Autor Wątek: Steam, Origin i inne platformy gier  (Przeczytany 39080 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Steam, Origin i inne platformy gier
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 13, 2016, 21:10:34 pm »
zabrzmiało jakbyś z jakiegoś powodu używał :P

anyway, większy news - EA przenosi swój program access z xboxa na pecenty, za ~25 zł miesięcznie można pograć w cokolwiek z origina (a przynajmniej specjalnej originowej listy), zyskać dostęp do betatestów oraz specjalnych zniżek. Haczyk jest jeden, w momencie gdy przestanie się opłacać abonament wszystkie gry przestają działać póki nie wznowimy subskrybcji.

Dla mnie nic ciekawego zważywszy jakim badziewiem jest origin i 3/4 portfolio EA (a to co da się grać mozna kupić osobno i lepiej się na tym wyjdzie), ale może są tu więksi entuzjaści takich programów :p

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Steam, Origin i inne platformy gier
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 13, 2016, 21:39:57 pm »
Ciekawe podejście, bo 25 to nie jest tak wiele. Ale pewnie haczyków tam jest w cholerę ;d

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Steam, Origin i inne platformy gier
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 29, 2016, 19:59:26 pm »
news - gog ma własny early access. Od steamowego ma się różnić tym, że selekcja ma być ostra (by wykluczyć wyłudzenia) oraz zapewniać możliwość zwrotu pieniędzy do 10 dni od zakupu. Co wy na to, center?

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Steam, Origin i inne platformy gier
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 29, 2016, 20:27:24 pm »
Te co podali to nawet nawet gierki. Ale kasy brak bo bym wziął Project Zomboid.

Zwrot do 14 dni :P

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Steam, Origin i inne platformy gier
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 29, 2016, 20:35:23 pm »
my bad, z pamięc jechałem :P tak czy siak still better deal than steam :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Steam, Origin i inne platformy gier
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 02, 2016, 19:48:08 pm »
Na originie jako prezent specjalny gra NFS Most Wanted za free.

:D
Damn, wyprzedziłeś mnie - /dop. Lowcap
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2016, 19:58:01 pm wysłana przez Lowcap »

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Steam, Origin i inne platformy gier
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 05, 2016, 17:04:26 pm »
tyle lat używam i nie wiem, wyszukiwarka znajomych na steamie działa po nazwach konta i czy nicku steam?
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Steam, Origin i inne platformy gier
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 05, 2016, 18:43:16 pm »
Nicku. Nazwy konta są używane chyba tylko do logowania i robienia zakupów.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Steam, Origin i inne platformy gier
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 08, 2016, 09:48:25 am »
Dobra, odkopuję temat bo mam pytanie - Czy Steam to nadal zło, a GOG dobro? :O

Serio, hejt na steam trwał wiele lat (głównie ze względu na głupią politykę i problemy z serwerami w pierwszych latach działalności), a wychwalanie GOGa dotyczyło głównie tylko ich podejścia (brak DRM). Ale czy nadal jest to aktualne?

STEAM - przymus ciągłego bycia online nie jest już taki uciążliwy. Możemy grać online, a jakość usług internetowych w PL wzrosła do poziomu, że nam już to nie przeszkadza. Ściąganie gier i tak wymaga online. Poza tym dla game geeków są karty i "acziki", które, jeśli mądrze zrobione, pozwalają poczuć pewnego rodzaju wyzwanie (chyba, że dotyczą przejścia gry lub zebrania pierdyliarda bzdetów).

GOG - niby nie ma DRM, ale po wprowadzeniu GOG Galaxy większość ludzi i tak ściąga gry przez niego i jest ciągle online. Fakt, że nie ma żadnych securomów itp. sprawia, że tylko instalujemy i gramy (bez podawania dodatkowych kodów itp.). Możemy też ściągnąć instalkę na dysk i instalować kiedy tylko chcemy, ale do tego potrzebny jest większy dysk. Dla mnie minusem jest to, że wszelkie savy trzeba trzymać oddzielnie na dysku i pamiętać i ich kopiowaniu przy odinstalowywaniu gry. Steam przechowuje je u siebie i nie trzeba się z tym babrać (niby żaden problem, ale zapomnieć można). No i bardzo skromna ilość aczików (głównie wiesiek 2-3 i jakieś mniej znane gry).

Więc czy nie doszliśmy do punktu, w którym bycie online nie jest już takie złe? Mając słabe łącze sam robiłem backupy gier, żeby nie czekać godzinami na ściągnięcie. Ale teraz już tego nie robię.

No i punkt nr 2 - który serwis dłużej się utrzyma? Steam na pewno szybko nie padnie, a GOG? Co by było wtedy? "Kopiujcie na dyski, bo zamykamy serwery"?

Zapraszam do dyskusji :)

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Steam, Origin i inne platformy gier
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 08, 2016, 10:03:04 am »
mylisz się w wielu sprawach Atrion :P

zacznę od save'ów - tam dupa a nie "steam ułatwia". Folder z save'ami jest tam gdzie umieści go twórca gry, czyli może to byc albo w "moich dokumentach", albo w folderze steama (do tego takim mocno zakopanym, bo w steamapps, common i dopiero folder gry - u goga masz od razu w folderze goga), albo w tak egzotycznym miejscu jak localfiles - wiem, bo tydzień temu taki backup robiłem :P Ba, zaryzykuję stwierdzenie, że gog jest lepszy, gdyż ZAWSZE pyta czy wywalic sama grę czy również save'y, zaś na steam klikasz "odinstaluj" i dalej jest loteria - daleko nie szukając, gdyby nie własna przezorność straciłbym save'y z Valkyrii gdybym wierzył steamowi.

to samo trwałość platformy - może i steam padnie później niż gog, ale jeśli już to zrobi, to powodzenia w backupowaniu i późniejszym odlapaniu tych gier, szukanie cracków included. Gog mimo pojawienia się galaxy daje możliwośc pobrnai instalatora na dysk, wiec mógłby paść nawet jutro a moje dotychczasowe zakupy są bezpiecne tak długo, jak długo będą na którymś z moich dysków.

No i najważniejsze - gog pilnuje co trafia na jego platformę oraz dba o to, by działało na coraz nowszych systemach, zaś steam pozwala na zalew crapu i traktuje wszystko jak twój problem, z wielkiej łaski pozwalając ci zażądać zwrotu pieniędzy jeśli grałeś krócej niż dwie godziny. Ofc na obu platformach trafiają się faile, ale gog  rzadziej chowa głowę w piasek i udaje że nie widzi problemu.

achiki, karty - tbh w przypadku obu mam to totalnie w głębi serca morgardu :P Steam ma to może nieco czytelniejsze jak kogoś interesuje podsumowanie  i się tym jara, ale dla mnie to był zawsze przereklamowany bajer

steam ma jednak jeden niewątpliwy plus - znacznie lepszy i powszechniejszy komunikator. Na plus zaliczyłbym także wygodę workshopu, ale to broń obosieczna - nigdy niewiadomo kiedy wróca do tego posranego pomysłu z opłatami, a do tego jak coś tam padnie luyb go wyłączą to nawet nie pobierzesz sobie instalatora tego moda, bo wszystko jest zautomatyzowane.

pobieranie jako takie to juz faktycznie mniejszy problem, ale mam wrazenie ze na gog jest jakieś płynniejsze.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Steam, Origin i inne platformy gier
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 08, 2016, 10:03:17 am »
btw, na steamie można grać przecież offline w SP, wiadomo, w MP ciężko byłoby grać offline. :V
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Steam, Origin i inne platformy gier
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 08, 2016, 10:14:19 am »
Save - mi tam steam nigdy żadnego sejwa nie zgubił.

Żywotność - jak padnie GOG to i tak nie będę miał backupów. Nie trzymam ich po prostu. Mam dobre łącze.

Jakość gier - to prawda. Ogromny plus za to. Nawet early accessy są porządne, a nie kupy sklecane na szybko.

Acziki - są fajne i cicho! ;D

Ktoś inny doda coś od siebie? :)

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Steam, Origin i inne platformy gier
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 08, 2016, 13:18:29 pm »
@atrion
savey - to zagraj np w shoguna total war, Wastelanda czy wspomnianą valkyrię :D Mało gier trzyma save'y w folderze steama.

żywotność - nawet jakby miał paść, to na pewno nie z dnia na dzień, zdążyłbyś pobrać instalatory. Te na gogu i tak zwykle nie są od razu wypakowanymi cegłami po 60gb jak niektóre tytuły na steam. Nie sądzę by którakolwiek platforma miała paść w ciągu najbliższych 5 lat, ale opcja oferowana przez goga a ten moment jest lepsza w razie gdyby nagle obie platformy obrały kurs na gamespy :P


Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Steam, Origin i inne platformy gier
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 08, 2016, 13:41:24 pm »
gram w total wary na steamie i usuwając zawartość lokalną, nigdy mi zapisów nie usunęło. :x

No i coraz więcej gier oferuje zapisywanie w steam cloudzie, vide Civi 5 czy ROME 2.
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2016, 13:43:42 pm wysłana przez Legion »
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Steam, Origin i inne platformy gier
« Odpowiedź #59 dnia: Maj 08, 2016, 14:39:56 pm »
Bo steam jak robi wyprzedaż, to z roku na rok co raz drożej puszcza gry. Serio. Kupowanie bezpośrednio ze steam jest idiotyzmem. Gdyby nie Bundle, GMG czy też muve.pl nie miałbym połowy gier tam.

Natomiast na gog widać zawsze progress cenowy, jeżeli chodzi o gry. Pamiętam, jak polowałem na Dragonfalla. Najpierw było 33%, potem 50%, a kupiłem przy 75% zniżce. Ostatnio widziałem, że było 90%? Ale nie "steamowe" 90% jak w przypadku GTA V, gdzie dwa tygodnie przed promo zwiększyli cene, a potem "OMG 30% OFF!".

No i really, właśnie na gog weszła płatność złotówkami. Wcześniej była opcja dollar, albo euro, więc mogliśmy też wybrać, po którym kursie chcemy kupować. Steam natomiast? "Europa, to europa, żryjcie w euro".

No i żadna, ale to ŻADNA gra kupiona w sklepie stacjonarnym nie wymagała "aplikacji gog galaxy" albo "połączenia z internetem w celu rejestracji na gog.com", żeby odpalić. Steam robi tak od dawna.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta