Autor Wątek: Hearthstone  (Przeczytany 38445 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Carduin

  • Wiadomości: 312
  • Requiescat in pace
Odp: Hearthstone
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 18, 2016, 18:29:16 pm »
Kilka dni temu zacząłem sobie grać. Obecnie jestem na 20 randze, gram cały czas Gul'danem, bo mi najbardziej przypasował. Złoto zdobywa się dosyć wolno, a jak widzę koszty tych "przygód" to mnie trochę to przeraża :D
P.A 65%

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Hearthstone
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 19, 2016, 20:12:29 pm »
nie jest aż tak źle. fakt, zbiera się po dwa tygodnie na skrzydło, aczkolwiek mogło być gożej
prosy mówią że kluczem do zarabiania są areny, ino tam trzeba co najmniej 3 winów by koszt się zwrócił (licząc pakiet jako 100 golda), najlepiej mieć 4-5 conajmniej, a to trudne
mały tip-codziennie można wymienić jednego qesta. kilkasz na X, jakbyś miał go skasować, i dostajesz zamiast niego co innego. jak kasujesz te dajace 40 golda masz sporą szansę na dostanie czegoś wartego więcej
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Carduin

  • Wiadomości: 312
  • Requiescat in pace
Odp: Hearthstone
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 19, 2016, 20:14:51 pm »
Właśnie zastanawiam się, czy nie lepiej najpierw porobić trochę aren, żeby zrobić talię, bo co z tego, że odblokuje jakieś skrzydło jak nie dam tam w ogóle rady.
P.A 65%

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Hearthstone
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 19, 2016, 20:21:39 pm »
nie nie nie, do przygód raczej nie wchodź. albo robisz areny, albo (jeśli uznasz że za słabo znasz karty i ich kombinacje by areny były opłacalne) kupujesz po prostu pakiety
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Carduin

  • Wiadomości: 312
  • Requiescat in pace
Odp: Hearthstone
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 19, 2016, 21:01:55 pm »
Nie mogę znać dobrze kart i kombinacji grając kilka dni : )

Tyle, że na arenie masz gwarantowany pakiet i zawsze możesz coś więcej ugrać, a dopłacasz tylko 50 golda.

Edit: jakby ktoś chciał się ponabijać z mojego "skilla" to CRDN#21104
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2016, 21:03:56 pm wysłana przez Carduin »
P.A 65%

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Hearthstone
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 20, 2016, 00:36:53 am »
na arenie za 150 golda masz pakiet, warty 100 golda. czyli z pozostałych nagród musisz wyciągnąć 50 golda
jak masz 3 winy, masz szansę na taki gold, chyba ze ci wsadzą kartę albo pył
przy 4 winach masz niemalże pewne 55 golda lub wiecej
przy 5 masz 100% pewności, że ci się zwróci
jak masz 0-2 winy, to lepiej nie chodzić na areny tylko kupować pakiety
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Hearthstone
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 20, 2016, 20:08:19 pm »
Potwierdzam, najskuteczniej zacząć grać, jeśli opanujesz areny. Ja osobiście jednak preferowałem kupowanie głównie pakietów.

Jeśli chcesz poćwiczyć areny, to możesz spróbować grać też na innym serwerze okazjonalnie. Tam bierz jakiekolwiek zadania dzienne, nawet te za 40 golda, a cały gold przeznaczaj na Areny, aby je wyćwiczyć. Wbrew pozorom różni się ten tryb od Pojedynków i coś, co w walkach rankingowych się nie sprawdza/jest słabe, to już na Arenach jest silne (i na odwrót).
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


Carduin

  • Wiadomości: 312
  • Requiescat in pace
Odp: Hearthstone
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 20, 2016, 20:44:50 pm »
Kupiłem parę pakietów, ale nic ciekawego nie wypadło (a w pierwszym moim pakiecie od razu miałem złotą kartę tylko, że dla paladyna "Miecz Sprawiedliwości i zastanawiam się czy jej nie przerobić na pył, żeby zrobić coś dla siebie). Następny gold zamierzam przeznaczyć na arenę.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 20, 2016, 20:46:42 pm wysłana przez Carduin »
P.A 65%

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Hearthstone
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 24, 2016, 08:15:52 am »
a w pierwszym moim pakiecie od razu miałem złotą kartę tylko, że dla paladyna "Miecz Sprawiedliwości i zastanawiam się czy jej nie przerobić na pył, żeby zrobić coś dla siebie
Jeśli chodzi o pyłowanie kart, to wyznaję prostą zasadę, czyli niszczę wyłącznie nadmiarowe karty (wiadomo, jeśli mam 2 zwykłe karty i jedną złotą wersję, to niszczę jedną zwykłą, bo i tak w talii użyję maksymalnie dwóch).

Ten Miecz Sprawiedliwości możesz zniszczyć, jeśli potrzebujesz akurat pyłu, aby stworzyć brakujące karty do jakiejś konkretnej talii. Jeśli pyłu i tak masz za mało, to na razie jej nie niszcz, bo może za tydzień lub dwa do czegoś Ci się przyda?

Jeśli będziesz grał Arenę, to przy wyborze kart proponuję pomoc tego tematu i tej strony. W temacie masz opisane, jak należy wybierać karty na Arenie, na co należy zwracać uwagę itp. Zaś strona, to ocena wartościowości kart na Arenie. Działa ona dość łatwo (trzeba tylko znać angielskie nazwy kart), wybierasz klasę w sekcji "Bulid a deck" i teraz tworzysz. Zaznaczasz, jakie gra oferuje Ci trzy karty do wyboru (tu trzeba właśnie znać nazwy angielskie) - po wpisaniu pierwszych liter program Ci podpowiada, o jakie karty może Ci chodzić. Po wybraniu tych trzech kart program pokazuje wartość punktową (im wyższa, tym lepsza). Oczywiście to tylko program i choć pokazuje on też zależności możliwych do wyboru kart z tymi już wybranymi np. Gorylobot działa, jeśli masz na stole mecha, więc program pod kartą Gorylobota wypisze Ci nazwy kart mechów, które do tej pory wybrałeś. Jednak trzeba uważać, bo czasem może być tak, że będziesz miał dobre dwie karty za 5 i 6 many oraz średnią za 2 many. I program podpowie, abyś wybrał tą za 6 many, jednak wtedy zabraknie Ci kart na start za 2 many. Jednak te dylematy mogą się pojawiać dopiero po wybraniu 15 kart. Pierwsze 15 kart spokojnie możesz brać te najlepsze, a następne 15 tak, aby krzywa many była dobra.

Program jest też dobry, bo oferuje możliwość praktyki, czyli wybierasz klasę i podaje Ci on 3 karty do wyboru (tak 30 razy). Po każdym wyborze pokazuje Ci, która z tych kart jest najlepsza, a która najgorsza.

Wadą tego programu jest tylko to, że mogą nie być w nim ocenione niektóre najnowsze karty.
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


Carduin

  • Wiadomości: 312
  • Requiescat in pace
Odp: Hearthstone
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 26, 2016, 13:45:29 pm »
Buduję sobie Warlocka według tego buildu.

Pyłuję karty, których nie używam i całkiem szybko idzie zdobywanie potrzebnych, ale niektóre są dostępne po przygodach, więc chyba czas je zdobywać powoli.

Aktualnie wygląda to tak, więc chyba nie jest aż tak źle.
P.A 65%

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Hearthstone
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 30, 2016, 06:13:06 am »
Dzisiaj wydano zwiastun nowej "przygody" w Kamieniu Kominkowym: "One Night in Karazhan". Tutaj polska wersja. Ciekawa, chociaż klimat jest wzorowany na latach siedemdziesiątych, ale chyba w Ameryce, nie PRLu, więc anglojęzyczne wydanie brzmi mi jakoś lepiej. W każdym razie - bardzo fajny filmik.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2016, 02:30:48 am wysłana przez C »

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Hearthstone
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 02, 2016, 10:39:22 am »
Buduję sobie Warlocka według tego buildu.

Pyłuję karty, których nie używam i całkiem szybko idzie zdobywanie potrzebnych, ale niektóre są dostępne po przygodach, więc chyba czas je zdobywać powoli.

Aktualnie wygląda to tak, więc chyba nie jest aż tak źle.

jak rozumiem nie masz leeroya, więc zastąp go ryzykanckimi rakieterkami (karty podstawowe, na pewno je masz). to finisher tego decku, duża szarża wzmocniona PO'kiem
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Hearthstone
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 29, 2016, 06:10:16 am »
Przyszły zmiany. Przerobiono Yogga-Sarona, Kres Nadziei, by przestał rzucać zaklęcia, jeśli debil sam siebie zabije. W sumie nie jest to chyba taka tragiczna zmiana, nadal wydaje się najciekawszą (w sensie najbardziej losową) kartą w historii tej gry karcianej. Może wyleci z wielu talii, bo nie będzie już mógł np. rzucić Wypaczającego Netheru czy innego zaklęcia czyszczącego stół, a potem np. "Razem przeciw Ciemności" i Duszy Kniei. Nie znam się, ja tylko oglądam.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Hearthstone
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 29, 2016, 12:09:06 pm »
no chyba k*** nie
rockbiter... nie widzę sensu tego nerfa. raz, gówno to da, a nie osłabi szamana i combo doom+rockbiter. dwa, palk ma +3 ataku NA STAŁE za 1 many. zawsze było, że rockbiter jest tylko na turę, ale można dać bohaterowi. teraz, za cenę możliwości bufnięcia trala płacisz nie tylko ograniczeniem czasowym, ale podwojeniem kosztu??? nosz k***
tuskar... i nagle ciekawa karta pod losowanie stała się useless... gg
call of the wild, zwane także call of the win-była przegięta, jest przegięta, ino trochę mniej
egzekucja... okej, tak karta była OP. i wciąż jest. ale nerf boli
szarża... gg blizard, właśnie wywaliłeś do kosza 10 rozmaitych talii OTK, bazujących na szarży i beztwarzowcu. nieważne, czy czynnikiem zabijającym był worgen, golem czy rozbójnik
sierżant... jasne, dalej gnojmy wszystkie agro decki, jakby nożownik czy gnom to było mało

co do yoga... patrząc na to, że jeśli zostanie on przejęty przez sylvanas, to rzuca czary dla wroga a nie dla nas, to koniec czarów po śmierci wydaje się być niegłupi. Aczkolwiek i tak był on strasznie losowy i często robił dużą krzywdę właścicielowi, a teraz będzie jeszcze większa szansa na mizerny efekt. Dobrze że ostatnio stworzyłem N'zotha, a nie Yoga, bo bym se teraz pluł w brodę
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Hearthstone
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 29, 2016, 13:30:42 pm »
https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/14446120_1109288439124192_3076312589576462918_n.jpg?oh=4f1da657f1e325556df3dc286ec4cca1&oe=58ACCBB4
Anyway, nerf Kruszykalnego uczynił tą kartę bezużyteczną (za 2 many są dużo ciekawsze rzeczy).

Dobrze że ostatnio stworzyłem N'zotha, a nie Yoga, bo bym se teraz pluł w brodę
W momencie ogłoszenia nerfa danej karty gracze zawsze dostają pewien okres czasu, gdy mogą spopielić ją, odzyskując 100% zużytego nań pyłu (by uniknąć wnerwu "właśnie ją zrobiłem, a tu łup, bezużyteczna"). Mój mąż prawie nigdy nie spopiela nadmiarowych kart z pakietów, tylko zawsze wyczekuje nerfów :P
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2016, 13:34:43 pm wysłana przez Kaseven »