Autor Wątek: Fajny film wczoraj widziałem...  (Przeczytany 108181 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #330 dnia: Wrzesień 02, 2017, 15:44:03 pm »
Barry Seal: Król Przemytu - byłem wczoraj w kinie i film trochę rozbieżny w pewnych faktach, jeśli chodzi o autentyczną historię człowieka (posiłkując się wiedza zapisaną w wikipedii :p), co nie zmienia faktu, że film się ogląda bardzo dobrze. Polecam jak ktoś lubi takie biografie w stylu filmowym :)
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #331 dnia: Wrzesień 02, 2017, 19:50:47 pm »
Dla mnie był właśnie kiepski. Niczym nie zachwycił.

Wysłane z chińskiego tostera przy użyciu Tapatalka

Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #332 dnia: Wrzesień 10, 2017, 18:58:10 pm »
Sceny walk to prawdziwa perełka, w większości kręcone bez żadnych cięć kamery - zwłaszcza kulminacyjna, kilkuminutowa scena w kamienicy wgniata w fotel.
No no. Może jeszcze Charlize Theron dublerek nie miała? :D

Co tam jeszcze obejrzałem od ostatniego wpisu... "Strażnicy Galaktyki vol. 2" rewelacyjne, "Piraci..." bardzo przeciętni, a scena po napisach wręcz tragiczna. A "Obcy", hahaha! Idealnie podsumowanie poniżej. Zwłaszcza z tym iksde na końcu.

(click to show/hide)
Klasztor - Fechtmistrz

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #333 dnia: Październik 07, 2017, 00:20:15 am »
My Little Pony: Film - nic specjalnego, ot film przygodowy dla dzieci. Jest parę naprawdę udanych gagów, jest ten niewinny klimat MLP niemal bez cienia ironii. Animacja tradycyjna jest miła, tła generowane komputerowo - na ogół znośne, a muzyka przeciętna. Fabuła ma morał bardzo zbieżny z motywami serii (przyjaźń = magia etc.) 6/10 jeśli jesteś zwykłą osobą i masz ochotę obejrzeć coś dla tej kategorii wiekowej. Fan kucyków może spokojnie dodać 1-2 punkty. Albo w sumie odjąć, jeśli chce się wkurwiać, bo też jest na co.

A ty, Dollan, zapłacisz mi kiedyś za to, w co mnie wpędziłeś swoją recenzją "Equestria Girls: Legend of Everfree" rok temu.
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2017, 00:22:18 am wysłana przez C »

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #334 dnia: Październik 29, 2017, 18:06:07 pm »
Thor - do filmu podszedłem bez jakichkolwiek oczekiwań, a i tak trochę się rozczarowałem. Jak na film o superbohaterach, był strasznie przegadany - w ciągu tych dwóch godzin sceny akcji zajęły łącznie może 15-20 minut, reszta to niekończące się dialogi. Nie był to jednak zły film, po prostu przegadany i do bólu przeciętny - taki w sam raz na zimne, jesienne popołudnie, gdy nie ma nic lepszego do roboty.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #335 dnia: Październik 29, 2017, 21:41:42 pm »
Rozumiem, ze chodzi o pierwsza czesc?
Ale to zasluga Branagha, ktory chcial to wszystko zrobic szekspirowsko.

Wysłane z chińskiego tostera przy użyciu Tapatalka

Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #336 dnia: Październik 30, 2017, 07:17:54 am »
tia, pierwszy, w ramach przygotowań na ragnarok, na który chce iść dziewczyna. Nie chcę hejtować filmu, bo widać że był on jedynie wielkim szykowaniem gruntu pod kolejne filmy, by widz wiedział co, kto jak i dlaczego, ale.. no trochę się rozczarowałem, takie "srsly, to już koniec?" :P Zainteresował mnie jednak na tyle, by sięgnąc po dwójkę i zobaczyć jak to się w końcu rozwinie

