Autor Wątek: Pyrkon 2014  (Przeczytany 15809 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Pyrkon 2014
« Odpowiedź #90 dnia: Marzec 24, 2014, 17:47:07 pm »
Żałuję, że nie przyjechałem. Mogłem, ale obejrzałem się na kogoś niepotrzebnie, ta osoba nie miała czasu więc dałem sobie spokój. Zobaczymy, może dotrę na tę imprezę we Wrocku.
Ta, o mało nie popełniłem identycznego błędy :P Jak mówiłem niektórym dwóch kumpli "mnie wystawiło", bo wcześniej obaj chcieli jechać na Pyrkon, a tydzień przed imprezą wyciągnąłem z nich, że jednak nie jadą... I pojechałem sam na jeden dzień. W sumie podróże mi zajęły 4 godziny, ale było warto :)

Kolejny zlot:
Ogólnie, to na Pyrkonie widziałem plakat festiwalu fantastyki w Toruniu, który odbywać ma się chyba po 20 września. To też ciekawa impreza może być ;)
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Pyrkon 2014
« Odpowiedź #91 dnia: Marzec 24, 2014, 18:09:45 pm »
zarosłeś mog

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Pyrkon 2014
« Odpowiedź #92 dnia: Marzec 24, 2014, 23:15:12 pm »
Byłem mega chamem, bo chciała stanąć przy Mańku, ale ja się wbiłem na jej miejsce, bo klaty nie oddam, przepraszam Magdo. :(
Spoko, rozumiem magnetyzm klaty Mańka :P

Zaskoczenie 2: MoG serio ma w sobie coś z krasnoluda.
Krasnoludy uber alles!

Szkoda, że nie zrobiliśmy jeszcze zdjęcia na dworcu z Dassem T_T
Pyrkon upłynął mi szybko i przyjemnie, a jeśli los pozwoli, za rok pojawię się ponownie. Przyjemnie zaskoczyło mnie, że pomimo 24 tys. uczestników i swobodnego dostępu do piwa, była pełna kultura oraz bardzo przyjacielska atmosfera. Fajnie było zobaczyć tylu pozytywnie nakręconych ludzi, a spotkanie z osobami cosplayującymi bohaterów z naszych gier już totalnie made my day :D : http://spoiler.blox.pl/resource/Pyrkon_full.JPG
Znajomi wcześniej radzili mi, by nie nastawiać się na chodzenie na prelekcje co godzinę, ale raczej wybrać sobie kilku najciekawszych i czatować pod drzwiami co najmniej pół godziny wcześniej. Mieli rację, te fajniejsze panele były niesamowicie oblegane i limit miejscówek szybko się wyczerpał - następnym razem muszę solidniej zastosować się do tej rady. Pyrkon ma raczej charakter "od fanów dla fanów" i dobrze się w tym realizuje, ale gdyby ktoś chciał dowiedzieć się czegoś konkretnego o gamedevie od ludzi naprawdę obytych w temacie, zapraszam do Krakowa na Digital Dragons (niestety tanio nie jest, 370 zł za pełny dostęp).
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2014, 23:17:04 pm wysłana przez Kaseven »

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Pyrkon 2014
« Odpowiedź #93 dnia: Marzec 24, 2014, 23:16:06 pm »
O, właśnie. Maniaks, obróciłeś jakąś cosplayerkę?
Byś widział. Stoi jedna, mówię do Maniaksa "Ty, Maniek, spytaj jej sie z czgeo ten cosplay". Nie potrzebował dużo zachęty, podbił, od razu za ciałko odsłonięte złapał i zaczyna kręcić. Nie zdziwiłbym się, jakby mu dała numer telefonu i rozmiar stanika podczas 15 sekundowej rozmowy.

Tak patrzę na to wasze zdjęcie... MoG i Ka7 normalnie wyglądają jak brat i siostra. Serio. Też widzicie podobieństwo? :D
Rly? Hmm...

zarosłeś mog
Wiem, wiem.

Cytuj
Ps. Zaskoczenie: C wygląda jak człowiek. I niemalże nie jak emo. Duży postęp.
I trollował mnie z xilkiem, że on jest xilkiem. Nie ogarniałem co jest grane.

Cytuj
Zaskoczenie 2: MoG serio ma w sobie coś z krasnoluda. Np. Wzrost. Niższy od Magdy, buehuehe
Odbieram to jako zazdrość, że reszta mogła się kąpać w mojej zajebistości. Ty nie. HA!

Zapomniałem dodać: Byłem na panelu Dakuba Jebskiego. Cierp GuRt. Genialne było, mimo, że się gotowałem na sali, bo tyle ludzi.
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2014, 23:19:28 pm wysłana przez Master of Gorzała »
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Wixu

  • Wiadomości: 142
Odp: Pyrkon 2014
« Odpowiedź #94 dnia: Marzec 25, 2014, 02:55:38 am »
(click to show/hide)

Z lewej Grav, ja i moja panna. Wpadliśmy w sobotę.  ;)

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Pyrkon 2014
« Odpowiedź #95 dnia: Marzec 25, 2014, 10:03:19 am »
Pyrkon upłynął mi szybko i przyjemnie, a jeśli los pozwoli, za rok pojawię się ponownie. Przyjemnie zaskoczyło mnie, że pomimo 24 tys. uczestników i swobodnego dostępu do piwa, była pełna kultura oraz bardzo przyjacielska atmosfera.
Co do kultury, to pewnie po części wynik cen piwa, bo dowolnie dostępne na terenie Pyrkonu piwo kosztowało 7 zł :D Jednak myślę, że jednak na takie zloty przyjeżdżają prawdziwi pasjonaci fantasy, a co za tym idzie, umieją się dobrze bawić i wiedzą jak wypić, aby nie było przysłowiowej wiochy ;)

Znajomi wcześniej radzili mi, by nie nastawiać się na chodzenie na prelekcje co godzinę, ale raczej wybrać sobie kilku najciekawszych i czatować pod drzwiami co najmniej pół godziny wcześniej.
Ja też się domyśliłem, że tak trzeba będzie robić. Problem w tym, że tak od 15-16 był już problem z dostaniem się na wykłady, nawet stoją i 30 minut przed godziną startu przez salą. W ogóle, to trzeba się trzymać w grupie 4 osób. Dwie idą na wykłady, a dwie na jakieś planszówki, a potem się zamieniają miejscami na zasadzie, najpierw jeden z wykładów idzie na planszówki, potem Ci dwaj z planszówek idą pod salę, a potem ten drugi spod sali idzie grać w planszówki. Ewentualnie zamiast nastawiać się na gry na sali, można wziąć ze sobą jakieś własne karty/warcaby i tak zabijać czas, czekając na kolejne wykłady.

I trollował mnie z xilkiem, że on jest xilkiem. Nie ogarniałem co jest grane.
Ja miałem taką swobodę, że poznawałem ludzi po kolei :D Najpierw Barn i jej męża, następnie Maniaksa i C, dalej Dassanar i na koniec MoG i Kaseven.

Z lewej Grav, ja i moja panna. Wpadliśmy w sobotę.  ;)
To trzeba było komuś dać numer telefonu :P Tak, to byście i z nami się zobaczyli, a nie sami chodzili.
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Pyrkon 2014
« Odpowiedź #96 dnia: Marzec 25, 2014, 10:09:18 am »
Przyjemnie zaskoczyło mnie, że pomimo 24 tys. uczestników i swobodnego dostępu do piwa, była pełna kultura oraz bardzo przyjacielska atmosfera.

Mnie też to bardzo zaskoczyło i wielki plus z tego powodu, bo nie lubię pijaństwa i burd.

Co do kultury, to pewnie po części wynik cen piwa, bo dowolnie dostępne na terenie Pyrkonu piwo kosztowało 7 zł :D Jednak myślę, że jednak na takie zloty przyjeżdżają prawdziwi pasjonaci fantasy, a co za tym idzie, umieją się dobrze bawić i wiedzą jak wypić, aby nie było przysłowiowej wiochy ;)

Być może, ale wydaje mi się, że raczej to drugie. Ludzie po prostu korzystają z tych trzech dni w roku, zamiast się uchlać i nic nie pamiętać. Od tego są domówki, które można powtarzać co tydzień albo i częściej, a nie event, który ma miejsce raz w roku :)
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Pyrkon 2014
« Odpowiedź #97 dnia: Marzec 25, 2014, 10:09:28 am »
Tak patrzę na to wasze zdjęcie... MoG i Ka7 normalnie wyglądają jak brat i siostra. Serio. Też widzicie podobieństwo? :D
Łokurwa rzeczywiście. :D
zarosłeś mog
Nah, on dalej jest łysy. To zaczesane włosy z pleców.


A co do dni fantastyki, to ciekawe, czy tym razem Sapkowski będzie trzeźwy. :P
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Pyrkon 2014
« Odpowiedź #98 dnia: Marzec 25, 2014, 10:52:51 am »

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Pyrkon 2014
« Odpowiedź #99 dnia: Marzec 25, 2014, 11:28:49 am »
czy ja wiem, 6-7 zł to normalna cena jak na poznań.

A co do pijaństwa i burd maniek - zdziwiłbyś się, jak były u nas objazdy naukowe do warszawy, niemiec i czech to była całkiem spora ekipa która jedyne co robiła, to siedziała w barach, nawet pili to samo co w polszy :x

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Pyrkon 2014
« Odpowiedź #100 dnia: Marzec 25, 2014, 11:35:30 am »
Właśnie, zapomniałem wspomnieć:

Jednak myślę, że jednak na takie zloty przyjeżdżają prawdziwi pasjonaci fantasy, a co za tym idzie, umieją się dobrze bawić i wiedzą jak wypić, aby nie było przysłowiowej wiochy ;)
Polecam się wybrać na jakiegoś LARPa. :D
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Lifu

  • Wiadomości: 234
  • Dunmer
    • Twitch
Odp: Pyrkon 2014
« Odpowiedź #101 dnia: Marzec 25, 2014, 21:59:47 pm »
Trzeba za rok na Pyrkon wpaść. Co do Wrocka - wizytę i tak planuję w tym roku, ale nie wiem czy do końca czerwca się wyrobię z sesją - jeśli tak, to może się na Dniach Fantastyki zjawię.

Cytat: xilk
Co do kultury, to pewnie po części wynik cen piwa, bo dowolnie dostępne na terenie Pyrkonu piwo kosztowało 7 zł :D Jednak myślę, że jednak na takie zloty przyjeżdżają prawdziwi pasjonaci fantasy, a co za tym idzie, umieją się dobrze bawić i wiedzą jak wypić, aby nie było przysłowiowej wiochy ;)
Jest to płatna impreza, a ludzie nie płacą za to, żeby móc się tam tylko nawalić. Tak samo bywa z innymi imprezami masowymi, np. festiwalami muzycznymi - na tych płatnych nie uświadczy się takiej patologii jak np. na Woodstocku ;)

Cytat: Kaseven
Mieli rację, te fajniejsze panele były niesamowicie oblegane i limit miejscówek szybko się wyczerpał - następnym razem muszę solidniej zastosować się do tej rady.
Z tego co słyszałem, ostatnio z roku na rok liczba uczestników się dubluje... Oby za rok dało się tam w ogóle jakoś normalnie funkcjonować i nie zostać zadeptanym ^^

Pyrkon ma raczej charakter "od fanów dla fanów" i dobrze się w tym realizuje, ale gdyby ktoś chciał dowiedzieć się czegoś konkretnego o gamedevie od ludzi naprawdę obytych w temacie, zapraszam do Krakowa na Digital Dragons (niestety tanio nie jest, 370 zł za pełny dostęp).
Na Wieży Magów (czyt. Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki) w Gliwicach odbywa/będzie się odbywać się regularnie (w zeszłym roku dopiero 1 edycja była ;p) darmowa konferencja "SpreadIT", ostatnio o gamedevie też trochę było :) http://spreadit.pl/
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2014, 22:06:44 pm wysłana przez Lifu »

Bogactwo dla nas, władza dla Beliara!

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Pyrkon 2014
« Odpowiedź #102 dnia: Marzec 26, 2014, 10:44:23 am »
Być może, ale wydaje mi się, że raczej to drugie. Ludzie po prostu korzystają z tych trzech dni w roku, zamiast się uchlać i nic nie pamiętać.
Wiem, tak tylko żartem rzuciłem, że to kwestia cen piwa ;)

czy ja wiem, 6-7 zł to normalna cena jak na poznań.
Jak na normalną cenę, to MoG był mocno zdziwiony/zły :P

Trzeba za rok na Pyrkon wpaść. Co do Wrocka - wizytę i tak planuję w tym roku, ale nie wiem czy do końca czerwca się wyrobię z sesją - jeśli tak, to może się na Dniach Fantastyki zjawię.
Ja za rok planuję być na Pyrkonie, a jak się mi uda, to we wrześniu do Torunia pojadę na imprezę fantastyki.

Z tego co słyszałem, ostatnio z roku na rok liczba uczestników się dubluje... Oby za rok dało się tam w ogóle jakoś normalnie funkcjonować i nie zostać zadeptanym ^^
Bierz mnie za przewodnika, to dotrzesz na czas i zdeptany nie zostaniesz :P Maniaks potwierdzi, że jak robiłem za przewodnika, to marsz szedł sprawnie :D Jak znam drogę, to w tłumie odnajdę przejście ;)
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Pyrkon 2014
« Odpowiedź #103 dnia: Marzec 26, 2014, 11:35:52 am »
Bierz mnie za przewodnika, to dotrzesz na czas i zdeptany nie zostaniesz :P Maniaks potwierdzi, że jak robiłem za przewodnika, to marsz szedł sprawnie :D Jak znam drogę, to w tłumie odnajdę przejście ;)

Pędziłeś tak, że co chwile musiałeś się oglądać, czy nas nie zgubiłeś, haha xD
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Pyrkon 2014
« Odpowiedź #104 dnia: Marzec 27, 2014, 09:48:00 am »
Pędziłeś tak, że co chwile musiałeś się oglądać, czy nas nie zgubiłeś, haha xD
No cóż, tempo chodzenia mam swoje, gdyż tak się nauczyłem chodzić najpierw z starszym bratem, a potem w gimnazjum i liceum trzeba było się starać, by móc przebrnąć przez tłum ;) Następnym razem nie będę się tak spieszył, bo jak zauważyła Kaseven, warto chodzić na wykłady z godzinną przerwą między nimi :)
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia