Ankieta

lewica czy prawica?

Prawica
7 (25%)
Lewica
1 (3.6%)
Coś pośrodku
6 (21.4%)
W d... to mam
6 (21.4%)
Oddam królestwo za monarchizm!
8 (28.6%)

Głosów w sumie: 28

Autor Wątek: Kącik politycznie niepoprawny  (Przeczytany 313897 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1860 dnia: Maj 01, 2016, 10:21:23 am »
kuce marudzą, że "lewaki chcą wszędzie ulg i tylko okradają podatników, roszczeniowe polskie śmieci o mentalności socjalistycznego niewolnika" i że "powinni płacić jak wszyscy inni ludzie".
To chyba jakieś domorosłe kuce, bo przecież powszechnie wiadomo, że lewaki to nie ludzie.
Klasztor - Fechtmistrz

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1861 dnia: Maj 01, 2016, 13:03:22 pm »
Z tego co wyczytałem, to obecność ulg będzie zależała od lokalnych samorządów (stosownych do typu połączenia). Głównie mogą oberwać połączenia międzymiastowe, w szczególności międzywojewódzkie.

Pełna treść ustawy ( nie czytałem, nie zamierzam):
https://n-2-16.dcs.redcdn.pl/dcs/o2/tvn/web-content/m/p121/f/962e56a8a0b0420d87272a682bfd1e53/cfaaa2dd-0490-465b-a4c0-5bba6a664f4f.pdf

Luźniejszy temat:
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=RGl32vplmYM" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=RGl32vplmYM</a>

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1862 dnia: Maj 01, 2016, 17:17:44 pm »
szczerze? Jestem za, a przy okazji likwidacji jeszcze kilku innych przywilejów. Niektórym przyda się taka terapia z cudownych pomysłów, które wszem i wobec głoszą

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1863 dnia: Maj 05, 2016, 07:33:17 am »
Spoiler z GoTy
(click to show/hide)

:D
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1865 dnia: Czerwiec 06, 2016, 13:04:10 pm »
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=JLK-dbVT0fk" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=JLK-dbVT0fk</a>

xD
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1866 dnia: Czerwiec 06, 2016, 15:57:45 pm »
Co myślicie o Mieszkanie+?

Szczerze?

Jeżeli to wypali i będzie na to kasa, i serio będzie tanio, i opłacalnie - mogą sobie ten Trybunał nawet wyjebać w kosmos.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1867 dnia: Czerwiec 06, 2016, 17:02:23 pm »
Co myślicie o Mieszkanie+?
Na pierwszy rzut oka brzmi jak program, który w przeciwieństwie do dotychczasowych zacznie pomagać ludziom dopiero za kilka lat, bo najpierw muszą te mieszkania zbudować. Nie będzie już możliwości wybierania "kupuję, gdzie mi pasuje, a tylko dofinansujcie mi kredyt", zamiast tego będziemy zdani na konkretne osiedla wybudowane na gruntach skarbu państwa (pewnie developerzy będą się teraz zabijać, kto dostanie kontrakt na takową budowę). Czytając szacowaną cenę budowy mieszkań moja brew powędrowała w górę ze zdziwienia, bo brzmi to mocno życzeniowo, trochę bałabym się mieszkać w miejscu budowanym tak mocno po kosztach, ale nie jestem specem w budowlance ;)
Zaskoczyła mnie też wyczytana gdzieś wypowiedź, że w Polsce mamy niedobór mieszkań przy takiej emigracji i przyroście naturalnym. Anyway, na cały program i tak się nie załapię, bo mieszkanie już sobie kupiłam.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1868 dnia: Czerwiec 06, 2016, 17:12:40 pm »
Na pewno jest to lepsza alternatywa, niż dawanie kasy deweloperom tak naprawdę.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1869 dnia: Czerwiec 06, 2016, 17:42:11 pm »
Nie wiem czemu ten program kojarzy mi się z wielką płytą gierka, itp.

Cytuj
Zaskoczyła mnie też wyczytana gdzieś wypowiedź, że w Polsce mamy niedobór mieszkań przy takiej emigracji i przyroście naturalnym.
No, mnie też.

Chyba, że mówiąc Polska, mają na myśli warszawa.

Taka Łódź to się wyludnia, średnia cena za m^2 jest średnio 2x mniejsza niż w Warszawce.
Ba, w moich Skierniewicach ceny już zaczynają się robić większe. :V
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2016, 17:49:38 pm wysłana przez Legion »
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1870 dnia: Czerwiec 06, 2016, 17:55:25 pm »
bo mieszkania mają właścicieli, ale stoją puste. Ostatnio kumpla z chaty wyrzucili, bo właściciel budynku planuje przerobić go na hostel. Jakby dojebac jakimś podatkiem od pustego mieszkania to nagle by się okazało, że cena najmu/sprzedaży może byc 4x niższa.

MoG - obawiam się że tak czy siak znajdą drogę by się na tym obłowić, jak autostrady. Na pewno jest to jednak lepsze niż MdM.

Aczkolwiek z tm trybunałem bym nie przesadzał :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Basic income (/pol/ thread)
« Odpowiedź #1871 dnia: Czerwiec 06, 2016, 21:35:58 pm »
Wczoraj w Szwajcarii odbyło się coroczne referendum publiczne. Głosowano za i przeciw czterema-pięcioma propozycjom. Wśród nich znalazło się wprowadzenie dochodu gwarantowanego (w propozycji nie ma konkretnej kwoty, ale osoby prowadzące kampanię publiczną mówią o 2500 frankach szwajcarskich [1 taki frank to ok. 1 USD] miesięcznie na dorosłą osobę). ~75% było przeciw, ~25% - za.

To ciekawa idea. Cytując pytanie z ogromnego plakatu sporządzonego przez zwolenników pomysłu: co byście zrobili, gdyby wasz dochód był zapewniony? (Mniejsza na razie o to, skąd znaleźć dodatkowe kilkadzieścia miliardów złotych rocznie.)

Ten "bejsik inkam" uruchamia całą klasę nowych wątków myślowych. Czy dalej byście pracowali? Nie jest tak, że nie lubię mojej tak zwanej pracy. Nie lubię głównie, gdy osoby w zakładzie się na coś albo kogoś wkurzają (zwłaszcza, gdy tym kimś jestem ja). Nie radzę sobie z tym i ich unikam. Nade wszystko ważne dla mnie jest nie rychłe zażegnanie konfliktu, a obniżenie jego napięcia. Nawet, gdybym miał pracować za te 1850 PLN brutto zamiast dostawać hipotetyczne 2500 PLN brutto za nic, możliwe, że bym to robił.

...Przynajmniej przez jakiś czas. Szczerze mówiąc, dla mnie najbardziej liczy się odmiana. Nie wiem, nie chcę udawać, że mam jakiś konkretny pogląd, zwykle po prostu dryfuję przez życie bez konkretnego kierunku, robiąc to, co w danej chwili wydaje się najlepsze.

Osobiście odczuwam ciągle potrzebę jakiejś siatki bezpieczeństwa. Chociaż od lat wyobrażam sobie siebie jako bezdomnego (mówię wam, z czasem to wyobrażenie stanie się samospełniającą przepowiednią i rzeczywiście ostatecznie wyląduję na ulicy), tak naprawdę boję się takiego obrotu spraw i chciałbym mieć pieniądze, by oddalić dyskomfort związany z brakiem schronienia, jedzenia, itp.

Tak sobie teraz myślę... część protipów życiowych od GuRta... ograniczać cukry proste, wyrobić sobie nawyk spacerów, zacząć czytać książki, nie rzucać się na słodycze, wywalić WoWa... wszystko rozbija się o obecną chwilę i ten impuls bólu w głowie, na który trzeba zebrać siłę woli, by podjąć działanie ocenione jako "The Right Thing" mimo niego. To jest i zawsze będzie wysiłek. W tym sensie mózg jest podobny do zwykłego mięśnia, bo ma ileś tam energii i można jego siłę ćwiczyć. Dlatego też "w zdrowym ciele zdrowy duch", nie?

Przyjemność i cierpienie. Taki przychód pozwoliłby ludziom zamykać się w domu jak ci hikikomori i nigdy nie opuszczać swoich miniaturowych królestw, ograniczając cierpienia związane z robieniu rzeczy ważnych w perspektywie długoterminowej na poczet doraźnych przyjemności. Podobno pojęcie "dżihad", według tłumaczeń imamów nie-fundamentalistów, oznacza walkę, ale głównie ze swoimi słabościami. I właśnie w tym miejscu nie wiem: czasami czuję się tylko zwierzęciem, mięsnym automatem, a nie prawdziwą ludzką fasolą. Czy taki dobrobyt nie wyłączyłby mnie na dobre z obiegu? Czy nie wypadłbym kompletnie z mechanizmu gospodanki jako element produktywny?

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Epikur

  • Wiadomości: 65
  • Przeklęty
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1872 dnia: Czerwiec 15, 2016, 11:39:49 am »
Cholera. Nie jestem ani Prawiczkiem, ani lewakiem. Monarchizmu nie toleruję... Nie mam polityki w dupie... Pytanie kim ja jestem w takim razie :/.
Ale widzę, że tutaj sporo fanów prawicy jest. I monarchii... Gdzie ja do cholery trafiłem??? I pewnie jeszcze połowa to kryptolewaki.

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1873 dnia: Czerwiec 15, 2016, 19:54:36 pm »
Klasztor - Fechtmistrz

Epikur

  • Wiadomości: 65
  • Przeklęty
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1874 dnia: Czerwiec 15, 2016, 20:00:49 pm »
Ja? Nawet bym o tym nie pomyślał.
Dyskusja z kryptolewakami i skrajną prawicą jest całkowicie bezsensowna.
Każde słowo zostanie przeinaczone tak, by treść im odpowiadała.
Toć to polityka. Opróżnią ci kieszenie tak, że jeszcze im za to podziękujesz.
Żaden wybór nie jest dobry, wszystkie drogi prowadzą do lewaków...