się, bo dawno nie było tak dobrego, kameralnego horroru (a właściwie bardziej filmu grozy) straszącego nastrojem, bez zbędnego epatowania przemocą, gdzie bohaterowie zachowują się racjonalnie, a ich losy naprawdę obchodzą widza. Twórcy solidnie przemyśleli sobie, jak wyglądałoby codzienne życie rodziny w świecie, gdzie najdrobniejszy dźwięk przywabia niebezpieczeństwo. I owym dźwiękiem film świetnie operuje - zarówno jego obecność jak i nagły brak sprawiały, że ciężko było usiedzieć na krawędzi krzesła. Nawet osoby z popcornem zachowywały się tak cicho, że w niektórych momentach na sali słyszałam tylko swój stłumiony oddech. Trailer na zachętę: https://youtu.be/p9wE8dyzEJE

Trzy billboardy za Ebbing, Missouri - 10/10 i jak dotąd film roku. Wzburzona kobieta, której córka została zgwałcona i zamordowana, postanawia wypomnieć lokalnej policji, że totalnie nawaliła i śledztwo w tej sprawie od wielu miesięcy tkwi w martwym punkcie. W tym celu wynajmuje 3 billboardy przy drodze, wylewając na nich swój gniew, co nie wszystkim się spodoba... Po tym wstępie można by spodziewać się filmu o matce walczącej jak lwica o swoje racje i złej skorumpowanej policji, ale nic tu nie jest takie proste. Twórcy bawią się naszymi oczekiwaniami, podrzucając znajome wątki i modyfikując je w nieoczekiwany sposób - nawet wkurzający zastępca szeryfa potrafi zaskoczyć. Do tego aktorstwo w tym filmie jest naprawdę świetne i choć główna bohaterka ma przez większość czasu jedną kamienną minę, to wyraźnie czuje się, kiedy jest wkurzona, wystraszona czy szczęśliwa. Na dokładkę jest tam Peter Dinklage z dzikim wąsem :D
(click to show/hide)

Anihilacja - hard s-f od twórcy Ex Machiny, kojarzący się trochę z "Piknikiem na skraju drogi". Na Ziemi rozbija się nieznany obiekt, uformowując wokół siebie ciągle rozszerzającą się strefę, z której jak dotąd nikt nie wrócił. Wojsko trzyma jej istnienie w tajemnicy, posyłając do środka kolejne grupy badawcze, a do jednej z takich ekspedycji trafia główna bohaterka. Temat pozaziemskiej istoty został podjęty naprawdę oryginalnie - nie stara się umyślnie kogoś skrzywdzić, właściwie nie wiadomo, czy ma jakiś cel - zachowuje się trochę jak komórki rakowe (zwłaszcza teratoma), do których jest też często porównywana. Anihilacja jest filmem specyficznym i nie dla każdego, a bardziej niż na wątku obcej istoty koncentruje się zdolnościach do autodestrukcji, siedzących w każdym z nas. Poza tym w filmie pojawia się - prosty, ale z pomysłem - najbardziej creepny filmowy stwór ostatnich lat, brrrr...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2018, 11:59:36 am wysłana przez Kaseven »

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #369 dnia: Kwiecień 19, 2018, 21:26:45 pm »
Ja widziałem ten drugi i trzeci film. Polecam bardzo mocno właśnie ten drugi. Na mnie również zrobił ogromne wrażenie, chociaż pewne wydarzenia mogły być dość mocno wyidealizowane, ale generalnie świetne kino. Cieszę się, że na to trafiłem :)
A co do Anihilacji to faktycznie dość specyficzny film, nie każdemu trafi w gusta. Mnie akurat tak średnio przypadł, chociaż na niego oczekiwałem. Skąd jednak to porównanie do potworniaka, Ka7? Bo nie wiem, z której strony on przypomina ten nowotwór :p

Zachęciłaś mnie natomiast mocno do Cichego miejsca, bo bardzo chciałem zobaczyć ten film i aż chyba się wybiorę na to do kina sam, bo moja horrorów nie znosi ;D
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #370 dnia: Kwiecień 29, 2018, 20:30:33 pm »
Ciężko jest mi odniesc do Infinty War. To całkowicie inne podejście do kina superbohaterskiego. Game changer.

Wysłane z chińskiego tostera przy użyciu Tapatalka

Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #371 dnia: Kwiecień 29, 2018, 21:35:48 pm »
to chyba dobrze, bo bez urazy dla fanów marvela, ale po piątym filmie z tego uniwersum miałem wrażenie, jakbym w kółko oglądał to samo. Możesz napisać coś więcej, jednocześnie unikając spoilerów?

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #372 dnia: Kwiecień 29, 2018, 23:02:02 pm »
O ile filmy poprzednie przedstawiały głównie sylwetki bohaterów, tak teraz złoczynca jest w centrum uwagi. On jest w każdej ważnej scenie, a superbohaterowie są ważni, ale jednak mają lekkie zepchniecie nie może do drugiego planu, ale mniejszej roli. Jakby każdy był Czarna Wdowa w Avengers 1, ale Lokiemu poświęca się więcej uwagi. No i zakończenie. Ale jeszcze przed nim ta atmosfera, która mocno daje znaki, że to inny film. Są żarty. Ale niekiedy mocno czarny humor wkrada się w te gagi. Widac, jak ewoluowaly te postacie. Naiwność w Wonder Woman dała temu filmowi pewna lekkość. Tutaj nic nie daje nam oparcia. Aczkolwiek jestem fanbojem. Nic nie poradzę.
Ale to zakończenie! Myślałem, że zakończenie God of War będzie tym najbardziej epickim w tym roku. Cóż. Do tytułu stanął w szranki Infinity War. Dziękuję.

Wysłane z chińskiego tostera przy użyciu Tapatalka
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #373 dnia: Kwiecień 30, 2018, 08:34:28 am »
No to nieźle, bo tbh gdyby nie dziewczyna to bym się w ogóle na ten film nie wybierał :P

swoją drogą,
(click to show/hide)

edit: a, i jeszcze jedno - od kiedy masz PS4? :P
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2018, 10:49:09 am wysłana przez Sentenza »

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #374 dnia: Kwiecień 30, 2018, 14:34:23 pm »
Nie mam PS4, ale widziałem zakończenie na YT. Stwierdziłem, że i tak nie zagram, wiec mogę oblookac.


Wysłane z chińskiego tostera przy użyciu Tapatalka

Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta