Ankieta

lewica czy prawica?

Prawica
7 (25%)
Lewica
1 (3.6%)
Coś pośrodku
6 (21.4%)
W d... to mam
6 (21.4%)
Oddam królestwo za monarchizm!
8 (28.6%)

Głosów w sumie: 28

Autor Wątek: Kącik politycznie niepoprawny  (Przeczytany 313680 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1875 dnia: Czerwiec 15, 2016, 20:21:25 pm »
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1876 dnia: Czerwiec 15, 2016, 20:42:40 pm »
bij kryptolewaka! :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1877 dnia: Czerwiec 16, 2016, 08:31:53 am »
Cytuj
Jakby dojebac jakimś podatkiem od pustego mieszkania to nagle by się okazało, że cena najmu/sprzedaży może byc 4x niższa.

Tak jak nie lubię Korwina, tak ten postulat jest bardziej debilny niż chyba wszystkie jego razem wzięte, dobra robota. Nie ma to jak rząd, który zmusza mnie podatkami do takiego, a nie innego dysponowania moją własnością. Jeszcze trochę i będziemy polepszać naszą piękną ziemię podatkami od nieposadzonego drzewa, braku dziecka, za dużej ilości czapek, za drogiego samochodu, za dużego mieszkania, zbyt nowoczesnej fryzury lub czego tam wolicie. Skrajności czy to w lewo czy to w prawo są jednak mocno zabawne w swych pomysłach.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1878 dnia: Czerwiec 16, 2016, 14:05:02 pm »
Za PO był pomysł dodatkowych opłat czy podatku od braku dziecka (bo skąd wezmą na moją emeryturę) ;D

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1879 dnia: Czerwiec 16, 2016, 17:20:18 pm »
Tak jak nie lubię Korwina, tak ten postulat jest bardziej debilny niż chyba wszystkie jego razem wzięte, dobra robota.
w nieco zmienionej wersji nazywa się to podatek katastralny i działa praktycznie wszedzie na świecie, zwłaszcza w tych zgniłych kapitalistycznych ze środka ::)

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1880 dnia: Czerwiec 16, 2016, 17:24:51 pm »
Cytuj
w nieco zmienionej wersji nazywa się to podatek katastralny i działa praktycznie wszedzie na świecie, zwłaszcza w tych zgniłych kapitalistycznych ze środka

Coś pojebałeś, podatek katastralny płacisz za samo posiadanie nieruchomości i jest on zależny od wartości nieruchomości. I upraszczając powoduje on, coś zgoła odmiennego niż chcesz osiągnąć, czyli wzrost kosztów wynajmu.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1881 dnia: Czerwiec 16, 2016, 17:37:10 pm »
Jeszcze trochę i będziemy polepszać naszą piękną ziemię podatkami od [...] braku dziecka
A to już było chyba.
Klasztor - Fechtmistrz

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1882 dnia: Czerwiec 16, 2016, 17:37:46 pm »
i tak i nie - z definicji zmusza on do tego, by na nieruchomości coś się działo, bo trzymanie pustej działki/mieszkania/witryny w centrum generuje horrendalne koszty, ta czesc jest wspolna. moja wersja zakłada tylko ze nie jestes karany za to, jesli juz w tym centrum mieszkasz lub ten sklep prowadzisz, a jedynie pustostany.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1883 dnia: Czerwiec 16, 2016, 17:42:11 pm »
Cytuj
A to już było chyba.

Yep, takie subtelne nawiązanie do pewnej epoki.

Cytuj
moja wersja zakłada tylko ze nie jestes karany za to, jesli juz w tym centrum mieszkasz lub ten sklep prowadzisz, a jedynie pustostany.

Ja jestem przeciwnym wszelkiego typu debilnych podatkow, z których środki pójdą na finansowanie kolejnych kretyńskich pomysłów jak 500+. 

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1884 dnia: Czerwiec 16, 2016, 17:48:21 pm »
Yep, takie subtelne nawiązanie do pewnej epoki.
epoki monarchizmu, gdy nie było lewactwa i pedałów chciałeś powiedzieć :D

Cytuj
Ja jestem przeciwnym wszelkiego typu debilnych podatkow, z których środki pójdą na finansowanie kolejnych kretyńskich pomysłów jak 500+.
obecnie idą na robienie gały pewnemu niemieckiemu koncernowi, by łaskawie postawił u nas montownię silników :D

na marginesie mnie zawsze bawi jak piszą ten tekst osoby, których dziada za tej złej komuny siłą od pługa odciągano, by nauczyć go czytać i pisać, bo powszechny dostęp do edukacji też kiedys uwazano za lewactwo :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1885 dnia: Czerwiec 16, 2016, 18:04:37 pm »
Cytuj
obecnie idą na robienie gały pewnemu niemieckiemu koncernowi, by łaskawie postawił u nas montownię silników

Na kogo by nie szły, idą z moich i twoich :|

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1886 dnia: Czerwiec 16, 2016, 18:11:37 pm »
tia, ale obok głupich pomysłów jak rydzyk i 500+ są też te lepsze, jak służba zdrowia. Jest jaka jest i czeka ile się czeka, ale na pewno wolę odstać 3 miechy by mi zszyli przepuklinę niż ten sam okres z przepukliną zapierdalać by odłożyć cztery tysiące, a to i tak jeden z tańszych zabiegów :p

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1887 dnia: Czerwiec 16, 2016, 18:13:08 pm »
Cytuj
Jest jaka jest i czeka ile się czeka, ale na pewno wolę odstać 3 miechy by mi zszyli przepuklinę niż ten sam okres z przepukliną zapierdalać by odłożyć cztery tysiące, a to i tak jeden z tańszych zabiegów :p

Na SZ łożysz z osobnej składki, nie ma co tu mieszać podatków.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1888 dnia: Czerwiec 16, 2016, 18:20:17 pm »
sama składka też jest podatkiem tak naprawdę, tyle że prxeznaczonym dla konkretnej puli. Ale jak chcesz bardziej podatkowe wydatki, to np edukacja, policja, wojsko (ok, to akurat zabawki dla duzych chlopcow, gdy jest sie krajem naszej wielkosci), infrastruktura typu drogi... samo się to nie wybuduje, a jak postawi prywaciarz, to masz taką kulczykstradę której 40 km kosztuje tyle, co zachodnie winiety na wszystkie drogi na rok

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1889 dnia: Czerwiec 16, 2016, 18:24:39 pm »
Zgoda, tylko że to są takie stałe elementy, w sumie dosyć ważne, oczywiście odpowiednio zreformowane, a my mówimy o dodatkowych funduszach, które głównie są przeżerane przez propagandowe chwyty tupu 500+.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie