Ankieta

lewica czy prawica?

Prawica
7 (25%)
Lewica
1 (3.6%)
Coś pośrodku
6 (21.4%)
W d... to mam
6 (21.4%)
Oddam królestwo za monarchizm!
8 (28.6%)

Głosów w sumie: 28

Autor Wątek: Kącik politycznie niepoprawny  (Przeczytany 313684 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Epikur

  • Wiadomości: 65
  • Przeklęty
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1905 dnia: Czerwiec 17, 2016, 12:29:26 pm »
Mnie to ciekawi kiedy pojawi się opłata za tlen.
W sensie za każdy wdech trzeba płacić, ponieważ używa się dobra naturalnego ^^.
Takie czasy, że niemożliwe staje się prawdopodobne.

A co do wolnego miasta. Ja to czekam, aż będzie kolejne rozbicie dzielnicowe. Hihihihi

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1906 dnia: Czerwiec 17, 2016, 12:40:58 pm »
Masz opłaty za dwutlenek węgla, to niemalże to samo ^_^.

Pewniejsze są zabory, ale wciąż odległe.

Epikur

  • Wiadomości: 65
  • Przeklęty
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1907 dnia: Czerwiec 17, 2016, 12:52:06 pm »
Jak to się mówi: Jak se pościelesz, tak się wyśpisz.
Polska ciężko pracuje, by doszło do takich rozbiorów. Najpewniejszym agresorem będą mimo wszystko Ruscy, kolejni prawdopodobnie Turcy... Emmm... Niemcy, miałem na myśli Niemców. Będą oni oburzeni za nie przyjmowanie rzeszy uchodźców. Jeszcze pewnie paru się znajdzie jeśli mam być szczery.

PS: Na dwutlenek węgla jest. Ja to czekam na tlen ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2016, 12:55:05 pm wysłana przez Epikur »

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1908 dnia: Czerwiec 17, 2016, 15:09:03 pm »
Polska ciężko pracuje, by doszło do takich rozbiorów. Najpewniejszym agresorem będą mimo wszystko Ruscy, kolejni prawdopodobnie Turcy... Emmm... Niemcy, miałem na myśli Niemców.

Pierdolenie laika.
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1909 dnia: Czerwiec 17, 2016, 15:44:30 pm »
Pierdolenie laika.
*Lowca lubi to.

Ruscy nie mają technicznej możliwości, by nas "rozebrać". Zarżnęli by własną gospodankę, już teraz powoli to robią - Ukraina. Żołnierz musi otrzymywać żołd i te pieniądze muszą być coś warte. W innym przypadku nie będzie walczył, a nawet jeśli, to tylko po to, by nie dostać kulki w łeb. Ogólnie Rosją uwielbiają straszyć polscy "neonaziści" spod symbolu falangi.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1910 dnia: Czerwiec 17, 2016, 16:02:39 pm »
czy ja wiem, generalnie zgadzam się z lekturą metra 2035 - oni są tak napędzani kompleksami, że poszliby na taką wojnę choćby mieli jeść błoto, a i tak byliby potem z tego dumni

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1911 dnia: Czerwiec 17, 2016, 18:35:26 pm »
czy ja wiem, generalnie zgadzam się z lekturą metra 2035 - oni są tak napędzani kompleksami, że poszliby na taką wojnę choćby mieli jeść błoto, a i tak byliby potem z tego dumni

To tak, ale dalej mi się to nie opłaca, my to nie ukraina czy inna białoruś.

Dla Putina lepiej straszyć rosjan nami, niż nas atakować.
Bo tak to wygląda, u nas straszy się rosją, u nich z nas robi się ich wrogów.
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1912 dnia: Czerwiec 17, 2016, 18:38:22 pm »
to inna sprawa, ale prawda też taka że rosjanie sa zdecydowanie mniej subtelni gdy chodzi o tworzenie stref wpływów, plus ból dupy o to ze im sie rozpadlo imperium i powinni je odbudować :P to raczej nie kwestia czy, tylko kiedy, na razie mamy jeszcze bufory typu bialorusczy ukraina :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1913 dnia: Czerwiec 17, 2016, 18:50:54 pm »
Białoruś to dominium Rosji odkąd Łukaszenka jest u władzy.
Dalej, Polska nie jest i nie będzie celem dla ruskich, co innego państwa bałtyckie, które wystarczy odciąć od NATO przecinając przesmyk Suwalski, czy pusta północna finlandia, gdzie nikt nie mieszka.

Ich nie stać na wojnę asymetryczną na Ukrainie, a co dopiero na agresje na nas, gdzie my jesteśmy jednolitym narodem i zielone ludziki nie przejdą, raczej.


A to kiedy jest bardzo odległe i mało prawdopodobne, nikt nie wie co sie wydarzy do tego czasu. :)
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1914 dnia: Czerwiec 17, 2016, 19:31:09 pm »
nie mowie ze to kwestia miesiecy czy nawet lat, ale taki ogólny trend. Że z gruzją czy zwłaszcza ukrainą im odwali też raczej nikt się nie spodziewał, a jednak tam są, jedzą szczaw i mirabelki, ale są z tego dumni. Jakby zaczęli kombinowac przy bałtyckich czy ponownie afganistanie to by mnie to nie zdziwiło

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
/pol/ - politically incorrect
« Odpowiedź #1915 dnia: Czerwiec 18, 2016, 15:12:53 pm »
Przeczytałem jedną taką opinię w gazecie: PiS jeszcze sobie sporo porządzi, bo zjednuje sobie uboższych. W tym mnie, bo chyba też się do tej kategorii zaliczam. Mimo ich ataku na trójpodział władzy, psucia demokracji i wprowadzania autorytarnych rządów podobnych do tych w Białorusi, Węgrzech, Turcji.

Chodzi o to, że te pięćset złotych miesięcznie na dziecko, tanie mieszkania z plusem w nazwie (bo za 1300 zł netto miesięcznie trudno nawet wegetować na swoim), podwyższenie minimalnej krajowej o 20% w 2017 roku... wszystko to jest balsamem na nasze frustracje spowodowane tym, że płacimy europejskie ceny (przykłady mi bliskie: części komputerowe i vidya), zarabiając polskie stawki. Pod tym względem narracja odzyskiwania godności i podnoszenia się z kolan autentycznie, nieironicznie działa. Fajnie by było móc, pracując w naszym kraju, pozwolić sobie na tyle samo, co w innych krajach Okcydentu. (Teoretycznie też się do tego pierwszego świata zaliczamy. Osobiście jednak nieustannie odnoszę wrażenie, że pod względem rozwoju leżymy bardziej na pograniczu.)

Jeśli opozycja nie zaoferuje podobnych działań zorientowanych na poprawę jakości życia, nie wygra wyborów ani w następnej kadencji, ani w jeszcze kolejnej po niej. Do tej pory mieliśmy "zaciskanie pasa" tłumaczone rozbiorami, wojną, peerelem, okresem transformacji... Tymczasem internet (globalizacja, etc.) przybliżył nas tak bardzo do pierwszego świata, że całkiem wyraźnie widzimy, o ile lepiej jest za granicą.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1916 dnia: Czerwiec 18, 2016, 15:25:46 pm »
Cytuj
Chodzi o to, że te pięćset złotych miesięcznie na dziecko, tanie mieszkania z plusem w nazwie (bo za 1300 zł netto miesięcznie trudno nawet wegetować na swoim), podwyższenie minimalnej krajowej o 20% w 2017 roku...

Tylko kto ma za to płacić, wyzyskiwana już do granic klasa średnia?
Efekt takiej populistycznej polityki widać dość dobrze w grecji.

Cytuj
że płacimy europejskie ceny (przykłady mi bliskie: części komputerowe i vidya), zarabiając polskie stawki.
Nie jesteśmy jedyny krajem w UE który tak ma.

Przyjaźń Polsko-Węgierska dalej śmieszna.
Tzn, chodzi mi o to, że jebać Rosje, jebać Niemcy, grupa wyszehradzka, Polska i Węgry!
Kiedy Urban zbija pinone z Putinem. :D

No i to pseudo naśladowanie węgier z polityką socjalną, z programami na dzieci, tj. zamiast ulg podatkowych zrobili jebane rozdawnictwo, zamiast wspierać klase średnią, to wspierają biedę i patologię, wyzyskując dodatkowo tych co właściwie zarabiają na ich budżet. :D
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2016, 15:38:19 pm wysłana przez Legion »
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1917 dnia: Czerwiec 18, 2016, 17:52:23 pm »
No niestety, mocno socjalistyczny program PiS zemści się na nas za kilka lat. Za Gierka też było dobrze i też się zemściło. Pewnie, budują sobie pokaźny elektorat, bo każda trzeźwo myśląca partia będzie dążyła do usunięcia 500+. Oczywiście to wywoła niepokoje społeczne, bo jak to "szlachcie co nie pracuje" zabierać. C, w tym momencie na tym możesz zyskać, ale jak zaczniesz piąć się do góry, być przedsiębiorczy i zarabiać dużo więcej, to od razu zostaniesz zrównany w dół.
Jak już pomagać, to z głową - długotrwale, a nie sypać pieniądze z nieba.
Akurat w Polsce ceny sprzętu są w miarę niskie. Wystarczyło, że szukałem Fenrirowi laptopa, by to zobaczyć.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1918 dnia: Czerwiec 18, 2016, 20:47:09 pm »
jaka klasa średnia w tym kraju :P JA dostrzegam inny problem, jak ktoś zarabia do 2 tys zł to ma ból dupy i pretensje do całego świata o międzynarodowy spisek przeciw polszy, a jak wyjdą powyżej, to nagle im się odwraca o 180* i po co mają wspierac patoli, mimo że sami takimi niedawno byli :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1919 dnia: Czerwiec 18, 2016, 21:55:57 pm »
Swojego czasu czytałem o badaniach społecznych dotyczacych empatii. Osobie w kiepskiej sytuacji predzej pomoze ktos kto nigdy w takiej nie był. Natomiast ci którzy byli w takiej sytuacji odnosili się pogardliwie. Niezaleznie, czy sami z tego wyszli czy ktoś im pomógł.