Autor Wątek: Fajny film wczoraj widziałem...  (Przeczytany 110266 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zimak

  • Wiadomości: 93
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #75 dnia: Styczeń 26, 2014, 17:26:40 pm »
Cloverfield / Projekt: Monster

Typowy film z rodzaju "Found Footage", czyli coś co ma udawać realistyczne nagranie z wyjątkowo wytrzymałej kamerki jednego z bohaterów, który zachowuje się tak, że najpewniej sfilmowałby nawet swoją parówkę przy laniu na blachę. Taki, który w obliczu śmiertelnego zagrożenia nie rzuci urządzenia na podłoże i nie zda się na moc swoich goleni. No ale cóż, filmy tego typu są upośledzone pod tym względem i jak się przymknie na to oko, to można się pobawić oglądaniem. Napomknę, że efekt trzęsącego się i latającego gwałtownie obrazu to nie jest dobra opcja na kaca. Przy 7 minucie filmu złapałem się na tym, że tak naprawdę go nie oglądam, tylko patrzę się na monitor zamyślonym wzrokiem weterana wojennego i nic nie przetwarzam. Ale to tak nawiasem.
Generalnie jest to dzieło bez fabuły (no bądźmy poważni), przedstawiające unicestwianie miasta przez gigantycznego potwora, któremu można przyjrzeć się lepiej dopiero pod koniec i do końca nie wiadomo skąd ów potwór się wziął. Twórcy uznali, że widzom ta wiedza jest niepotrzebna i najedzą się samą rozjebką i zagładą, no i całkiem klimatycznym survivalem, a te oglądało się równie dobrze co niektóre ujęcia cycków w tym samym filmie.
Jeśli kogoś irytowało, że Godzilla przyjmowała za dużo na klatę bez uszczerbku na zdrowiu, to zdenerwuje się jeszcze bardziej gdy zobaczy co monstrum z tego filmu robi sobie na masywne kanonady armii USA. Obawiam się, że wspomniany król potworów depczących domy i zjadających kolejki w obstawie Rodana, Hedorah i Mechagodzilli nie dałby mu rady w konfrontacji. Plus za kapitalne jak dla mnie efekty audio (niezapomnianych odgłosów Tripodów z Wojny Światów i tak nic nie przebija).

Może być.


Mistrz Miecza

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #76 dnia: Styczeń 26, 2014, 20:28:48 pm »
do końca nie wiadomo skąd ów potwór się wziął. Twórcy uznali, że widzom ta wiedza jest niepotrzebna
Popatrz na drugi sekret.

A to przy okazji, aby dopełnić całości.


Jak już jesteśmy przy tej tematyce, to w grudniu albo listopadzie obejrzałem norweski film "Trolljegeren". Pokazuje on kręcenie dokumentu o trollach. Podobał mi się. Ciekawie to im wyszło, zwłaszcza te tłumaczenia zachowania trolli lub dlaczego krajobraz wygląda tak, a nie inaczej. Świetne odgłosy olbrzyma (na końcu filmu). I smaczek pod koniec napisów. Oraz polski akcent.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2014, 20:30:22 pm wysłana przez Damiano_gt »
Klasztor - Fechtmistrz

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #77 dnia: Styczeń 26, 2014, 20:49:17 pm »
Jeżeli jesteśmy przy tematyce filmów "kręconych z ręki" to ostatnio oglądałem "Tragedię na przełęczy Diatłowa", która nawiązuje to autentycznych wydarzeń (link dla niekumatych http://pl.wikipedia.org/wiki/Tragedia_na_Prze%C5%82%C4%99czy_Diat%C5%82owa). Do 3/4 długości film nawet ujdzie, niezły klimat itd, niestety później tanie efekty i głupkowate zakończenie psuja wszystko.

Kolejny film to estońska produkcja "Nasza klasa" i tu gorąco polecam każdemu bo jest naprawdę mocny i chyba nawet do znalezienia na YT. Oparty jest na autentycznych wydarzeniach i opowiada o szykanowanym uczniu w jednej z tamtejszych szkół. Więcej pisał nie będę, ale serio warto obejrzeć.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #78 dnia: Styczeń 26, 2014, 21:07:54 pm »
"Nasza klasa" doczekała się jeszcze krótkiego serialu, który pokazuje dalsze losy bohaterów.
Klasztor - Fechtmistrz

Endaron

  • Wiadomości: 321
  • I tyle
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #79 dnia: Styczeń 26, 2014, 22:12:36 pm »
Strażnicy Marzeń

Szkoda, że nie mam telewizora w czy de, bo nawet bez to nieźle wyglądało. Bajka mocno mnie wciągnęła. Z dwa tygodnie minęły od obejrzenia, nie pamiętam czy coś mi się nie podobało. Mikołaj z mieczami? Zając z boomerangami? Wszystko pięknie jak dla mnie. Motyw też niezły. Prawie się wzruszyłem jak jeden ze strażników został pokonany i standardowo na koniec filmu. Prawie, ale to dużo, bo może z trzy razy się popłakałem na filmach.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #80 dnia: Luty 04, 2014, 00:59:21 am »
Silver Linings Playbook

Kobieta obiecała mi seks (w filmie w sensie), nie było go.

Anyway, kompletnie nie rozumiem czemu Jennifer Lawrence dostała Oskara. Ba! Nie wiem dlaczego miałaby być nominowana! Jej gra nie była fatalna, co to - to nie, ale nie widze nigdzie przebłysku geniuszu. Mam do niej sympatie, bo fajne teksty rzuca przy wywiadach, jest zabawna, taka naturalna, ale właśnie nie wiem czy nie oczarowała publiczności tym, a nie grą aktorską.
Sam film to ni dramat, ni komedia romantyczna, niwiadomo co. Love Story z tego żadne. Na samym początku przypominało trochę (kurozialnie) Fight Club - dwoje socjopatów, którzy lgną ku sobie. Gdyby zostawili to w takiej koncepcji, że obydwoje są szurnięci do końca, a nie wrażliwymi osóbkami, które szukają miłości - byłoby lepiej. W tym wypadku dostaliśmy misz-masz i nadal nie mogę rozszyfrować tej Jennifer jak gra - czy ona udaje, że udaje, czy nie udaje, że udaje? A może to taka dobra gra aktorska, a ja jestem półgłówkiem?

Trochę mało o samym filmie, a więcej o Lawrence, ale wiecie, Oskar zobowiązuje.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

KrzysheK

  • Wiadomości: 76
  • XI
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #81 dnia: Luty 09, 2014, 16:43:12 pm »
A ja zostałem nakłoniony przez żonę żeby obejrzeć Thor: Mroczny Świat. Nie chciałem, bo nowych adaptacji Thora nie lubię, a generalnei samego Thora nigdy nie trawiłem. Są o wiele ciekawsze postaci z nordyckiej mitologii. No ale narzekała i miuńczyła więc obejrzałem. O dziwo oglądało się przyjemnie choć jak wszystkie hollywoodzkie produkcje o superbohaterach trzymał się standardowego schematu i był bardzo przewidywalny. Loki zagrany adekwatnie do oczekiwań czyli b.dobrze. Thor pizduś jak zawsze choć mądrzejszy. No i w końcu akcja nie rozgrywa się w stanach! Ogólnie da się obejrzeć bez wymiotów i nawet momentami się uśmiechając.
Królewski Rzemieślnik

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #82 dnia: Luty 16, 2014, 15:26:51 pm »
Obejrzałem wczoraj polską komedię p.t. "Wkręceni". Naprawdę chciałem podejść do filmu optymistycznie. Wszedłem do kina z oczekiwaniem, że obejrzę głupią komedię i głupią komedię dostałem. Jest to historia o trzech chłopakach pracujących w jakiejś śląskiej fabryce samochodów. Zostają zwolnieni, "bo kryzys i trzeba wylać 2000 pracowników". Chociaż się nie znają, jeden z nich (pracownik wyższego szczebla, którego poza zwolnieniem spotyka kosz od jego kobiety, bo "z bezrobotnymi się nie zadaję") zaprasza pozostałą dwójkę na samodestrukcyjną podróż do Warszawy okraszoną rozpustą, wódką, dziwkami i laserami celem zapomnienia o troskach, a ufundowaną przez jego niebotycznie wysoką odprawę. Do Warszawy nie dojeżdżają, wypożyczonemu w wypożyczalni Porsche kończy się paliwo na bezdrożach, a trzej mężczyźni stojący na skraju drogi w drogich garniturach (które kupili sobie wcześniej, bo taki mieli kaprys) zostają wzięci przez policję, a potem zarząd rejonu, za wyczekiwanych niemieckich inwestorów, którzy mieli pojawić się w okolicy celem wykupienia sporych połaci ziemi pod wielką fabrykę, w której wielu mieszkańców pokłada wielkie nadzieje...

