Autor Wątek: Fajny film wczoraj widziałem...  (Przeczytany 110558 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

mnikjom

  • Wiadomości: 330
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #255 dnia: Wrzesień 19, 2016, 17:44:28 pm »
Dollanowy. A jak końcówka filma? :D
Spodziewałeś się czegoś takiego czy strollowało cię to tak samo jak mnie?

Dominium Teunotter - Obywatel
Zabójca Potworów

Księstwo Linz


Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #256 dnia: Wrzesień 19, 2016, 18:17:24 pm »
Ta końcówka to był potrójny troll :P

(click to show/hide)

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #257 dnia: Wrzesień 20, 2016, 20:05:36 pm »
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=M-skpeuYmfE" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=M-skpeuYmfE</a>

Te filmy to pewien przedsmak wiedzmina od Bagińskiego.
Podoba mnie się to.
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #258 dnia: Wrzesień 20, 2016, 21:02:38 pm »
Oby tylko się nie rozpędził i nie wysłał Geralta na Jowisza :P

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #259 dnia: Wrzesień 21, 2016, 00:31:14 am »
O kurde, to aż 20 minut trwa? Muszę przed południem ogarnąć chwilę, aby zobaczyć. I kurde już nie mogę się doczekać Wiedźmina!
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Fenrir

  • Wiadomości: 890
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #260 dnia: Wrzesień 22, 2016, 01:01:59 am »
Goodfellas. Naprawdę fajny film o mafii i do tego na faktach. Moim zdaniem dużo lepszy od Ojca Chrzestnego, który szczerze mówiąc mocno mnie znudził.
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #261 dnia: Październik 16, 2016, 22:45:31 pm »
Poszedłem na niedawno wydany kontrowersyjny polski film o wielkiej narodowej tragedii, zatytułowany "Smol..." Ach, chciałem napisać "Wołyń". Nie podobał mi się, a więc osiągnął swój cel. Ujawnia podstawową prawdę o życiu: jest do dupy, a inni chcą, byś się pierdolił i zdychał - zwłaszcza, jeśli jesteś z innego plemienia, wtedy ci pomogą z tym drugim. Masz przejebane. Zabijają Ukraińcy, Niemcy i Polacy, zawsze usprawiedliwieni i mający rację. Okrucieństwo i przemoc 11/10, nigdy już nie obejrzę, jak "Requiem dla snu". Za swabodną, niezawisimają Ukrainę.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #262 dnia: Październik 26, 2016, 23:46:24 pm »
Byliśmy dziś na Doctor Strange: dużo fajnych aktorów (Benedict Cumberbatch, Tilda Swinton, Chiwetel Ejiofor), efekty specjalne na bogato (teh powah of After Effects!) i... bardzo taki se scenariusz z wielokrotnie odbijanej kliszy. Momentami film próbował być zabawny, ale Antmanowi zdecydowanie lepiej to wychodziło. Szkoda, trailer zapowiadał się fajnie.

Bardzo polecam z kolei Ostatnią rodzinę - film biograficzny o Zdzisławie Beksińskim i jego najbliższych. Świetna rola Andrzeja Seweryna i dobre odwzorowanie polskich realiów sprzed lat.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #263 dnia: Październik 31, 2016, 10:57:52 am »
Chciałbym się o Doktorze Strange pokłócić, ale... Mam takie same odczucia. Plusuje za dowcip a'la Doctor Who.

Z cyklu - było w TV, to wreszcie obejrzałem.

Hobbit: Coś tam Smauga.

Jako, że idę właśnie robić śniadanie, będzie krotko. Większość to oglądała. Wszyscy się zachwycali, że lepsze od pierwszej części i wiecie co? Równie beznadziejne co poprzedni film. Do tego jeszcze Tauriel x Kili i mamy gotowy potwór, który nie nadaje się do oglądania. A ludzie Disneya nie lubią, za retcon Star Wars... Tutaj mamy raep całej historii. W całym tym filmie chyba nie znalazłem jednej wiernie odwzorowanej sceny z książki! Ani jednej! Ja kurwa rozumiem, że wolność autorska czy coś, ale bez przesady. No nic, idę robić śniadanie.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #264 dnia: Listopad 04, 2016, 18:46:12 pm »
Equestria Girls - Legend of Everfree.

Fakt, że oglądam już czwarty film z serii i dalej mi się podoba, a w przerwach oglądam My Little Pony (które też mi się podoba) chyba czyni mnie już tym Brony, czy jak to się nazywa? Pomimo, że nie mam półki zajebanej figurkami i pluszakami :P

W każdym razie, jestem pozytywnie zaskoczony. Obawiałem się, że poziom będzie spadać, skoro poprzednie dwa filmy było bardzo dobre, ale wbrew moim wątpliwościom okazało się, że utrzymują porządną jakość. Zmianie uległa sceneria, co pozytywnie wpłynęło na klimat i wprowadziło powiew świeżości do serii. Animacja klasycznie jest świetna, piosenki bardzo dobre (wciąż nie tak dobre jak w Rainbow Rocks, ale dorównujące poziomem tym z Igrzysk Przyjaźni, czyli jak najbardziej w porządku), humor naprawdę przyzwoity, nawet niezły złoczyńca. Wątek romantyczny wydaje się być wciśnięty trochę na siłę, jak gdyby ktoś powoli próbował robić z tego jakąś komedię romantyczną, ale niech wam będzie, że jakoś bardzo mnie nie bolał.

Ostatecznie, mocne 8/10, tak samo jak Igrzyska Przyjaźni. Jeśli tylko będą utrzymywać taki poziom to mogą dalej robić kolejny film co rok, nie mam nic przeciwko.

(click to show/hide)

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #265 dnia: Listopad 04, 2016, 19:38:24 pm »
ja tylko filmy widzialem, bo kiedys trafilem na pierwszy a potem juz z rozpędu z laska (ktora jest fanka tego MLP) obejrzalem dwa pozostałe :P

tbh nie zgodze się, że trójka trzymała poziom, dla mnie własnie była najbardziej meh. Piosenek się nie czepiam (choc zaczęły się tak sobie), ale o fabule myślę - pomysł był zdecydowanie lepszy, niż wykonanie. No bo fajnie, że zadano sobie pytanie czemu nie ma drugiej twilight oraz fajnie, że poruszono motyw iż powinny umieć sobie radzić bez niej, ale w jednym filmie to ni chuja nie współgrało, zwłaszcza ten pierwszy motyw. Tbh odniosłem wrażenie, że wstawiono nową twilight i mamy z tym już dealować, że stara będzie wpadała tylko przy okazji, sprowadzając cały zaprzepaszczony motyw do jednego komediowego "awkward moment" na samym końcu. Do dwójki, która ciekawie jak na kreskówkę poruszyła motyw "co się dzieje po przesłodzonym zakończeniu i czemu życie nie toczy się dalej tak cukierkowo", na pewno to nie dorastało.

Aczkolwiek i tak są to lepsze filmy od tych disneya które w ostatnich latach okazyjnie widziałem (jak ten słynny Frozen), które nadal są robione na jedno kopyto

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #266 dnia: Listopad 10, 2016, 16:22:38 pm »
Służąca - nowy film twórcy Oldboya nie zawodzi. Polecam, póki jeszcze leci w kinach, bo od strony wizualnej również prezentuje się świetnie. Trailer na zachętę: https://www.youtube.com/watch?v=wKpZLtt4Ctg

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #267 dnia: Listopad 24, 2016, 00:15:30 am »
O tym filmie muszę napisać - "Arrival" (pl. Nowy Początek) jest tak baaaardzo dobry! Rzadko kiedy na dużym ekranie gości sensowne hard s-f, gdzie efekty specjalne są tłem dla fabuły, a nie na odwrót (ostatnim takim było chyba "Ex Machina"). Film w bardzo intymny sposób pokazuje globalne wydarzenie, jakim jest spotkanie ludzkości z cywilizacją pozaziemską, przypominając trochę film "Kontakt". Jest też świetnie zrealizowany muzycznie i wizualnie. Po pozytywnych opiniach znajomych nastawiałam się na dużo, a dostałam jeszcze więcej: https://youtu.be/AMgyWT075KY
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2016, 00:18:49 am wysłana przez Kaseven »

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #268 dnia: Grudzień 09, 2016, 13:11:19 pm »
Obejrzałem niedawno w telewizorni "Pioruna" ("Bolt"). Taka bajka Disneya z 2008. roku. O psie Piorunie i zwierzętach w normalnym świecie z ludźmi. Brat obiecał koty - i faktycznie koty były, a w szczególności taki jeden kot. Dla kota zostałem. Kot miał bardzo udanego VA w polskiej wersji. Kot był najbardziej w porządku elementem w tym raczej mdłym filmie - nie ma nawet żadnego antagonisty! Jest tylko wątek zagubienia i podróży do domu. Zresztą gdyby któryś z ludzi miałby grać rolę złego, to wnet by się z naszymi czworonożnymi bohaterami rozprawił i tyle by było z filmu. Siłą rzeczy otrzymujemy więc dosyć mało interesujące scenki z życia zwierząt. Ale kotka to ja lubiłem. Kotka polecam.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #269 dnia: Grudzień 11, 2016, 22:41:16 pm »
Gdyby ktoś się jeszcze wahał...

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

No niesamowicie fajny film. Lepszy niż każdy Harry Potter. Osobiście sądzę, że za sprawą aktorów, bo nie czarujmy, ale trójka młodych odtwórców w oryginalnych filmach nie są wybitni. Ale wracając do omawianego obrazu.
Natrafiłem na "zarzut", że film wraca do korzeni - jest bardziej dla dzieci niż "poważniejsze" ostatnie części HP. Nie sądzę. Zwłaszcza, że HP z części na część co raz gorsze było. A Fantastyczne zwierzęta... z minuty na minutę co raz lepsze. Bardzo ładna scenografia międzywojennej Ameryki, piękne kostiumy, przedstawienie systemu magów w USA i oczywiście same zwierzaki. Hardodziób czy Hedwiga schodzą w niepamięć, jako maskotki świata magii JK Rowling. Niuchacz i ptak Frank są o wiele fajniejsze i słodsze. Śmierć Hedwigi była miałka, natomiast końcowa scena Fantastycznych zwierząt wyciskała łzy.

Ogólnie polecam bardzo.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta