Ankieta

lewica czy prawica?

Prawica
7 (25%)
Lewica
1 (3.6%)
Coś pośrodku
6 (21.4%)
W d... to mam
6 (21.4%)
Oddam królestwo za monarchizm!
8 (28.6%)

Głosów w sumie: 28

Autor Wątek: Kącik politycznie niepoprawny  (Przeczytany 313786 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2265 dnia: Listopad 18, 2016, 16:27:41 pm »
Ka - tak patrząc, to po co nam emerytury, lepiej od razu prośmy by ktoś w społecznym czynie umarł przed terminem. Tzn rozumiem uwarunkowania ekonomiczne, ale nie mozna na tę sprawę patrzeć jedynie z perspektywy dolanów oraz pracy za biurkiem

A nasz kraj pewno by było stać, tylko pieniądze giną na durnotach oraz na tym, że każdy kombinuje jak oszwabić drugiego. Wszyscy jęczą jak mają źle i podatki są wysokie, ale z drugiej, ile osób de facto wymusza tę wysokość, bo zamiast kupić kompa i odprowadzić vat, to bierze go na firmę swoją lub znajomego? "bo mu się należy, a państwo to chuj co okrada"?

MoG - w naszym wypadku akurat euro ważniejsze, choć i tu wygląda to tak sobie. A przynajmniej, gdy mowa o pudełkowych.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2266 dnia: Listopad 18, 2016, 17:50:10 pm »
Meanwhile, odrzucono też poprawkę, dzięki której WOT nie dałoby się użyć przeciw Polakom, a teraz w sejmie na tapecie jest zmiana w prawie odnośnie zgromadzeń publicznych (kościół i nacjonaliści będą mieli pierwszeństwo).

WOT w zamyśle miał być w zamyśle odpowiednikiem US National Guard, więc to nie dziwi.
Aczkolwiek do USNG to te pospolite ruszenie nigdy nie będzie podobne.
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2267 dnia: Listopad 18, 2016, 20:05:06 pm »
Antypolska autostrada A2. xD
http://aszdziennik.pl/118887,wielka-przebudowa-autostrady-a2-ma-zawracac-przed-niemcami-zeby-juz-nigdy-wiecej-im-nie-sluzyla


Z innej beczki.
Zblizają sie powoli wybory samorządowe, więc PiS zwalcza jak może i gdzie może innej niż pisowskiej samorządy. PiSuary nie mogąc przyczepić się jakkolwiek do rządów Hanki  Zdanowskiej, imho najlepszego prezydenta Łodzi (to za jej rządów ruszyły te wszystkie inwestycje która są dziś na ukończeniu) postanowi grzebać w jej życiorysie i sądzić za jakieś wydumane rzeczy. #niefajnie
https://www.facebook.com/lodzpl/videos/10154338174694864/
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2268 dnia: Listopad 18, 2016, 20:12:10 pm »
a pomyśl co będzie, jak postawią te komisję reprywatyzacyjną, co ma działać jak ta słynna majątkowa. Nawet gowin ma wątpliwości

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2269 dnia: Listopad 22, 2016, 12:19:51 pm »
Nie jestem zbytnio /pol/, zacząłem interesować się dopiero na początku szalonej przejażdżki naczelnika Kaczyńskiego. Czytuję sobie "Wyborczą", która nadal zachodzi w głowę, jak to możliwe, że w $OBECNY_ROK ktoś taki jak Trump mógł wygrać wybory prezydenckie w Stanach, a nastroje nacjonalistyczne owładają Okcydentem. We wczorajszym wydaniu padło ciekawe i nieznane mi wcześniej pojęcie - rozstęp w entuzjazmie (ang. enthusiasm gap). Dziennikarz powoływał się na emocje, którymi powodują się konserwatywni wyborcy, czyli niezadowolenie z efektów partii rządzących, bez żadnych rozsądnych alternatyw w polu widzenia. Z drugiej strony, oddający głosy na populistów zdają się być poniesieni, uskrzydleni wręcz, obietnicami rewolucyjnych niemal zmian. Wspominał o tych, którzy ostatnimi czasy głosowali np. nie na Komorowskiego, lecz przeciwko Dudzie, nie na Platformę, a przeciw Kaczyńskiemu, itp. Będąc świadomi niedoskonałości konkurencji, wybierali mniejsze zło. Ponoć to samo miało miejsce wśród tych, którzy byli z Nią ("N" oznacza w tym sloganie wyborczym pierwszą literę imienia kandydatki, Nillary Clinton). Nie wiem, ma to dla mnie sens. Z kolei wyborcy Trumpa, przynajmniej w sieci, wydawali się mieć sporo zapału do przywracania Ameryce wielkości. Ponoć sporo entuzjazmu mieli też ci, którzy czuli Berna.