To jest zamysł. Na początku nie jest źle, ale potem zaczyna być jeszcze mniej prawdopodobnie. Film jest po prostu nierówny. Po ciekawym początku szybko traci animusz i zaczyna nudzić coraz bardziej na siłę opowiadanymi gagami. Co nie znaczy, że paru w miarę zjadliwych żartów nie było.

Ogólnie: bardzo kolorowa i głośna komedia, dużo żenującego humoru, w tym trochę o Niemcach-nazistach i 2WŚ. Epatuje prymitywną erotyką i odwołuje się do najniższych popędów. Happy ending na siłę i po prostu niepozwalający widzowi na zawieszenie niewiary, bo w takie brednie po prostu nie sposób uwierzyć. Czyli ogólnie jest w porządku. Odrobinę da się pochichotać. Ale tylko odrobinę.
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2014, 15:28:40 pm wysłana przez C »

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #83 dnia: Luty 22, 2014, 10:49:45 am »
Siedem

W pierwszej chwili zastanawiałem się, czy tytuł, to nie przypadkiem nieudolne tłumaczenie któregoś z naszych rodaków. Jednak w oryginale tytuł brzmi "Seven". Film opowiada o śledztwie, w którym dwójka głównych bohaterów tropi mordercę. W rolę detektywów wcielili się Freeman i Pitt. Tego pierwszego lubię, gdyż naprawdę gra genialnie, niezależnie od tego, czy odgrywa postać negatywną, czy pozytywną. W tym filmie Freeman też się spisał na medal, więc warto zobaczyć go. Co do fabuły, to całkiem dobra, choć jednej rzeczy nie rozumiem. Jednak nie chcę psuć fabuły innym, więc wrzucę to w spoiler:

(click to show/hide)
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #84 dnia: Luty 22, 2014, 12:26:23 pm »
xilk:

(click to show/hide)
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2014, 12:53:14 pm wysłana przez Nederland »
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #85 dnia: Luty 22, 2014, 13:54:13 pm »
Notabene to jeden z filmów, z powodu którego uważam, że Pitt jest znakomitym aktorem. Ogólnie sam film to majstersztyk, naprawdę jeden z najlepszych filmów detektywistycznych. Ogólnie podciągnąłbym go trochę pod neo-noir, ale pewnie ktoś mnie zlinczuje.
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2014, 13:55:48 pm wysłana przez Master of Gorzała »
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #86 dnia: Luty 22, 2014, 14:20:53 pm »
zapewne tym kimś będzie drag :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #87 dnia: Luty 22, 2014, 18:37:27 pm »
Ostatnio po raz kolejny obejrzałem sobie "Wyspę Tajemnic". Film opowiada historię szeryfa federalnego, który prowadzi sprawę zniknięcia jednej z pacjentek z więzienia dla psychicznie chorych przestępców znajdującego się na samotnej wyspie. Jeżeli ktoś jeszcze nie widział tego filmu, to radze jak najszybciej nadrobić te braki. Moim zdaniem czołowa dziesiątka kina.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Endaron

  • Wiadomości: 321
  • I tyle
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #88 dnia: Luty 22, 2014, 18:44:33 pm »
Siedem

W pierwszej chwili zastanawiałem się, czy tytuł, to nie przypadkiem nieudolne tłumaczenie któregoś z naszych rodaków. Jednak w oryginale tytuł brzmi "Seven". Film opowiada o śledztwie, w którym dwójka głównych bohaterów tropi mordercę. W rolę detektywów wcielili się Freeman i Pitt. Tego pierwszego lubię, gdyż naprawdę gra genialnie, niezależnie od tego, czy odgrywa postać negatywną, czy pozytywną. W tym filmie Freeman też się spisał na medal, więc warto zobaczyć go. Co do fabuły, to całkiem dobra, choć jednej rzeczy nie rozumiem. Jednak nie chcę psuć fabuły innym, więc wrzucę to w spoiler:

(click to show/hide)

Nagrałem sobie i dzięki, bo teraz na pewno go obejrzę.

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #89 dnia: Luty 22, 2014, 22:21:55 pm »
Nagrałem sobie i dzięki, bo teraz na pewno go obejrzę.
No to życzę miłego seansu :)

xilk:
Dzięki za wyjaśnienia, teraz rozumiem :) Choć: (:D)
(click to show/hide)
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia