Ankieta

lewica czy prawica?

Prawica
7 (25%)
Lewica
1 (3.6%)
Coś pośrodku
6 (21.4%)
W d... to mam
6 (21.4%)
Oddam królestwo za monarchizm!
8 (28.6%)

Głosów w sumie: 28

Autor Wątek: Kącik politycznie niepoprawny  (Przeczytany 313797 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2535 dnia: Maj 05, 2017, 10:58:31 am »
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2537 dnia: Maj 06, 2017, 00:29:49 am »
Nie uczyłem się niczego z tego, co wyrzucają. Jedynie wątpliwości mam co do matematyki, ale zapewne tematy funkcji będą w szkole średniej, czyli de facto teraz 3 gimnazjum.

Reszta to takie dziwne pierdolenie o niczym.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2538 dnia: Maj 06, 2017, 10:33:54 am »
Nie uczyłem się niczego z tego, co wyrzucają.
To znaczy, że albo niewiele pamiętasz ze szkoły, albo uczyłeś się jakimś dziwnym tokiem :D

Z tych wymienionych, to tylko etyki nie miałem. Resztę zagadnień miałem na pewno, bo te usunięte to nie tylko z podstawówki, ale ogólnie z całego cyklu edukacji. Bo choć największa wrzawa jest o likwidację gimnazjów i utworzenie 8-letnich podstawówek, to same zmiany programowe dotyczą wszystkich szczebli, a nie tylko podstawówki.
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2539 dnia: Maj 06, 2017, 13:35:09 pm »
matma:
wydaje mi się że większość tego miałem w gimbazie. a część być może w podstawówce, ciężko stwierdzić, w uj ogólne te punkty

fiza:
bez jaj, to że ziemia się wokoło słońca kręci to nie trza nikomu tłumaczyć, chyba się gdzieś pojawi obrazek układu słonecznego. a jeśli chodzi o odkrycia MSC, medycynie, źródłach energii... co K***? miałem rozszerzoną fizę w ogólniaku i gimbazie i nie było słowa o takich rzeczach. ruchy, rzuty, promieniowanie, przemiany, optyka czy ciepło, ale zastosowania w medycynie? CO?

biola:
będą się uczyli na pamięć? serio? straszne, i zupełnie, k*** nowe!
ja pier, poza genetyką (dziedziczeniem) cała przyroda/biologia, od 4 klasy podstawówki po koniec ogólniaka, była zakuwaniem na pamięć. nic się nie zmieniło.
a o teorii ewolucji chyba nic nie miałem, choć może coś było i nie pamiętam. nic dużego w każdym razie

polski:
brak precyzji to ja widzę w pierwszych zdaniach. przechodząc dalej... okej, tu drastyczne braki, choć szczerze to i tak każdy zdał i zapomniał, jak trzeba pisać to robi po swojemu lub patrzy w necie. a trzeba rzadko.
etyka mowy-bitch plz, jak nauczyciel chce, to przepchnie to przy każdej okazji, na każdej lekcji, niezależnie od tematu. a jak nie chce to nawet jak jest w programie to nie zrobi, albo odwali na odwal
lektury... od dawna jest ich za dużo i są do dupy. żadna zmiana

historia:
wooooow, mniej WoS'u w podręcznikach do historii? ciekawe czemu. Może dlatego że istnieje taki przedmiot jak WoS?

etyka:
na to ktoś chodzi? ktoś się tym przejmuje?

EDB:
jak ja byłem w ogólniaku było jeszcze PO. jak patrzę na program to jedne bzdury zamieniono na inne bzdury. dobra zmiana jest zmianą z gówna na gówno. kto by się spodziewał
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2540 dnia: Maj 06, 2017, 13:47:52 pm »
mój rocznik szedł nową podstawą, więc coś tam pamiętam.

co do EDB,
W sumie był spoko przedmiot, bo dużo pierwszej pomocy, włącznie z praktycznymi ćwiczeniami. Sporo informacji o procedurach i prawie w razie W, jak i również przy wszelakich rożnych zagrożeniach od naturalnych po chemiczne, etc.

