Autor Wątek: Pomoc w wyborze nowego sprzętu  (Przeczytany 95842 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Pomoc w wyborze nowego sprzętu
« Odpowiedź #450 dnia: Grudzień 02, 2016, 20:48:44 pm »
Cytuj
Może w grach jest to aż tak zauważalne, ale czasy dostępu w SSD są nawet 1000x większe niż w dyskach talerzowych, stąd też szybsze wstawanie systemu, dostęp do plików, ładowanie gier, etc.

No dokładnie, dlatego o ile nie  zajmujesz sie zaawansowaną grafiką nie ma sensu ładowania kasy w duży SSD.

Cytuj
Ja też używam hdd i ssd, ale jak pisałem, nie ma sensu kupowanie tak małego dysku jak 120 GB, taki dysk wykorzystywany pod system, dokumenty i programy zapełni się.. no dość szybko

Ale czym Ci się zapełni? Jeżeli jedynie będzie ci potrzebny pod system i podstawowe programy to raczej ciężko będzie go zapełnić, o ile nie przekierujesz sobie sejwów.

Cytuj
Tak samo, w grach których teren jest doczytywany na bieżąco, no jest zauważalna różnica, jak np w W3 dla mnie.

W W3 wyciągam po 50-65 fps, nie wiem czy większa liczba byłaby nawet zauważalna.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Pomoc w wyborze nowego sprzętu
« Odpowiedź #451 dnia: Grudzień 02, 2016, 21:31:33 pm »
Cytuj
W W3 wyciągam po 50-65 fps, nie wiem czy większa liczba byłaby nawet zauważalna.
Jest i to bardzo. ;)
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Pomoc w wyborze nowego sprzętu
« Odpowiedź #452 dnia: Grudzień 03, 2016, 01:19:27 am »
SSD nie wpływa na ilość FPSów. Może w Gothicu 3... gdzie faktycznie, był jeden wielki świat i doładowywał się na bieżąco. Oczywiście, w innych grach mapy ładowały by się szybciej. Nic więcej.
Rozumiem, że Legion posiada SSD 240 GB?

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Pomoc w wyborze nowego sprzętu
« Odpowiedź #453 dnia: Grudzień 03, 2016, 02:21:57 am »
Szybkość dostępu zawsze ma wpływ na wydajność.
Dobrze rozumiesz, Legion ma 240GB. + 1 TB.
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Pomoc w wyborze nowego sprzętu
« Odpowiedź #454 dnia: Grudzień 03, 2016, 09:23:47 am »
Legion dobrze mówi. SC zainstalowany na HDD ma niemiły zwyczaj doczytywania ładniejszych tekstur oraz detali ładnych kilka-kilkanaście sekund po tym, gdy gra niby skończyła się wczytywać i wpuściła mnie już do hangaru, podczas gdy na SSD takich cudów nie zauważyłem

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Pomoc w wyborze nowego sprzętu
« Odpowiedź #455 dnia: Grudzień 03, 2016, 11:06:18 am »
To teraz tylko pytanie, czy kumpel Arima ma budżet.

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Pomoc w wyborze nowego sprzętu
« Odpowiedź #456 dnia: Grudzień 17, 2016, 09:25:04 am »
Podsumowując skleiliśmy kompa w wersji pierwotnej z poprawkami Łowcy (dysk SSD plus inny zasilacz) i chodzi całkiem fajnie, póki co nie ma na rynku gry, która by nie poszła na ultra. Kupił sobie od razu najnowszego Battlefielda i wygląda to na prawdę pozytywnie. Póki co 120gb ssd (tylko pod system) nijak nie ogranicza możliwości sprzętu.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Pomoc w wyborze nowego sprzętu
« Odpowiedź #457 dnia: Grudzień 17, 2016, 09:55:46 am »
ale też nic mu nie daje poza szybszym włączeniem kompa, i to było clue comentarza mojego i legiona :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Pomoc w wyborze nowego sprzętu
« Odpowiedź #458 dnia: Grudzień 17, 2016, 15:18:43 pm »
I nic więcej za 120zł nie oczekiwał :) Gier i tak by nie przyspieszył, a sam odczyt jak i zapis jest na zadowalającym poziomie.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Pomoc w wyborze nowego sprzętu
« Odpowiedź #459 dnia: Grudzień 17, 2016, 18:21:51 pm »
Nie no spoko jak jest zadowolony, tak tylko mówię że osobiście te 120 zł wolałbym dołożyć do grafy np :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Pomoc w wyborze nowego sprzętu
« Odpowiedź #460 dnia: Grudzień 17, 2016, 19:12:22 pm »
A tam, właśnie wszystko na granicy, wyższy poziom grafy to wydatek +700zł.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Pomoc w wyborze nowego sprzętu
« Odpowiedź #461 dnia: Grudzień 26, 2016, 20:30:47 pm »
No strzałka, centrowi spece od twardłeru (ang. 'hardware').