btw. sesja, wszyscy na ciebie czekamy mog-sensei :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #337 dnia: Październik 30, 2017, 19:45:52 pm »
O dziwo cicho tu o najnowszym Blade Runnerze 2049 - temat wałkowany mocno przez znajomych, przez co nie udało mi się uniknąć spoilerów przed wizytą w kinie. Ale i tak było warto, bo to solidny sequel i dojrzałe s-f. Od strony audio-wizualnej prezentuje się wybornie, a tamtejsza wizja futurystycznego miasta kupiła mnie bardziej niż w GitS. Co prawda nie do końca kupił mnie Jared Leto jako "Jezus w piramidzie" i trochę więcej spodziewałam się po wątku Joi
(click to show/hide)
oraz samo zakończenie - na ogół na filmach tego reżysera rozjeżdża mnie feeltrain (zwłaszcza Arrival się kłania), a teraz jakby przemknął bocznym torem. Imo po drodze poruszono ciekawsze wątki, którymi można było zrobić końcowy przytup. Pomimo prawie 3h długości film nie nużył mi się, a większość scen jest bardzo dobrze napisana i zagrana, co doceniłam zwłaszcza analizując je na spokojnie po wyjściu z kina.
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2017, 19:49:55 pm wysłana przez Kaseven »

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #338 dnia: Listopad 01, 2017, 12:05:17 pm »
Jestem ciekaw tego Blade Runnera, bo powiem szczerze, że Thor: Ragnarok trochę mnie zawiódł. Muzyka i żarty rewelacyjne, pomysł na tę planetę "odpadową" również, ale fabularna strona to kiszka. Nie chcę spoilować, ale cała druga część to jakieś naiwne zwroty akcji, które wywołały u mnie reakcje politowania. Zero nowych faktów z universum marvela, chociażby to, co z ostatnim kamieniem nieskończoności (chyba, że to będzie jeszcze w którymś z filmów przed Avengersami nowymi, ale wątpię, bo chyba tylko Czarna Pantera ma wyjść do tego czasu).

No nie tego się spodziewałem. Jak strażnicy mi się podobali, tak Thor powinien mieć odrobinę więcej powagi (nie piję tu do nadmiaru gagów).
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #339 dnia: Listopad 01, 2017, 19:48:06 pm »
Ja właśnie wróciłem z Thora i jest super moim zdaniem. Fabuła nie jest zła, postacie super (Matt Damon?!), a wszystkie Infinity Stones zostały już ujawnione Maniek, więc nie wiem o co cho.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #340 dnia: Listopad 02, 2017, 11:53:15 am »
Ja właśnie wróciłem z Thora i jest super moim zdaniem. Fabuła nie jest zła, postacie super (Matt Damon?!), a wszystkie Infinity Stones zostały już ujawnione Maniek, więc nie wiem o co cho.

Hehe Matt Damon mnie rozjebał i Sam Niell robiący za Odyna. Niby w którym momencie ujawnili otwarcie ostatni?
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #341 dnia: Listopad 03, 2017, 12:49:00 pm »
Pomyłka. W Strażnikach coś tylko wspominali.

Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #342 dnia: Listopad 06, 2017, 17:58:18 pm »
ok, obejrzałem drugiego thora i był wszystkim tym, czego brakowało mi w jedynce. Trochę sztampowy, trochę wtf na początku (nie oglądałem avengersów więc widok lokiego w kajdanach i niechęć odyna do swojego syna za którym oh-jak-płakał w poprzednim filmie szczerze mnie zdziwiły), ale tak ogólnie znacznie lepszy niż poprzedni. Jestem nawet ciekawy co wymyślili w trójce.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #343 dnia: Listopad 10, 2017, 16:23:50 pm »
Ok, też byłem na Ragnaroku - jak dla mnie najlepszy film z całej trylogii Thora, bez dwóch zdań. Do kilku rzeczy bym się doczepił (np muzyka czy to że cliffhanger z dwójki rozmieniono na drobne w pierwszych 5 minutach filmu), ale ogólnie film na spory plus.
A, no i jak już robią pełen patosu buildup, to mogliby go nie przerywać tak randomowo gagami :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #344 dnia: Listopad 11, 2017, 20:28:38 pm »
Muszę przyznać, że Thor: Ragnarok okazał się zaskakująco dobrym filmem, który wielokrotnie zdołał mnie rozbawić. Po głupim jak kredki Age of Ultron i nadmiernie łączącym patos ze slapstickiem Dr Strange - powoli wraca mi wiara w Marvela :)

Jeśli macie ochotę na coś nietypowego wizualnie, to polecam film "Twój Vincent", stylizowany na ożywione obrazy van Gogha i opowiadający historię jego życia z perspektywy dalekiego znajomego: https://youtu.be/CGzKnyhYDQI