Autor Wątek: Hearthstone  (Przeczytany 38438 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Hearthstone
« dnia: Marzec 25, 2014, 10:38:37 am »
Kumpel mnie wymęczył żebym zaczął grać.

Dupy nie urywa, ale jest całkiem okej. I w przeciwieństwie do Magica, można grać za darmo. Póki co najlepiej gra mi się Jainą. Za to pomimo bycia zdeklarowanym fanem monoblack w MTG, nie mogę się jakoś przekonać od Gul'dana.

Ktoś jeszcze pyka?
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Hearthstone
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 25, 2014, 21:12:01 pm »
W Hearthstone'a pogrywam sobie od czasu do czasu. Karciankę polubiłam od razu i bardzo mocno, na co wpłynęło głównie:

1) Klimat tawerny. Gra mówi nam wprost: siądź, odpocznij sobie od stresu dnia codziennego z myszką w jednej ręce, piwem w drugiej, jednocześnie oglądając kątem oka film lub gadając na czacie ze znajomymi. Do tego dostajemy przyjemną muzyczkę w klimatach Taverns of Azeroth, kolorową grafikę i sympatyczną makietę reagującą zabawnie na nasze kliknięcia. Na mnie to działa. Mam pokaźną list of shame gier core'owych kurzących się na Steamie i czekających na ogranie, ale kiedy wracam zmęczona z pracy zamiast jednej z nich zdecydowanie wolę odpalić Hearthstone'a.
2) Przejrzysty interfejs i tutorial. Testowane na znajomych, nawet ci nieobeznani dotąd z żadnymi karciankami załapali bezproblemowo mechanikę rozgrywki. Wszystko świetnie przystosowane jest do gry na mobilach.
3) Polska lokalizacja. Świat Warcrafta obfituje w mnóstwo gagów i nawiązań do memów internetowych - twórcom udało się ocalić większości z nich w tłumaczeniu, fajnie przełożyć nazwy bohaterów (przekonali mnie, choć początkowo byłam przeciwna tej idei) i skołować solidny dubbing.
4) Uniwersum Warcrafta. Uwielbiam. Od wielu lat było dla mnie inspiracją graficzną i designerską. Jak tu nie pograć ulubionymi postaciami?
5) Free to play. Z jednej strony nie musimy opłacać subskrypcji, z drugiej nie dostajemy w twarz wkurzającym paywallem. Gra nie wymusza kupowania pakietów, ani nie blokuje nam etapów rozgrywki w natrętny sposób. Za nagrody z daily questów możemy wykupować dostęp do areny, dostawać nowe pakiety i składać kolejne talie z otrzymanych kart. Do płatności mogą poczuć się zachęceni tylko niecierpliwcy łakomiący się na szybkie zdobycie wysokiego miejsca w rankingach.

Preferuję szybkie i agresywne talie, na ogół kończące rozgrywkę już w 5-6 turze. Moją ulubioną postacią jest jak dotąd Valeera (łotrzyk), ponieważ spodobała mi się mechanika Kombinacji. Dziś z ciekawości złożyłam sobie talię Gul'dana opartą na murlockach - bardzo skuteczna i nie wymagająca posiadania rzadkich kart. Natomiast nie przepadam za kapłanami i paladynami opartymi na survivalu i mind control, czasami walka potrafiła ciągnąć się niemiłosiernie przez 30 tur.

Lifu

  • Wiadomości: 234
  • Dunmer
    • Twitch
Odp: Hearthstone
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 25, 2014, 22:33:02 pm »
Zacząłem niedawno grać (może z tydzień temu) - raz mnie podkusiło, żeby wejść na stream kumpla i całkiem mi się spodobało to, co zobaczyłem. Na razie najlepiej podchodziła mi gra priestem oraz magiem, ale zobaczymy jak będzie dalej ;) Rozegram jeszcze trochę meczy innymi postaciami, porobię daily questy i jak stwierdzę, że mi już nieźle idzie to zachomikowaną kasę wydam na areny, bo z tego co widzę to bardziej się one opłacają niż kupowanie pojedynczych pakietów.

Cytat: Kaseven
Mam pokaźną list of shame gier core'owych kurzących się na Steamie i czekających na ogranie, ale kiedy wracam zmęczona z pracy zamiast jednej z nich zdecydowanie wolę odpalić Hearthstone'a.
Zauważyłem u siebie coś podobnego. Rozgrywki w Hearthstone trwają krótko, a to duży plus w takiej sytuacji ("jeszcze jeden mecz i się biorę do nauki" ^^).
No wygrana w Hearthstone jest całkiem satysfakcjonująca - to, co lubię np. w Docie - tyle że tam mecze trwają po 45~ min i żeby reprezentować jakiś poziom gry też trzeba poświęcić trochę więcej czasu, a z tym bywa ciężko. No i starcia 1 na 1 to coś, czego ogólnie w grach multiplayer zdecydowanie brakuje, spokojny mecz bez drużyny za plecami to duża zaleta, kiedy człowiek chce się tylko trochę rozerwać ;p

Bogactwo dla nas, władza dla Beliara!

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Hearthstone
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 25, 2014, 23:34:30 pm »
Pograłem dzisiaj trochę Valeerą i Gul'danem. Wciąż nie podchodzi mi ten drugi, ale w Valeerze znalazłem to co lubię - dużo wrednych i podstępnych zagrań. ;)

Chętnie bym kiedyś z wami pograł. Tylko najpierw ktoś mi musi wytłumaczyć jak się dodaje znajomych w tym cholerstwie...
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Seksrator

  • Wiadomości: 187
  • Cham i Prostak
Odp: Hearthstone
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 27, 2014, 13:13:26 pm »
Wie ktoś może jakie to ma wymagania? Bo te z gry-online.pl to zazwyczaj są z dupy wyjęte więc im nie wierzę.

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Hearthstone
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 27, 2014, 13:40:55 pm »
Wie ktoś może jakie to ma wymagania? Bo te z gry-online.pl to zazwyczaj są z dupy wyjęte więc im nie wierzę.
https://us.battle.net/support/en/article/hearthstone-system-requirements

Gra ktoś rankingowe swoją drogą?
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Hearthstone
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 30, 2014, 20:43:17 pm »
Gra ktoś rankingowe swoją drogą?
Ostatnio zaczęłam grać rankingowe zamiast trybu rozrywki, ale wymiataczem nie jestem - na ogół oscyluję między rangą 18 i 19 :)

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Hearthstone
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 30, 2014, 21:48:51 pm »
Napisze bezsensowy post w którym chwale się osiągnięciami kumpla.

Dziś był 49 na europejskim sv, w legendzie.
I rozjebał już największym streamerów z tej gry, jednego już dwa razy. :| Ani razu z nim nie wygrał żaden streamer. Hue.

To tyle jeśli chodzi o niego.
Sam w to nie gram, ale chciałem to napisać. :|
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Hearthstone
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 27, 2015, 17:53:26 pm »
Podbijając temat, jak Wam się podoba tryb Karczemnej Bójki oraz nowy dodatek z Wielkim Turniejem? (przeuroczy trailer: https://www.youtube.com/watch?v=VYD_nQPQ_9w :D )

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Hearthstone
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 27, 2015, 23:13:37 pm »
Jeśli chodzi o tę grę, to lubię oglądać od czasu do czasu, jak TotalHalibut w nią gra. Tryb Tavern Brawl jest bardzo fajny, bo wprowadza interesujące urozmaicenia do rozgrywki.

To jest moja ulubiona partia Kamienia Kominkowego ze wszystkich. Pochodzi z Bójki "Serce Słonecznej Studni" w trakcie której obaj gracze dysponują na starcie 10 punktami many. Nie brzmi zbyt ciekawie, a jednak umożliwia parę uciesznych rozegrań, które są niedorzecznie trudne do pokonania. W tym filmiku TotalBiscuitowi udaje się jedno takie zagranie.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Hearthstone
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 19, 2016, 15:55:06 pm »
pffffffhihihi xD

Przepraszam, przypomniał mi się Śmiercioskrzydły, Garosz Piekłorycz i paru innych. Nauczyłem się kochać polskie tłumaczenie nazw z Warcrafta. Brzmią tak samo kiczowato, jak po angielsku. Nie znacie jakiejś dostępnej przez internet bazy wszystkich polskich kart, bym mógł je sobie poczytać? Szukałem jakiś czas temu, ale znajdowałem tylko karty po angielsku, a nie chce mi się instalować gry, by patrzeć za jej pośrednictwem...

