Ankieta

lewica czy prawica?

Prawica
7 (25%)
Lewica
1 (3.6%)
Coś pośrodku
6 (21.4%)
W d... to mam
6 (21.4%)
Oddam królestwo za monarchizm!
8 (28.6%)

Głosów w sumie: 28

Autor Wątek: Kącik politycznie niepoprawny  (Przeczytany 313815 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2100 dnia: Wrzesień 19, 2016, 20:55:50 pm »
Nie no, jasne. Ale chyba trochę inaczej wygląda pomyłka w czasie I wojny światowej, gdy przez przypadek artyleria ostrzelała własne pozycje bo nie miała jak sprawdzić, kto tam jest, a inaczej kiedy najnowocześniejsza armia świata w XXI wieku nie wie, w kogo zrzuca bomby :D

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2101 dnia: Wrzesień 19, 2016, 20:57:47 pm »
Pisałem o czasach współczesnych.

wiadomosci.gazeta.pl

superstacja.tv

Dafaq is this shit?!
Ka, Ty zawsze taka nieogarnięta, czy mi się tylko wydaje?
Klasztor - Fechtmistrz

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2102 dnia: Wrzesień 23, 2016, 21:49:17 pm »
Nigdy dotąd nie byłam na żadnej manifestacji politycznej, ale w niedzielę z pewnością wybiorę się na Czarny Protest. Teksty o tym, że przecież PiSowi politycznie nie opłaca się naruszyć kompromisu aborcyjnego, można już między bajki włożyć. Projekt ustawy zakazującej zupełnie aborcji, nawet jeśli miałoby to ratować zdrowie i życie kobiety, a płód byłby kompletnie zdeformowany, przeszedł już pierwsze czytanie i jedzie dalej...
Jeśli ktoś jeszcze nie wie, z czym się to wiąże, to polecam obejrzeć: https://www.youtube.com/watch?v=LN00YeQSNE8 (a na dokładkę prof. Dębski nie wymienia tam wszystkich makabrycznych konsekwencji tej ustawy).

Dziś słuchając radia do śniadania dowiedziałam się, że w ramach kolejnej rewolucji w edukacji będzie więcej historii kosztem biologii i informatyki. Jakby nasze społeczeństwo nie było już dość upośledzone ich brakiem. Dobrym przykładem jest kolejny projekt jadący dalej po pierwszym czytaniu, tym razem lansowany przez partię Kukiza i dotyczący in vitro. Wpadli na genialny pomysł rozwiązania zamrażania nadmiarowych zarodków, a mianowicie pobierajmy i zapładniajmy tylko jedną komórkę jajową. Skutek będzie tego taki, że para najpierw wyda te 12 tys. zł na zabieg, kobieta będzie miała robioną punkcję jajnika celem pobrania tej jednej komórki, by następnie mieć 4-6% szans na powodzenie... Srsly, czy kogokolwiek będzie w stanie stać na in vitro? Już teraz ludzie zaciągali kredyty, wydając kilkadziesiąt tysięcy złotych, by mieć szansą na dziecko. Dodajmy do tego jeszcze fakt, że szacunkowo co ósma para w Polsce ma teraz problem z płodnością, a problem będzie nasilał się jeszcze bardziej w dobie wszechobecnej chemii i promieniowania (komórki plemnikowe są jednymi z najbardziej wrażliwych). Ta ustawa to zlikwidowanie in vitro bez oficjalnego likwidowania. Oczywiście nie przeszkadza to zwolennikom pro-life biegającym z transparentami przedstawiającymi zamrożone 6-miesięczne płody, bo nikt ich nie uświadomił, że zamrażany zarodek jest mniejszy niż główka szpilki.
Obok tego mamy jeszcze ludzi, których wiedza medyczna zatrzymała się w czasach, gdy depresję leczono lobotomią. I tak według nich wykonując aborcję odrywa się płodowi rączki i nóżki. Bo po co podać po prostu tabletkę wywołującą u kobiety stan hormonalny jak w momencie porodu, by został zniesiony blok progesteronowy w macicy, a poronienie odbyło się naturalnie?

Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2103 dnia: Wrzesień 23, 2016, 23:59:09 pm »
Przy okazji, słyszałem przypadkiem, jak w jednym z tych programów dyskusyjnych o polityce ktoś stwierdził, że zwolennicy aborcji są z pewnością zafascynowani działalnością Hitlera.

No kurwa, Hitlera.


Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2104 dnia: Wrzesień 24, 2016, 00:16:45 am »
"Aborcja o rzeź niewinnych dzieci, piekło kobiet i moralna kompromitacja mężczyzn. Polskiemu narodowi najpierw zaordynowali ją hitlerowscy zbrodniarze, a na masową skalę narzucił komunistyczny reżim." by Joanna Banasiuk podczas przemowy w sejmie, a potem powtarzało podobne rzeczy kilku innych posłów (chyba nikt nie pamięta, że w Polsce uchwalono zgodę na aborcję w latach 20. za Piłsudskiego ^^).

Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2105 dnia: Wrzesień 24, 2016, 09:59:46 am »
Przeczytałem projekt tej ustawy, i pomijając kwestie etyczne, jest to po prostu fatalnie napisana ustawa.

Definicja życia ludzkiego jest tak szeroka, że wg. tego projektu człowiekiem jest zaśniad groniasty, czy ciąża pozamaciczna, która nie ma żadnych szans na prawidłowy rozwój. Ustawa nie określa, czym jest "bezpośrednie" zagrożenie życia matki (bo zagrożenie zdrowia nie jest przesłanką wystarczającą do dokonania aborcji). Z jednej strony stawia bardzo wysokie kary dla lekarza, który doprowadzi do śmierci "dziecka poczętego" (do 5 lat, a jeśli umrze też matka to nawet 10 lat więzienia), więc jeśli lekarz będzie mógł przeprowadzić ryzykowną operację, która mogłaby uratować życie matki, to raczej na pewno się jej nie podejmie, bo jak coś pójdzie nie tak to wyląduje za kratkami. Z drugiej, jeśli matka sama doprowadzi do śmierci dziecka (nie jest sprecyzowane jak miałoby się to stać) to sąd może zastosować wobec niej łagodniejszą karę albo w ogóle odstąpić od wymierzenia kary (a jak zrobiła to "przypadkiem" to już w ogóle nie podlega karze).

Ten projekt ustawy to kompletna anarchia, więc chociażby z tego punktu widzenia każdy rozsądny człowiek powinien być przeciwko niej.

Ale pomijając już tą kwestię, smuci mnie, że społeczeństwo daje się tak łatwo baitować na każde rzucenie słowa "aborcja" albo "in vitro" i zapomina o bożym świecie. Nagle wszystkie poważne sprawy typy rosnący dług publiczny, wciąż wysokie bezrobocie, kryzys imigracyjny, wojna na Bliskim Wschodzie etc. tracą na znaczeniu, bo LEWAGI CHCOM ZABIJAĆ DZIECI.

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2106 dnia: Wrzesień 24, 2016, 11:44:58 am »
Ale pomijając już tą kwestię, smuci mnie, że społeczeństwo daje się tak łatwo baitować na każde rzucenie słowa "aborcja" albo "in vitro" i zapomina o bożym świecie. Nagle wszystkie poważne sprawy typy rosnący dług publiczny, wciąż wysokie bezrobocie, kryzys imigracyjny, wojna na Bliskim Wschodzie etc. tracą na znaczeniu, bo LEWAGI CHCOM ZABIJAĆ DZIECI.
Zgodzę się, że są ważniejsze kwestie, nawet teraz w cieniu aborcji forsowane jest CETA i nowa składka ZUS. Niemniej jednak to aborcja jest mi teraz bardziej na sercu z dwóch powodów:
1) Jest finalną próbą sił, jak bardzo religia może kształtować prawo w naszym państwie.
2) Może w niedługim czasie kosztować mnie zdrowie, a nawet życie, jeśli podczas starania się o dziecko coś pójdzie nie tak.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2016, 11:49:23 am wysłana przez Kaseven »

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2107 dnia: Wrzesień 24, 2016, 12:11:25 pm »
No tak. Kwestia aborcji lub in vitro zawsze jest poruszana, gdy chce się coś przegłosować w cieniu.
Miejmy nadzieję, że religia mająca zakaz ingerowania w politykę przestanie w nią ingerować (czcze marzenie). Ew. wszelkie próby skończą się fiaskiem.

Cassimir

  • Wiadomości: 53
  • klikajcie moje nagie fotki
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2108 dnia: Wrzesień 24, 2016, 14:50:28 pm »
Miejmy nadzieję, że religia mająca zakaz ingerowania w politykę przestanie w nią ingerować (czcze marzenie)

A to dlaczego? Każdy kto może, ten ingeruje w politykę, nawet najbardziej obłąkani zwyrodnialcy. Dlaczego to akurat Kościół ma się od niej trzymać z daleka? Nie odpowiada Ci nauka, nakazująca miłowanie bliźniego? Zatem kto i czym ją zastąpi? Kobiety, które martwi bardziej wygoda i los własnego dupska, niż życie dziecka? Paradne.
Królestwo - Mistrz Miecza

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2109 dnia: Wrzesień 24, 2016, 15:12:14 pm »
Dlaczego to akurat Kościół ma się od niej trzymać z daleka?
Jeśli kościół zamierza zmuszać do czegoś ludzi, to niech robi to wśród swoich wiernych, zamiast wygrażać całemu narodowi.

Nie odpowiada Ci nauka, nakazująca miłowanie bliźniego?
Miłowanie bliźniego? Jestem za! Ale nie to głoszone ostatnio przez kościół, które z gejów, lesbijek i imigrantów robi podludzi. Poza tym bądźmy poważnie, to nie "miłowanie bliźniego" przeszkadza ludziom w postawie kościoła, nie ośmieszaj się. I wcale nie trzeba religijnym, by miłować bliźniego.

Kobiety, które martwi bardziej wygoda i los własnego dupska, niż życie dziecka?
Tia, bo obowiązkiem każdej kobiety jest umrzeć za dziecko. Zwłaszcza takie z ciąży pozamacicznej, które ją zabije, a samo i tak się nigdy nie urodzi. Albo zgodnie z nową ustawą za wszystkie zaśniady groniaste, kosmówczaki, teratomy i inne potworki, które powstają z połączenia komórki jajowej i pleminika, a z których dziecko nigdy nie powstanie, bo jest to biologicznie niemożliwe.

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2110 dnia: Wrzesień 24, 2016, 15:20:51 pm »
Główne przesłanie KK jest w porządku, nic do niego nie mam. Jednocześnie jego brak nie sprawiłby, że zaczęlibyśmy się wyżynać i ogólnie być źli. Czechy są pełne ateistów i jakoś trwają. Na ich terenach różne kościoły próbowały na siłę wprowadzić swoją wiarę. Zgadnijcie kto na tym tracił?

Mówię ogólnie, nie tylko o tej sprawie. Kościół stał się narzędziem w polityce. "Bardziej religijne" partie wykorzystują go do własnych celów. Kościół musi poprzeć dążenia do zakazania aborcji. Organizacje pro-life maja nadzieję, że ich żądania zostaną spełnione - pewnie już świętują. Ostatecznie zapewne żadne regulacje nie wejdą, posłowie dostaną wolny wybór. Sprawa ucichnie, a ludzie w Polsce może zauważą, że pasek wypłaty jest jakiś taki inny. Może nie. Zależy jak dobra była to zasłona dymna. Jak co roku, niezależnie kto jest u władzy.
Tak więc, KK sam z siebie już nie ingeruje w politykę, ale jest narzędziem politycznym. Można powiedzieć, że za kolejne otrzymane przywileje błogosławi "wybrańców narodu". Co pomaga zachować poparcie religijnej części obywateli.
Moje marzenie jest niemożliwe do spełnienia. Gdyby jednak się spełniło, to mielibyśmy dyskusje o innym drażliwym temacie. Pewnie ekoterroryści zastąpiliby organizacje pro-life. Czasem nawet się ich używa, ludziom przypinającym się do drzew w dolinie Rospudy zwyczajnie płacono - osiągnęli cel. Doliny chyba już nie ma, kilka lat temu zaczęła zanikać dzięki regulacjom chroniącym środowisko.

Jeśli chodzi o samą aborcję to popieram status quo z lat 90-tych. Wprowadzenie ostrzejszych zasad nie sprawi, że kobiety chcące dokonać aborcji jej nie dokonają... we własnej łazience nożyczkami ( prawdziwa historia) lub po kryjomu w ciemnej uliczce, w ciemnym gabinecie. Wzrośnie szara strefa. Odejście w drugą stronę byłoby sprzeczne z moimi zasadami i zwyczajnie nie mógłbym go poprzeć.

Cassimir

  • Wiadomości: 53
  • klikajcie moje nagie fotki
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2111 dnia: Wrzesień 24, 2016, 15:31:10 pm »
Jeśli kościół zamierza zmuszać do czegoś ludzi, to niech robi to wśród swoich wiernych, zamiast wygrażać całemu narodowi.

Dorośnij wreszcie. Kościół nawet swoich wiernych nie zmusza do chodzenia na mszę, a jeśli czujesz, że ci wygraża, to chyba masz jakieś objawy paranoi. Tu chodzi o tworzenie prawa w oparciu o jakieś uniwersalne wartości.

Cytuj
Miłowanie bliźniego? Jestem za! Ale nie to głoszone ostatnio przez kościół, które z gejów, lesbijek i imigrantów robi podludzi.

Kościół potępia grzechy, a nie ludzi (za nich się modli), więc nie wiem o jakim 'robieniu podludzi' z wymienionych grup (imigranci - lol) pieprzysz. Za dużo mordę drzesz, za mało wiesz.

Cytuj
I wcale nie trzeba religijnym, by miłować bliźniego.

Już nie. Wartości przekazywane przez Jezusa wrosły w łacińską cywilizację na tyle, że nawet ludzie bezbożni bezwolnie kierują się nimi w życiu codziennym. Jednak mówić, że nie potrzeba religii, aby być dobrym człowiekiem, to jakby rzec, że nie potrzebuje się rodziców, aby żyć, chociaż potrzebowało się ich, aby przyjść na świat.

Cytuj
Tia, bo obowiązkiem każdej kobiety jest umrzeć za dziecko.

Jeśli potrzeba ci tłumaczyć czym jest poczucie obowiązku, ofiarność, miłość do bliźniego w Bogu i przez Boga, to naprawdę nie wiem, gdzieś ty wyrosła.
Królestwo - Mistrz Miecza

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2112 dnia: Wrzesień 24, 2016, 16:48:36 pm »
Użyto tu złego słowa, zamiast kościół powinien być kler.
Bo to kler jest największym złym kościoła.

Cytuj
Kościół potępia grzechy, a nie ludzi (za nich się modli), więc nie wiem o jakim 'robieniu podludzi' z wymienionych grup (imigranci - lol) pieprzysz. Za dużo mordę drzesz, za mało wiesz.

Cóż, jak sie z tym spotkałem już kilka razy na kazaniach w kościele, raz nawet (sic!) na rekolekcjach na mszy dla dzieci, jakiś opętany kaznodzieja mieszał wszystkich innych z błotem, a imigrantów nazwał boską karą za to, że ludzie nie chodzą do kościoła i za mało dają na tace.

Kościół powinien trzymać swe ręce z dala od polityki, bo nigdy nic z tego dobrego nie wyszło.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2016, 16:52:19 pm wysłana przez Legion »
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2113 dnia: Wrzesień 24, 2016, 18:49:24 pm »
Użyto tu złego słowa, zamiast kościół powinien być kler.
Bo to kler jest największym złym kościoła.
To prawda, my bad ^^

Cytuj
Dorośnij wreszcie. Kościół nawet swoich wiernych nie zmusza do chodzenia na mszę, a jeśli czujesz, że ci wygraża, to chyba masz jakieś objawy paranoi. Tu chodzi o tworzenie prawa w oparciu o jakieś uniwersalne wartości.
Działa to w ten sposób: kler nie może zmusić ludzi do nie wykonywania aborcji, więc poprzez wpływ na politykę będzie mógł. Nie chcecie stosować się do naszych opinii? No to macie karę więzienia. I żeby nie było, że kogoś zmuszają do ich widzimisię, nazywają to ładnie "uniwersalną wartością", bo im wydaje się "uniwersalna".

Cytuj
uż nie. Wartości przekazywane przez Jezusa wrosły w łacińską cywilizację na tyle, że nawet ludzie bezbożni bezwolnie kierują się nimi w życiu codziennym.
Historia jakoś przeczy temu, że miłość do bliźniego zaczęła się od Jezusa i jego okolicach.

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2114 dnia: Wrzesień 24, 2016, 19:21:01 pm »
Po lekturze postów Ka...

Klasztor - Fechtmistrz