Autor Wątek: Shadowrun Returns  (Przeczytany 11732 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Shadowrun Returns
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 25, 2015, 19:48:43 pm »
Ciekawią mnie kampanie fanowskie do Shadowruna. Trzeba wyczaić dobre.

Apdejt.

Przeszedłem kampanie w Seattle. Wyszło lepiej, niż się spodziewałem po końcówce. Ostatnia scena (ta ostatnia, ostatnia) bardziej mi przypominała The Longest Journey niż powiedzmy Deus Ex: Human Revolution, ale była bardzo taktowna. Szkoda, że ta gra to właściwie taki story telling z elementami RPG - za bardzo linearna. Chyba sobie spróbuje Shadowrun Unlimited - mod, który pozwala na właściwie branie różnych robót dla Shadowrunnerów i nic więcej. Właśnie tego mi zabrakło - takich side misji, gdzie po prostu wracam do swojej bazy, dostaje zlecenie, kompletuje skład i w zamian za to dostaje kase i/lub gadżety.

Arsenał mnie trochę rozczarował - właściwie będzie z 20-30 broni palnych plus pare broni walki wręcz. Sam combat jest niezły, ale dupy nie urywa. Ot, standard taktyczny. Już bardziej rozbudowany chyba był Fallout Tactics, chociaż niektóre motywy typu Mag, który widzi Ley Lines i jeżeli tam stanie to ma boosta w spellach, czy też przyzywanie dziwnych stworów jako szaman jest okej. Mało bawiłem się klasą Riggera - zapewne na robociki są te przewody wentylacyjne, które się na mapie pokazują, ale nic więcej.

No i NPCów uznam za plus. McKlusky - skorumpowany policjant, Dresden - przyjazny koroner, którego spotykasz na swojej drodze i warto go mieć po swojej stronie, bo wiadomo, że koronera wpuszczają "za taśme". No i Harlequin, czyli Shadowrunowy Kefka (nie tylko z wyglądu), który pisze poezje na temat nabijania ludzi (i nie tylko) na miecze. Bardzo fajny klimacik brudnego Seattle dzięki postaciom powstaje.

No nic, czekam na promo Dragonfalla, bo w sumie za mniej niż 20h grania nie dam więcej niż dwie dychy, a pewnie będzie gdzieś na gogu za 5-6 dolców.

Tak czy siak - polecam motzno.

EDIT:

(click to show/hide)
McKlusky ftw.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2015, 22:58:37 pm wysłana przez Master of Gorzała »
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Shadowrun Returns
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 28, 2015, 20:33:14 pm »
ja zacząłem grać, jak wszyscy, dekerem. Podoba mi się wstęp. Walka przypomina bardzo wastelanda 2, tylko z zaklęciami. Nie dałem ani jednego punktu w bronie i zastanawiam się, czy jadąc na samych dekerowych skillach do czegoś się nadam, czy co starcie będę ginął sromotnie jak ostatnia cipa. Nie mam zielonego pojęcia co się dzieje, bo uniwersum SRa to dla mnie czarna magia. Będzie zabawnie.



anyway MoG - Dragonfall jest podobno znacznie lepszy fabularnie, nie jest już tak skrajnie liniowa.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Shadowrun Returns
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 28, 2015, 22:10:11 pm »
well, co tu dużo mówić, nadchodzi trzecia część, tym razem o hong kongu. Premiera w połowie roku, jest już od jakiegoś czasu w produkcji, ale twórcy odpalili KSa by dodać do niego jeszcze więcej ficzerów - więcej tutaj https://www.kickstarter.com/projects/webeharebrained/shadowrun-hong-kong?ref=nav_search
Ofc zbackowane. 8)
Chociaż w sumie poczekam na promocje najpierw Dragonfalla i przejde pierwszego SR, lawl.
Jakbyś kiedyś dorwał Dragonfalla, to graj w wersję standalone, czyli właśnie Director's Cut, bo ma zadziwiająco dużo dodatkowego contentu i więcej opcji customizacji postaci. Oprócz tego przebudowany system osłon, ale imho dalej jest trochę dziwny.
A teraz kwestia natury technicznej do Draga (bo grał chyba jako jedyny). Rozumiem, że mamy team, który jest już ustawiony, ale wcześniej tworzymy postać? Jak to wygląda? Bo przyznam, że system, Shadowruna jest dla mnie czarną magią.
W podstawce masz kilka postaci na których możesz polegać, ale raczej większość teamu się wynajmuje na czas misji. A wpływasz na rozwój tylko swojej.
Cytuj
EDIT: Dodali dosyć sowity (zarówno kosztowo, jak i gameplaye'owo) goal na kickstarterze. Co o tym myślicie? Ja się wstrzymam.
Z jednej strony zgadzam się z Sentem i wolałbym, żeby rozbudowywali główny wątek, ale z drugiej, team scenarzystów mają dobry, assety i tak już mają gotowe, więc dodanie tych 5h dopracowanego gameplaya nie powinno być zbytnim problemem.
Cytuj
Ciekawią mnie kampanie fanowskie do Shadowruna. Trzeba wyczaić dobre.
Ja nie miałem jeszcze okazji obczaić, ale bardzo dużo ludzi bardzo wysoko ocenia Nightmare Harvest, wliczając Jamesa z Extra Credits.
Nie dałem ani jednego punktu w bronie i zastanawiam się, czy jadąc na samych dekerowych skillach do czegoś się nadam, czy co starcie będę ginął sromotnie jak ostatnia cipa.
Zależy na jakim poziomie trudności grasz. :P
Cytuj
anyway MoG - Dragonfall jest podobno znacznie lepszy fabularnie, nie jest już tak skrajnie liniowa.
Czy lepszy? Raczej kwestia gustu (chociaż imho tak), ale na pewno bardziej reaktywny.
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Shadowrun Returns
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 28, 2015, 23:06:34 pm »
Ofc zbackowane. 8)
ja czekam na final 24h  8) No i może zdążę przejść jedynkę do tego czasu  ;D

Cytuj
Jakbyś kiedyś dorwał Dragonfalla, to graj w wersję standalone, czyli właśnie Director's Cut, bo ma zadziwiająco dużo dodatkowego contentu i więcej opcji customizacji postaci.
..to można DFa kupić standalone? I jak je rozróżnić? Bo jak już to z goga chciałem, a tam chyba jest jako DLC :X

Cytuj
Z jednej strony zgadzam się z Sentem i wolałbym, żeby rozbudowywali główny wątek, ale z drugiej, team scenarzystów mają dobry, assety i tak już mają gotowe, więc dodanie tych 5h dopracowanego gameplaya nie powinno być zbytnim problemem.
ta, ale robienie 4h osobnej kampanii i tak wygląda dziwnie, zwłaszcza jak ich fabuły same w sobie sa podobno na 20 godzin.
no i pół biedy jak jesteś backerem bo masz to za darmo, ale jeśli w normalnej sprzedaży "epilog" będzie płatnym DLC, to przywołuje to najgorsze wspomnienia z ubi i PoPem.

Cytuj
Zależy na jakim poziomie trudności grasz. :P
za pierwszym? Normal albo easy nawet, zwłaszcza jak nie znam systemu. Dlatego tak dyskretnie pytam czy czysty deker jest przydatny w walce (bo z tego co widze może robić za support wskazując cele)  czy jednak trzeba mu podbijać jakieś gnaty.

Cytuj
Czy lepszy? Raczej kwestia gustu (chociaż imho tak), ale na pewno bardziej reaktywny.
lepszy bo bardziej reaktywny, tak słyszałem.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Shadowrun Returns
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 29, 2015, 21:36:42 pm »
Na gog też masz directors cut. Musisz na bank podbijać skills w broń jako Decker. Jako rigger nie, bo masz roboty, ale Decker właściwie to support, bo daje możliwość interakcji  matrix.
Ogólnie Polecam combo support mage plus melee. Magiem dajesz haste, armour itd, a melee miażdży wrogów siła. Przy czterech AP na turę możesz zabić dwóch do trzech wrogów.

Cóż, ja czekam na Dragonfall tylko na gog, bo steam to szit. Jak będą flash sales to poprosze kogoś bez życia (Sent), żeby kupił jako gift. Ale więcej niż 20 zł mi szkoda. Może 25 max.

Coś Hong Kong stanął na 760~k dolców. Wątpie, by dali rade do miliona baksów dobić.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2015, 21:29:37 pm wysłana przez Master of Gorzała »
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Shadowrun Returns
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 31, 2015, 12:27:18 pm »
..to można DFa kupić standalone? I jak je rozróżnić? Bo jak już to z goga chciałem, a tam chyba jest jako DLC :X
Można kupić DFa standalone od czasu kiedy wyszedł Director's Cut i co więcej, teraz to jedyny jaki dostaniesz. Na steamie jak kupisz standalone i masz też podstawkę, to możesz wybrać czy chcesz grać w wersję w DLC czy standalone, ale właściwie nie ma powodów by grać w tą pierwszą, bo Director's Cut jest lepszy pod każdym względem.
Cytuj
no i pół biedy jak jesteś backerem bo masz to za darmo, ale jeśli w normalnej sprzedaży "epilog" będzie płatnym DLC, to przywołuje to najgorsze wspomnienia z ubi i PoPem.
Tbh mam wyjebane, bo jestem backerem. :P
Cytuj
za pierwszym? Normal albo easy nawet, zwłaszcza jak nie znam systemu. Dlatego tak dyskretnie pytam czy czysty deker jest przydatny w walce (bo z tego co widze może robić za support wskazując cele)  czy jednak trzeba mu podbijać jakieś gnaty.
Nie graj na easy, normal jest już dość łatwy poza ostatnią misją. I przydaje się wydać ze 2-3 punkty w jakieś spluwy, ale nie za dużo, bo dobry decker jest wart więcej niż przeciętny decker/strzelec. Poza tym jako nie-magiczna klasa możesz inwestować w wszczepy. Dużo wszczepów. No i smartlinkowa broń, bo i tak musisz mieć datajacka.
Cytuj
lepszy bo bardziej reaktywny, tak słyszałem.
No w sumie ta. Tylko SRa wersja Berlina to dość specyficzne miejsce akcji - nie każdemu podejdzie.
Ogólnie Polecam combo support mage plus melee. Magiem dajesz haste, armour itd, a melee miażdży wrogów siła. Przy czterech AP na turę możesz zabić dwóch do trzech wrogów.
Ja teraz pogrywam w Dragonfalla na hardzie jako Phys Adept, ale dopakowany implantami. Wydaje się to dziwne, bo to jedna z magicznych klas, ale Adept i tak ma sporo pasywów, więc kary do cooldowna nie są aż tak dotkliwe, ale w Dragonfallu masz duży wybór cyberware i można złożyć sporo dobrych kombinacji dla postaci meele nie tracąc przy tym więcej niż 2 essence.
Cytuj
Coś Hong Kong stanął na 760~k dolców. Wątpie, by dali rade do miliona baksów dobić.
Jeszcze ze dwa tygodnie do końca, poza tym zawsze na końcówce zarabiają najwięcej, bo takie Senty się zastanawiają do końca prawie.
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Shadowrun Returns
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 01, 2015, 15:11:51 pm »
Można kupić DFa standalone od czasu kiedy wyszedł Director's Cut i co więcej, teraz to jedyny jaki dostaniesz. Na steamie jak kupisz standalone i masz też podstawkę, to możesz wybrać czy chcesz grać w wersję w DLC czy standalone, ale właściwie nie ma powodów by grać w tą pierwszą, bo Director's Cut jest lepszy pod każdym względem.
w sumie przypadkiem sam to ogarnąłem na gogu, ale thx.
Cytuj
Tbh mam wyjebane, bo jestem backerem. :P
no niby, but still, dick move by to był.
Cytuj
Nie graj na easy, normal jest już dość łatwy poza ostatnią misją. I przydaje się wydać ze 2-3 punkty w jakieś spluwy, ale nie za dużo, bo dobry decker jest wart więcej niż przeciętny decker/strzelec. Poza tym jako nie-magiczna klasa możesz inwestować w wszczepy. Dużo wszczepów. No i smartlinkowa broń, bo i tak musisz mieć datajacka.
mhm. W sumie i tak chciałem iść w eksperta w jednej dziedzinie, ale twój post i wyczytanie, że SR to raczej system gdzie liniowo idzie się do przodu i nie warto się rozdrabniać przekonały mnie do końca.
Nie doszedłem tylko do tego co to smartlink i datajack, więc nie mam pojęcia o czym do mnie piszesz. Na swoją obronę mam, że dopiero zacząłem prolog a potem życie happend :P

Cytuj
Jeszcze ze dwa tygodnie do końca, poza tym zawsze na końcówce zarabiają najwięcej, bo takie Senty się zastanawiają do końca prawie.
To nie zastanawianie, to syndrom gandalfa przybywającego z odsieczą w ostatniej chwili :D

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Shadowrun Returns
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 01, 2015, 17:39:57 pm »
Nie doszedłem tylko do tego co to smartlink i datajack, więc nie mam pojęcia o czym do mnie piszesz. Na swoją obronę mam, że dopiero zacząłem prolog a potem życie happend :P
Datajack to wszczep który pozwala deckerom korzystać z ich umiejętności, a przy okazji daje możliwość używania smartlinkowej broni, która jest skalibrowana z oczami użytkownika i daje bonus do szansy trafienia.
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Shadowrun Returns
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 01, 2015, 17:42:02 pm »
Datajack to wszczep który pozwala deckerom korzystać z ich umiejętności, a przy okazji daje możliwość używania smartlinkowej broni, która jest skalibrowana z oczami użytkownika i daje bonus do szansy trafienia.
ach no tak, przecież nawet było o dziurach w głowie na kabelki, tylko czytałem polską wiki :P No nic, czyli reload i tym razem z punktem w gnaty

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Shadowrun Returns
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 15, 2015, 10:17:39 am »

a jednak mog. I jeszcze zostały najgorętsze dwa dni.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Shadowrun Returns
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 15, 2015, 13:05:21 pm »
W takim wypadku chyba sam zbackuje. Mimo masakrycznie wysokiego kursu dolara.

Jaka jest najlepsza forma płatności na KS? Mam Vise, ale nie chce płacić za przewalutowanie.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Shadowrun Returns
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 15, 2015, 13:19:56 pm »
ja osobiście zawsze płacę amazonpayments. Pewno się nie opłaca bo i tak zdzierają, ale tbh przy kwocie 15-25$ to ile więcej mogą zeżreć, złotówkę?

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Shadowrun Returns
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 15, 2015, 13:54:22 pm »
1,5 zł na pewno za pomocą Visa, bo tyle mi ostatnio na Steam zeżarło.

Ale serio, ten dolar jest za mocny. :/ 3,7 zł prawie, przez co zamiast zapłacić 45 zł, zapłace prawie 56...
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Shadowrun Returns
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 15, 2015, 14:54:29 pm »
trochę przesadzasz, dolara za 3 zł to ja dawno nie widziałem (a od jakiś sześciu miechów śledzę je praktycznie codziennie), by wyszło 45 zł. 3,2-3,3 zł to były normalne poziomy, dopiero ostatnio podbiło do 3,6-3,7 (ofc jak mówimy o kursie średnim, bo do sprzedaży to zawsze trza dodać tak z 15 gr). Jak już, to "przez ten kurs zapłacę 56 zł zamiast 50 zł".
Nie jest więc aż tak źle jakby się mogło wydawać, choć też wolałem czasy jak dolar był za 3 zł.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Shadowrun Returns
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 15, 2015, 17:41:25 pm »
A pamiętasz, jak był za dwa złote dollar? <old mode>

Dzisiaj ogarnę ten backing.

Kiedy wreszcie jakieś promo na gog na Dragonfall? :<
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta