Ankieta

lewica czy prawica?

Prawica
7 (25%)
Lewica
1 (3.6%)
Coś pośrodku
6 (21.4%)
W d... to mam
6 (21.4%)
Oddam królestwo za monarchizm!
8 (28.6%)

Głosów w sumie: 28

Autor Wątek: Kącik politycznie niepoprawny  (Przeczytany 310607 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2640 dnia: Styczeń 06, 2019, 13:27:54 pm »
Tak zapytam, tylko mnie drażni zachowanie "dobrej zmiany"? W Koszalinie zginęło te pięć dziewczyn w tym niby Escape roomie, a premier i prezydent co robią? Tak składają kondolencje... na Twitterze... Tak, na pewno rodziny i bliscy tych dziewczyn teraz wchodzą na Twittera... Aż tak trudno napisać list i przekazać go przez Wojewodę lub kogoś innego - lokalnego? Dla mediów tylko robi się krótkie wystąpienie/oświadczenie, w którym zaznacza się, że to tragedia.

Na Twitterze mogą sobie życzyć czegoś z okazji urodzin lub pisać, że na nartach akurat są, a nie kondolencje składać... Co następne będzie? Selfie przy świeżym grobie?
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2641 dnia: Styczeń 07, 2019, 19:46:56 pm »
To by jeszcze musieli mieć adresy, a pozyskiwać je przez prokuraturę to też trochę niezręczność. Co do tweetera się nie wypowiem, bo szczerze mówiąc zdania nie mam, ale to "selfie przy świeżym grobie" to wykrakałeś - patrz wystąpienie "jojo" brudzińskiego gdzie się polansował jak państwo super działa, niemal dosłowne "operacja się udała, pacjent zmarł" :p Byłoby to nawet śmieszne, gdyby nie było takie tragiczne

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

playerka

  • Wiadomości: 4
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2642 dnia: Styczeń 10, 2019, 12:18:53 pm »
cóż, mnie już żadne zachowanie naszych kochanych polityków nie dziwi. Nawet jakby to miało być selfie na grobie :) Może sobie zrobią z tymi wszystkimi dzikami, które mają zamiar wybić :)

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2643 dnia: Styczeń 12, 2019, 11:32:27 am »
XXI wiek. Twitter jest tańszy i szybszy niż wysłanie info do PAP.

Wysłane z chińskiego tostera przy użyciu Tapatalka

Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2644 dnia: Styczeń 29, 2019, 18:36:53 pm »
z zupełnie innej beczki, brexit - https://wiadomosci.onet.pl/swiat/wielka-brytania-zrujnowala-swoj-transport-a-teraz-czeka-ja-brexit/1tbjx4s szczerze polecam art ze względu na mocno brytyjski humor :p

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2645 dnia: Wrzesień 09, 2019, 10:36:08 am »
Dawnośmy o polityce nie rozmawiali. Zbliżają się wybory, więc porozmawiajmy o kiełbasie!
3k płacy minimalnej! A następnie 4k! Z jednej strony popukałbym się w głowe, ale... Przy ostatniej podwyżce też miała być apokalipsa. Galerie miały być brudne (bo firmy sprzątające by splajtowały), bez ochroniarzy (bo firmy ochronoarskie by padły) i co? No w sumie jest jak tak samo, ale firmy stoją, a ich prezesi dalej mają kasy jak lodu.
To co będzie teraz? Jednak zabójstwo polskiej gospodanki jak pisze wyborcza? Czy jednak coś, co "nam się należy".

Wysłane z chińskiego tostera przy użyciu Tapatalka

Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2646 dnia: Wrzesień 09, 2019, 19:25:43 pm »
też mnie to ciekawi, bo pensja minimalna przez lata faktycznie była śmiesznie niska (i nie, wolny rynek tego nie ureguluje, chyba że dla kogoś normalnym jest że "ochroniarz" ma 80 lat, dwa bajpasy i dostaje 4 zł na godzinę, bo jest tak zdesperowany, że nawet na tyle się zgodzi). Z drugiej jednak, nie jestem pewien jakby to miało działac na dłuższą metę, bo wychodzi na to, że budżetówka dostaje 5% podwyżek, ale wszyscy jadący na minimalnej dostają prawie 30% podwyżki, czyli za chwilę nauczyciele, urzędnicy (w tym np inspektorzy weterynaryjni), pracownicy sądów czy policji, słowem, ludzie od których zalezy działalność kraju oraz nierzadko nasze zdrowie, będą dostawać tyle co sprzątaczki.

W każdym razie ten festiwal obietnic to moim zdaniem tak naprawdę zwycięstwo opozycji. Ktoś widać doszedł do słusznego wniosku, że skoro nie można wygrać z PiSem w normalnej debacie, trzeba podbić stawkę licytacji - obiecywanie niderlandów nie kosztowało schetynę, kosiniaka czy biedronia absolutnie nic, ale zmuszało pis do obiecania dwa razy więcej. PiS się cieszy, ale prawdopodobnie właśnie wpadł w pułapkę - zagrali tak ostro, że albo nie będą w stanie tego spełnić i wyjdą na kłamców, albo spełnią, tylko rozjebią gospodankę, szczególnie jeśli spowolnienie na świecie faktycznie nadejdzie. Dla opozycji to win-win, ale niestety odbije się to najpewniej na nas malutkich.

Inna sprawa, ze ten plan może się wyłożyć o przykre zjawisko widziane zarówno u nas, jak i we włoszech czy w stanach - populistyczny fanatyzm rozrósł się tak bardzo, że nawet największe afery czy kryzysy dotykające ludzi bezpośrednio nie są w stanie odkleić takich szemranych typów od koryta, a wręcz przeciwnie, słupki jeszcze im rosną.

Tak więc nie wiem, inwestujmy w złoto czy coś. W razie czego łatwiej je wywieźć niż nieruchomość.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2647 dnia: Wrzesień 09, 2019, 19:58:47 pm »
Inwestycja w złoto. Tak bardzo jewish.
Schetyna proponuje 2400 minimalnej. Podobno to bardziej "normalny" zamiar. Myślę, że jeżeli wojna cłowa Chiny - USA się na nas nie odbije za mocno, to nawet te trzy paki brutto minimalnej będziemy w stanie zrobić. Inna sprawa faktycznie co z budżetówą, bo zawsze można zwalić na firmy resztę, ale nie ich.
Z drugiej strony tak jakby nauczyciele nie dostawali tyle co sprzątaczka teraz Sent. W Poznaniu za mniej niż 2,5k to nawet Ukraina nie pójdzie, a nauczyciele już dostają mniej na start.
Natomiast 4k do końca 2023? Bez inflacji się nie obędzie.

Wysłane z chińskiego tostera przy użyciu Tapatalka

Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2648 dnia: Wrzesień 11, 2019, 19:57:02 pm »
Własnie to jest zabawne, że sami ekonomiści przyznają, ze przynajmniej te 3k minimalnej nawet za bardzo nie napędzi nam inflacji - wniosek, pomimo boomu gospodarczego firmy płacily ludziom dużo mniej niż by mogły zaś większość środków szła na utrzymanie, zamiast na konsumpcję, która napędza koniunkturę.
I ta, nauczyciele w zasadzie jadą na minimalnej dostając na najwyższym szczeblu kariery nieco poniżej tego, co oficjalnie uchodzi za średnią, dlatego jestem ciekaw jak oni chcą kogokolwiek do zawodu znaleźć w sytuacji, gdy będzie on zarabiał poniżej minimalnej.

W każdym razie jest coraz zabawniej, PiS ma kolejne kampanijne pomysły, którymi póki co się nie chwalił - jednym z nich ma być podobno zakaz aborcji (znowu). Zastanawiam się teraz, czy oni są tak głupi, czy tak pewni swego - z jednej mogą tym wkurwić duże miasta i znowu wywołać protesty, z drugiej takie protesty mogłyby zmobilizować konserwy na wsi by poszły na wybory.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2649 dnia: Wrzesień 13, 2019, 17:07:03 pm »
Sent. Zgadzamy sie z PiSem co do podniesienia pensji. Co jest z nami nie tak?
A racja. PiS przecież to w sumie lewaki ekonomiczne. Przynajmniej tyle dobrego. Mamy tu jeszcze jakiegoś korwiniste i jego niewidzialna rękę rynku? :D
Czy PiS ruszy tematy moralne? Wątpię. Kasa na kościół i Rydzyka skutecznie zapewnia agutacje z ambon i kazań. A po co komu odsetek głosów antyaborcjonistów, skoro PiS jako partia "prawdy i dobra" nie przemawia do nikogo. Religia smoleńska nikomu nie pomogła w wyborach, tylko opozycji. Obecnie Macierewicza nie ma w rządzie i nie będzie, bo jego elekektorat słabo się trzyma. A te głosy z Polski B kupi się tymi trzema papciami brutto.
Zjednoczonej Prawicy lepiej teraz grać partie "jest dobrze, a będzie lepiej". Do tego pomalować trochę PO i PSL jako złodzieji i partaczy (cysterny są niezłym pomysłem), i będzie te 40 procent coś czuję.

Wysłane z chińskiego tostera przy użyciu Tapatalka

Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2650 dnia: Wrzesień 22, 2019, 21:32:56 pm »
A ja mam prośbę do Was, bo dla mnie polityka i ekonomia, to temat nie tylko obcy, co trudny. Nie mogę się w tym połapać do końca i ciężko mi się to analizuje.

Jak to w końcu jest z tymi naszymi rządzącymi? Kto jest lepszy, a kto gorszy? Co ma szanse poprawić faktycznie nasz byt?

Bo póki co, to jedynie jestem w stanie wyciągać jakieś wnioski, słuchając tego, co mówią inni.. I tak na początek, to, sporo osób w moim otoczeniu psioczy na PIS, wcześniej psioczyło na PO (za którego panowania było nam chyba najgorzej, bo rzekomo pozbywaliśmy się wszystkiego, co mieliśmy jako państwo), ale nikt nigdy nie podaje odpowiedzi, na kogo faktycznie warto zagłosować w tym całym burdelu.
Z drugiej zaś strony są tacy ludzie, jak mój dziadek, jakiś tam kuzyn mojej żony czy nie byle chłopek, a poważny biznesman, którzy twierdzą, że najlepszym wyborem jest PIS, że można te podwyżki 3k i 4k mądrze wprowadzić, jednocześnie nie załamując nam sytuacji finansowej, a i wiele dobrego ta nasza obecna partia rządząca zrobiła...

No ale właśnie.. wiele dobrego... Co takiego dobrego zrobiło PIS? A co złego? Czy jest ktoś w stanie mi przedstawić trochę takich istotnych faktów z tej dziedziny? Wiem, że wykazuję się lenistwem (spróbuję jutro w robocie wygooglować, może gdzieś znajdę jakieś fajne podsumowanie, jak najmniej stronnicze), ale może jest tu ktoś, kto w tym świecie polityki oraz ekonomi porusza się swobodniej niż ja i wykaże na tyle dobrych chęci, że oświeci takiego ciemniaka, jak ja  :P
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2651 dnia: Wrzesień 22, 2019, 22:17:29 pm »
Co zrobił PIS, to najlepiej podsumowuje taki zasłyszany gdzieś sucharek:

Cytuj
Hasła wyborcze pisu na przestrzeni ostatnich czterech lat:
2015 - wystarczy nie kraść
2017 - oni kradli więcej
2019 - oni też kradli

A tak poważnie mówiąc - jedni i drudzy cośtam zrobili, ale głównie to kręcili przy okazji lody. PO to była dla mnie zawsze partia kanciarzy, ale przynajmniej budowali te drogi czy postawili na nogi LOT. PIS to z kolei oszołomy, ale dali ludziom 500 zł do ręki za to, że mają dzieciaka - z jednej niby wielu osobom to pomogło, ale z drugiej nakręciło to patoli by dalej nic nie robili, jest to finansowane na kredyt i za te same pieniądze można było rozwiązać milion innych problemów, na których zyskałoby całe społeczeństwo, np. dofinansować służbę zdrowia czy wybudować ze dwie elektrownie atomowe i mieć z głowy problem smogu czy rosnących cen prądu. Ich tylko szczęscie, że trafili na szczyt górki gospodarczej, bo z ich planów ekonomicznych nic nie wypaliło i jadą na farcie tak naprawdę. Jeśli chcesz konkretów, to i jedni, i drudzy i trzeci czy czwarci (bo partie to nie tylko PiS i PO, ale też lewica, PSL czy jakiś polityczny plankton) coś dla ciebie zrobili bądź zrobią.

Są tylko dwa problemy z tym naszym życiem politycznym:
1) nie można patrzeć tylko na to "kto da więcej", bo na dluższą metę są z tego same problemy, a wygrywa nie najinteligentniejszy, tylko ten, kto najwięcej krzyczy że wszystkim da.
2) U nas wszyscy mówią że głosują na tego inteligentniejszego, ale tak naprawdę wszystko sprowadza się do emocji. Twój dziadek czy kuzyn biznesmen to tak naprawdę raz za razem dostaje kopa w dupę od tego PISu, bo a to nowy podatek, a to absurdalny skok minimalnej, ale oni kochają go miłością sadomasochistyczną, bo hurr polska żołnierze wyklęci precz z peowską żydokomuną durr. I chuj, że pis kradnie więcej niż wszystkie poprzednie partie razem wzięte (nawet więcej od po, co jest w sumie osiągnięciem), chuj że podporządkowali sobie prokuratury i sądy i jak chcą to niszczą ludzi, taki wyborca pisu sobie zawsze wytłumaczy że to zmanipulowane, a nawet jak prawda, to tamci i tak są gorsi.

w takiej wersji tl;dr to ci mogę więc tylko powiedzieć, że PiS to przede wszystkim wprowadził u nas demokrację fasadową, bo wszystkie istotne służby obsadzili swoimi i są obecnie nietykalni, co większości ludzi nie przeszkadza bo nie mają z tym kontaktu,ale problem się zaczyna, gdy przez przypadek ten kontakt nabędą (np przez przypadek zderzą się z rządową limuzyną jadącą nieprawidłowo, a w mediach i stronniczym sądzie będą przez dwa lata robić z ciebie durnia byś to ty się przyznał, bo inaczej ci nasrają w papiery). Generalnie wszystko sprowadza się do tego, że wcale nie są lepsi niż inni, ba, są jeszcze gorsi, a do tego istnieje spora szansa że jak raz coś tak napsuli, to już się tego nie naprawi, bo następni też będą nadużywać tych już zepsutych instytucji. Tylko wiele osób tego nie widzi, bo mało kto idzie z czymś do sądu, poniewierają nim na strajku, a ogólnie była gospodarcza górka więc wszystkim jakoś się wiodło. Teraz wypalili z tą wysoką minimalną, ale to też jest po to by odzyskać kasę którą dali na podwyżki w budżetówce oraz by zmniejszyć realną wartość 500+ (spory skok inflacji).

Problem co najwyżej w tym, że wybór też jest taki sobie (PO to cwaniaki i złodzieje, PSL interesuje głównie praca dla znajomków, Lewica większości nie pasuje bo to socjalizm - mimo że połowa z nich głosuje na socjalizm pisowski), no ale tego pisowskiego szkodnika wypadałoby usunąć, choćby i za cenę głosowania na złodziei.

EDIT: W ogóle jak tak teraz czytam swojego posta z pisem jest jeszcze jeden problem - nawet jak starasz się napisać obiektywnie i w skrócie "jaki on jest", to i tak wychodzi ci z tego ściana tekstu o tym, jaki to on jest fuj i ble. Ale to poniekąd wina tego, że afera goni w tym rządzie aferę, jak nie podejrzane nagrody, zarżnięcie stajni, wycinanie puszczy, wojskowe przeloty do domu, wrzucenie kierowcó i zatrudnienie pociotków ktorzy co chwila mają wypadki, to upolityccznianie sądów, uniewinnianie kolegów, szukanie haków na niepokornych i inny tego typu shit. A do tego jeszcze ten fałszywy patriotyzm, który jest tandetny, kłamliwy i z bandytów robiący bohaterów, ale brzmi on fajnie i gra na narodowych kompleksach wobec sąsiadów, więc wiele osób chętnie go kupuje. Śmieszne to więc o tyle, że PO starczył ułamek tej ilości afer i fałszu, by ich wysadzić z rządów, a tutaj pisowi nie tylko nie spada, ale jeszcze rośnie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2019, 22:24:08 pm wysłana przez Sentenza »

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2652 dnia: Październik 13, 2019, 21:18:38 pm »
I jak wrażenia po wynikach sondażowych? Mnie póki co trochę zniesmaczyło, że w zasadzie KO, Lewica i PSL, nawet bez konfederacji, mają sumarycznie więcej % głosów, a po przeliczeniu na krzesełka to PiS ma spokojną większość w parlamencie. No nic, znając życie jak przyjdą oficjalne wyniki pisowi jeszcze trochę urośnie, pozostaje tylko liczyć, że kosztem konfederacji. Jeden kukiz sklejony z PSLem już nam wystarczy :p

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2653 dnia: Październik 22, 2019, 21:04:26 pm »
Aż tak nie lubisz tych z konfederacji?  :D
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2654 dnia: Październik 22, 2019, 21:39:25 pm »
Wiesz, jak każdy mam pewną nostalgię do zoo, ale co za dużo, to niezdrowo :P

Tak bardziej serio, taka partia jak oni to taki wyprysk wszystkich najgorszych zachowań społecznych. Prymitywne szczucie na wszystkich dookoła którzy nas rzekomo okradają. Brak jakiegokolwiek kręgosłupa, bo jeszcze pół roku temu większość z nich kręciła z zupełni innymi ludźmi. Płynne poglądy, bo pięć lat temu wszyscy walczyli z komuchami, dzisiaj zaś z ukraińcami. Miesiąc temu zaś zauważyli że to się nie sprzedawało, to nagle wszyscy zostali liberałami typu korwin. Świat byłby naprawdę lepszym miejscem bez takich elementów, które próbują robić karierę zachęcaniem do robienia krzywdy innym

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!