Autor Wątek: Aliens vs. Predator  (Przeczytany 2777 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Aliens vs. Predator
« dnia: Marzec 08, 2014, 21:38:43 pm »
krótka piłka - grał ktoś? bo jest za grosze na amazonie i mnie korci, głównie dla etapow z alienem. Dyskusja czemu powinienem zagrać jednak w dwa poprzednie AvP choć straszą głównie grafiką mile widziana.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

TheFlood

  • Wiadomości: 439
Odp: Aliens vs. Predator
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 08, 2014, 23:45:49 pm »
Jeśli chodzi Ci o remake to ja grałem (jeśli dobrze kojarzę która to gra) i był zajebisty. Nie tyle etapy z Alienem (skradanie się + zabójcza szybkość + bieganie po ścianach) co najprzyjemniejsza była kampania Predatora, można było poczuć się bogiem na polu bitwy.

Kampania Marines też była bardzo przyjemna i, o ile ofkoz trudniejsza niż predatora czy aliena, to mimo wszystko o masochizm nie zahacza.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Aliens vs. Predator
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 09, 2014, 00:16:32 am »
nie no, ja bym właśnie sobie po ścianach pobiegał, dlatego tak na tym alienie się skupiam (bo podobną zabawę w predatora to mam chociażby w crysisie)

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

zimak

  • Wiadomości: 93
Odp: Aliens vs. Predator
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 09, 2014, 00:50:06 am »
Szkoda tylko, że w AvP (2010) misje każdej z ras odbywają się tak naprawdę na tych samych, delikatnie przerobionych lokacjach. Ogółem całkiem niezła gra z kilkoma cieszącymi elementami.

A AvP 2 nie grałem, ale "jedynka" (ta stara), to kawał dobrego chleba. Czemu warto zagrać? Na pewno dla klimatu i satysfakcji z przechodzenia misji (oldskulowy system ograniczonej ilości sejwów, nie ma fagowania z szybkim zapisem co pól minuty). Ale musu ani zaleceń z zaliczaniem tego przez rimejkiem nie ma wcale. 
Mistrz Miecza

Elrath

  • Wiadomości: 641
  • kmdr
Odp: Aliens vs. Predator
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 10, 2014, 11:15:42 am »
W jedynkę nie grałem, 2 jest świetna, AvP też dobre, Predatorem gra się dużo ciężej niż w 2 części, działko plazmowe już nie jest takie overpower jak w poprzedniej części, z Alienami jest czasami ciężko.
Jak w dwójce obcym latało się głównie po zamkniętych kompleksach, to teraz masz więcej obszarów otwartych, dżungla np.


Ej czy tylko ja miałem takie "wtf?" jak zobaczyłem, że Marine to murzyn? :D
|Mroczny Paladyn Podziemia| |Srebrny Surfer '11| |Przecinak| |Irytator3000|

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Aliens vs. Predator
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 14, 2014, 18:38:39 pm »
AvP najnowsze jest najsłabsze z całej serii (blokowanie ciosów to porażka). Kampania aliena to padaka.

Najlepsze były 1 i 2. Każda za coś innego. Mam nawet mod do 1 który zmienia tekstury i odgłosy na te z filmu. No i alieny powiększa. Jest klimat jak nie wiem.

Najgorsze w nowym AvP jest to, że alieny są twarde jak czołgi (karabiny pulsacyjne miały pociski przeciwpancerne więc wtf?) i straznie wolne. Polecam gorąco 1 i 2 jedynie.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Aliens vs. Predator
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 14, 2014, 19:08:34 pm »
a którą bardziej? Bo wiem, że się różniły i dość mocno podzieliły fanbase która lepsza, ale teraz nie pamietam czym.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Aliens vs. Predator
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 14, 2014, 19:58:30 pm »
Najlepiej jak opiszę je.

AvP1 jest typowym szybkim singlem. Fabuła jest tutaj prowadzona jedynie poprzez to, co usłyszymy z monitorów (najczęściej rozkazy lub krzyki ludzi). Najmocniejszym elementem w tej części jest klimat samotnego przedzierania się przez fale wrogów. Nie ma też pewnego dość lamerskiego ułatwienia jakie miał predator w 2 (urządzenie do regeneracji energii do strzelania). Każda kampania jest fajnie zrobiona i przejście na najtrudniejszym poziomie wymaga czegoś więcej niż tępego biegu z ogniem ciągłym. No i lokacje niektóre są dość mocno podobne do tych z filmów (np statek z 1), a przynajmniej niektóre pomieszczenia. Poza singlem jest jeszcze tryb skirmish w którym ustawiamy sobie ilość żyć (ważne tylko dla wyniku), ilość pkt za danego aliena, i ile czasu chcemy walczyć. I lecimy nawalając do alienów starając się przeżyć jak najdłużej. Są tutaj lokacje z filmów (Hedley's Hope jest super), ale ten tryb jest tylko 4 fun. Jest też multi, ale pewnie nikt w niego już nie gra.

AvP2 z kolei ma bardzo fajnie zrobioną fabułę. Nie jest to nic, czego nie widzieliśmy wcześniej, ale zawsze coś. Każda z kampanii ma inne wprowadzenie, ale i tak akcja się dzieje na tej samej planecie. Ogólnie gra jest sporo rozwinięta i mamy np. ludzi w kokonach z których alieny wychodzą. Zresztą początek kampanii aliena to śmiganie jako facehugger :D. Ta część jest na prawdę przyjemna i klimatyczna. Jednak mi brakuje tego uczucia osamotnienia. Jako marine mamy ciągle kontakt z innymi, więc jakoś tak raźniej jest.

Dlatego polecam obie. No i w każdej z nich nie ma tego śmiesznego siłowania się z facehuggerem. Jak złapie to instakill.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Aliens vs. Predator
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 14, 2014, 20:01:23 pm »
a w której lepiej się gra alienem? :P Bo w sumie to dla szybkiego biegania po ścianach chciałem zagrać :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Aliens vs. Predator
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 14, 2014, 20:05:47 pm »
W 1 jest troszkę szybszy (aż za szybki czasami), ale w 2 możesz zrobić zabójczy skok do przodu i ogłuszyć ogonem (w 1 też się dało, ale najczęściej zabijało). No i możliwość "przeżycia" cyklu rozwojowego aliena : )