Autor Wątek: Wasza broń w post-apo/zombie apocalypse  (Przeczytany 20003 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Wasza broń w post-apo/zombie apocalypse
« dnia: Marzec 12, 2014, 13:55:32 pm »
Temat "rycerz vs. samuraj" pokazał, że ludzie mają bardzo podzielone opinie na temat wszelkiego uzbrojenia.

Dlatego zapytam: Załóżmy, że z jakiegoś powodu cywilizacja upadła i musicie walczyć o przetrwanie w nowym świecie. Jakiej broni byście używali?

Załóżmy, że pieniądze i dostępność przed apokalipsą nie mają znaczenia.

(Ja swój wybór wrzucę jak kilka osób się wypowie.)
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Wasza broń w post-apo/zombie apocalypse
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 12, 2014, 13:58:44 pm »
Gdybym mieszkał w jednym miejscu, to czterotaktowy sztucer z krótką lufą w kalibrze z grupy "siódemek". W domu zestaw do elaboracji i myślę, że jakoś dałbym radę z wytwarzaniem amunicji.

Gdybym prowadził wędrowny tryb życia to zdecydowanie kusza.
Klasztor - Fechtmistrz

Dassanar

  • Wiadomości: 514
  • Swordmaster
Odp: Wasza broń w post-apo/zombie apocalypse
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 12, 2014, 14:03:19 pm »
Pierwsze, co mi przychodzi do głowy, to jakaś porządna broń, którą przy okazji w miarę umiem się posługiwać, czyli coś w rodzaju kija/maczety. Jako coś dodatkowego albo raczej ostatecznego dodałbym spluwę, aczkolwiek biorąc pod uwagę to, że nie wynaleziono broni z nielimitowaną amunicją, starałbym się oszczędzać na tym. Ewentualnie może jakiś łuk bądź kusza. Nigdy nie strzelałem, ale można by było się nauczyć, bo strzały/bełty przecież można wyjąć potem z trupów i używać więcej niż raz :P
P.A. 69%


-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-


Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Wasza broń w post-apo/zombie apocalypse
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 12, 2014, 14:17:36 pm »
Ciekawe, czy ktoś wybierze katanę. :D
Klasztor - Fechtmistrz

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Wasza broń w post-apo/zombie apocalypse
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 12, 2014, 14:38:37 pm »
jak to co - pancerz wspomagany oraz laser gatling :D

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Wasza broń w post-apo/zombie apocalypse
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 12, 2014, 16:45:49 pm »
Cytuj
Ciekawe, czy ktoś wybierze katanę. :D

Ja bym sobie wziął jakbym się umiał takową posługiwać, tak to co najwyżej mogę muchy podganiać. Ogólnie w takim wypadku najlepsza bronią jest ta najprostsza, bo łatwo ją naprawiać i zaopatrywać w niezbędne fanty. Dlatego dla mnie jakaś kusza czy łuk to numer jeden, do tego długi nóż i można działać :D.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Wasza broń w post-apo/zombie apocalypse
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 12, 2014, 17:19:17 pm »
Ciekawe, czy ktoś wybierze katanę. :D
Przejrzałeś mnie. :-[

A tak na serio, to pierwsza broń, która chodzi mi o głowie, to solidny drąg. Chyba każdy kto łaził z plecakiem wie, że jakaś laska albo kij ułatwiają chodzenie. A jeśli jest wystarczająco solidna, to masz broń o przyzwoitym zasięgu i dmg, która zawsze jest pod ręką.

Oprócz tego fajną rzeczą byłaby jakaś porządna maczeta. Dobędziesz jej szybciej niż miecza, nie wymaga tyle techniki, a nawet stępiona potrafi pogruchotać kości. Poza tym w przeciwieństwie do powszechnych replik broni białej, została stworzona do rąbania rzeczy, a nie wiszenia na ścianie, więc starcie dobrej maczety z kataną za dwie stówy skończyłoby się malowniczym deszczem metalowych odłamków z rzeczonej katany. A przy tym wciąż masz większy zasięg niż nóż.

Jedyna wada to waga, ale to nie pole bitwy, nie będzie machał tym pół dnia.

A jeśli chodzi o walkę na dystans, to również jestem za kuszą.
jak to co - pancerz wspomagany oraz laser gatling :D
Pfff. To jest bardzo poważny temat!
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Wasza broń w post-apo/zombie apocalypse
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 12, 2014, 17:28:05 pm »
Oprócz tego fajną rzeczą byłaby jakaś porządna maczeta. Dobędziesz jej szybciej niż miecza, nie wymaga tyle techniki, a nawet stępiona potrafi pogruchotać kości. Poza tym w przeciwieństwie do powszechnych replik broni białej, została stworzona do rąbania rzeczy, a nie wiszenia na ścianie, więc starcie dobrej maczety z kataną za dwie stówy skończyłoby się malowniczym deszczem metalowych odłamków z rzeczonej katany. A przy tym wciąż masz większy zasięg niż nóż.
katana jest robiona przez prawdziwych mistrzów w specjalny, dopracowywany przez stulecia sposób, więc przecięłaby maczetę na pół :| Jedyne co się może powstrzymać katanę to druga katana.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Wasza broń w post-apo/zombie apocalypse
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 12, 2014, 17:37:53 pm »
Zderzenie dwóch katan byłoby gorsze niż podzielenie przez zero.
nah, miecze świetlne się zderzają i nic im nie jest.
Chyba, że byłyby to katany świetlne.

ale back on topic - myslę, że wbrew pozorom madmax miał rację, najlepszą bronią byłby porządny samochód i spore magnum. Broń na bliski dystans ma to do siebie, że trza mieć do tego warunki psychofizyczne, za spust ciągnie się łatwiej.
..a jak broń biała to dwa miecze, srebrny na potwory, stalowy na ludzi.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Wasza broń w post-apo/zombie apocalypse
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 12, 2014, 17:38:48 pm »
..a jak broń biała to dwa miecze, srebrny na potwory, stalowy na ludzi.
Oba są na potwory.
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2014, 17:42:25 pm wysłana przez Sentenza »

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

MaxRyder

  • Wiadomości: 319
  • Za każdą wielką fortuną kryje się zbrodnia.
Odp: Wasza broń w post-apo/zombie apocalypse
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 12, 2014, 17:57:09 pm »
U mnie wybór jest raczej oczywisty, to co mam w domu czyli rurka która służy normalnie za drążek do podciągania po drobnej modyfikacji nadała by się na broń krótkiego dystansu, ale wytrzymałość była by dosyć niska, jakiś nóż kuchenny bo raczej nie mam czegoś sensowniejszego. Siekierkę niby mam, ale nigdy nią nie lubię rąbać drzewa a co dopiero łbów, wolałbym łuk, albo kuszę, ale łuk ma strzały bez ostrych grotów więc pozostaje kusza której lekko się boję i mam problemy z jej naciągnięciem, ale jak już strzelę to strach zamienia się podziw jej siły.
"nie mogę schudnąć ;((( opierdolę se kebaba ze smuteczku" i zwały na udach i odparzona cipa nie znikają. ~zimak

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Wasza broń w post-apo/zombie apocalypse
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 12, 2014, 17:59:52 pm »
Cytuj
ale back on topic - myslę, że wbrew pozorom madmax miał rację, najlepszą bronią byłby porządny samochód i spore magnum. Broń na bliski dystans ma to do siebie, że trza mieć do tego warunki psychofizyczne, za spust ciągnie się łatwiej.

Samochód ma to do siebie, że potrzebuje paliwa i mnóstwa innych rzeczy, które po "apokalipsie" w bardzo szybkim tempie się kończą, tak samo wszelka broń palna. Jak nie ważysz 60kg w butach to wszelkiego rodzaju, noże, drągi, maczety to podstawa.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Wasza broń w post-apo/zombie apocalypse
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 12, 2014, 18:06:15 pm »
Samochód ma to do siebie, że potrzebuje paliwa i mnóstwa innych rzeczy, które po "apokalipsie" w bardzo szybkim tempie się kończą, tak samo wszelka broń palna. Jak nie ważysz 60kg w butach to wszelkiego rodzaju, noże, drągi, maczety to podstawa.
afaik zrobienie naboju to nie jest jakaś filozofia (bo kiedyś była o tym dyskusja czy świat fallouta ma jakikolwiek sens)

U mnie wybór jest raczej oczywisty, to co mam w domu czyli rurka
a już myślałem, że ty znowu o modzie męskiej :D

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!