Autor Wątek: Niewyraźne tekstury na Win 7  (Przeczytany 2254 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Elrath

  • Wiadomości: 641
  • kmdr
Niewyraźne tekstury na Win 7
« dnia: Marzec 28, 2014, 15:58:39 pm »
Witam, problem jest taki: jakiś czas temu zainstalowałem sobie Skyrim i tekstury otoczenia były strasznie niewyraźne, to samo teraz z Mass Effect 3, tutaj jednak tekstury postaci wyglądają tragicznie. Grając na XP takich błędów nie było, kolega informatyk instalował mi sterowniki po formacie ze strony (ATI Radeon) więc są nowe, w innych grach grafika wyglądała w porządku.
Screena nawet normalnie nie można było zrobić, bo czarne obraz się pokazywał ciągle, ale jakoś poradziłem, tak więc wyglądają tekstury postaci:
http://ifotos.pl/zobacz/Schowek01_expparp.jpg/
|Mroczny Paladyn Podziemia| |Srebrny Surfer '11| |Przecinak| |Irytator3000|

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Niewyraźne tekstury na Win 7
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 28, 2014, 16:27:53 pm »
wiem, że to głupie pytanie, ale sprawdziłeś ustawienia graficzne? ;p

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Elrath

  • Wiadomości: 641
  • kmdr
Odp: Niewyraźne tekstury na Win 7
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 28, 2014, 17:08:18 pm »
Żartujesz? :D W konfiguracji mam wszystko na max, gdzieś się natknąłem na opcję wyłączenia efektu rozmycia, ale gówno to dało. Co dziwniejsze jeżeli problem leżał by w sterownikach to jakim cudem inne gry nie miały takich błędów graficznych?
|Mroczny Paladyn Podziemia| |Srebrny Surfer '11| |Przecinak| |Irytator3000|

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Niewyraźne tekstury na Win 7
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 28, 2014, 17:11:55 pm »
Istnieje możliwość że zainstalował nie te sterowniki co trzeba, starsze karty mają osobne sterowniki. Jaką kartę graficzną posiadasz?

Elrath

  • Wiadomości: 641
  • kmdr
Odp: Niewyraźne tekstury na Win 7
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 28, 2014, 17:16:23 pm »
Właśnie przed chwilą wszedłem na stronę i pobrałem sterowniki, mam nadzieję że dobre. :D

Co do karty to Radeon HD 4800 Series 512mb. Zawsze spotykałem się z twierdzeniem, że stare trzeba wywalić, dopiero instalować nowe kolega, dość ogarnięty w tych sprawach mówił, że zawsze nadpisuje i wszystko gra.


Odpaliłem sobie CCC i zakładce Gry dokonałem paru zmian:
-poziom szczegółowości minimap -> na suwaku z wydajności przesunąłem bliżej jakości
-czekaj na odświeżenie pionowe -> j/w
I włączyłem Adaptacyjny antyaliasing cokolwiek to jest, ale tutaj zostawiłem już suwak.
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2014, 17:34:08 pm wysłana przez Elrath »
|Mroczny Paladyn Podziemia| |Srebrny Surfer '11| |Przecinak| |Irytator3000|

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Niewyraźne tekstury na Win 7
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 28, 2014, 17:37:01 pm »
Jeszcze kilka lat temu to było konieczne, ze względu na to że nieraz jakieś pliki nie zostały nadpisane co prowadziło do oczywistych konfliktów. W przypadku instalacji starszych sterów usuniecie wszystkiego po nowszych jest bezwzględnie konieczne.
Masz starszego radeona. Z tego co przeżyłem (w domu mam HD4650) i czytałem nowsze sterowniki do niego są walnięte i nie do końca kompatybilne. Powinieneś zainstalować wersję 11.11
Tu masz instrukcję:
http://forum.pclab.pl/topic/824918-Sterowniki-do-Radeon%C3%B3w-HD-2xxx-HD-3xxx-i-HD-4xxx-Temat-zbiorczy/

EDIT: Należy osobno poszukać link do sterów - te z tamtego tematu są podejrzane.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2014, 00:48:33 am wysłana przez Lowcap »

PredAlien

  • Wiadomości: 111
  • Ten mrok wokol mnie to taki chwyt na laski.
Odp: Niewyraźne tekstury na Win 7
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 06, 2014, 00:22:42 am »
Witam.
Chcialbym tylko powiedziec z calej resztki serca, przedzierajac sie przez pobekiwania po grantsie z pepsi i duza iloscia cytryny ze wzgledu na zawartosc whisky w drinku, ze dopoki Lowcap bedzie na tym forum to ja nie odejde stad pod byle pretekstem. Jesli jakims cudem wygram w lotka, zdrapke czy po prostu z nieba spadnie mi walizka pelna pieniedzy to zaraz jak wynajme platnych mordercow by wyeliminowali Polskich politykow odpowiadajacych za to gdzie teraz sie znajduje by moc w miare godnie przebrnac przez HP, znajde i Ciebie stary i wespre na ile bede mogl. Kobiety, pieniadze, otrivin co tylko zechcesz.

Wreszcie ta zeszrociala karta jaka jest Radeon HD 4800 Series (4GB pfff nie wiem jakim cudem HWD->ATI/AMD) dziala jak nalezy (przynajmniej narazie). Probowalem wczesniej juz chyba wszystkiego. Nawet drinki nie pomogly. Dopiero pomoc Lowcy sprawila, ze wszystko dziala. Pierwszy chyba raz od niezliczonych razow cos mi wreszcie dziala! To niesamowite uczucie. Ostatni raz czulem sie tak chyba w gimnazjum jak udalo mi sie zaliczyc matme na polrocze.

Dziekuje Ci za to. Jestes wielkim czlowiekiem.

/od teraz Pred jest Twoim przyjacielem. Mozesz rekrutowac go by poszedl z Toba w boj.
Krolestwo - Nowicjusz Ognia (Kingdom - The nOOb of fire)