Autor Wątek: Drukarka (najlepiej do 400 zł)  (Przeczytany 2897 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lifu

  • Wiadomości: 234
  • Dunmer
    • Twitch
Drukarka (najlepiej do 400 zł)
« dnia: Marzec 25, 2014, 21:18:21 pm »
Raczej laserowa, bo drukuję sporo rzeczy na uczelnię. Na oku mam HP LaserJet Pro P1102w (364 zł na Allegro), ale widziałem też pozytywne opinie na temat drukarek firmy Brother (w podobnym przedziale cenowym BROTHER HL-2135W). Teraz pytanie - która będzie tańsza w eksploatacji i która nie będzie sprawiała upierdliwych problemów technicznych? Dużo mamy na forum studentów, więc może ktoś zarzuci ciekawą opinią ;p

W oko wpadła mi też BROTHER HL-2270DW, bo ma dodatkowo opcje automatycznego druku dwustronnego, ale to już niestety 629 zł - choć ma to być sprzęt na lata, więc może warto zainwestować parę zł więcej, ...

Bogactwo dla nas, władza dla Beliara!

MaxRyder

  • Wiadomości: 319
  • Za każdą wielką fortuną kryje się zbrodnia.
Odp: Drukarka (najlepiej do 400 zł)
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 25, 2014, 22:28:27 pm »
Ja mam Brothera DCP J315W z systemem CISS, drukuję dużo i jeszcze więcej, średnia w okolicach 20-30 kartek per day. Koszt wychodził praktycznie tyle co za kartkę, tuszu w ogóle nie liczyłem. Jak do tej pory drukarka działa bardzo dobrze. Drukuję wszystko jak tylko mam ochotę. (strasznie nie eco jestem pod ty względem)
"nie mogę schudnąć ;((( opierdolę se kebaba ze smuteczku" i zwały na udach i odparzona cipa nie znikają. ~zimak

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Drukarka (najlepiej do 400 zł)
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 26, 2014, 12:25:11 pm »
Niestety znam się tylko na atramentowych. Z atramentowych to do 400 tylko brothery na tusze LC985 (np. przytoczona przez łukasza 315 którą tez mam, w domu wersja z faxem, u dziadka podstawowa) ogólnie ciężko zajechać ten sprzęt, a zamienniki po kilka zł.
Ogólnie drukarki brothera mają większa tolerancję na zamienniki.

KrzysheK

  • Wiadomości: 76
  • XI
Odp: Drukarka (najlepiej do 400 zł)
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 02, 2014, 22:28:40 pm »
I najgorszy serwis na świecie jak się cos spierniczy :P Ale te Brothery polecam choć jest ich coraz mniej bo "producent uznał że chce zarabiać". Ewentualną alternatywą są drukarki HP z serii Ink Advantage. Tanie tusze oryginalne (w granicach 35 zł) i starczają spokojnie na jakieś 300 stron. Sam mam i nie narzekam. No i jakość wydruku na oryginałach jest pierwsza klasa. A laserówek zaś tylko HP albo Brother. Model nie ma większego znaczenia, bo większość to różnica albo w budowie albo w funkcjach typu wifi etc. Samsunga itp omijaj z daleka bo toner wyjdzie Ci drożej 2x niż u konkurencji a wydrukujesz tyle samo.
Królewski Rzemieślnik

MaxRyder

  • Wiadomości: 319
  • Za każdą wielką fortuną kryje się zbrodnia.
Odp: Drukarka (najlepiej do 400 zł)
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 02, 2014, 22:30:21 pm »
300 stron to kilka dni u mnie xD
"nie mogę schudnąć ;((( opierdolę se kebaba ze smuteczku" i zwały na udach i odparzona cipa nie znikają. ~zimak

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Drukarka (najlepiej do 400 zł)
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 03, 2014, 16:20:54 pm »
krzyshek - przy cenach częsci, tonerów i tak dalej to i tak "jak coś się spierniczy" taniej jest kupić nową.. taki mamy klimat, sory.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Fenrir

  • Wiadomości: 890
Odp: Drukarka (najlepiej do 400 zł)
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 03, 2014, 20:09:28 pm »
Może to tylko mój pech, ale miałem dwie drukarki od HP i obie były w cholerę awaryjne. Problemy pochodziły głównie z komunikacji drukarka-komputer, ale jak już pisałem może to być tylko mój pech.
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii

KrzysheK

  • Wiadomości: 76
  • XI
Odp: Drukarka (najlepiej do 400 zł)
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 06, 2014, 00:56:25 am »
krzyshek - przy cenach częsci, tonerów i tak dalej to i tak "jak coś się spierniczy" taniej jest kupić nową.. taki mamy klimat, sory.
Wiem. nie zlicze ile tego gówna dziś produkowanego wysyłam na serwis. Ale wracając do tematu. z laserów HP albo Brother. Zarówno oryginały jak i zamienniki mają w ok cenach.
Królewski Rzemieślnik