Powiem wam, że sprawiłbym sobie z okazji świąt taką solidną klawirkę, raz a dobrze, jak moją leciwą mychę, która byłaby uber solidna i starczyłaby mi na lata. Możecie poradzić jakieś ogólne kibordy, dobre do pisania i do vidya jednako? Nie potrzebuję ozdóbek, razerowych świecidełek, chociaż jeśli sama Żeleta tworzy dobre peryferia, to nie pogardzę. Membranówka czy mechaniczna, byle była solidna.

Kryterium jest jedno: cena do 200 PLN. Jeśli to za mało na kawał solidnej klawiatury i powinienem zgromadzić najpierw więcej kapitału, to też nie wahajcie się napisać. Jeśli jedynym rozsądnym wyjściem są te całe mechy, a potrzebuję solidnej edukacji w budowie przełączników żebym mógł podjąć rozsądną decyzję, również byłbym wdzięczny za źródła.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Pomoc w wyborze nowego sprzętu
« Odpowiedź #462 dnia: Grudzień 26, 2016, 20:55:34 pm »
szczerze, nigdy nie udało mi się zajechać klawiatury za 20 zł, co najwyżej warstwa brudu robiła się mało estetyczna. Jak ktoś potrzebuje podświetleń czy dodatkowych przycisków to spoko, ale "solidne wykonanie" w przypadku klawy to chyba wymóg na wyrost.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Pomoc w wyborze nowego sprzętu
« Odpowiedź #463 dnia: Grudzień 27, 2016, 00:05:18 am »
Microsoft robi dobre klawiatury, wygodne i ergonomiczne (krzywizna), polecam. Na pewno się zmieścisz w kwocie.
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Pomoc w wyborze nowego sprzętu
« Odpowiedź #464 dnia: Grudzień 27, 2016, 12:19:12 pm »
Sentz0r, mam ten problem, że w mojej obecnej chińskiej klawiaturze gumowe membranki się po prostu rozrywają od namiętnego miziania przycisków. Więc ja moją zajeżdżam. Nie wiem, jeśli grasz tylko w cRPGi i wielkie strategie, to nie sądzę, byś przebierał po nich paluchami tak szybko, jak to ma miejsce w zręcznościowych tytułach.

I dodam, że nigdy wcześniej nie spotkałem się z podobnym problemem, więc może faktycznie trafiłem po prostu na wykonawcę za bardzo oszczędzającego na membranach. Poprzednią tanią klawiaturę zastąpiłem tylko dlatego, że kolega wylał na nią colę jakieś sześć lat temu, gdy siedział u mnie i ciupaliśmy w Unreal Tournament. To ją nieźle załatwiło. Rozkręcałem ją jakiś czas temu i ma znacznie większe membrany, chyba też trwalsze. Nie wiem, czy cola ze względu na swój kwaśny odczyn nie przeżarła przez lata czegoś w obwodach klawirki, ale mniejsza o to, rozmontuję ją i sprawdzę później jeszcze raz, bo po wstępnym czyszczeniu i podłączeniu nie działał żaden przycisk. Jest tak stara, że podłącza się ją przez PS/2.

Aha, najbardziej interesującą mnie funkcją jest tzw. 'full n-key rollover' albo równoważna umożliwiająca wciśnięcie jednocześnie dowolnej kombinacji n klawiszów, gdzie n >= 5. Nie jest w żadnym razie wymagana, świetnie radzę sobie bez niej, po prostu jeśli można dostać klawiaturę z tym bajerem za niską cenę, to sprawdzałbym.

EDIT: wygląda na to, że wiki Deskthority jest dobrym źródłem informacji na temat klawiatur...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2016, 13:34:57 pm wysłana przez C »

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')