Ankieta

lewica czy prawica?

Prawica
7 (25%)
Lewica
1 (3.6%)
Coś pośrodku
6 (21.4%)
W d... to mam
6 (21.4%)
Oddam królestwo za monarchizm!
8 (28.6%)

Głosów w sumie: 28

Autor Wątek: Kącik politycznie niepoprawny  (Przeczytany 313700 razy)

0 użytkowników i 10 Gości przegląda ten wątek.

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2520 dnia: Kwiecień 27, 2017, 14:03:39 pm »
@ZUS - bez komentarza, nie mam słów. Typ wpłaca ogromne stawki, proporcjonalne do skali swojej działalności i wypłat, które oferuje pracownikom. Jak przychodzi co do czego, to wkraczają żeby się nie wypłacić. Z tych składek. Które dostają. Sowitych.

@Ucho - Sapryk jako Schetyna najlepszy, w sensie idealnie zagrany. Inna rzecz, że z odcinka na odcinek jest coraz mniej śmiesznie. Znaczy się, jest coraz śmieszniej, ale coraz straszniej. Bodajże od 10-go albo 11-go odcinka mam już poważne dreszcze po obejrzeniu.

@Ukraińcy - bywa bardzo różnie, poprzecznie i podłużnie. Dużo się od nas nie różnią, tylko akcent mają albo nie mówią po polsku. Poza tym przekrój zachowań ten sam. Znam od lat przyjezdnych z Ukrainy pracujących u nas w instytucie Polskiej Akademii Nauk, są świetnie wykształconymi naukowcami i na co dzień po prostu fajnymi inteligentnymi ludźmi. Za to w firmach kurierskich, przynajmniej na terenie Wrocławia, od paru miesięcy miałem kontakt tylko i wyłącznie z ludźmi ze wschodu (serio, kilka-kilkanaście paczek, zawsze akcent mocno w telefonie czy przy paczkomacie mobilnym, ani jednego Polaka). No i co, oczywiście że wśród tych kilku paczek parę było problemowych, raz nawet mi kurwać mać kurwier zostawił paczkę w piwnicy i wysłał smsa "paczka w piwnicy". Takiej ogólnodostępnej, ze dworu można w 30 sekund wejść, wziąć coś zajumać i wyjść niespostrzeżenie. Przez telefon czy nawet na żywo też ciężko się dogadać. Ale jakoś nie zauważam wielkiej różnicy między nimi, a polskimi kurierami. Też buce i cwaniaki, też niewyraźnie mówią i pyskują przez telefon. Jedyne, co faktycznie może utrudniać życie, to srogie kolejki w Urzędzie Wojewódzkim (legalizacja pobytu, te sprawy) i Urzędzie Miejskim (meldunkowe sprawy). Ale akurat ogarnięty polskojęzyczny człowiek i tak sobie załatwi sprawę paszportową w 15 minut.
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2521 dnia: Kwiecień 27, 2017, 21:22:32 pm »
@ZUS na bank gosciu kradnie, jak kazda firma w Polsce, wiec o co ta spina.

Wklepane z przenośnej, komunistycznej radiostacji firmy LG.

Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2522 dnia: Kwiecień 27, 2017, 22:07:26 pm »
W komentarzach jest wyjaśnione, że babka pełniła rolę asystentki, a nie programistki. Od razu sprawa wali na kilometr. Ale z drugiej strony, skoro płacił, to oni też powinni. Takie prawo, nie?
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2523 dnia: Kwiecień 27, 2017, 22:14:10 pm »
W komentarzach jest wyjaśnione, że babka pełniła rolę asystentki, a nie programistki.
Huh, gdzie była podana ta informacja? Anyway, abstrahując od stanowiska średnia wynagrodzeń w Evercode to 13k netto/miesiąc.

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2524 dnia: Kwiecień 27, 2017, 23:28:15 pm »
Maksymalnie upraszczając - 4000 PLN to nadal więcej, niż mediana zarobków w kraju, a rząd Naczelnika Kaczyńskiego nie ma z czego wypłacać zasiłków społecznych na guwniaki. Rozumiem, że takiego mamy ducha czasów, że znaczna część społeczeństwa czuje się niesprawiedliwie traktowana i sfrustrowana. Jarek to czuje, i Farage to czuje, i Le Pen, i Trump... Ci ubożsi ludzie zasługują na więcej. A my z nich szydzimy albo ich antagonizujemy - przecież nieroby, patolnia itp.

Ale wiecie, ja to się właściwie na tym w ogóle nie znam i uogólniam. Nad tym osobnym przypadkiem w ogóle się nie pochylam, i myślę, że większość robi tak samo - możliwe, że łącznie z wami.

Przynajmniej tak mnie nastroił ten przeczytany przeze mnie interesujący artykulik pana Krzyśka Kupra na temat neurologicznych podstaw dziedziczenia biedy i trudności w zwalczaniu jej: http://nautil.us/issue/47/consciousness/why-poverty-is-like-a-disease Tak go sobie przewertowałem i naprawdę odniosłem wrażenie, że po prostu nie rozumiemy, co to znaczy być ubogim.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2525 dnia: Kwiecień 28, 2017, 00:02:57 am »
Z fajnych artykułów na zbliżony temat bardzo polecam ten: http://www.cracked.com/blog/6-reasons-trumps-rise-that-no-one-talks-about/

Mam podobne odczucia jak autor, sama pochodząc z małej wsi i doświadczając zderzenia dwóch światów ilekroć odwiedzam rodzinę.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2526 dnia: Kwiecień 28, 2017, 16:51:39 pm »
https://bezprawnik.pl/zus-kontratakuje/
Mowilem, ze zlodziej. ;P Pozdrawiam wszystkich oburzonych.

Wklepane z przenośnej, komunistycznej radiostacji firmy LG.

Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2527 dnia: Kwiecień 28, 2017, 17:49:00 pm »
prezes polskiej firmy firmy robi wałki i mija się z prawdą, no kto by pomyślał.

Tak poważnie to robić wałek to jedno (niczym się on nie różnił od przyznawania żołnierzom/policjantom awansu na półroku przed emeryturą, by otrzymywali wyższe świadczenie), ale wyjść z tym publicznie by wywrzeć... no właśnie, nacisk? Wylansować się w modnych social-media?... to już trzeba być wyjątkowym idiotą.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2528 dnia: Kwiecień 28, 2017, 18:23:47 pm »
Liczył chyba, że historyjka z młodą matką jako główną bohaterką, będzie ma tyle chwytliwa, że nikt nie będzie miał wątpliwości co do niego, że to on jest pokrzywdzony.

Wklepane z przenośnej, komunistycznej radiostacji firmy LG.

Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2529 dnia: Kwiecień 29, 2017, 01:13:59 am »
Hm. No to chuj im w dupę. Nie za "przekręt", ale za kolejne nadwyrężenie wizerunku polskich przedsiębiorców.
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2530 dnia: Kwiecień 30, 2017, 15:00:58 pm »
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2531 dnia: Kwiecień 30, 2017, 15:51:54 pm »
normalnie-za dobrze nam na tym świecie (czy raczej w europie/ameryce) i wymyślamy pierdoły
serio, niech te araby zaczną już ten dzień X, niech na zachodzie się zacznie rozpierdol, skończy się pierdolenie o podobnych bzdetach.
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2532 dnia: Maj 01, 2017, 19:02:54 pm »
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2533 dnia: Maj 02, 2017, 13:53:12 pm »
Legion - dobre :D

Meanwhile, Staropolanka wystartowała z nową kampanią reklamową: https://www.facebook.com/Staropolanka2000/posts/1612947322067444:0
Ktoś solidnie przysypiał na lekcjach historii ^^
EDIT: Teraz doczytałam, że nowym prezesem uzdrowiska został radny PiS, to sporo tłumaczy.
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2017, 14:38:43 pm wysłana przez Kaseven »

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2534 dnia: Maj 02, 2017, 19:42:55 pm »
A prezes evercode zrobil ragequit na fb. Jak Ci smieszni, mali ludzie potrfia zbudowac firme, jest dla mnie nie do zrozumienia.

Wklepane z przenośnej, komunistycznej radiostacji firmy LG.

Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta