Autor Wątek: Fajny film wczoraj widziałem...  (Przeczytany 110398 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Morean

  • Wiadomości: 273
  • Ocean Soul
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #315 dnia: Maj 23, 2017, 08:40:04 am »
Może nie wczoraj, ale całkiem niedawno widziałem film "Get Out", czyli "Uciekaj!" na nasz polski piękny język. Film opowiada historię czarnoskórego chłopaka Chrisa, który miał pojechać ze swoją białą dziewczyną na weekend do jej rodziców. Atmosfera w domu wydaje się bardzo dziwna i dość podejrzana.

I tu w sumie można zakończyć przedstawienie fabuły, bo reszta byłaby dość okrutnym spoilerem. Podsumowując zaś moje wrażenia, to film jest mocno upolityczniony, ale za to świetnie buduje napięcie i pomimo tego, że nie jest horrorem mógłby aspirować do miana takiego, bo w kilku sytuacjach idzie się nawet przestraszyć. Bardzo dobrze zrealizowany, głowna rola również bardzo fajne zagrana. Od siebie polecam się udać do kina i obejrzeć.
Ave Crux, Spes Unica Mea! | Et lux in tenebris lucet, et tenebrae eam non comprehenderunt.
Pracowity Sługa Beliara | Złoty Czempion ŚP | Czempion Podziemia | Tropiciel Turnieju Chowanego | FEiE

Podziemie - Poszukiwacz

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #316 dnia: Maj 23, 2017, 19:01:47 pm »
Podpisuję się pod powyższym. Byłem w kinie na filmie i super wrażenia z seansu :)
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #317 dnia: Czerwiec 30, 2017, 22:23:24 pm »
Byłem na nowym Królu Arturze i spektakl niesamowity. Świetny montaż i przedstawianie niektórych zdarzeń w filmie, to rewelacyjny zabieg, który w bardzo udany sposób przedstawia dłuższą linię czasową. Dla mnie bomba. Muzyka też niesamowicie dobra. No i sama historia w bardzo fajny sposób opowiedziana. Jeśli ktoś lubi epickie fantasy, to jak znalazł dla niego!
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #318 dnia: Lipiec 05, 2017, 12:38:19 pm »
Podpisuję się pod słowami Maniaksa - Król Artur jest świetny, polecam! Zobaczony kiedyś przypadkowo trailer (https://youtu.be/6rbPTQIdjmY) obiecywał mi tak bardzo "Guy Ritchie's movie", a sam film dokładnie to mi zaserwował.

Poza tym ścieżka dźwiękowa jest cudna, z bardzo ciekawym doborem instrumentów: https://youtu.be/QjWDBEz_6p4

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #319 dnia: Sierpień 07, 2017, 13:03:13 pm »
Jeśli ktoś jeszcze nie widział 'Atomic Blonde', to niech koniecznie nadrobi zaległości! :D
Dawno nie widziałam tak dobrego filmu akcji, gdzie fabuła, choreografia i oprawa audio-wizualna (z nostalgią lat 80.) tak bardzo dają radę. Sceny walk to prawdziwa perełka, w większości kręcone bez żadnych cięć kamery - zwłaszcza kulminacyjna, kilkuminutowa scena w kamienicy wgniata w fotel. Planuję wybrać się do kina po raz drugi, by móc na spokojnie je podziwiać.
Charlize Theron w akcji: https://youtu.be/5JVLM89gRn0

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #320 dnia: Sierpień 07, 2017, 14:03:46 pm »
Obejrzałem Artura. Super. Szkoda, że się nawet nie zwrócił, bo miała być seria na 6 filmów, a nie będzie nawet sequela. :(
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #321 dnia: Sierpień 07, 2017, 15:57:02 pm »
Guy Ritchie coś nie ma szczęścia ostatnio... Jego poprzedni film 'The man from U.N.C.L.E.' (https://youtu.be/CzYRlISYE8Y) również był świetnie zrealizowany, ale spłacił się prawie na styk.
Króla Artura prawdopodobnie najmocniej kopnęła data premiery w podobnym czasie co 'Wonder Woman' (bardzo słaby wynik finansowy w USA).

Przy obecnej tendencji finansowej filmów s-f/fantasy bazujących mocno na grafice komputerowej (Pacific Rim, Król Artur, nawet Warcraft - uratowany przez Chiny), gdzie budżet to ok. 180 mln, robienie czegokolwiek bez łatki Marvela/DC (niezależnie od jakości owego dzieła) jest cholernie ryzykowne.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2017, 20:39:23 pm wysłana przez Kaseven »

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #322 dnia: Sierpień 07, 2017, 17:40:09 pm »
a propos filmów sci-fi, czy Valerian jest tak zły, jak wskazywałyby na to trailery?

Jakby ktoś nie zczaił (ja miałem problem), to film ten opiera się na tym samym komiksie, co to francuskie anime "w pułapce czasu"

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #323 dnia: Sierpień 07, 2017, 19:18:12 pm »
Jest bardzo naiwny fabularnie i jak to ktoś stwierdził, przesiąknięty religią chrześcijańską, ale mnie tam się te ckliwe, sentymentalne oraz banalne historyjki podobają. Taki już jesteś. A jak doprawi się to fajnymi obrazkami i po prostu ciągłą akcją, to jestem kupiony. I nic, że aktor grający Valeriana nie pasował do swojej roli. Oglądają Laureline, byłem zahipnotyzowany wdziękiem. No taki już ze mnie prostaczek  8)
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #324 dnia: Sierpień 07, 2017, 21:52:50 pm »
Mam zamiar się wybrać, ale z tego co wyczułem po trailerze potwierdziłem w recenzjach. Nie ma chemii miedzy bohaterami, a sami odtwórcy głównych roli są strasznie słabi. A szkoda. Ale mam darmowe bilety do kina, więc albo to, albo Mroczna Wieża.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #325 dnia: Sierpień 14, 2017, 22:33:56 pm »
mroczna wieża też jest podobno tragiczna, starczył mi rzut oka na miniaturkę Angry Review :P

Ja tymczasem byłem na wojnie planety małp, czy jakoś tak. Cóż, jak na tytuł z wojną w nazwie tej wojny było bardzo mało. Wyszła z tego raczej "wielka ucieczka", no ale twórcy sami się wkopali wywołując wojnę już w poprzednim filmie.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #326 dnia: Sierpień 15, 2017, 10:53:52 am »
Ja byłem na Valerianie. Duży niedosyt po wyjściu z kina bo miało potencjał.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #327 dnia: Sierpień 15, 2017, 14:38:57 pm »
a jak się w sumie ma do kreskówki, o ile ją kiedyś widziałeś? Bo po trailerach odniosłem wrażenie, że wszystko takie hurr poważne durr, zwłaszcza głównym aktorom brak było jakiejś takiej cwaniackiej charyzmy

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #328 dnia: Sierpień 16, 2017, 09:39:24 am »
Nie widziałem kreskówki. Wiem tylko, że nijak ma się to do komiksów. Bo Laureline jest z 11 wieku, a sam komiks ma wiele podróży w czasie.  W filmie brak tych rzeczy.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #329 dnia: Sierpień 16, 2017, 20:00:47 pm »
mhm, czyli z kreskówką też nie za wiele :P Szkoda, bo to w sumie był jeden z ciekawszych patentów

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!