Biola, tak naprawdę, nie kojarzę, żeby kiedykolwiek, podczas całego toku nauczania była dobrze wyjaśniona teoria ewolucji.
Co jest znamienne, gdyż rzesza osób nie ma tak naprawdę pojęcia co to jest, a jedyne co potrafią powiedzieć to to, że człowiek pochodzi od małpy (sic!). Już chyba na religii miałem o tym więcej, oczywiście w formie prześmiewczej.

Matma, yop, wszystko to było w gibazjum, a układy to nawet w pdst były jakieś proste.

Etyka? Nie znam, we wszystkich szkołach jest i tak forsowana jedyna, słuszna religia. 
Ew. jak jest, to na zasadzie takiej, że kilka szkół "organizuje" zajęcia razem, w praktyce, one się nie odbywają.

Cytuj
fiza:
bez jaj, to że ziemia się wokoło słońca kręci to nie trza nikomu tłumaczyć, chyba się gdzieś pojawi obrazek układu słonecznego. a jeśli chodzi o odkrycia MSC, medycynie, źródłach energii... co K***? miałem rozszerzoną fizę w ogólniaku i gimbazie i nie było słowa o takich rzeczach. ruchy, rzuty, promieniowanie, przemiany, optyka czy ciepło, ale zastosowania w medycynie? CO?
Chyba jednak trzeba wardasz takie podstawy tłumaczyć. A takie rzeczy miałem w ramach ciekawostek, wiesz, wyjaśniające do czego służy teoria której się uczymy.
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2541 dnia: Maj 06, 2017, 14:00:10 pm »
fakt, na PO miałem w 2 klasie nieco pierwszej pomocy. ale większość materiału to było trucie dupy o 50 typach broni chemicznej czy biologicznej

z etyką jest taki problem, że jest zamienna z religią. oficjalnie dla niewierzących jest etyka, jako że religia nie jest religioznastwem, tylko katechezą. ino że 99% niewierzących i tak idzie na religię, bo to darmowa piątka.

a jeśli chodzi o teorię ewolucji, to najlepsze wyjaśnienie jakie miałem przez 6lat nauki biologii to plucie się nauczycielki w gimbazie że mamy używać mózgów bo nam zanikną jako niepotrzebny organ
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2542 dnia: Maj 06, 2017, 14:17:30 pm »
Co do teorii Heliocentrycznej - zanim miałem fizykę (czy tam przyrodę), miałem historie, na której się o tym dowiedziałem, więc powtarzanie tego na fizyce jest moim zdaniem zbędne, chyba, że w kontekście pojęć fizycznych.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2543 dnia: Maj 06, 2017, 22:10:11 pm »
bez jaj, to że ziemia się wokoło słońca kręci to nie trza nikomu tłumaczyć, chyba się gdzieś pojawi obrazek układu słonecznego.
byś się nie zdziwił, skoro żyjemy w czasach gdy ludziom trzeba znowu tłumaczyć, że od szczepionek nie wyrastają krowie uszy.
Cytuj

brak precyzji to ja widzę w pierwszych zdaniach. przechodząc dalej... okej, tu drastyczne braki, choć szczerze to i tak każdy zdał i zapomniał, jak trzeba pisać to robi po swojemu lub patrzy w necie. a trzeba rzadko.
nawet żeby "robić po swojemu" trzeba mieć jakieś podstawy, że je opanowałeś to sobie często nawet nie zdajesz już dzisiaj sprawy. Daleko nie szukając, porównaj sposób wysławiania się dresa i bardziej ogarniętego studenta - nawet nie w samej mowie, ale gdy starają się coś sklecić na papierze. Zresztą co tam dresy, weź niby wykształconego magistra inżyniera i każ mu napisać dokumentację techniczną lub instrukcję do rzeczy którą zrobił, to dopiero potrafi być dramat bo "zakuł i zapomniał", "bo po co mu to".

Cytuj
lektury... od dawna jest ich za dużo i są do dupy. żadna zmiana
i potem masz tłum kulturalnych analfabetów, którzy na swojej dziedzinie może i się znają, ale najprostsza dyskusja wymagająca nieco szerszej wiedzy (wydawałoby się - ogólnej) ich przerasta. Zresztą lektury nie są do podobania, bo tak to można by i Zmierzch przerabiać - one są od poszerzania horyzontów literackich oraz zasobu słownictwa, wyrabiania  nawyku czytania, stanowią pewną formę higieny językowej, a przy okazji uczą tego jakimi kategoriami myśleli oraz jak przebiegał rozwój literatury. Skłamałbym jakbym powiedział, ze wszystkie lektury czy fragmenty mi się podobały albo że ze wszystkim byłem w stanie się wyrobić, ale już naprawdę bez przesady z najazdami jako całość.

No i przede wszystkim, jak coś jest do dupy, to zmienia się po to, by przestało takie być, a nie tworzy inną odmianę dupiastości.


Cytuj
historia:
wooooow, mniej WoS'u w podręcznikach do historii? ciekawe czemu. Może dlatego że istnieje taki przedmiot jak WoS?
Jak się nie wie co to historia społeczna, to czasem lepiej najpierw chociaz wygooglować zanim się palnie coś głupiego.
tl;dr - wos ma cię uczyć ze szczegółami jak działa państwo, w którym żyjesz, jakie są twoje prawa jako obywatela i tym podobne sprawy, byś nie został przeciętnym wyborcą kukiza pierdolącym bzdury o tym, że jedynka na liście oznacza wejście z automatu. Historia społeczna to z kolei ta część historii, która nie skupia się na polityce - formowanie się grup i klas społecznych, gospodanka, odkrycia naukowe, słowem wszystko to, na historię polityczną wpływa.
Mówiąc bardziej obrazowo - historia według pisu to wyliczanka wojen i dat, gdzie naziści równie dobrze mogli przyjść z kosmosu. Historia z historią społeczną daje ci szerszy kontekst dlaczego ludzie chcieli na nich w ogóle głosować oraz jaki wpływ ta wielka polityka miała na życie szarego człowieka.

Cytuj
EDB:
jak ja byłem w ogólniaku było jeszcze PO. jak patrzę na program to jedne bzdury zamieniono na inne bzdury. dobra zmiana jest zmianą z gówna na gówno. kto by się spodziewał
No tak, przecież obecnie nie ma wojen, zagrożeń terrorystycznych ani nawet wypadków drogowych - po co komu wiedza w zakresie pierwszej pomocy czy postępowania na wypadek ataku chemicznego, wiedza z Fallouta wystarczy. Ciekawe tylko co na to mieszkańcy takiego aleppo.

No i plus to co pisałem o zmianach dla zmian
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2017, 22:13:30 pm wysłana przez Sentenza »

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2544 dnia: Maj 06, 2017, 22:31:45 pm »
Z reszta program programem, a nauczyciel zrobi jak chce. Stad tez obawy przed tym sa rozdmuchane. Chyba, ze bedzie kontrola maksymalna jak za Giertycha albo lepiej.

Wklepane z przenośnej, komunistycznej radiostacji firmy LG.

Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2545 dnia: Maj 06, 2017, 22:44:54 pm »
z drugiej wiesz, choćby skały srały ten nauczyciel nie zamieni drugiej godziny religii na drugą godzinę historii czy czegoś. Pewnych ograniczeń się nie przeskoczy.

Zresztą umówmy się, można bawić się w nauczyciela wyklętego i jak za tej obrzydliwej komunistycznej okupacji opowiadać ludziom, że podręcznik kłamie i naziści nie przybyli wcale z kosmosu, ale komu się w to będzie chciało w to bawić i kto będzie miał na to czas. Ten program i tak trzeba zrealizować choćby po to, by nie robić komuś zaległości i by skończył te szkoły, a i samo zadanie wyjątkowo niewdzięczne przy tym postępującym zidioceniu, bo rodzic zamiast opierdalać dziecko że się nie uczy, to ma pretensje do całego świata.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2546 dnia: Maj 07, 2017, 01:03:17 am »
sent
polski:
o dokumentacji technicznej ani instrukcji nie miałem w ogólniaku. a by się przydało. miałem za to zaproszenia i inne dedykacje (a o tym krzyczeli że zostało wycięte). nigdy nie potrzebowałem

co do lektur:
już ja miałem oficjalnie 12 lektur na rok. nie było czasu ich omawiać porządnie na lekcjach, zwłaszcza że pomiędzy trza było inne tematy robić. mój młodszy brat, idący nową podstawą, miał więcej.

historia... my bad, tu masz rację. ujowo napisany artykuł, ty lepiej tłumaczysz co jest złego w błędzie ;)

EDB aka PO:
pisałem w kolejnym poście, ze pierwsza pomoc jest ok. ino że był to niewielki wycinek większość to była broń ABC, i to te mniej przydatne rzeczy, pokroju procentowego rozkładu energii głowicy jądrowej czy jej budowy. o tym jak postępować w razie ataku gazowego było pół lekcji, o tym jakie są różne gazy-coś koło pięciu
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2547 dnia: Maj 07, 2017, 10:21:43 am »
sent
polski:
o dokumentacji technicznej ani instrukcji nie miałem w ogólniaku. a by się przydało. miałem za to zaproszenia i inne dedykacje (a o tym krzyczeli że zostało wycięte). nigdy nie potrzebowałem
a zaproszenia i dedykacje to nie podstawówka, max wczesne gimnazjum? Po 10 latach mogę już ofc nie pamiętać, ale z liceum kojarzę tylko rozprawki. Choć też inna sprawa, że ja akurat jestem po mat-infie.
A mówiąc o tych instrukcjach czy dokumentacji miałem na myśli bardziej skrajne przypadki, gdzie masz problemy z ortografią, składnią i ogólnie wszystkim po trochu, już nie mówiąc o tym że się zastanawiasz czy pisał to polak, czy tłumaczył google translator z chińskiego. Z doświadczenia, najczęściej tacy się zastanawiają "po co na co i tak się nie przyda", nauka jak budować tego typu dokumentację pomoże im tylko trochę. Ty akurat piszesz te opka czy inne zakonne rozprawki, więc jakąśtam wprawę masz

Cytuj
co do lektur:
już ja miałem oficjalnie 12 lektur na rok. nie było czasu ich omawiać porządnie na lekcjach, zwłaszcza że pomiędzy trza było inne tematy robić. mój młodszy brat, idący nową podstawą, miał więcej.
omawianie jak omawianie - jak się uprzeć, to o jednej książce można by gadać i pół roku. Imho to właśnie z czasem na czytanie był problem, bo ja to robiłem raczej sprawnie, ale i tak nie było szans bym w trzy tygodnie ogarnął całą Lalkę mając na głowie jeszcze inne przedmioty oraz coś tak prozaicznego, jak życie towarzyskie

Cytuj
historia... my bad, tu masz rację. ujowo napisany artykuł, ty lepiej tłumaczysz co jest złego w błędzie ;)
to z kolei jest główny problem tych wszystkich ekspertów, co całe życie spędzili na akademickich dyskusjach - rzucają ci na lewo i prawo terminy i myślą, że wszyscy wszystko zrozumieją. Ofc nie mam jakiś większych złudzeń, że przeciętny wyborca pisu czytając taką "uludowioną" wersję nagle zrozumie czemu zmiany w takiej historii to krok w tył o kilka dekad, ale na pewno jest większa szansa że się nad tym chwilę zastanowi, gdy będzie wiedział co się do niego mówi.

Cytuj
EDB aka PO:
pisałem w kolejnym poście, ze pierwsza pomoc jest ok. ino że był to niewielki wycinek większość to była broń ABC, i to te mniej przydatne rzeczy, pokroju procentowego rozkładu energii głowicy jądrowej czy jej budowy. o tym jak postępować w razie ataku gazowego było pół lekcji, o tym jakie są różne gazy-coś koło pięciu
już moge nie pamiętać za dobrze, ale ten procentow rozkład był bodaj potrzebny do obliczania stref rażenia - wbrew pozorom to też ci się może przydać jeśli będziesz wiedział gdzie głowica przypierdoliła, ale zostaniesz bez licznika a wyjść będziesz musiał. To samo gazy - na to musi być pięć lekcji, z prozaicznej przyczyny: każdy działa inaczej. O ile sarin jest bezwonny i w odpowiedniej dawce może cię zabić natychmiast (choć podobno i tu możesz kupić kilka cennych minut oddychając przez szmatę), tak iperyt czuć musztardą i potrzeba naprawdę sporej dawki byś zginął w parę minut, przy odrobinie szczęścia skończy się na oparzeniach.
Ofc to wszystko już po roku czy dwóch można rozbić o kant dupy w myśl zasady, że jak nie odświeżasz co jakiś czas wiedzy to ona znika, ale przedmiot ten ma jakieś uzasadnienie.
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2017, 10:23:17 am wysłana przez Sentenza »

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2548 dnia: Maj 07, 2017, 10:35:55 am »
nie chce mi się teraz sięgać do tego artykułu, ale nie przypominam sobie żeby było tam powiedziane że nie będą nic pisać. więc raczej usunięcie dedykacji i zaproszenia nie spowoduje pogorszenia się roczników w ortografii czy składni. choć średnia jest tutaj tak niska, że nie wiem czy można upaść tak nisko

wiesz, jeszcze zależy od tego jaki jest nauczyciel, jak bardzo pozwala dyskusji popłynąć. pamiętam jak w ogólniaku przy którymś tekście padło pytanie o moralność-skończyło się trzema lekcjami rozkmin na temat czym moralność jest, na ile jest indywidualna a na ile grupowa itd itp. TRZEMA lekcjami. wielokrotnie przy innych tekstach nieźle płynęliśmy z dyskusją, na tematy mniej lub bardziej powiązane z tekstem

co do atomic-gówno a nie obliczysz, chyba że rusek grzecznie przyjdzie i powie jaką moc miała głowica którą ci na łeb zrzucił. nie mówiąc już o tym, że do tego też trzeba mieć odpowiednie wzory, a tego już na PO nie miałem. było o poszczególnych falach i efektach, było o ich rozmiarach względem siebie, o procentowym wkładzie energii w nie, ale jak wyliczyć jedno z drugiego już nie

a jeśli chodzi o gazy bojowe-fakt, gdybyśmy mieli regularne szkolenia wszędzie i zawsze, miało to by jakiś sens. gdy raz dostaniesz skondensowaną paczkę wiedzy, a potem każdy ma wylane (włącznie z nauczycielem który ci tą paczkę dął) to gówno z tego będzie.
btw-ponoć na PO powinny być lekcje z zakładania maski p-gaz. ja nie miałem, nie wiem czemu. kumpel chodzący do innego ogólniaka miał
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2549 dnia: Maj 07, 2017, 11:26:55 am »
repetitio est mater studiorum - tak jak czytanie, tak i samodzielne pisanie pomaga wyrobić sobie odpowiednie nawyki, wszystko jedno rozprawka czy zaproszenie. Choć ofc lepiej to pierwsze, bo musisz uzasadnić swoje zdanie i tak dalej
(stąd to mnie torchę dziwi, że te zapro czy dedykacje miałeś w liceum, ale już poprzednia reforma była w pewnych względach dość dyskusyjna, więc może po prostu czegoś nie wiem)

PO - może niepotrzebnie użyłem słowa "obliczanie", już samo uświadomienie ludziom, że jest coś takiego jak strefy rażenia istnieje może im się przydać. Ty wiesz że są, ja wiem że są, inni którzy trochę interesowali się post-apo również wiedzą, ale zdecydowana większość prawdopodobnie pierwszy raz usłyszała o tym na PO.
A co do masek - pewno zwyczajnie jej nie mieli, bo papier wszystko przyjmie, ale praktyka rządzi się swoimi prawami :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!