No ale dobra, ale pytanie brzmi: jak odwrócić te tendencje narodowościowe? Czy politycy opozycji powinni przyjąć populistyczną narrację? W jakiś sposób forsować współpracę ponadnarodową? Mówić o ratowaniu świata przed neonazistami u władzy? Pójść w pełną antifę? I co zaproponować w zamian? How do we make EU great again?

P.S. odnośnie intronizacji J.C. na króla RP - była o tym już rozmowa między Gunnerem a Legionem. Dogmatem chrześcijaństwa jest niepokalane poczęcie itd., ale w rzeczywistości Chrystus (ten prawdziwy, nie z Pisma Świętego) był Żydem.
P.P.S. to prawda.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2270 dnia: Listopad 22, 2016, 18:51:20 pm »


Prychłem.
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2271 dnia: Listopad 23, 2016, 11:34:15 am »







« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2016, 11:45:03 am wysłana przez Legion »
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2272 dnia: Listopad 23, 2016, 21:40:44 pm »
 No ja wiem, ze temat nie do konca powazny, ale...
No slabe obrazki. Slabe.
W TVP dwa programy antyszczepionkowe. W odpowiedzi na pierwszy Konstanty Radziwil sie szczepi przeciwko pneumokokom.
Gowin publicznie mowi, ze jego dzieci nie sadza by dostaly emeryture. Szybko dopowiada jednak, ze to wina systemu, a nie parti rzadzacej. Przetargu na smiglowce wielozadaniowe ani widu, ani slychu. Podobno wszystko utajnione.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2273 dnia: Listopad 24, 2016, 19:08:59 pm »


Druga grafika bliźniacza, ale ego nieco mniejsze. No i trochę kiepsko, że wraz z logo Kwejka, ale nie chce mi się szukać oryginału w necie.

Klasztor - Fechtmistrz

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2274 dnia: Listopad 24, 2016, 21:52:58 pm »
Jeszcze coś na dobranoc.



Klasztor - Fechtmistrz

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2275 dnia: Listopad 25, 2016, 11:45:17 am »
Gowin publicznie mowi, ze jego dzieci nie sadza by dostaly emeryture. Szybko dopowiada jednak, ze to wina systemu, a nie parti rzadzacej.
Well... w 2050r., gdy prognozowany stosunek ludzi pracujących do emerytów może wynieść 1,25:1, system emerytalny to będzie dobre fantasy :P
Poza tym im bardziej ludzie tracą wiarę w emeryturę, tym bardziej zaczynają podkopywać ten system, m.in. świadomie decydując się na umowę o dzieło, by jak najwięcej dostawać na rękę i gdzieś to inwestować. Nie bez powodu rząd dba o to, by inne formy zatrudnienia niż umowa o pracę nazywać "śmieciówką".

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2276 dnia: Listopad 25, 2016, 14:27:38 pm »
umierajcie przed 67 rokiem zycia i po problemie, zawał, cukrzyca, upadek z wysokości, przepuklina, jest tylko możliwości.
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2277 dnia: Listopad 25, 2016, 14:40:32 pm »
Ale skrzyknijmy się razem, bo pojedyncze akty poświęcenia niczego nie zmienią :P

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2278 dnia: Listopad 25, 2016, 14:43:15 pm »
http://natemat.pl/195423,zyskaja-ci-ktorzy-prawie-nie-pracuja-straca-bogacze-z-7-tys-zl-brutto-oto-na-czym-polegaja-pomysly-morawieckiego

Ach, a wiec tak wygląda socrealizm.
Chociaż z drugiej strony, mi jako studentowi to nawet pasuje. Zawsze to 6k a nie 3k. :V

Ale skrzyknijmy się razem, bo pojedyncze akty poświęcenia niczego nie zmienią :P

Nie ma co się śpieszyć, 20 lat mam, nim dożyje (jeśli) wieku 67 lat, to wiek emerytalnym będzie wynosił 100.
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2016, 14:49:02 pm wysłana przez Legion »
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2279 dnia: Listopad 26, 2016, 11:44:55 am »
Ka, bez urazy, bo takie teksty a'la Korwin o inwestowaniu i złym rządnie mówiącym "śmieciówka" mnie zawsze bawią - chcę zobaczyć gdzie jak i w co ty inwestujesz 2000 zł na rękę z "dobrej" śmieciówki otrzymane zamiast "złych" 1600 na rękę z umowy o pracę :P Spoko, czaję, że ty jako dobrze opłacany grafik pewno obracasz się na nieco wyższym poziomie, ale jednak zdecydowana większość ludzi jak ma z czego odłozyć na koniec miecha 200 zł to jest zadowolona, a ty jeszcze mówisz o inwestowaniu :p Juz pomijam, jaką szulernią jest giełda, zwłaszcza nasza

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!