Autor Wątek: Fajny film wczoraj widziałem...  (Przeczytany 108194 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Testoviron

  • Wiadomości: 169
  • ke?
Fajny film wczoraj widziałem...
« dnia: Sierpień 15, 2013, 02:26:59 am »
Ten wątek służy do dzielenia się wrażeniami z filmów, oglądanych w ostatnim czasie lub dawniej, w kinie lub na necie, samotnie lub w towarzystwie. Zasady są luźne i proste - podajemy tytuł dzieła i wypowiadamy się o nim, aby zachęcić lub zniechęcić pozostałych użytkowników do obejrzenia go.

Z filmów, które widziałem ostatnio, przychodzi mi do głowy tylko Nagi instynkt. Typowe kino wczesnych lat 90tych, gdzie, wśród przebłysków poprzedniego dziesięciolecia, subtelna erotyka nieudolnie przemycana jest obok tej oczywistej (żeby nie powiedzieć: oczojebnej), a kryteria urody (zwłaszcza męskiej i zwłaszcza wewnętrznej) i klasy pozostają absolutnie niepowtarzalne i charakterystycznie szorstkie. Kamienne spojrzenia, głębokie przemyślenia i płytkie intrygi rodem z Showgirls: warto obejrzeć choćby dla samego zaliczenia.
does  the  crowd  understand?
is  it  east  versus  west
or  man  against  man?
generał armii królewskiej. feie.
jp2gmd

Morean

  • Wiadomości: 273
  • Ocean Soul
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 15, 2013, 11:43:51 am »
Obecność.

Film opowiada o rodzinie, która robi tzw. interes życia. Kupują ogromny dom w niskiej cenie. Jednak już od pierwszych nocy zaczynają dziać się tam dziwne rzeczy. Rodzina obawia się, że coś jest nie tak z domem, proszą więc o pomoc parę znanych demonologów w celu rozwiązania tej zagadki.

Wywołuje naprawdę ogromne wrażenie, muzyka tworzona była chyba przez geniusza w swojej dziedzinie. Kapitalnie buduje klimat filmu, który sam w sobie wzbudza grozę w niektórych momentach. Myślę, że jednak twórcy zamiast na samej przestraszeniu widza skoncentrowali się na pokazaniu straszliwych skutków opętania i tego, co może ze sobą przynieść. Jak również sama prezentacja postaci Eda i Lorraine Warrenów.
Ave Crux, Spes Unica Mea! | Et lux in tenebris lucet, et tenebrae eam non comprehenderunt.
Pracowity Sługa Beliara | Złoty Czempion ŚP | Czempion Podziemia | Tropiciel Turnieju Chowanego | FEiE

Podziemie - Poszukiwacz

Lifu

  • Wiadomości: 234
  • Dunmer
    • Twitch
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 15, 2013, 16:02:18 pm »
Widziałem wczoraj nowego Wolverina. Przyczepiłbym się do wybuchu na początku, który był jakoś mało realistyczny (fala uderzeniowa zmiotłaby ich już 10 razy, a Yashide i tak powinno bardziej usmażyć). No i ten motyw ze szponami pod koniec też taki naciągany. Poza tym film oglądało się bardzo przyjemnie. Klimat Japonii został fajnie oddany. Bardzo dobrze, że aktorzy faktycznie sporo nawijali po japońsku (a ich angielski brzmiał trochę odmiennie). Często denerwują mnie w amerykańskich filmach cudzoziemcy (a najlepiej kosmici) mówiący po angielsku, do tego ze świetnym akcentem. Poza tym dobre wrażenie zrobiły na mnie sceny walki. Po Star Wars brakowało mi trochę takich widowiskowych pojedynków na miecze ;) Co do fabuły - Marvel jest w sumie dosyć przewidywalny, ale tym razem przynajmniej dodali głównemu bohaterowi trochę więcej słabości. Oglądanie niezniszczalnego mutanta może być przez pewien czas całkiem fajne, ale w końcu znika jakiekolwiek napięcie w akcji. Tym razem wyszło to nawet przyzwoicie...

Następne w kolejce do obejrzenia czeka Elizjum ^^

Bogactwo dla nas, władza dla Beliara!

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 24, 2013, 15:45:44 pm »
W takim razie Lifu jeśli chodzi o Elizjum, to nawet dobry. Byłem na nim w kinie ostatnio (no może przedostatnio, bo ostatnio to na Millerach :p).

Całkiem niezłe Sci-fi. Nie zauważyłem jakichś rzucających się mocno w oczy niedociągnięć i błędów logicznych. Obsada bardzo dobra (Matt Damon i Jodie Foster oraz ten główny bohater z Dystrykt 9). Jak ktoś lubi w miarę szybką akcję, to spodoba mu się. W dodatku końcówka filmu też powinna przypaść marudom do gustu. Film dobry, ale bardziej Byzantium utkwiło mi w pamięci, niż to ;)

Jeszcze na R.I.P.D się wybrałem, ale szału nie było, więc nawet się rozwodził nie będę ;p
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

inverse

  • Wiadomości: 457
    • Blog - opowiadania
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 25, 2013, 08:06:49 am »
Oglądał ktoś może Jug Face? Horror z bieżącego roku. Chciałbym spytać, czy opłaca mi się marnować na niego czas, bo póki co oglądam całkiem ciekawy serial. No, może od 3 sezonu robią kicz, ale i tak nie jest najgorzej.
Podziemie Beliara - Poszukiwacz

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 11, 2013, 11:44:37 am »
Oglądałem wczoraj na TVN7 'Wehikuł Czasu', całkiem ciekawa produkcja. Jak ktoś nie wie, co zrobić z wolnym czasem to polecam.

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 17, 2013, 02:01:39 am »
G.I. Joe: Odwet

Kolejne wspomnienia z dzieciństwa zniszczone. Tak, wiem. Miały być fajne filmy. Ten nie jest. Myślałem, że po jedynce nie mogli bardziej spierniczyć sprawy. Mogli. I zrobili to. Nie obstawiałem, że film będzie dobry, ale nie sądziłem, że az tak zły.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Dassanar

  • Wiadomości: 514
  • Swordmaster
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 17, 2013, 02:06:12 am »
Czas Kobry IMO jednak trochę gorszy... no, bardzo trochę. Ale jednak w "dwójce" jest już paru aktorów, których lubię i wyeliminowali dwóch-trzech wnerwiających. Co nie zmienia faktu, że to chyba najbardziej niespójny sequel, jaki w życiu widziałem.
P.A. 69%


-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-


Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 17, 2013, 02:16:20 am »
(click to show/hide)
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 22, 2013, 16:27:49 pm »
Też niedawno obejrzałem obie części G.I. Joe i w sumie nie były takie złe. Widziałem lepsze filmy akcji, ale te też nie są tragiczne.

(click to show/hide)

Elrath

  • Wiadomości: 641
  • kmdr
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 23, 2013, 14:18:53 pm »
W końcu obejrzałem sobie serię Underworld - każda część inna pod pewnymi kwestiami, ale wszystkie mi się bardzo podobały. Mrok, krew, motyw walki dwóch ras, zakazana miłość, łamanie zasad fajne toto.
No i przede wszystkim Kate w tym lateksie. <3
Underworld - jak zobaczyłem kreację Billego Nighta, jako nie w pełni odrodzonego wampira aż mnie zatkało.
Ewolucja - a tutaj postać Marcusa, noo tak wygląda wampir, a nie jakieś spedalone edki kaleny...
Bunt Lykanów - no i znowu bardzo dobra rola Nighta, świetnie dla mnie zagrał despotycznego wampirzego władcę, to jego akcentowanie i mimika twarzy było bezbłędne.
Przebudzenie - bardzo fajne efekty, trochę ucierpiał klimat, chyba najbardziej krwawa część, ale i tak dobrze się oglądało.
Underworld znalazł miejsce na liście moich ulubionych filmów. :)
|Mroczny Paladyn Podziemia| |Srebrny Surfer '11| |Przecinak| |Irytator3000|

Skellen

  • Wiadomości: 206
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 23, 2013, 16:09:28 pm »
O dobrze, że mi przypomniałeś. Dwóch ostatnich części nie oglądałem, wiec sobie zapodam wszystkie cztery. Dwa pierwsze odświeżę, a z dwoma się zapoznam.

No a Kate, hmm... Palce lizać  :D

Skellen

  • Wiadomości: 206
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 02, 2013, 20:06:52 pm »
Sorry za podwójny post, ale nikt tu nie pisze od dłuższego czasu, więc trzeba odświeżyć temat.

Właśnie skończyłem oglądać ostatni epizod finałowego sezonu Dextera. Tyle latek upłynęło mi z tą bardzo dobrą (poza gorszymi chwilami w dwóch sezonach) serią, no i przyszedł czas na zakończenie przygody z Dexem i spółką. Trochę szkoda, szczególnie ze względu na towarzyszące głównemu bohaterowi postacie: Masuka, Debra, Angel, Laguerta, czy Quinn. Świetnie zarysowane sylwetki drugoplanowe dodające kolorytu całości. Ehh, trochę szkoda, ale nic nie może trwać wiecznie.

Zakończenie w sumie dobre, choć imo nie obyło się bez niepotrzebnych akcentów:

(click to show/hide)

Jeżeli ktoś jeszcze nie widział ostatniego epka, a zamierza oglądać, niech nie czyta spoilera.

Kończy się także inny dobry serial Breaking Bad. Trzeba teraz wypatrywać równie dobrych produkcji...
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2013, 20:12:59 pm wysłana przez Skellen »

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 12, 2013, 01:17:42 am »
Ostatnio obejrzałem w TV 'Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia', który jakimś sposobem wcześniej przegapiłem i nie widziałem. Bardzo przyjemna produkcja sci-fi o nalocie kosmitów na Ziemię. Jeśli ktoś lubi takie klimaty, a jeszcze go nie widział - musi obejrzeć :)

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Endaron

  • Wiadomości: 321
  • I tyle
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 12, 2013, 13:10:23 pm »
Też to oglądałem i spodobał mi się przez to, że nie było tylu efektów specjalnych..

A wczoraj obejrzałem "Szepty". Mówią, że film w klimacie "Innych" i "Sierocińca", ale gorszy. Jednak tych produkcji nie widziałem i nie miałem porównania. Kiedy się wczuć w film to może wystraszyć nagła muzyka i takie tam, ale nie zaliczyłbym Szeptów do horroru. Jap przynajmniej mogę polecić.