Ankieta

Ulubiona rasa?

człowiek
8 (38.1%)
elf
1 (4.8%)
krasnolud
4 (19%)
ork czy inny ogr
4 (19%)
gnom bądź inny niziołek
0 (0%)
sferotknięty
1 (4.8%)
rasy zwierzęce (jaszczuroludzie, khajiici itd)
1 (4.8%)
nieumarli (wampiry itd)
1 (4.8%)
inne (jakie?)
1 (4.8%)

Głosów w sumie: 21

Autor Wątek: Ulubiona rasa fantasy?  (Przeczytany 4368 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Ulubiona rasa fantasy?
« dnia: Luty 20, 2014, 21:59:13 pm »
Co by dac odpocząć od polityki, taki luźny, klasyczny temat bez którego nie mogłoby się obejść każde foro poświecone fantastyce (z braku lepszego pomysłu na razie niech leży w cRPG, najwyżej się przeniesie). To jak z tą ulubioną?
Ja nie ukrywam, jedna rasa ludzka rasa. Zawsze i wszędzie, chyba, że za drugim czy dalszym przejściem. Uniwersalna, nadaje się do wszystkiego, łatwo się wczuć no i to panowie świata.
Za to nie trawię elfiego ścierwa, pseudoubermensche z przerostem ambicji, Irenicus mial rację, że chciał ich wszystkich posłać do gazu. Jedynie drowy toleruję, ale to dlatego, żete nie kryją się z tym, że są dupkami.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Ulubiona rasa fantasy?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 20, 2014, 22:43:41 pm »
Cóż, zawsze lubiłem człowieka właśnie za uniwersalność. Kolejna to krasnolud, którą też kilka razy mi się przyjemnie grało, ale nie w każdym systemie jest dobrze ta rasa zoptymalizowana. Dlatego pozostaje jednak przy człowieku.

Z takich nietypowych ras, to lubię smoczą rasę, ale to jako MG ją odgrywam.
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Ulubiona rasa fantasy?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 20, 2014, 22:53:21 pm »
Krasnoludy ftw.

Elfy do gazu.

Anyway, sferotknięty to planetouched jak w NWN? Grałem w sumie nim. Nie było złe.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Ulubiona rasa fantasy?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 20, 2014, 22:53:41 pm »
wybór strasznie trudny, pomiędzy krasnalem, gnomem a "inne" (argonianin). Elfów podobnie jak ty, Sent, nie trawie za bucowatość i pychę (szczególnie widoczne np u talmorczyków w skyrimie czy niektórych wiewiórów w wieśku). Co do ludzi... pospolite i nudne. Ludźmi gra się wszędzie gdzie jest skonkretyzowany bohater, gdzie jest wybór biorę co innego.
krasnoludy i gnomy... po części podobne, po części różne. Obie mieszkające pod ziemią, obie mają dostęp do zaawansowanych technologii. Jesnocześnie... z jednej strony wojownicy, górnicy, budowniczowie i kowale, bezpośrednie i prostolinijne (i wulgarne) krasnoludy, po drugiej zaś stronie jubilerzy, naukowcy, badacze i łotrzykowie, sprytne i przebiegłe, wygadane gnomy. Bardzo ciężki wybór
No i do tego argonianie, tajemnicza rasa z bagien. Jady, dmuchawki, pancerze z gadzich skór i kościane noże. Specyficzny, ale bardzo przeze mnie lubiany klimat.
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Ulubiona rasa fantasy?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 20, 2014, 22:59:26 pm »
mog - tia, od genasi po diabelstwa. Też grałem, jako warlock, wymagało to naginania połowy sztywnej jak pal Azji mechhaniki, ale coś skleiłem z niego. Ma klimat.

wardasz - w sumie mogłem te półzwierzęce rasy dodać do sondy :x oh well, teraz już moze lepiej nie bede uzupełniał bo sie posypie

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Ulubiona rasa fantasy?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 20, 2014, 23:04:06 pm »
półzwierzęce (argonianin, khaj'it), niziołek, smok/półsmok/smocze dziecie i wiele innych pomniejszych ras-mogłeś dodać, nie dodałeś, niech tak zostanie. co by było też trochę głosów w "inne"
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Ulubiona rasa fantasy?
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 20, 2014, 23:18:45 pm »
JAK NIE BĘDZIE LEWITUJĄCYCH CZASZEK, TO LISTA JEST KIJOWA!