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Hearthstone
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 22, 2016, 20:43:41 pm »
Ja zacząłem grać jakieś pół roku temu i mnie wciągnęło. Najnowsze zmiany mnie jakoś nie radują, bo stracę możliwość grania kilku fajnych kart z Naxa (na tryb Dziczy się nie pisze), a wykupiłem tam aż 3 skrzydła. Z drugiej strony wreszcie zniknie mi sprzed oczu Załogowy Szatkownik, czy inne przesadzone karty dla wielu klas, których najzwyczajniej w życiu nie miałem.

Co do pytania C, to tutaj jest jakaś baza kart i z tego co widziałem, są tam wszystkie do tej pory wydane (poza dodatkiem, który dopiero wyjdzie):
http://hearthstone.buffed.de/pl/browser/list/?filter=13
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Hearthstone
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 01, 2016, 13:31:21 pm »
Hearthstone zaliczył format, a od czasu nowego dodatku wszyscy wznoszą modły do Yogg'Sarona, Boga Szaleństwa i R'N'G: https://youtu.be/ulbURGNVUe0
Dość powiedzieć, że Trolden z tygodnika zmienił się teraz w dziennik :D
A sam trailer do Przedwiecznych Bogów jak zwykle zacny: https://youtu.be/GjxNQf-0nwA

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Hearthstone
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 24, 2016, 18:35:00 pm »
Łał... obejrzałem ten pierwszy filmik i powiem ci, Kaseven, że ale ty oglądasz mocno przetworzoną treść. Czy tak działają współcześni młodzi internetowi? No, skoro nie masz czasu, jesteś poważnie zajęta pracą i hobby, a nadal chcesz się czasem biernie rozerwać...

Osobiście wolę oglądać u źródła, czyli np. godzinne filmiki u TotalHalibuta, gdy już wypuszcza jakieś, w których gra w HS, choć mi też czasami żal czasu (lecz mimo to oglądam hardo!). Ostatnio postanowiłem, że to mi nie wystarcza, i dodałem też do kolekcji oglądanych graczy niejakiego Trumpa, który robi karierę na grze, więc co dzień-dwa dostaję przynajmniej pół godziny materiału. Wprawdzie pan mający przywrócić Hearthstone'owi świetność gra już na poważniej (regularnie osiąga poziom Legendy w rankingu), ale nadal czasem bywa zabawnie. Wszystko dzięki losowości! Dziękuję panu Brode'owi za takie karty, jak Yogg-Saron.

Inni starzy bogowie też mają superpotężne moce, ale nie są tak potencjalnie "fun" do oglądania. Szkoda tylko, że głos Yogga brzmi jakby trochę inaczej, niż osiem lat temu.

EDIT: ha, czułem, że coś było nie tak w pisowni imienia Yogga w poście Ka7. Sprawdziłem i tam jest myślnik, nie apostrof. Od razu lepiej!
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2016, 23:46:40 pm wysłana przez C »

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Hearthstone
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 24, 2016, 23:46:47 pm »
Łał... obejrzałem ten pierwszy filmik i powiem ci, Kaseven, że ale ty oglądasz mocno przetworzoną treść. Czy tak działają współcześni młodzi internetowi? No, skoro nie masz czasu, jesteś poważnie zajęta pracą i hobby, a nadal chcesz się czasem biernie rozerwać...
"współcześni młodzi internetowi" huh? To raczej kwestia indywidualna. Jakoś tak się u nas przyjęło, że gdy robimy sobie wieczór z grami, to najpierw otwieramy piwo i oglądamy kompilacje - Troldena z HS, HoTS WTF i WP Moments oraz ostatnio także Rapidy z Overwatcha. Kojarzę profesjonalnych streamerów jak Trump, Kripparrian, [Day9] (luv luv <3) czy Noxious, ale bardzo rzadko zdarza mi się ich oglądać - wolę tę godzinę poświęcić już na radochę z samodzielnego grania, a zabawne i dobrze zmontowane kompilacje to spora oszczędność czasu ;)