Autor Wątek: Emigracja  (Przeczytany 12950 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Emigracja
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 21, 2014, 17:17:24 pm »
Mógłbym wyemigrować gdzieś nad Morze Śródziemne - do Francji, Włoch, Grecji.
Kraj lewicowy, drugi doprowadzony do ruiny przez prawice, trzeci również.

Wow.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Emigracja
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 21, 2014, 19:33:39 pm »
drugi doprowadzony do ruiny przez prawice, trzeci również.
O takich krajach to się w internecie mówi, że "prawica zbudowała tam dobrobyt, a lewaki wszystko trwonią".
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Emigracja
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 21, 2014, 21:39:21 pm »
drugi doprowadzony do ruiny przez prawice, trzeci również.
O takich krajach to się w internecie mówi, że "prawica zbudowała tam dobrobyt, a lewaki wszystko trwonią".
ta, i zgodnie z tą definicją do hitlera przyznają się tylko do 1939 ;d

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Elrath

  • Wiadomości: 641
  • kmdr
Odp: Emigracja
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 31, 2014, 22:21:26 pm »
Z pozdrowieniami dla GuRta :)
Sam wybrał bym chyba Kanadę, chociaż chciałbym chciałbym, aby panował tam cieplejszy klimat. Drugi kraj to Nowa Zelandia, ale tam chyba podobnie jak w Australii, więc podziękuję. :D
|Mroczny Paladyn Podziemia| |Srebrny Surfer '11| |Przecinak| |Irytator3000|

Whitefire aka MOiW

  • Wiadomości: 35
Odp: Emigracja
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 04, 2014, 16:21:20 pm »
W te wakacje byłem 2 dni w Belgii i 5 w Holandii. Drugi kraj mi się bardziej podobał (mimo przebywania w większości czasu w - o zgrozo - dzielnicy muzułmanów). Jak chodzi się po marketach to rzuca się w oczy, że niektóre rzeczy są tańsze niż w Polsce nawet po przeliczeniu na złotówki - a co tu dopiero mówić o sile nabywczej... Komfort życia i luz ludzi - przynajmniej w Amsterdamie - jest świetny. Widziałem rodzinę, która na swoim miejscu parkingowym przed blokiem zamiast samochodu postawiła... grill i stół. Akurat mieli kolację :-) Ludzie leżą na trawnikach w środku miasta i nikomu to nie przeszkadza - zupełnie jak z opowiadań babci, gdy ludzie po pracy na roli wychodzili przed domy, siadali w rowach i rozmawiali ze sobą. Sam poszedłem do parku nad kanał, rozwaliłem się na trawniku i zapaliłem to po co się tam jeździ, po czym patrzyłem się na biegaczy i pływające kaczki. Wiem że macie to w dupie, ale chciałem przekazać mniej więcej tyle, że nie potrzebowałbym tam wiele by dobrze się ze sobą czuć. A ludzie bardzo mili, nawet araby. Lekko trącą w tłoku to od razu zaczynają przepraszać i się uśmiechać. Tylko długo się na kelnerów czeka - ale ja i tak polegam na tym co sam sobie ugotuję.
Po angielsku ludzie mówią w sam raz - płynnie, ale to nie społeczeństwo anglojęzyczne, więc nie bełkotają, nie czuć żadnej gwary ani nic. Sam mówię średnio-kiepsko, ale dogadałem się z kim chciałem.
Gdybym miał tam dostać dobrą pracę i mieć możliwość powrotów do Polski chociaż 3x w roku - prawdopodobnie bym się zdecydował.

Co do innych krajów - na pewno nie żaden spoza cywilizacji judeo-chrześcijańskiej. Podobają mi się Hong Kong czy Singapur ale myślę że mógłbym nie mieć dobrego kontaktu z miejscowymi. Może Szwajcaria, Stany?
Królestwo - Nowicjusz Ognia

Klimek

  • Wiadomości: 275
Odp: Emigracja
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 06, 2014, 22:05:47 pm »
Emigracja z Polski? Emigracja w ogóle z mojego miejsca zamieszkania? Nie ma mowy. Jeżeli miałbym opuszczać ojczyznę, to musiałbym mieć ten sam powód co wiedźmini, którzy opuszczali Kaer Morhen - "nic nas już tutaj nie trzyma" [by Vesemir]. Nie wiem, może z powodu jakiejś wojny czy innej katastrofy mój dom i cała moja mała ojczyzna zostałaby obrócona w perzynę, a ludzie by wymarli lub odeszli to zapewne też nic by mnie już tu nie trzymało i ruszyłbym w świat. A teraz? Nie ma takiej opcji. Znalazłem fajną pracę, która widać, że daje perspektywy na rozwój osobisty i zawodowy, głodem nie przymieram, w okolicy żyją ludzie, do których się przywiązałem i polubiłem. Jeśli miałbym opuszczać to miejsce tylko z powodu pogoni za kasą, to byłbym zerem.
Czy nie odczuwasz pragnienia wolności każdego dnia? Nie czujesz, jak z każdą godziną pragnienie to staje się silniejsze? Pozwól mu pokierować twoim duchem! Czy wiesz, co robisz, próbując zagłuszyć w sobie ten głos? Wyrzekasz się swojej duszy, wyrzekasz się samego siebie! Nie pozwól, by strach tobą kierował. Uwolnij się! Przejrzyj na oczy! Śniący zbudzi się pewnego dnia, wyzwoli swoich poddanych i strąci niewiernych w najczarniejsze czeluści piekieł! Znikną z tego świata jak nieczystości spłukane przez deszcz. Będą błagać o litość, ale wtedy będzie już dla nich za późno. Wtedy zapłacą cenę. Zapłacą ją własną krwią... i własnym życiem!

Skellen

  • Wiadomości: 206
Odp: Emigracja
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 06, 2014, 22:45:52 pm »
Nowa Zelandia.
Świetna przyroda: z jednej strony dość podobna do naszej, z drugiej powalająca topografia. Co ważniejsze- umiarkowany klimat.
Z wad, wszystko co jadowite, pełzające i zabójcze.
Pod tym względem u nas jest najlepiej. Żadnych lwów, krokodyli, rekinów, kobr, tarantul, grzechotników, czy innych bullshitów. No chyba, że w Zoo. Ujowo tylko, że z jednej strony ślini się toksyczny Putin, a z drugiej wije kobieta, urodą przypominająca najsławetniejsze reprezentantki NRD w rzucie dyskiem i podnoszeniu sztangi bez rwania, Angela Merkel. Gdyby nie te dwa drobne szczegóły, no i nasze głupawe wasalki tychże, nie ruszałbym się nigdzie.   

Fenrir

  • Wiadomości: 890
Odp: Emigracja
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 16, 2014, 19:48:11 pm »
Trzy lata temu wyemigrowałem do Belgii, ale im dłużej tu mieszkam tym bardziej mam ochotę emigrować dalej. Nke żeby było źle, ale to nie jest poprostu kraj w którym najbardziej chce żyć. Wyjechałbym dalej na zachód, do Kanady. Podobno ludzie są tam baaardzo w porządku. Na przykład ta niedawna akcja z meczetem, ale też nie pozwalają muslimom na za wiele. Lato jest tam gorące, a zima mroźna, więc to co lubię. Skandynawia z tych samych powodów, bo mam wrażenie, że Kanada to taka amerykańska Skandynawia pod wieloma względami. Różnica jest taka, że leży w Europie i oczywiście język, choć bardzo ładny to podobno bardzo trudny.

Z bieżącego miejsca zamieszkania wyjechałbym, gdybym trochę odłożył, albo spieprzałbym stąd gdyby islam rozprzestrzenił się za bardzo.
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2014, 19:52:07 pm wysłana przez Cerasis »
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Emigracja
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 16, 2014, 20:13:27 pm »
Skandynawia i Kanada nie są podobne w kwestii imigrantów, w żadnym kanadyjskim mieście jeszcze nie próbują wprowadzić szariatu, czego nie można powiedzieć o naszych północnych ludkach. Są w Europie dzieci, które w swoich zaśnieżonych miastach nie zobaczą nawet pół choinki w tym roku na święta ;_; Więc jak masz wybierać, to wybieraj Kanadę - tam ludzie są naprawdę pomocni, mili i gościnni, Skandynawia to po prostu frajerzy na imigrantów.

Co do Belgii - "nie żeby było źle, ale to nie jest po prostu kraj, w którym bym chciał żyć najbardziej" - coś jakbym siebie słyszał. Wystarczyło mi co prawda 9 miesięcy, na dwie raty, ale wniosek ten sam. Fajnie, może nieco lepsza atmosfera niż w Polsce, ale jak już tyle zmieniać w życiu, to może jednak na zdecydowanie lepsze, a nie tylko odrobinę inne.

I te murzyny siedzące całymi dniami na dupie (bwana kubwa, socjal rafiki) i gotujące coś, co z zapachu można było sklasyfikować jako "głowa kozy w pomidorach z wymiocinami" czy "rybi chuj z kaszą", BLEH.
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Emigracja
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 16, 2014, 20:24:20 pm »
Jeśli chodzi o klimat to Kanada jest wilgotna, co nie jest przyjemne. Co do Belgii, byłem na 3 dni odwiedzić siorę w Brukseli, strasznie zaniedbane miasto ( choć może mówię z perspektywy hotelu koło dworca).

Ludzie w każdym kraju wykorzystują socjal. W każdym narodzie znajdą się tacy, tylko każdy różni się % tych skurwieli.

Sam przynajmniej w tym momencie nie muszę i nie zamierzam emigrować. Zobaczę za kilka lat, ale to chyba się nie zmieni,

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Emigracja
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 16, 2014, 23:08:37 pm »
Jeśli chodzi o klimat to Kanada jest wilgotna, co nie jest przyjemne.
Bierz pod uwagę, że Cerasis ma odniesienie do Belgii, jeśli chodzi o wilgotność. Kanada to przy tym dowcip Karola Strassburgera.
Ludzie w każdym kraju wykorzystują socjal. W każdym narodzie znajdą się tacy, tylko każdy różni się % tych skurwieli.
Ta, ale jedne kraje są istnym lepem na kolorowych socjalożerców, a w innych jednak lepiej promowane jest dać coś od siebie skoro już zostałeś ugoszczony jako imigrant.
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Pola

  • Wiadomości: 490
  • Dr Ro
Odp: Emigracja
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 21, 2015, 16:18:41 pm »
Do Australii.

Co za odgapiacz! :D

Ale mogłoby być wszędzie gdzie jest ciepło, ładnie i w miare płaca: południowa Francja, Bawaria, USA, nawet Shanghai. 

Choć na starość pewnie chciałabym wrócić do Polski ;x

 P. A. 73%

☆☆☆|| Wtajemniczona||☆☆☆


Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Emigracja
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 22, 2015, 00:12:36 am »
Ja to bym chciał na starość osiąść się w Nowej Zelandii i żyć w Śródziemiu jak Hobbit!
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Emigracja
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 22, 2015, 07:00:13 am »
bosy, w podziemnej dziurze? :D

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Emigracja
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 22, 2015, 13:10:49 pm »
Jakby ta podziemna dziura wyglądała podobnie do chaty Bilba, to jak najbardziej :P
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!