Autor Wątek: Fajny film wczoraj widziałem...  (Przeczytany 110632 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Elrath

  • Wiadomości: 641
  • kmdr
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #210 dnia: Kwiecień 13, 2016, 23:09:47 pm »
Właśnie obejrzałem sobie Deadpoola, żałuje że nie byłem w kinie, bo uśmiałem się przy nim. Po słabych Avengers 2 miło obejrzeć ekranizację komiksu tak zabawną jak DP. :D
|Mroczny Paladyn Podziemia| |Srebrny Surfer '11| |Przecinak| |Irytator3000|

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #211 dnia: Kwiecień 23, 2016, 00:46:30 am »
Argo.
Kilka dni temu zawiozłem do naprawy niszczarkę. Wieczorem zszedł temat na ten film, bo był tam motyw z niszczarkami - odtwarzanie dokumentów, przez łączenie poszatkowanych pasków. Stąd ten wybór.
Film jest świetny, trzyma w napięciu do samego końca. W skali naszego portalu Klasyka/10.

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #212 dnia: Kwiecień 23, 2016, 08:18:34 am »
Ale Argo czy operacja Argo? Bo teraz jestem ciekawy, o jaki film chodzi ;)
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #213 dnia: Kwiecień 23, 2016, 14:54:31 pm »
I tu się kłania idiotyczne "tłumaczenia" filmów w Polsce.

Argo to Operaacja Argo. Po prostu w Polsce musieli dodać "operacja", żeby było wiadomo, że to film szpiegowski.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #214 dnia: Maj 07, 2016, 12:24:38 pm »
Oczywiście, byłem już na Kapitan Ameryka: Wojna Bohaterów.

Film o wiele lepszy od Avengers 2. Tak można zacząć. I w sumie skończyć, bo to dobra rekomendacja, ale napiszę coś więcej. Obraz ma dużo poważniejszy przekaz, niż inne filmy z MCU, jednak twórcy nie dostali syndromu miotły w dupie i nie ma HURR DURR jak w produkcjach DC. Bałem się trochę o to, jak przedstawi się wszystkich bohaterów, w końcu mamy ich naprawdę sporo. Wypadło zgrabnie i ładnie. Każdy ma jakąś motywacje dlaczego to robi. Wiadomo, że najlepiej przedstawione są kreacje Kapitana i Iron Mana, ale wątek Vision czy Scarlet Witch też jest bardzo fajny.
Sceny walki, kaskaderskie i ogólnie akcja - bardzo wysoki poziom. Pamiętacie, jak Cap i Winter Soldier robili pogrom w poprzednim filmie? No to przygotujcie się, na jeszcze większy hardkor. Jak to wspomina Spider-Man w filmie "ta tarcza łamie prawa fizyki". To prawda. Ale mi to nie przeszkadza. I nie powinno raczej nikomu, bo jeżeli szukacie realizmu w filmie o superbohaterach, to chyba nie tędy droga. DC robi "super true realism" ze swoim Banem z morfiną, Jokerem z makijażem czy Ra's al Ghulem, którego imię nawet on sam źle wymawia.
Chciałem jeszcze wspomnieć o tym, że Spider-Man w filmie - spoko rola drugoplanowa. Pajęczak jest jeszcze większym cwaniakiem, niż Andrew Garfield w "Niesamowitym..." i tak powinno moim zdaniem być. I ciotkę ma naprawdę "Hot". D: Abstrahując lekko - wreszcie w następnym reboocie Spider-Mana nie będzie umierania wujka Bena. Facet już kopnął w kalendarz, więc mamy spokój.
Co do fabuły, to plot twista na końcu nie spodziewałem się, aż do ostatniej chwili. Super zagrywka. Ostanie momenty - bardzo dramatyczne i jednocześnie chwytające za pikawe. Lekko, bo lekko, ale jednak.

Reasumując - polecam zdecydowanie. Ewentualnie trochę boli główny przeciwnik, ale nie czarujmy - nie o niego chodziło w filmie. Z drugiej strony, może się spodobać ktoś, kto jest po prostu... A, obejrzyjcie, to zrozumiecie, nie chce spoilerować. ;)

Wg. skali Faggot-Center RPG-Center - 7/10.
Wg. skali filmów Marvela - 8/10 (gdzie 10 jeszcze nie było i nadal czekamy).
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

MAGIC

  • Wiadomości: 1
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #215 dnia: Czerwiec 05, 2016, 12:57:51 pm »
Predator

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #216 dnia: Czerwiec 05, 2016, 20:58:31 pm »
Cytat: MoG
Scarlet Witch
Nie wydaje mi się, by wątek uczenia się kontroli nad ogromną mocą był czymś szczególnie nadzwyczajnym, ale na pewno wypada lepiej niż aktorka, która wcieliła się w tę postać. Poświęcono jej więcej uwagi w porównaniu do "Czasu Ultrona" i cóż... to był błąd.

W A2 odstrzelono nie tego bliźniaka, co trzeba.

Cytuj
Ewentualnie trochę boli główny przeciwnik, ale nie czarujmy - nie o niego chodziło w filmie.
Że Zemo?
Fakt, nie pasuje do Marvela, bo cokolwiek sobą reprezentuje.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2016, 21:02:49 pm wysłana przez Nederland »
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #217 dnia: Czerwiec 12, 2016, 21:07:30 pm »

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #218 dnia: Czerwiec 13, 2016, 21:51:42 pm »
Byłem na Warcraft: Początek. Akurat jak Polacy wygrywali z Irlandczykami. I wiecie co? Nie żałuję! Na taki film fantasy czekałem od dawien dawna. Efekty miażdżą jaja!
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #219 dnia: Czerwiec 13, 2016, 22:28:57 pm »
Oglądałem dziś Zootopie, polecam motzno. Świetny bajka, świetny Disney.
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Epikur

  • Wiadomości: 65
  • Przeklęty
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #220 dnia: Czerwiec 15, 2016, 10:50:29 am »
Lockout.
Ot typowy film akcji. Typowa sieczka, gdzie jedna postać jest Bogiem zdolnym zabić każdego.
Jednowymiarowa. Żadnych ciekawych zwrotych akcji. Standardowo musieli pojawić się psychopaci, którzy okazali się najinteligentniejszymi postaciami oraz jako jedyni nadawali serii smaczku.
Fabuła? Totalne dno o ile coś takiego można nazwać fabułą.
Gorąco polecam.

Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #221 dnia: Czerwiec 17, 2016, 11:59:37 am »
W końcu sobie przypomniałem, że na liście czekających na obejrzenie czekał Zwierzogród, o którym słyszałem wiele dobrego. I całe szczęście, że sobie o tym przypomniałem, bo to chyba najlepsza animacja jaką widziałem od kilku lat, przebił nawet "W głowie się nie mieści". Genialny humor, ciekawa fabuła, nawet polski dubbing wyszedł świetnie. Szczerze polecam.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #222 dnia: Czerwiec 26, 2016, 13:13:25 pm »
Warcraft: Początek

Dobra, bo widzę, że na SB się zrobiła dyskusja.

Cytuj
C [22:40]:   ej, dobra, ale co to była za czarna kostka w Dalaranie? z kim rozmawiał w niej Khadgar? myślałem coś o Aegwynn, ale to chyba nie była ona? nie mam pojęcia, co tam zaszło.
Kaseven [22:51]:   Magowie z Dalaranu wspomnieli o niej jako o poprzednim Strażniku, więc stawiam na Aegwynn. Cała scena miała bardzo wydźwięk "resztę opowiemy Wam w kolejnej części" :D
Magowie z Dalaran wspominali, że to był pierwszy strażnik "Alodi". Wg. lore Alodi to właśnie pierwszy Strażnik (jeszcze wtedy nie Trisfal). Frost mage w Legionie zapewne poznają jego (bo to on) historie lepiej http://wowwiki.wikia.com/wiki/Ebonchill,_Greatstaff_of_Alodi
Ale fakt, ta kobita w środku bardziej na Aegwynn pasowała, mimo, że nie powinna być taka stara.

Cytuj
C [22:52]:   a, no i było coś w napisach końcowych? w kinie jest taka pewna presja, by wychodzić, gdy się zaczynają napisy. zdążyłem tylko zobaczyć Metzena w "co-producerach" i hehnąłem znowu pod nosem
C [22:53]:   nie wiem, czy zawsze tak było, ale oczywiście nawet rodzice jego postaci fantasy są cholernie mądrzy i jedyni rozsądni, którzy nie mają ochoty podążać za Gul'Danem.
C [22:54]:   a tak w ogóle to ciekawe, że jeśli dobrze pamiętam, Lothar miał umrzeć z ręki Orgrima Młotazagłady. tego oczekiwałem w tym filmie, ale najwidoczniej w sequelu do filmu.
Ogólnie Frostwolves po przekroczeniu portalu zostali wygnani przez Gul'dana. Lothar ginie od Orgrima, ale dopiero na koniec drugiej wojny.

Cytuj
C [22:56]:   w ogóle skąd ten mem, że Thrall to self-insert Metzena?
C [22:56]:   powielam go, nie znając nawet jego źródła...



Thrall ma głos Chrisa Metzena od czasów Warcrafta III. Poza tym Chris powiedział, że Thrall to jego ulubiona postać.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

mnikjom

  • Wiadomości: 330
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #223 dnia: Lipiec 03, 2016, 03:12:17 am »
Właśnie skończyłem oglądać On wrócił albo jak kto woli Er ist wieder da.
Jest to chyba najlepszy film jaki obejrzałem w tym roku. Aż żałuję, że nie słyszałem o nim po premierze. Na początku myślałem, że znowu obejrzę jakieś oklepane dziadostwo o Hitlerze. A tu niespodzianka! Pierwsza połowa filmu była taka bardziej śmieszkowa (swoją drogą, twarz mi się cały czas cieszyła a to nie zdarza się często przy filmach) a druga była już odrobinę bardziej poważna i czasami kazała przemyśleć sobie słowa Hitlera. "Nigdy się Pan nie zastanawiał dlaczego, ludzie mnie popierają? Bo w głębi duszy są tacy sami jak ja. Podzielają moje wartości."
I końcówka prawie mnie zawiodła. Prawie, ponieważ myślałem, że to jakieś kolejne s-f z kosmitami czy interwencją boską
(click to show/hide)
Polecam. Na moje, mocne 9/10
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2016, 03:19:11 am wysłana przez mnikjom »

Dominium Teunotter - Obywatel
Zabójca Potworów

Księstwo Linz


Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Fajny film wczoraj widziałem...
« Odpowiedź #224 dnia: Lipiec 03, 2016, 17:39:30 pm »
Wczoraj byłem na drugiej części "Dnia Niepodległości".

Nareszcie. Po dwudziestu latach.

Krótko - film trzyma poziom poprzedniej części (czyli podobny poziom fabuły i ew. błędów). Bardzo widowiskowy, dużo efektów. Trailer wprowadza w błąd sugerując, że bronią najeźdźców będzie grawitacja - oni nas nawet nie atakują. Jedynie myśliwce bronią statku przed atakiem naszych pilotów. Mało wątków miłosnych itp. Bardzo szybka akcja, dwie godziny zleciały jak jedna. Ginie część bohaterów z poprzedniej części.

Najbardziej podobała mi się wizja świata, który przeżył już jeden atak kosmitów - działa orbitalne, baza na księżycu, napęd antygrawitacyjny. Ale co ciekawe (mowa o tym już na początku filmu) - w 1996 jeden ze statków wylądował w Afryce, a potem kosmici przez dziesięć lat walczyli z murzynami.

A teraz srogi spoiler zawierający pewien element fabularny, który nie każdemu może się spodobać. Moim zdaniem trochę przesadzili umieszczając to w filmie.

Sent, lepiej usiądź.

(click to show/hide)

Mając na uwadze treść spoileru oraz to co napsałem o przedstawieniu świata po ataku kosmitów odnoszę wrażenie, że Emmerich planuje zrobić własne uniwersum Sci-Fi.
Klasztor - Fechtmistrz