Autor Wątek: Wasza broń w post-apo/zombie apocalypse  (Przeczytany 20004 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Wasza broń w post-apo/zombie apocalypse
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 12, 2014, 18:53:21 pm »
Wystarczy zaznaczyć tekst i wcisnąć jeden przycisk na klawiaturze. Nie załamuj mnie.


Luk, masz kuszę w domu?
Klasztor - Fechtmistrz

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Wasza broń w post-apo/zombie apocalypse
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 12, 2014, 19:04:05 pm »
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2014, 19:06:04 pm wysłana przez Arim »

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

MaxRyder

  • Wiadomości: 319
  • Za każdą wielką fortuną kryje się zbrodnia.
Odp: Wasza broń w post-apo/zombie apocalypse
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 12, 2014, 19:44:20 pm »
Damiano obecnie nie.
"nie mogę schudnąć ;((( opierdolę se kebaba ze smuteczku" i zwały na udach i odparzona cipa nie znikają. ~zimak

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Wasza broń w post-apo/zombie apocalypse
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 12, 2014, 21:05:29 pm »
Panowie, temat zakłada, że nie debatujemy, co kto ma w domu, ale co by wybrał na apokalipsę, gdyby mógł.

Moim głównym wyborem byłby łuk. Strzelałem z łuku i wiem, że dałbym sobie z tym radę. Broń w dodatku jest cicha i lekka, a amunicję da się samemu zrobić. Do tego przydałby się jakiś nóż, choć nie tyle w formie broni, co by przeciąć jakąś linkę. Pewnie przydałaby się też maczeta lub coś podobnego do walki wręcz, ale jednak bym unikał bezpośredniej walki z zombie.

Jeśli chodzi o broń palną, to ciężko coś wybrać. Wiadomo amunicja się kiedyś skończy, choć jak niektórzy zauważyli da się ją też produkować. Jeśli bym miał wybrać broń palną, do wahałbym się między AK-47, a strzelbą.

Co do pancerza, to ja osobiście bym sobie odpuścił. Do przemieszczania się trzeba mieć swobodę ruchów, więc jeśli już się czymś zabezpieczyć, to jakimś kaskiem, który nie będzie zbytnio ograniczał widoczności. No chyba, że zakładamy, że mieszkamy w "koloni ludzkiej", czyli ogrodzonej osadzie, gdzie ludzie się bronią przed atakiem zombie i bandytów, starając się by miasteczko było samowystarczalne. Wtedy można poświęcić na ten czas mobilność na rzecz ochrony. Jednak gdy chodzi o szybkość i szybkie przechodzenie z budynku do budynku, to jednak wolałbym pozbyć się pancerza.
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Wasza broń w post-apo/zombie apocalypse
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 13, 2014, 12:12:00 pm »
Też bym postawił jednak na kuszę.

Dlaczego?
- Skoro walczymy tak, by unikać wrogów, to na szybkostrzelności nam nie zależy z kilku powodów, które podam poniżej
- staramy się trzymać na większy dystans, a kusza z racji silniejszego wystrzału raczej zasięg też ma większy (nie sprawdzałem, biorę na logikę)
- zombie są raczej powolne, unikamy większych grup, bo to samobójstwo z jakąkolwiek bronią oprócz masowej, a pojedyncze sztuki to nie problem
- CELNOŚĆ i to powinno być podstawowym kryterium też. Bełt leci raczej po linii prostej, a strzała zdecydowanie nie - postaw się teraz w sytuacji laika, z której broni będzie mu łatwiej celować
- gotowość do strzału (już ktoś pisał), łuk musisz naciągać i trzymać napięty w razie gotowości, co w połączeniu z szybkim przemieszczaniem się jest niemożliwe

Do tego dobrałbym zapewne poręczny nóż, maczetę jak już ktoś pisał, broń krótką typu Glock 13 i jeśli miałbym gdzie zabrać (liczmy jeszcze plecak z żywnością itd) to jakąś bronią automatyczną też bym nie pogardził.


PS: w pierwszym poście macie napisane "fundusze nas nie ograniczają", więc nie musicie kombinować z bronią, którą byście znaleźli w domu. Oczywiście w realnej sytuacji byłoby ciężko wytrzasnąć ot tak całe wyposażenie, ale to inna kwestia.

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Wasza broń w post-apo/zombie apocalypse
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 13, 2014, 15:02:39 pm »
Cytuj
Jednak gdy chodzi o szybkość i szybkie przechodzenie z budynku do budynku, to jednak wolałbym pozbyć się pancerza.

