Ankieta

lewica czy prawica?

Prawica
7 (25%)
Lewica
1 (3.6%)
Coś pośrodku
6 (21.4%)
W d... to mam
6 (21.4%)
Oddam królestwo za monarchizm!
8 (28.6%)

Głosów w sumie: 28

Autor Wątek: Kącik politycznie niepoprawny  (Przeczytany 313681 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2115 dnia: Wrzesień 24, 2016, 21:07:53 pm »
Prawda jest taka, niezależnie od tego, po której jesteśmy stronie - wprowadzając takie rzeczy jak zakaz aborcji, zakaz in vitro, a nawet kurdabele zakaz sprzedaży batoników w sklepikach szkolnych, nasz rząd przyznaje tylko jedno. Przyznaje, że cały proces edukacji, najpierw wyniesiony z "normalnej rodziny", potem kontynuowany w szkole, wychowanie, etyka, nasza kultura i cywilizacja (rzekomo wysoko rozwinięta) a nawet nauki religijne (nie tylko Kościoła Katolickiego) są gówno warte. Bo najwyraźniej jedynym sposobem, by do ludzi dotrzeć i coś im wytłumaczyć, jest pierdolnąć im batem nad głową, postraszyć najpierw więzieniem a potem gniewem bożym i jak chłop krowie na rowie, zakazać. Tak, bo ludzie są zwierzętami, bez rozumu i moralności, do których inaczej niż twardym kijem napierdalającym ich po głowie się nie trafi.

Aborcja to straszna tragedia, nie ma co do tego wątpliwości. Ma niewyobrażalny wpływ na psychikę rodziców, zwłaszcza matki. Ale chyba po to człowiek ma rozum i wolną wolę, żeby móc pomyśleć i wybrać, co należy zrobić. Każdy ma swoją moralność i swoje sumienie. Ja jestem zwolennikiem aborcji na życzenie do trzeciego miesiąca (bo pod koniec 12 tygodnia ostatecznie formują się organy wewnętrzne i układ nerwowy, co według mnie faktycznie formuje dziecko, a nie płód) za zgodą obojga rodziców (no chyba, że z gwałtu czy coś, to wtedy nikt się nie będzie "ojca" pytał o zgodę), a później tylko w razie zagrożenia zdrowia i życia matki/dużego prawdopodobieństwa, że dziecko urodzi się poważnie zdeformowane albo nieuleczalnie chore. Oczywiście, obok tego powinna iść poważna reforma systemu edukacji, z edukacją seksualną z prawdziwego zdarzenia, z osobami posiadającymi kompetencje i umiejętności, by coś dzieciom wytłumaczyć, a nie z nauczycielami biologii, którzy się rumienią kiedy próbują założyć prezerwatywę na banana w celu zademonstrowania albo puszczają pseudo-mądre filmy edukacyjne z lat 90. Żeby była pewność, że wszyscy zrozumieją jakie są możliwości i konsekwencje. A jeśli mimo wszystko zdecydują się na aborcję - to ich sprawa. Jeśli komuś wiara nakaże nosić dziecko, którego nawet nie chce - jego sprawa. Nie rządu, nie administracji, nie sąsiada, nie telewizji.

I wiecie co? Mam wrażenie, że wszyscy bogowie ze wszystkich religii, tak rzekomo miłosierni i kochający, doskonale zrozumieją, że nie ma sytuacji czarno-białych. A jeśli nie zrozumieją, to znaczy, że wcale nie są bogami za jakich ludzie ich uważają i nie ma się czego obawiać.

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2116 dnia: Wrzesień 24, 2016, 21:33:55 pm »
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2117 dnia: Wrzesień 25, 2016, 01:29:10 am »
Ja bym się tam jedynie wstrzymał z tą edukacją seksualną aż do późniejszych klas podstawowych, a nie jak to niektórzy pedofile chcą już od przedszkola. Czytałem o jednym takim "eksperymencie" po którym dzieci trafiły do psychologa. No cóż, postępowcy jebani...

Poza tym raczej popieram Dollana czy Ka7.

Co do kk, to klechy lubią mówić "Bóg tak chciał" gdy coś złego spotyka nieprzychylnych im osób.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2118 dnia: Wrzesień 25, 2016, 01:40:29 am »
Cóż, jak sie z tym spotkałem już kilka razy na kazaniach w kościele, raz nawet (sic!) na rekolekcjach na mszy dla dzieci, jakiś opętany kaznodzieja mieszał wszystkich innych z błotem, a imigrantów nazwał boską karą za to, że ludzie nie chodzą do kościoła i za mało dają na tace.
(sic!) używane jest, gdy cytujemy, lub przytaczamy kogoś słowa (na piśmie), a ich pisownia jest nieprawidłowa. Ewentualnie, gdy informacja jest nieprawdziwa (ale to rzadko). Pochodzi z łaciny.

A co do łaciny...

Jak widzę, że ktoś pisze "cywilizacja łacińska", albo "kultura łacińska" ewentualnie inne pierdolety a'la JKM, ogarnia mnie pusty śmiechh.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Cassimir

  • Wiadomości: 53
  • klikajcie moje nagie fotki
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2119 dnia: Wrzesień 25, 2016, 02:35:38 am »
Działa to w ten sposób: kler nie może zmusić ludzi do nie wykonywania aborcji, więc poprzez wpływ na politykę będzie mógł. Nie chcecie stosować się do naszych opinii? No to macie karę więzienia. I żeby nie było, że kogoś zmuszają do ich widzimisię, nazywają to ładnie "uniwersalną wartością", bo im wydaje się "uniwersalna".

Kler? To przedstawiciele Kościoła, do którego przynależność deklaruje ogromna większość Polaków, a przecież demokrację raczej wszyscy tu kochają. Dlaczego organizacja, do której przyznaje się kawał polskiego społeczeństwa, ma nie mieć swojego zdania?

Poza tym, tu rozchodzi się o ochronę ludzkiego życia, co jest uniwersalną wartością, w przeciwieństwie do czyjegoś widzimisię. Popatrz na post Dollana, a konkretnie jego drugi akapit, gdzie wymienia on akceptowalne warunki wykonania aborcji. Nie jest żadnym doktorem ani ekspertem, ale potrafił wymienić kilka. Każdy z nich to de facto furtka dla nadużyć, bo każdy z tych warunków da się naciągnąć, jeśli hojnie się doktorkowi zapłaci.

Mimo to, chciałbym zaznaczyć (co może powinienem był zrobić na samym początku), że osobiście jestem jednak zwolennikiem obecnego kompromisu. Koniec końców aborcji w Polsce wykonuje się bardzo mało w zestawieniu z innymi krajami Europy, a jak już dochodzi do nadużyć, to raczej w przypadku patoli, którzy może nawet lepiej, jak się zanadto nie rozmnożą. Za to podnoszenie tej kwestii tylko niepotrzebnie wybudza ze snu przeróżnych zwyrodnialców, którzy starają się zaistnieć co raz to durniejszymi atakami na KK.

Cytuj
Historia jakoś przeczy temu, że miłość do bliźniego zaczęła się od Jezusa i jego okolicach.

Oczywiście, wypracowali ją kłaniający się żywiołom poganie.

Cytuj
Co do kk, to klechy lubią mówić "Bóg tak chciał" gdy coś złego spotyka nieprzychylnych im osób.

Istnieje tu magiczna opcja "Edytuj". Mam nadzieję, że jutro rano ją odkryjesz, gdy nieco otrzeźwiejesz.

Cytuj
Jak widzę, że ktoś pisze "cywilizacja łacińska", albo "kultura łacińska" ewentualnie inne pierdolety a'la JKM, ogarnia mnie pusty śmiechh.

To dobrze, wszak śmiech to zdrowie, choć mądrzejszy zdecydowanie się od niego nie robisz. JKM nie jest przecież autorem teorii cywilizacji, a etykę i obyczaje nasze od japońskich potrafi odróżnić nawet średnio rozgarnięta osoba. Mam nadzieję, że w dorosłym życiu choć do takiego poziomu poczniesz aspirować.



« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2016, 02:38:44 am wysłana przez Cassimir »
Królestwo - Mistrz Miecza

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2120 dnia: Wrzesień 25, 2016, 07:35:47 am »
LOL widać jaki jesteś kotofanatyk. Idź nauczać gdzie indziej.

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2121 dnia: Wrzesień 25, 2016, 08:05:14 am »
Cóż, jak sie z tym spotkałem już kilka razy na kazaniach w kościele, raz nawet (sic!) na rekolekcjach na mszy dla dzieci, jakiś opętany kaznodzieja mieszał wszystkich innych z błotem, a imigrantów nazwał boską karą za to, że ludzie nie chodzą do kościoła i za mało dają na tace.
(sic!) używane jest, gdy cytujemy, lub przytaczamy kogoś słowa (na piśmie), a ich pisownia jest nieprawidłowa. Ewentualnie, gdy informacja jest nieprawdziwa (ale to rzadko). Pochodzi z łaciny.
Tak! "Sic" to po łacinie "tak", a więc (sic) można rozumieć w sensie "(tak, ten debil naprawdę popełnił tutaj taką gafę! ale heca!)". Ciekawostka: w języku angielskim zwyczajna pisownia takiej wzmianki to "(sic)", a zatem bez podekscytowanego wykrzyknika!

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2122 dnia: Wrzesień 25, 2016, 09:24:43 am »
Cóż, jak sie z tym spotkałem już kilka razy na kazaniach w kościele, raz nawet (sic!) na rekolekcjach na mszy dla dzieci, jakiś opętany kaznodzieja mieszał wszystkich innych z błotem, a imigrantów nazwał boską karą za to, że ludzie nie chodzą do kościoła i za mało dają na tace.
(sic!) używane jest, gdy cytujemy, lub przytaczamy kogoś słowa (na piśmie), a ich pisownia jest nieprawidłowa. Ewentualnie, gdy informacja jest nieprawdziwa (ale to rzadko). Pochodzi z łaciny.
Tak! "Sic" to po łacinie "tak", a więc (sic) można rozumieć w sensie "(tak, ten debil naprawdę popełnił tutaj taką gafę! ale heca!)". Ciekawostka: w języku angielskim zwyczajna pisownia takiej wzmianki to "(sic)", a zatem bez podekscytowanego wykrzyknika!
też: uwaga umieszczana po podaniu zaskakującej informacji w celu zwrócenia na nią uwagi czytelnika,
za sjp pwn.

Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Cassimir

  • Wiadomości: 53
  • klikajcie moje nagie fotki
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2123 dnia: Wrzesień 25, 2016, 10:08:58 am »
LOL widać jaki jesteś kotofanatyk. Idź nauczać gdzie indziej.
Muszę przyznać, że bardzo lubię koty, ale nie przypominam sobie ani jednej mojej na ich temat wypowiedzi. W każdym razie, jeśli ktoś woli psy, to w pełni szanuję ten wybór.
Królestwo - Mistrz Miecza

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2124 dnia: Wrzesień 25, 2016, 10:23:09 am »
Cytuj
To przedstawiciele Kościoła, do którego przynależność deklaruje ogromna większość Polaków, a przecież demokrację raczej wszyscy tu kochają. Dlaczego organizacja, do której przyznaje się kawał polskiego społeczeństwa, ma nie mieć swojego zdania?

Jakby zdanie "organizacji do którego przynależność deklaruje ogromna większość Polaków" miało jakiekolwiek znaczenie dla przeciętnego Polaka to nie potrzeba by było ustaw zakazujących aborcję, tylko zwykle nauczenie w/w organizacji :)

Cytuj
Poza tym, tu rozchodzi się o ochronę ludzkiego życia, co jest uniwersalną wartością, w przeciwieństwie do czyjegoś widzimisię.

Ciężko nazwać zlepek komórek życiem, na etapie, na którym obecnie aborcja jest możliwa. Pomijam już fakt, że walczą dopóki się nie urodzi, a później niech robi co tylko chce. Walić, że 18 lat może spędzić w sierocińcu, albo do końca życia zmagać się z nieuleczalną chorobą, ewentualnie z wyrzutami sumienie, że jego narodziny doprowadziły do śmierci matki, kościół interesuje tylko tyle, aby postawić na swoim i wpieprzyć się z buciorami w cudze życie.

Cytuj
Jednak mówić, że nie potrzeba religii, aby być dobrym człowiekiem

Trochę żal mi ludzi, którzy nie potrafią kierować się w życiu szeroko pojętą moralnością bez wskazań religii czy swoich "pasterzy", ewentualnie ze strachu przed "karą wieczną". Trochę to smutne.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Cassimir

  • Wiadomości: 53
  • klikajcie moje nagie fotki
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2125 dnia: Wrzesień 25, 2016, 10:40:02 am »
Jakby zdanie "organizacji do którego przynależność deklaruje ogromna większość Polaków" miało jakiekolwiek znaczenie dla przeciętnego Polaka to nie potrzeba by było ustaw zakazujących aborcję, tylko zwykle nauczenie w/w organizacji :)

Ależ i właśnie ogromna większość Polaków aborcji wcale nie dokonuje. Zakaz obowiązuje w związku z istnieniem ludzi, dla których rozerwanie na strzępy ludzkiej istoty we wczesnej fazie rozwoju jest niczym przycięcie paznokcia.

Cytuj
Ciężko nazwać zlepek komórek życiem

Widzę, że mam do czynienia z naukowcem. ;)

Cytuj
Pomijam już fakt, że walczą dopóki się nie urodzi, a później niech robi co tylko chce. Walić, że 18 lat może spędzić w sierocińcu, albo do końca życia zmagać się z nieuleczalną chorobą

Mało tego, może im być smutno po śmierci chomika.

Cytuj
Trochę żal mi ludzi, którzy nie potrafią kierować się w życiu szeroko pojętą moralnością bez wskazań religii czy swoich "pasterzy", ewentualnie ze strachu przed "karą wieczną". Trochę to smutne.

Widzę, że nie zrozumiałeś mojego wywodu, a cytując tylko jego początek wypaczasz jego sens. Zastanów się, o ile potrafisz, skąd ta "szeroko pojęta moralność" wzięła się w naszej kulturze. Stworzyli ją leśni poganie, kłaniający się jeleniom i drzewom?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2016, 10:46:16 am wysłana przez Cassimir »
Królestwo - Mistrz Miecza

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2126 dnia: Wrzesień 25, 2016, 10:47:10 am »
Cytuj
Stworzyli ją leśni poganie, kłaniający się jeleniom i drzewom?
Na pewno jakiś swój rodzaj moralności stworzyli. Moralność istnieje i istniała w każdej kulturze która powstała na tej planecie. Chrześcijaństwo nie ma monopolu na moralność.

Czyli, że co, bez 10ciu przykazań ludzie nagle zaczęli by mordować i okradać się nawzajem.. a nie czekaj, robią to i tak.
Co ciekawe, im kraj bardziej katolicki, tym gorzej tam z moralnością.
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Cassimir

  • Wiadomości: 53
  • klikajcie moje nagie fotki
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2127 dnia: Wrzesień 25, 2016, 10:51:52 am »
Na pewno jakiś swój rodzaj moralności stworzyli.

Z pewnością. Zresztą na pewno i bez religii da się być w wielu sytuacjach jakoś tam po ludzku "dobrym", ale mnie cały czas rozchodzi się o coś zupełnie innego, a mianowicie o miłość do bliźniego przez to, że miłuje go Bóg. Tego nie zrozumieją ludzie, którzy wiedzę o chrześcijaństwie czerpią z laickich mediów, a nie z Ewangelii.

Cytuj
Co ciekawe, im kraj bardziej katolicki, tym gorzej tam z moralnością.

Poproszę o jakieś źródła. Najbardziej katolicki kraj w Europie to chyba Malta, a z tego co wiem, to nie jest jakiś przyczółek piekieł.
Królestwo - Mistrz Miecza

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2128 dnia: Wrzesień 25, 2016, 10:53:25 am »
Watykan, siedlisko hipokrytów.


Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2129 dnia: Wrzesień 25, 2016, 10:57:49 am »
Ale ja nie odnosiłem się tylko do ojropy gringo. ;)
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.