Autor Wątek: Podłączenie PlayStation2 do monitora  (Przeczytany 7165 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

TheFlood

  • Wiadomości: 439
Odp: Podłączenie PlayStation2 do monitora
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 23, 2014, 16:00:25 pm »
Z tego co kiedyś czytałem pogorszenie jakości na monitorze w stosunku do telewizora wynika z braku przeplotu w wyświetlaniu obrazu, co sprawia że obraz jest zdecydowanie ostrzejszy i ukazuje wszystkie niedoskonałości grafiki których nie widać na telewizorze. Więc to może nie tylko wina karty TV?

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Podłączenie PlayStation2 do monitora
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 23, 2014, 18:08:20 pm »
Akurat to nie jest jakiś straszny problem - ja używam telewizora LCD(bez interlacingu) do PS2 od długiego czasu i jestem bardzo zadowolony. Powiedziałbym wręcz, że niektóre gry wyglądają lepiej niż na docelowym CRT, pomimo braku AA i takich tam.

Tylko w filmikach czasem jakość się kisi.
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Podłączenie PlayStation2 do monitora
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 23, 2014, 21:37:38 pm »
No ja doświadczyłem coś odwrotnego - rozmazanie obrazu. Nie kombinowałem z jakością obrazu, bo opóźnienie było wystarczające, żeby zdyskwalifikować obie karty. Ale to było dawno temu, może faktycznie poszło coś do przodu z kartami-tunerami TV. W międzyczasie i tak przydarzył mi się telewizor, więc anulowałem poszukiwania.

Tak czy inaczej skończyło się na tym, że bez konwertera sygnału (albo tuner TV, albo to całe VGA Box, które też jest takim tunerem, ale sprytnie nazwanym + ładnie opakowanym i naszpikowanym gniazdami tak, żeby dało się praktycznie każdą konsolę podłączyć) ani rusz i w zestawieniu z ceną konsoli najbardziej opłaca się pomóc komuś pozbyć się starego telewizora.
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

MaxRyder

  • Wiadomości: 319
  • Za każdą wielką fortuną kryje się zbrodnia.
Odp: Podłączenie PlayStation2 do monitora
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 23, 2014, 22:35:38 pm »
No to lekka lipa, nie ma ktoś zbędnego starego TV? xD
"nie mogę schudnąć ;((( opierdolę se kebaba ze smuteczku" i zwały na udach i odparzona cipa nie znikają. ~zimak

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Podłączenie PlayStation2 do monitora
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 23, 2014, 23:38:07 pm »
Ja mam, rubin chyba. 100 zł + koszty transportu z drugiego krańca Polski. Chociaż nie wiem czy dziadek odda, bo lubi zbierać wszelkie sprzęty.

Sirjusli większość ludzi odda starsze kineskopowe za darmo lub za flaszkę.

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Podłączenie PlayStation2 do monitora
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 24, 2014, 00:50:27 am »
Na Tablicy/Gumodrzewie pewnie się coś znajdzie, że nie wspomnę o tych niesamowitych grupach na facebooku służących do sprzedawania/kupowania/oddawania rzeczy na terenie konkretnych miast/okolic.

Jest jeszcze jedna opcja - uznać, że najwyższa pora kupić nowy monitor do kompa - i "przy okazji" wziąć taki, który ma tuner TV.
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Podłączenie PlayStation2 do monitora
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 26, 2014, 16:49:48 pm »
Sry, zapomniałem odnieść się poprzednio:
Potaniały, owszem - a poprawiło się coś z opóźnieniem?
Jak u znajomego testowaliśmy na jakimś koło czteroletnim AverTV parę lat temu, to było okej.
Sirjusli większość ludzi odda starsze kineskopowe za darmo lub za flaszkę.
Ja kiedyś wymieniłem dwa browce na stary, przenośny telewizor. Niestety ozon wyciekał. Po dwóch dniach zapach "świeżo po burzy" zrobił się nudny...

A tak na poważnie, to za stary też nie może być, bo wtedy za cholerę nie da się tekstu czytać. Dlatego polecam przetestować przed przekazaniem trunku.
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Podłączenie PlayStation2 do monitora
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 03, 2015, 23:32:34 pm »
Potrzebuję jakiejś magicznej zabawki która zamieni mi obraz z component/chinch na VGA/DVI + oddzielnie dźwięk na jacka dzięki czemu będę mógł grać na playstation podłączonym do monitora. Przyjmijmy, że taki wihajster mogę kupić do ok 5 dyszek.

HAHAHAHAHA



UMRZYJ



PIF PAF CHUJU NIE ŻYJESZ



BAHAHA
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.