Dam ten cytat by nawiązać do ciekawszej kwestii, a mianowicie gdzie lepiej się zamelinować, w mieście gdzie są lekarstwa, więcej żarcia, schronienie itd., ale za to całe mnóstwo truposzów, czy może na jakimś odludziu, gdzie trudniej zdobyć pożywienie czy zapewnić sobie dach nad głową, ale za to na martwiaków trafimy rzadziej?

To ogólnie powinno być punktem wyjścia do całej dyskusji, bo inne zaopatrzenie będzie nam potrzebne w warunkach miejskich, a inne w naturalnych.

Ja osobiście wolałbym się zaszyć w jakimś lesie, gdzie przy odrobinie wprawy da się zawsze coś do jedzenie znaleźć, schronienie też można zbudować, a problem w umarlakami jest dużo mniejszy. W takim wypadku łuk to najlepsza broń, natura daje nam wszelkie narzędzie do jego konserwacji czy produkcji amunicji. Jest cichy i bardzo poręczny.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Wasza broń w post-apo/zombie apocalypse
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 13, 2014, 15:08:26 pm »
Panowie, temat zakłada, że nie debatujemy, co kto ma w domu, ale co by wybrał na apokalipsę, gdyby mógł.
w zasadzie powinniśmy wyjśc od tego, czy temat zakłada że możemy mieć cokolwiek byśmy chcieli, czy czego byśmy użyli co mamy pod ręką, bo w pierwszym to chciałbym mieć własną armię, a w drugim to chyba tylko śrubokręt, bo noże tępe, młotek tak średnio trzyma się na trzonku i prędzej siebie zabiję, zaś gitara i inne cięzkie przedmioty są nieporęczne.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Wasza broń w post-apo/zombie apocalypse
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 13, 2014, 15:19:51 pm »
Arim - w takim świecie nie ma miejsca na dłuższe osiedlanie się, bo w końcu i tak by cię dopadli. Koczowniczy tryb życia i zaopatrywanie się w małych miejscowościach, unikanie dużych miast jeśli jesteś w większej grupie. Jeśli jesteś samotnikiem to można próbować szczęścia w dużym mieście - mniejsze ryzyko wykrycia itd

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Wasza broń w post-apo/zombie apocalypse
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 13, 2014, 15:32:30 pm »
Cytuj
Arim - w takim świecie nie ma miejsca na dłuższe osiedlanie się, bo w końcu i tak by cię dopadli. Koczowniczy tryb życia i zaopatrywanie się w małych miejscowościach, unikanie dużych miast jeśli jesteś w większej grupie. Jeśli jesteś samotnikiem to można próbować szczęścia w dużym mieście - mniejsze ryzyko wykrycia itd

Ja tu nie mówię o stałym miejscu zamieszkania, tylko coś w stylu 2-3 tygodniowego obozu, gdzie można by zebrać siły, zaopatrzyć się w żywności, jakieś solenie czy wędzenie mięsa, naprawa ubrań itd. Wiadomo, ze ciągła zmiana miejsca jest wskazana, ale też bez przesady, bo równie dobrze na zagrożenie możesz trafić po drodze.

Ogólnie poruszanie się po odludnych terenach minimalizuje szanse an spotkanie martwiaków, w większości uniwersów są one niezbyt mobilne i w sumie w przeważającej części ich lokacja pozostaje niezmienna. Co za tym idzie w miastach będzie ich od cholery, a po lasach jakieś niedobitki, a więc samo przemieszczanie byłoby bezpieczne po terenach z niewielka gęstością zaludnienia.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Wasza broń w post-apo/zombie apocalypse
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 13, 2014, 15:33:11 pm »
w zasadzie powinniśmy wyjśc od tego, czy temat zakłada że możemy mieć cokolwiek byśmy chcieli, czy czego byśmy użyli co mamy pod ręką
Na to pytanie, odpowiada dziki w pierwszym poście:
Załóżmy, że pieniądze i dostępność przed apokalipsą nie mają znaczenia.
Jeśli dobrze go rozumiem, to zakłada, że każdą broń zdobędziesz przed apokalipsą w ten lub inny sposób. Jednak o własnej armii możesz tylko pomarzyć, no chyba, że masz grupę zaufanych osób, którym będziesz dowodził.

Co do życia w lesie, to nie musi być taki dobry pomysł. Zombie mogą tam też się zjawić i zacząć atakować zwierzęta. Myślę, że najbezpieczniejszym miejscem na Ziemi w tym czasie może być jakieś morze lub ocean.
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Wasza broń w post-apo/zombie apocalypse
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 13, 2014, 15:39:08 pm »
xilk, to ja wiem, ale widzisz że ludzie kombinują jak wykorzystać swoje rurki :P

a, i zmieniam zdanie, mam jeszcze bojowego kaktusa

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Wasza broń w post-apo/zombie apocalypse
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 13, 2014, 16:52:32 pm »
Umiem machać rurą od odkurzacza. Wybrałbym ją, bo jest pod ręką i ma chyba spory damage a niskie wymagania str i dex.
W podorędziu miałbym zabrudzone majtki.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Wasza broń w post-apo/zombie apocalypse
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 13, 2014, 17:31:26 pm »
Ja tu nie mówię o stałym miejscu zamieszkania, tylko coś w stylu 2-3 tygodniowego obozu, gdzie można by zebrać siły, zaopatrzyć się w żywności, jakieś solenie czy wędzenie mięsa, naprawa ubrań itd. Wiadomo, ze ciągła zmiana miejsca jest wskazana, ale też bez przesady, bo równie dobrze na zagrożenie możesz trafić po drodze.

Ogólnie poruszanie się po odludnych terenach minimalizuje szanse an spotkanie martwiaków, w większości uniwersów są one niezbyt mobilne i w sumie w przeważającej części ich lokacja pozostaje niezmienna. Co za tym idzie w miastach będzie ich od cholery, a po lasach jakieś niedobitki, a więc samo przemieszczanie byłoby bezpieczne po terenach z niewielka gęstością zaludnienia.
No to dobrym wyjściem wydaje się zakładanie niewielkich obozów na przedmieściach. Ewentualne wycieczki w okrojonych grupach po jakieś zapasy co jakiś czas.
Myślę, że najbezpieczniejszym miejscem na Ziemi w tym czasie może być jakieś morze lub ocean.
Bezludna wyspa :D


edit: C, zapomniałeś o gałązce pokrzywy

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Wasza broń w post-apo/zombie apocalypse
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 13, 2014, 19:51:03 pm »
Co do automatów, o których wspomnieli xilk i xero - owszem, taki Kałach jest jedną z najbardziej wytrzymałych broni, ale wydaje mi się, że w przypadku ograniczonego dostępu do materiałów i usług rusznikarskich, lepiej sprawdzi się broń repetowana - zamek czterotaktowy lub pump action. Systemy wykorzystujące gazy prochowe wydają mi się bardziej skomplikowane.


Taka ciekawostka - w przypadku naszego kraju, jeśli ktoś sobie nie zrobi sam kuszy, która jest tu najczęściej wymieniana, to powodzenia w poszukiwaniach. Ilość jednostek w kraju jest niewielka i pozostaje tylko wyprawa do Czech.
Klasztor - Fechtmistrz

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Wasza broń w post-apo/zombie apocalypse
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 13, 2014, 23:26:26 pm »
U mnie wybór jest raczej oczywisty, to co mam w domu czyli rurka która służy normalnie za drążek do podciągania po drobnej modyfikacji nadała by się na broń krótkiego dystansu, ale wytrzymałość była by dosyć niska
Jeśli twój drążek do pociągania przypomina ten co ja mam, to one są całkiem pancerne i dość ciężkie.
Cytuj
Siekierkę niby mam, ale nigdy nią nie lubię rąbać drzewa a co dopiero łbów
A czym lubisz? Drążkiem?
Samochód ma to do siebie, że potrzebuje paliwa i mnóstwa innych rzeczy, które po "apokalipsie" w bardzo szybkim tempie się kończą, tak samo wszelka broń palna. Jak nie ważysz 60kg w butach to wszelkiego rodzaju, noże, drągi, maczety to podstawa.
Zdecydowanie. Ewentualnie skille, które czynią cię na tyle wartościowym by ludzie chcieli cię bronić.
Akurat w przypadku strzał te prowizoryczne zabijają równie skutecznie jak te profesjonalne. Nie przebijasz pancerzy, a więc nawet zaostrzony patyk da rade przebić ciało.
Akurat zaostrzonych patyków bym nie przeceniał. O ile nie trafisz w szyję albo oko, to największą szansę zabicia kogoś mają za pomocą gangreny trzy dni później.

Ale metal jest powszechny, a zrobienie prowizorycznych grotów to nie jest problem.
Myślę, że najbezpieczniejszym miejscem na Ziemi w tym czasie może być jakieś morze lub ocean.
No ja nie ukrywam, że jakbym miał okazję podczas apokalipsy, to bym zrobił użytek ze swoich zdolności żeglarskich/motorowodnych i spierdalał na wodę. Jak wszystko się uspokoi to nawet można by zarabiać na przewożeniu towarów i ludzi między obozami ocalałych.
W podorędziu miałbym zabrudzone majtki.
(click to show/hide)
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz