Ankieta

lewica czy prawica?

Prawica
7 (25%)
Lewica
1 (3.6%)
Coś pośrodku
6 (21.4%)
W d... to mam
6 (21.4%)
Oddam królestwo za monarchizm!
8 (28.6%)

Głosów w sumie: 28

Autor Wątek: Kącik politycznie niepoprawny  (Przeczytany 313820 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2190 dnia: Październik 09, 2016, 17:54:41 pm »
On ogarnia dobrze.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=-0ewkQjp1vM" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=-0ewkQjp1vM</a>

wstawiałem tu już wcześniej jego filmy o samym przetargu i o tym co zostało nam zaoferowane, etc.


Prawdopodobnie skończy się na tym, że kupimy amerykańskie gówno z mielca za 300% ceny i to bez uzbrojenia, bo tylko takie mielec produkuje.
O uzbrojenie trzeba będzie prosić kongres.
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2016, 17:56:46 pm wysłana przez Legion »
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2191 dnia: Październik 09, 2016, 23:35:25 pm »
Dobre streszczenie znalazłem całej sprawy:

Zanim zacznie się komentować i siać reżimowa propagandę na temat Caracala może warto się doinformować... Sytuacja wyglądała tak chcieliśmy kupić ciężkie śmigłowce wraz z wyposażeniem. Do przetargu stanęły 3 firmy (żadna z nich nie jest Polska bo Mielce należy do Amerykanów a Świdnik do Włochów). Jedna zaoferowało śmigłowiec który jeszcze nie istnieje, nie ma certyfikatów ani gotowych wersji specjalistycznych dodatkowo zamiast dostawy pierwszego egzemplarza za 2 lata oferowała min 4 lata oczekiwania (wbrew założeniom przetargu) to Świdnik z AW149 (należny wspomnieć iż jak na razie nie istnieje wersja wojskowa tego śmigłowca wszystko co udało się wyprodukować to powietrzna taksówka dla Rossnieftu) Poza tym byłyby to śmigłowce bez wyposażenia bo to musielibyśmy sami kupić...i sami na własny koszt stworzyć wersje specjalistyczne (czyli włożyć kasę na produkcje wersji specjalistycznych a potem AW skorzysta z tego do prywatnych celów...czyli szukali jelenia który sfinansuje im wprowadzenie nowej linii produktów . Druga firma zaoferowała śmigłowiec którego nikt na świecie do celów militarnych nie chce kupić bo S70i ma się do prawdziwego UH60 Black Hawk tak jak Trabant do najnowszego WV Golfa (nawet Słowacja kategorycznie odmówiła zakupu S70i i zażądała UH60 kiedy wybierała nowy śmigłowiec dla swojego wojska) to kadłub który przypomina z daleka UH60 do którego wepchnięto znacznie prostsze słabsze/starsze części. W środowisku mówi się że to Bieda Hawk czy też śmigłowiec dla republik bananowych. Dodatkowo Amerykanie stwierdzili że Oni to mogą nam sprzedać same śmigłowce a wyposażenie do nich musimy sobie kupić osobno w ramach osobne kontraktu...przy tym wszystkim cena za 50 sztuk S70i wynosiła wg Mielca/Sikorskiego 15,5 mld czyli drożej niż chciał Eurocopter za 50 sztuk EC725/H225. W tym miejscu należy dodać że oba śmigłowce (S70i oraz AW149 nie spełniają wymagań odnośnie parametrów technicznych jakich zażądało wojsko... są o połowę mniejsze od Mi8, mają o ponad połowę mniejszy użyteczny ładunek etc.) Jedynie E725/H225 spełnił wszystkie wymagania techniczne (użyteczna masa startowa, rozmiar itp.), zaoferowano go we wszystkich wymaganych wersjach (ZOP, SAR, CSAR, SPEC OPS, TRANSPORT) wraz z pełnym wyposażeniem (a w wypadku np wersji CSAR czy ZOP wyposażenie kosztuje 3 razy tyle co sam śmigłowiec) zaoferowano je także w komplecie z symulatorami kompletem wyposażenia diagnostyczno naprawczego oraz szkoleniami dla mechaników (tak by wojsko mogło samo serwisować śmigłowce) i za to zażądano 14 mld (czyli wciąż mniej niż chciał Sikorski za gówniane s70i w gołej wersji. Na dodatek EC725/H225 maił być montowany i serwisowany w WZL1 w Łodzi... CZYLI JEDNYCH POLSKICH ZAKŁADACH LOTNICZYCH KTÓRE BRAŁY UDZIAŁ W PRZETARGU!!!! Tak  właśnie jedyne Polskie w pełni państwowe bo dwa pozostałe to zagraniczne zakłady mieszczące się na terenie Polski. Tutaj należy dodać iż Mielec którego właścicielem jest Sikorski (a właściwie UTC do którego należy Sikorski) został sprzedany za rządów PiS w 2006 bez żadnego przetargu po mocno zaniżonej cenie... Co się zaś tyczy Offsetu... I Mielec i Świdnik zaoferowały że w ramach offsetu lwią cześć sumy przeznacza na modernizację zakładów produkujących dany wybrany śmigłowiec... Pomyśl teraz nad tym chwilę.... Pieniądze które mają trafić do Polski w ramach rekompensaty trafią do prywatnego zakładu będącego w posiadaniu owego koncernu który jest nam dłużny kasę.... To tak jak ja bym powiedział że w ramach spłaty długu wobec Ciebie ja przełożę sobie 500 złotych z jednej kieszeni do drugiej.... natomiast Eurocopter nie chciał się zgodzić na warunki offsetu w ramach których części do śmigłowców miały by powstawać w Mielcu i Świdniku... czyli u jego konkurencji pokaż mi firmę która się na to zgodzi żeby udostępnić swoje projekty swoim konkurentom... Co się jeszcze tyczy Świdnika to wojsko maiło kolejny powód żeby odrzucić go z przetargu...chodzi o dotychczasowe podejście zakładu do świadczenia usług dla wojska. Świdnik serwisuje śmigłowce rodziny W3 Sokół dla wojska... wszystkie kontrakty na remonty są mocno opóźnione... a np w wypadku śmigłowców W3PL Głuszec czy W3AW Anakonda wersje które wracały z remontów czy modernizacji były wielokrotnie zwracane do zakładów ponieważ nie przechodziły testów odbiorczych (to nie były drobne usterki tylko poważne awarie eliminujące śmigłowce z użytkowania)... I teraz ten sam zakład chce nam sprzedać kolejny śmigłowiec.... dodam jeszcze tylko że w Reżimowych mediach często przytacza się różne zagraniczne przetargi które niby pokazują jak to mieliśmy przepłacić z EC725/H225... Szkoda tylko że nie podaje się iż np w wypadku Turcji te 100 sztuk to wszystko golasy bez żadnego wyposażenia dodatkowego (a to jak wcześniej napisałem to często gęsto 2-3 krotność ceny śmigłowca) tak samo w wypadku Brazylii i jej zakupu H225...tam też były prawie same golasy bez wyposażenia... A w naszym wypadku mam do czynienia z aż 36 sztukami wersji specjalistycznej...na ogół 50 sztuk które chcieliśmy zamówić... to oznacza iż golasów byłoby tylko 14 sztuk.... i to nie do końca bo w naszej specyfikacji nawet golasy miałyby część sprzętu który Brazylia/Turcja dokupuje teraz osobno.....
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2192 dnia: Październik 10, 2016, 12:32:19 pm »
O cholewa, Wyborcza w ostatnim wydaniu zamieściła kompilację komentarzy full /pol/ odnośnie poniedziałkowego strajku kobiet. xD
Zabrakło tam "genialnego" komunikatu z oficjalnej strony PiS (już usunięty po wysypie memów): "PiS zawsze jest i będzie za ochroną życia, ale nie pozwoli wyprowadzać Polek na ulice". Bo dopilnuje, by łańcuch sięgał jedynie do przedpokoju. Kogokolwiek mają tam na stażu w social mediach, nie wróżę mu światowej kariery xD

Dzięki Legion za obszerne wyjaśnienie sprawy Caracali.

Meanwhile in Poland, episkopat jedzie po bandzie coraz bardziej - w ramach swojej kampanii przeciw homoseksualistom zaprosili na konferencję Paula Camerona. Tutaj można sobie poczytać o lol-metodach-kek-badawczych tego pana: https://pl.wikipedia.org/wiki/Paul_Cameron

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2193 dnia: Październik 10, 2016, 13:51:27 pm »
O ile jak patrzę na płacze i lamenty homoseksualistów że chcą tego i tamtego to mnie skręca, aczkolwiek jak czytam o tym pseudonaukowcu to łapy opadają. Nie słyszałem o tym że współpracuje z episkopatem, aczkolwiek...
Zresztą, w ogóle jakieś dziwne wysiłki episkopatu odnośnie wykazywania szkodliwości homoseksualizmu są bez sensu. Homoseksualizm to grzech. To wszystko co powinni mówić, ew uzasadniać to biblistycznie. Koniec. Bez pierdolenie, bez wykazywania szkodliwości, bez ładowania się w głupie dyskusje, łapania się na prowokacje i prowokowania.
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Paladyn Łowca

  • Wiadomości: 298
  • Nic nie jest tym, czym zdaje się być.
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2194 dnia: Październik 10, 2016, 17:28:12 pm »

"Milcz albo powiedz coś takiego, co jest lepszym od milczenia."
Pitagoras

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2195 dnia: Październik 10, 2016, 18:50:46 pm »
Mi-Siano?
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2196 dnia: Październik 10, 2016, 20:42:08 pm »
"Wojska Specjalne zostaną wyposażone w śmigłowce #BlackHawk S-70i produkowane w Mielcu – zapowiedział Antoni Macierewicz Ministerstwo Obrony Narodowej"

http://polska-zbrojna.pl/home/articleshow/20721?t=Black-Hawki-dla-specjalsow

Nie ma to jak podróba UH60, wyprodukowana dla bananowych republik.
Nikt ich nie che kupować, więc my kupimy.   
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2197 dnia: Październik 10, 2016, 21:47:22 pm »
Homoseksualizm to grzech. To wszystko co powinni mówić, ew uzasadniać to biblistycznie. Koniec. Bez pierdolenie, bez wykazywania szkodliwości, bez ładowania się w głupie dyskusje, łapania się na prowokacje i prowokowania.
Z tego co pamiętam z prawa kanonicznego, to homoseksualizm nie jest grzechem. Dopiero seks homoseksualny nim jest.
Anyway, Paul Cameron ma jutro przemawiać w sejmie.

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2198 dnia: Październik 11, 2016, 00:28:27 am »
Z tego co pamiętam z prawa kanonicznego, to homoseksualizm nie jest grzechem. Dopiero seks homoseksualny nim jest.
tak... i nie. Homoseksualizm sam w sobie chyba nie. Że dopiero seks... pamiętaj że grzeszy się nie tylko czynem.

Ale kij z rozważaniami teologicznymi. Nie powinien ładować się w dysputy i inne bzdury czy podbudowywać tego jakimiś badaniami naukowymi (a tym bardziej takim gównem jak to), tylko krótko i zwięźle przypominać o podstawowym fakcie.

A co do śmigłowców-gdybyśmy wsadzili w nie własną elektronikę, to nie było by aż tak źle. Ale pewnie nie będziemy ich potem przerabiać, albo będzie to trwać kolejne 10 lat. Więc...
Dobrze przynajmniej tyle, że to tylko 10 maszyn dla specjalsów. Choć wali się plan ograniczenia się do jednego typu maszyn...
Najlepsze jest to, że z tego co pamiętam maszyny dla sił specjalnych są ostatnimi na liście do wymiany. No ale cóż, priorytety...
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2199 dnia: Październik 11, 2016, 11:41:14 am »
Haha, widzę, że nawet bez przetargu jadą, haha.

Żenada.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2200 dnia: Październik 11, 2016, 15:13:01 pm »
Skisłem. xD
Już widze jak nauczyciel z lokalnej podstawówki i księgowy ramie w ramie zwalczając specnaz. xD
http://www.polska-zbrojna.pl/home/articleshow/20711?t=Antoni-Macierewicz-WOT-ma-przeciwdzialac-takze-operacjom-specnazu
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2201 dnia: Październik 11, 2016, 18:28:00 pm »
Aha...
O ile podoba mi się sama idea OT, to wkurza mnie podejście, że jest ono lekiem na wszystkie problemy. Piąta kolumna, tak. Ale siły specjalne? Jasne, jak poślą dwóch ludzi do pomocy piątce, to tak. Ale normalna operacja? Kilkudziesięciu komandosów? Lol nope.
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2016, 10:47:08 am wysłana przez wardasz »
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2203 dnia: Październik 17, 2016, 12:11:57 pm »
PiS zrywa negocjacje z Francuzami, a Macierewicz zapowiada najpierw, że helikoptery powstaną w Świdniku, a teraz, że będą je budować na spółe z... Ukraińcami. :D Co na to narodowcy, którzy z banderowcami bratać się nie będą? :D

Komedia to tragedia + czas. Przy PiS nawet czasu nie trzeba, bo automatycznie co zrobią, jest wyśmiewane. Tutaj raczej będzie komedia + czas to tragedia, bo na dłuższą metę będziemy płakać.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2204 dnia: Październik 18, 2016, 11:04:44 am »
Ukraińcy i tak nas sprzedadzą Putinowi przy pierwszej okazji xD Nadal mamy u nich embargo na mięso? Bo mieliśmy przed i po majdanie, na którym rząd się reklamował ze wsparciem xd