Ankieta

choose your destiny

kawa
2 (8.7%)
herbata
16 (69.6%)
oba
5 (21.7%)

Głosów w sumie: 23

Autor Wątek: Kawa czy herbata?  (Przeczytany 7388 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kawa czy herbata?
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 12, 2014, 11:56:28 am »
czyli że powinienem się czuć źle pijąc mojego noname'a za kilka zł/pudełko o zapachu karmy dla rybek?
Tak, zwłaszcza, że ten sklep jest na Wildzie, czyli rzut beretem od Łazarza.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Kawa czy herbata?
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 12, 2014, 12:21:39 pm »
Skoro prawie każdy temat zmierza do kwestii "gdzie najtaniej", to polecam deal z pu-erh: ok. 40zł/kg, wysyłkowo. Nawet po doliczeniu przesyłki się zajebiście opłaca, a herbata świetna.
PS. Tak, w takich okolicznościach można czuć się źle podczas kupowania w pudełku drożej produktów wątpliwej jakości.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2014, 12:24:30 pm wysłana przez GuRt »
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

MaxRyder

  • Wiadomości: 319
  • Za każdą wielką fortuną kryje się zbrodnia.
Odp: Kawa czy herbata?
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 18, 2014, 14:37:49 pm »
Twinings Earl Grey jest całkiem dobrą herbatą. Lepiej mi smakuje niż Lipton Earl Grey. Więc polecam. Nie mam pojęcia ile kosztuje, więc Wam nie powiem.
"nie mogę schudnąć ;((( opierdolę se kebaba ze smuteczku" i zwały na udach i odparzona cipa nie znikają. ~zimak

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Kawa czy herbata?
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 27, 2016, 13:58:52 pm »
Z dwojga wolę herbatę, najlepiej łagodną zieloną z dodatkami, np. płatków wiśni lub ananasa. Czerwona herbata jest dobra po przesłodzeniu się czekoladą, natomiast samej herbaty i kawy nigdy nie słodzę.
Kawa dla smaku tylko z kawiarki lub dobrego ekspresu, bo inne trochę drażnią mi żołądek i średnio smakują. Jednakże gdy ogarnia mnie senność, a trzeba utrzymać się na nogach, to zwykłą tez wypiję.

Najbardziej jednak podchodzą mi wszelakie napary owocowo ziołowe, m.in. z rumiankiem, dziką różą, koprem, hibiskusem, cynamonem itd.

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kawa czy herbata?
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 27, 2016, 14:05:41 pm »
Poczęstowano mnie ostatnio zieloną herbatą z jaśminu.

Czuję zapach - jakby płyn do naczyń. Patrzę w filiżankę - wygląda jak płyń do naczyń. Zbliżam do ust i nie mogę się przemóc - no po prostu płyn do naczyń. Ale koniec końców napiłem się i mi bardzo smakowała.
Klasztor - Fechtmistrz

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kawa czy herbata?
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 27, 2016, 14:59:40 pm »
podbijam posta damiano poza tym fragmentem, że smakowała. Jednak mój plebejski gust nie pozwala mi się raczyć płynem do naczyń.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kawa czy herbata?
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 27, 2016, 15:25:19 pm »
Nie dziwię Ci się, że Twoje zmysły smakowe z góry odrzucają burżuazyjne specjały.
Klasztor - Fechtmistrz

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kawa czy herbata?
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 27, 2016, 17:43:06 pm »
Co poradzić, prawdziwy ze mnie człowiek pracy, co to pije ją ze szklanki (może być w koszyczku) i jedynie z tytki.

Ale za to mogę pochwalić herbatę pomarańczową, patrząc na nią byłam na nie, ale w smaku okazała się nienajgorsza, rzeczona pomarańcz ograniczyła się głównie do przyjemnego zapachu

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kawa czy herbata?
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 27, 2016, 18:22:07 pm »
byłam na nie
W normalnych czasach i okolicznościach potraktowałbym to jako literówkę, ale dziś nic nie wiadomo...

Zresztą to by tłumaczyło Twoje humory.
Klasztor - Fechtmistrz

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Kawa czy herbata?
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 28, 2016, 21:26:11 pm »
Kawy w ogóle nie piję, a herbatę najbardziej lubię zwykłego czarnego liptona, mocno zaparzonego, potraktowanego cytryną i sokiem z malin. Oczywiście tych z własnego ogródka, zrobionych przez babcię :D
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kawa czy herbata?
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 28, 2016, 21:44:16 pm »
Kawa, zdecydowanie kawa. Lubię sobie usiąść i bez pośpiechu sączyć po łyczku. Kawa musi być świeżo zmielona (kupiłem sobie ręczny młynek), bez fusów (kupiłem sobie zaparzacz), mocna i bez cukru. Nawet nie chodzi o kofeinę tylko po prostu lubię ten smak. Wieczorami lubię sobie dla odmiany machną Inkę też bez cukru :)

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Kawa czy herbata?
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 29, 2016, 00:01:35 am »
Poczęstowano mnie ostatnio zieloną herbatą z jaśminu.
Oszukano cię.

Herbata jaśminowa to zwykła zielona aromatyzowana kwiatami jaśminu. Zazwyczaj do jaśminowej herbaty idzie najgorsza zielona, której braki ma ten aromat jaśminu nadrabiać. Więc to już nawet nie burżujstwo, zwykły szwindel. Podobnie jak Earl Grey - nazwa oznacza tylko i wyłącznie, że herbata była aromatyzowana w dany sposób (tym razem bergamot), nie świadczy w żaden sposób o jej jakości. Chyba że negatywnie - bo najczęściej aromatyzowane są właśnie herbaty niższej jakości.

Oszukano cię zwłaszcza jeśli ktoś dosłownie stwierdził to co powiedziałeś, że podaje ci (zieloną) herbatę z jaśminu. Z kwiatów jaśminu się naparu nie robi. A jakby je ktoś zaparzył, to zieloną herbatą by ten napar nie był i tak.

Dzięki za podbicie tematu, przypomnieliście mi że muszę sobie zamówić wór czerwonej herbaty.

PS. Wróciłem do kawy, są takie dni że bez kawy nie dam rady.
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2016, 00:07:39 am wysłana przez GuRt »
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Epikur

  • Wiadomości: 65
  • Przeklęty
Odp: Kawa czy herbata?
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 15, 2016, 11:28:59 am »
Wszystko zależy od moich chwilowych potrzeb. Jeśli mózg odmawia współpracy i po prostu robi sobie wolne, to wtedy bez wahania biorę się za kawę, a tak to na co dzień piję herbatę, mimo to i tak w małych ilościach, ponieważ w nadmiarze wszystko może uzależniać.