MORTE NA KRÓLA!
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Ulubiona rasa fantasy?
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 20, 2014, 23:27:26 pm »
MoG - to może na inny topic w stylu "ulibiony NPC" :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Ulubiona rasa fantasy?
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 21, 2014, 08:06:11 am »
Ogólnie lista bez wszelkiego rodzaju nieumarłych jest niekompletne, nie wiem czy to rasa czy nie, ale w każdym bądź razie są najlepsi. Krasnoludy też są spoko, takie rubaszne karzełki z toporami, we wszelkiego rodzaju grach czy książkach mają przeważnie najlepsze kwestie.

Za to jakbym miał wybrać najgorszą, to ani chwili bym się nie wahał. Piękniutkie, śliczniutkie i idealne elfy, normalnie na wymioty aż się od ich zajebistości. Tolkien ładnego syfu narobił tworząc z latających, skrzydlatych duszków, nadętych buców.


"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Ulubiona rasa fantasy?
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 21, 2014, 13:04:18 pm »
elfy... skrzydlate duszki? rozumiem że mało kto ich lubi, ale skrzydlate duszki??? skąd takie porównanie?

nieumarli... nie jest to rasa sensu stricte, ponieważ było nie było nie da się urodzić nieumarłym, za to można się nim stać, będąc wcześniej przedstawicielem dowolnej rasy. poza tym we wszystkich chyba światach fantasy (nie mówię to o zombieapokalipse) 99% z nich są pozbawionymi własnej woli marionetkami, związanymi wolą nekromanty (wyjątkiem są liszowie, czyli nekromanci którzy przemienili samych siebie)
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Ulubiona rasa fantasy?
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 21, 2014, 13:15:46 pm »
Cytuj
elfy... skrzydlate duszki? rozumiem że mało kto ich lubi, ale skrzydlate duszki??? skąd takie porównanie?

Tolkien tworząc elfy wzorował na mitologii germańskiej i nordyckiej, ogólnie w jego twórczości jest sporo nawiązań do tego, ale wracając do tematy, elfy były tam przeważnie przedstawiane jak duszki leśne. Dopiero łącząc je ze staro nordyckimi bożkami Liosalfar, stowrzył znane nam elfy.

Cytuj
nieumarli... nie jest to rasa sensu stricte, ponieważ było nie było nie da się urodzić nieumarłym, za to można się nim stać, będąc wcześniej przedstawicielem dowolnej rasy.

Dlatego też napisałem, że nazywam to "rasą" z braku lepszego określenia.

Cytuj
99% z nich są pozbawionymi własnej woli marionetkami, związanymi wolą nekromanty (wyjątkiem są liszowie, czyli nekromanci którzy przemienili samych siebie)

Niekoniecznie, zależy w jakim universum.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Ulubiona rasa fantasy?
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 21, 2014, 17:01:43 pm »
Nieumarli nie są rasą. Jako rasę można liczyć co najwyżej wampiry, gdyż w niektórych uniwersach, wampiry dzielą się na takie, co się rodzą wampirami oraz na takie, które powstały z ludzi ugryzionych przez wampira.

Elfy też są różnie postrzegane. Dla jednego lore są to istoty małe, baśniowe i magiczne, a dla drugiego wzrostem dorównują ludziom i są po prostu długowieczne. Choć ja nigdy za elfami nie byłem. Grałem może z raz, czy dwa tą rasą, ale głównie dla klimatu, bo dana przygoda wymagała tego.
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Ulubiona rasa fantasy?
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 21, 2014, 17:08:15 pm »
Cytuj
Nieumarli nie są rasą.

Rasą w stricte tego słowa znaczeniu może i nie, ale w różnych universach występują pod postacią całych narodów, które żyją wiecznie, ale się nie mnożą. Mimo wszystko w tego typu zestawieniach można och ujmować, jako postaci "grywalne" czy występujące w literaturze.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Ulubiona rasa fantasy?
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 21, 2014, 17:21:16 pm »
jednak dodałem dwie opcje, nieco zmodyfikowałem też dwie inne. Bo zbyt DnDowo było, teraz jest lepszy przekrój imho

wardasz - jak wygląda "prawdziwy" elf, to masz np dzwoneczka w Piotrusiu Panu.

Arim - true, ale nawet po zmianach w hobbicie Elfy były takimi tam śmieszkami lekkoduchami, dopiero w LOTR są poważni jak nowotwór.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Ulubiona rasa fantasy?
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 21, 2014, 18:38:59 pm »
dobra, Piotruś Pan Piotrusiem Panem, w 99% uniwersów fantazy mamy nie oryginalne, celtyckie, germańskie, nordyckie czy skąd one były wróżki, tylko humanoidy ludzkiego wzrostu (lub nieco wyższe) o długich, szpiczastych uszach, żyjące po parę tysięcy lat lub wiecznie, żyjące w lesie, zimne, wyrachowane i dumne w ***
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć