Ankieta

choose your destiny

kawa
2 (8.7%)
herbata
16 (69.6%)
oba
5 (21.7%)

Głosów w sumie: 23

Autor Wątek: Kawa czy herbata?  (Przeczytany 7702 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Elrath

  • Wiadomości: 641
  • kmdr
Odp: Kawa czy herbata?
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 03, 2014, 17:44:44 pm »
Zdecydowanie herbata, kawę piję jedynie kiedy jest niskie ciśnienie, boli mnie z tego powodu głowa albo chce mi się spać.
Smakoszem jakimś nie jestem, ale czuję dużą różnicę pomiędzy sypaną, a torebkową, raz piję taką raz taką, a co do dodatków to cytryna zimą i na kacu, a słodzę 1 łyżeczkę, kiedyś 2.5 i stopniowo zmniejszałem ilość cukru, w pewnym momencie piłem gorzką, ale od czasu jak zjebali u nas coś z wodą(wodociągi/coś z rurami/czy coś) zrobiła się strasznie "twarda" dużo kamienia, co można zobaczyć jak się na kubku osad robi.
|Mroczny Paladyn Podziemia| |Srebrny Surfer '11| |Przecinak| |Irytator3000|

TheFlood

  • Wiadomości: 439
Odp: Kawa czy herbata?
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 03, 2014, 19:26:38 pm »
kamień w wodzie to minerały, Elrath. Nie są szkodliwe dla ludzi, wręcz przeciwnie.

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kawa czy herbata?
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 03, 2014, 20:10:58 pm »
Co Wy macie z tym ciśnieniem?! Młode chłopy, jak byki, a na ciśnienie narzekają.
Klasztor - Fechtmistrz

Elrath

  • Wiadomości: 641
  • kmdr
Odp: Kawa czy herbata?
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 03, 2014, 20:15:13 pm »
Flood - No nawet jeżeli mówimy o tym samym to i tak jej smak jest niezbyt dobry.
|Mroczny Paladyn Podziemia| |Srebrny Surfer '11| |Przecinak| |Irytator3000|

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kawa czy herbata?
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 03, 2014, 21:10:27 pm »
damiano - takie geny, w sumie można powiedzieć, ze rodzinna choroba, i to z obu stron.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kawa czy herbata?
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 03, 2014, 21:59:27 pm »
Kupuje w specjalistycznym sklepie z herbatami, a nie hipermarkecie.
A te sklepy nie mają zwiększonej marży?

Dzien Dobry TVN
Haha. :D

ale poza tym jednym szczegółem podejrzewam, że wszystkie herbaty są mdłe w smaku i odmiany tej mdłości nie różnią się zbytnio, a do odczuwania różnicy przyznają się tylko pretensjonalni hipsterzy, dla których ważniejsza jest możliwość pochwalenia się, jakimi to nie są koneserami herbaty.
Przesadzasz. Różnice są wyraźne.

czasem bylejaką miętę
No mięty to akurat nie trzeba kupować, jeśli ma się dosłownie kawałeczek ziemi do jej uprawy.

damiano - takie geny, w sumie można powiedzieć, ze rodzinna choroba, i to z obu stron.
Ale przecież pisałeś, że kawa na Ciebie nie działa. :D
Klasztor - Fechtmistrz

TheFlood

  • Wiadomości: 439
Odp: Kawa czy herbata?
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 03, 2014, 22:09:21 pm »

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kawa czy herbata?
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 03, 2014, 22:14:27 pm »
damiano - w sensie nie czuję sie po niej jakiś mniej senny or whatever. Czy podnosi ciśnienie czy nie to nie wiem bo nie sprawdzałem ;p

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Pola

  • Wiadomości: 490
  • Dr Ro
Odp: Kawa czy herbata?
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 05, 2014, 15:56:09 pm »
KAWA i.....      herbata w takiej kolejnosci nie innej.

Co do rakotwórczego dzialania papierosow to wyniki sa raczej jednoznaczne, a z kawa na szczescie zgody nie ma. I w sumie dobrze, bo pijam normalnie ok. 3 dziennie. W sytuacjach wymagajacych jest wiecej, ale nie bede przytaczac liczby bo to stanowczo za duzo i nie polecam sie wzorowac.

Co do rodzaju to raczej nie wybrzydzam jesli tylko ma miec dzialanie pobudzajace, a nie smakowe,  kazda byle dalo sie wypic. Natomiast jesli robimy cos wartego dluzszego zastanowienia to dokladamy cukier, cynamon, smietane i syrop np. taki:
(click to show/hide)
Niby Lidlowy, ale jest to jeden z najlepszych jakie pilam.

Herbata to tylko sypana! Jesli ktos mnie chce uraczyc np. Saga torebkowa to lepiej nie. Ale jesli sytuacja taka ze nie ma co wybrzydzac bo nic innego nie ma, to zatykamy nos i hop.
I nie jest to burzujstwo po prostu smak herbat torebkowych jest zupelnie inny (tu zalezy od ilosci kubkow smakowych co jest cecha osobniczo zmienna i calkowicie rozumiem, ze ktos moze nie zauwazac roznicy. Ja czuje. ; |)

Sytuacja wydaje mi sie troche inna jesli kupujemy torebkowane herbaty ziolowe, tutaj tej roznicy az tak nie czuje.
Raz gorzka, raz slodka zalezy jaka mnie ochota najdzie. 2 lyzeczki w mysl zasady jak slodze to ma byc slodkie.

Co do konkretnych firm i rodzajow to jest ich duzo bo moja rodzina pije o wiele wiecej niz ja i cala 1 szafka kuchenna przeznaczona jest na herbaty. Zielone, biale, czarne,czerwone, ziolowe i duperelowe. Ja korzystam najczesciej z 1-2: dilmah earl grey i ceylon.

 P. A. 73%

☆☆☆|| Wtajemniczona||☆☆☆


Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Kawa czy herbata?
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 05, 2014, 17:17:55 pm »
W życiu wypiłem jak dotąd tylko jeden łyk kawy. Już nawet nie pamiętam jakiej, ale była z mlekiem i cukrem.
Paskudztwo.

Ale przynajmniej zapach ma bardzo przyjemny.
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

Testoviron

  • Wiadomości: 169
  • ke?
Odp: Kawa czy herbata?
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 05, 2014, 17:38:02 pm »
Herbatę pije się w moim domu zamiast wody czy sztucznego napoju, a więc hurtowo: półtoralitrowy dzbanek, do tego dwie torebki Liptona, 13 łyżeczek cukru i dwa bycze plastry cytryny. Przy dwóch osobach na cały dzień wystarczą 2-3 takie dzbanki. Jeśli już piję herbatę parzoną w osobnym kubku, to zamiast czarnej wolę owocową (ostatnio podeszła mi ananasowo-różana jakiejś nounejmowej firmy, ale to u wujka na wsi, bo u mnie w domu aromatyzowanych herbat nie ma - matka nie lubi) lub miętę, ale to ostatnie rzadko, bo podobno człowiek się robi bezpłodny od tego.

Kawa tylko w wyjątkowych okolicznościach - po nieprzespanej nocy albo przy braku słodyczy w domu. Zawsze tego szatana (słabszej kawy niż z trzech czubatych łyżeczek nie pijam) słodzę pięcioma-siedmioma łyżeczkami cukru, chociaż to tworzy problemy, bo przy takiej ilości cukru fusy z kawy latają po całym kubku i nie chcą opaść na dno, więc muszę pić to gówno razem z farfoclami, bo nie mam sprawnego zaparzacza.

Jednak nigdy nie wychwyciłem jakiegoś super pobudzającego działania kawy, nie rozumiem przyczyn tego, że ludzie lgną do niej rano i czują błogość po wypiciu.
does  the  crowd  understand?
is  it  east  versus  west
or  man  against  man?
generał armii królewskiej. feie.
jp2gmd

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Kawa czy herbata?
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 12, 2014, 10:40:07 am »
Tylko herbata, kilka razy próbowałem kawę. O ile wydziwiane jeszcze mi smakują to normalna nie.
Herbatę piję bez cukru zwykle czarną albo er greja torebkowego. Czasem fusiastą jak się torebki skończą, brat mi kiedyś z Turcji przywiózł opakowanie. Swojego czasu piłem dużo owocowych, ale teraz mam problem z przypomnieniem sobie kiedy ostatnio taką piłem.
Dodatkowo chciałbym polecić specyfik W7, mimo ze sam mało cukru używam to te 13 łyżeczek jest dobrą proporcją.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kawa czy herbata?
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 12, 2014, 10:45:39 am »
A te sklepy nie mają zwiększonej marży?
I tak wychodzi tanio, bo raz na miesiąc-dwa kupuje torebkę za 13-15 złotych. Są też takie za 30-40 złotych, ale są zbyt mocno napchane jakimiś dodatkami smakowymi.

Piłem chociażby Samowar Katarzyny II (czy jakoś tak) - dobre, ale drogie. Cholernie mocne do tego. Albo Margarite - słabsza czarna herbata z dodatkami smakowymi.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kawa czy herbata?
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 12, 2014, 11:29:44 am »
czyli że powinienem się czuć źle pijąc mojego noname'a za kilka zł/pudełko o zapachu karmy dla rybek?

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Kawa czy herbata?
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 12, 2014, 11:47:30 am »
Jednak nigdy nie wychwyciłem jakiegoś super pobudzającego działania kawy, nie rozumiem przyczyn tego, że ludzie lgną do niej rano i czują błogość po wypiciu.
Czują błogość, bo są uzależnieni. Wypijając rano kawę, powstrzymują głód narkotykowy.
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?