Ankieta

lewica czy prawica?

Prawica
7 (25%)
Lewica
1 (3.6%)
Coś pośrodku
6 (21.4%)
W d... to mam
6 (21.4%)
Oddam królestwo za monarchizm!
8 (28.6%)

Głosów w sumie: 28

Autor Wątek: Kącik politycznie niepoprawny  (Przeczytany 313811 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1830 dnia: Marzec 30, 2016, 16:25:28 pm »
http://wiadomosci.onet.pl/prasa/w-mocy-proroka/kwjbhm

z zupełnie innej beczki, całkiem ciekawy poważny artykuł o islamie. O dziwo nawet komentarze nie sa toksyczne, ale może ilość tekstu odstraszyła typowego patriotę ;D

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1831 dnia: Marzec 31, 2016, 13:03:45 pm »
Szydło popiera całkowity zakaz aborcji w Polsce. Wprawdzie twierdzi, że to jej zdanie, a nie całego PiS, bo klub będzie głosował w zgodzie z własnym sumieniem (ironia losu, że kobiety nie mogą w zgodzie z własnym sumieniem decydować o własnej ciąży), ale chyba wszyscy wiemy, jak to się może skończyć. Premier prosi też o zdanie episkopat - to tak jakby ktoś miał jeszcze wątpliwości, że żyjemy w niespecjalnie świeckim państwie.

Będziemy mieli w końcu prawo szariatu! A nie, czekajcie - w większości krajów arabskich aborcja jest legalna (częściowo jak w Polsce albo tylko w celu ratowania życia kobiety).

Całkowicie zakazana jest głównie w... Afryce Środkowej. Nie ma to jak czerpać odpowiednie wzorce.
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2016, 13:07:46 pm wysłana przez Nederland »
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1832 dnia: Marzec 31, 2016, 14:17:04 pm »
Całkowicie zakazana jest głównie w... Afryce Środkowej. Nie ma to jak czerpać odpowiednie wzorce.
Albo w ultrakatolickiej Ameryce Środkowej, np. taki Salwador, gdzie są kary nie tylko za aborcję, ale także za poronienie...
Chyba planowanie rodziny odłożę do czasu, gdy zmieni się władza. 500+ to dla mnie żadna zachęta przy prawdopodobieństwie narażenia mojego zdrowia.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1833 dnia: Marzec 31, 2016, 14:59:01 pm »
A co z klauzulą sumienia, jeżeli lekarz stwierdziłby, że jego sumienie nakazuje mu zrobienie aborcji?

Niedługo antykoncepcja będzie nielegalna.

W sumie zapomniałem, że tabletka 72h po już jest na recepte tylko.
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2016, 15:27:01 pm wysłana przez Master of Gorzała »
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1834 dnia: Marzec 31, 2016, 17:32:54 pm »
Nie mogę już patrzeć na to, co oni odpierdalają. Wyjebie im ktoś w końcu, czy nie?
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1835 dnia: Marzec 31, 2016, 17:39:55 pm »
Co ty, jeszcze.
I niby kto miałby to zrobić, jak wszystkie SA stoją za PiSem :V.

Zresztą, już prezes zaczyna zmieniać retorykę i ma zamiar rozmawiać o trybunale.
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1836 dnia: Marzec 31, 2016, 18:52:08 pm »
Przyjdzie nam UE z "bratnią pomocą".

Oh wait...
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1837 dnia: Marzec 31, 2016, 19:24:38 pm »
Odchodząc od tej pisofobii - bo serio - już się rzygać chce tymi ciągłymi narzekaniami. Miłością do nich nie pałam, ale mam wrażenie, że jak PO bez wazeliny ruchało w dupę obywateli, to tych narzekań na rząd było mniej.

Pamiętacie, jak zaraz po zakończeniu drugiej wojny w Zatoce Perskiej i utworzeniu stref stabilizacyjnych zaczęły się pierwsze doniesienia o zamachach, głównie w Bagdadzie? W serwisach informacyjnych poświęcano im pewien określony czas. Ale gdy zamachy nie ustawały czasu było coraz mniej. W końcu doszło do tego, że taka informacja we Wiadomościach wyglądała mniej więcej tak - Pieńkowska mówiła, że kolejny zamach w Iraku, zginęło tylu i tylu, przeleciało kilka krótkich scen z miejsca zdarzenia i koniec. Będąc w technikum żartowałem sobie z kumplem, że gdy się zapomni o prasówce na WOS to zawsze można powiedzieć, że był "kolejny zamach w Iraku".

Odnoszę wrażenie, że podobnie będzie z zamachami w Europie. Już Belgii poświęcono mniej czasu niż Paryżowi. Dojdziemy w końcu do momentu, w którym informacja o zamachu na starym kontynencie będzie tylko wzmianką w serwisach informacyjnych.

przy prawdopodobieństwie narażenia mojego zdrowia.
Pomyśl o zdrowiu i życiu dziecka, bezbożnico.
Klasztor - Fechtmistrz

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1838 dnia: Marzec 31, 2016, 20:58:33 pm »
Jeżeli komuś marzyło się opodatkowanie czarnej dziury zwanej kościołem, to.. może przestać to robić. :V
http://www.money.pl/gospodanka/wiadomosci/artykul/ustawa-o-gruntach-rolnych-kosciol-bez,65,0,2050881.html
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1839 dnia: Marzec 31, 2016, 21:55:27 pm »
Odchodząc od tej pisofobii - bo serio - już się rzygać chce tymi ciągłymi narzekaniami. Miłością do nich nie pałam, ale mam wrażenie, że jak PO bez wazeliny ruchało w dupę obywateli, to tych narzekań na rząd było mniej.
O wypraszam sobie, tamtych nienawidzę równie mocno. Wszystkich po równo.
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1840 dnia: Kwiecień 01, 2016, 10:52:06 am »
Pomyśl o zdrowiu i życiu dziecka, bezbożnico.
Tia, życie kobiet od momentu zajścia w ciążę będzie teraz na tyle nieistotne, że nie będzie już można usunąć ciąży w przypadku wykrycia zagrożenia życia, a tylko przy bezpośrednim zagrożeniu życia, czyli gdy kobieta ZACZNIE już umierać. A czy wtedy zdążą, oj tam oj tam... Stawia też pod sporym znakiem zapytania leczenie takich przypadków jak nowotwór teratoma, zaśniad groniasty czy ciąża pozamaciczna (tutaj będzie można interweniować dopiero przy bezpośrednim zagrożeniu, czyli jak zacznie się krwotok wewnętrzny z pękniętego jajowodu) itd.
Ogólnie polecam poczytać projekt tej ustawy, bo jest naprawdę zatrważająca. Zwłaszcza jak na XXI wiek i Europę.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2016, 10:53:38 am wysłana przez Kaseven »

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1841 dnia: Kwiecień 01, 2016, 15:31:22 pm »
Ogólnie polecam poczytać projekt tej ustawy, bo jest naprawdę zatrważająca. Zwłaszcza jak na OBECNY WIEK i Europę.
Ten tutaj? http://gosc.pl/files/16/03/21/556101_aDIr_na20zCC87ycia20Komitet202016.pdf

„Art. 1. Każdy człowiek ma przyrodzone prawo do życia od chwili poczęcia, to jest połączenia się żeńskiej i męskiej komórki rozrodczej. Życie i zdrowie dziecka od jego poczęcia pozostają pod ochroną prawa.”;

Brzmi górnolotnie.

„§ 24. Dzieckiem poczętym jest człowiek w prenatalnym okresie rozwoju, od chwili połączenia się żeńskiej i męskiej komórki rozrodczej. ”;

Bardzo ładnie. Ale! W myśl nowej ustawy, za popełnienie aborcji jedynie matka i wszystkie osoby w nią zaangażowane dostają od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia. Nie tak źle. Jest też wyjątek:

§ 4. Nie popełnia przestępstwa określonego w  § 1 i § 2, lekarz, jeżeli śmierć dziecka poczętego jest następstwem działań leczniczych,  koniecznych dla uchylenia bezpośredniego niebezpieczeństwa dla życia matki dziecka poczętego.

Brzmi dobrze dla laika nierozumiejącego języka prawnego. Następny punkt (paragraf?) twierdzi też, że sąd może załagodzić karę albo odstąpić od jej wymierzenia, jeśli aborcji podejmuje się matka. Więc teoretycznie nikt nie musi iść do więzienia? Nadmienię, że nigdy w życiu nie czytałem dokumentów prawnych i nie wiem, jak wygląda... prawo? kodeks?... no, jak wyglądają te punkty/paragrafy w stanie obecnym.

Ciekawostką jest to, że w uzasadnieniu ustawy z dziewięciu otwierających cytatów, aż cztery należą do Papaja. Uzasadnienie powołuje się też na konstytucję, ale czy przypadkiem Prawo i Sprawiedliwość nie rozmontowało trybunału konstytucyjnego pilnującego zgodności ustaw z konstytucją jeszcze bardziej, niż Platforma Obywatelska? Ludzie wychodzili na ulice w tej sprawie, powołali jakiś komitet obrony demokracji. W sumie mniejsza nawet o trybunał. Czy PiS, mający chyba większość parlamentarną, może taką ustawę wprowadzić, koordynując swoimi posłami, by wszyscy jednogłośnie ją poparli?

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1842 dnia: Kwiecień 01, 2016, 15:50:45 pm »
C, łap szersze rozwinięcie tematu: https://www.facebook.com/ceilingsejm/posts/701193093354055?fref=nf&pnref=story
(click to show/hide)

I tak, PiS ma ogromne szanse na przepchnięcie tej ustawy, premier Szydło zapowiedziała poparcie dla niej, a w tą niedzielę w kościołach ma być nawet odczytywany list episkopatu nawołujący do tej ustawy, bo to będzie taka wspaniała zmiana w rocznicę chrztu Polski...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2016, 16:01:53 pm wysłana przez Kaseven »

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1843 dnia: Kwiecień 01, 2016, 16:45:15 pm »
Parafrazując klasyka, chcieliście dobrej zmiany, to bedziecie mieli kurwa dobrą zmianę :P Obecne masowe oburzenie mnie trochę śmieszy, bo to oszołomstwo u władzy nie wzięło się przecież z powietrza, ktoś na nie głosował lub też nie poszedł po prostu na wybory "bo co to zmieni", zwłaszcza w przypadku naszej grupy wiekowej. Do kogo więc teraz wszyscy mają pretensje? :P Pozostaje mi pogratulowac tylko zwycięstwa nad lewactwem którego wielu tak się domagało :P

Ale ja dzieci nigdy nie planowałem, to choć raz na ten cyrk mogę spojrzeć z dystansu.

C - PO nic nie zepsuło pod tym względem, to pisowska nowomowa. Owszem, PO kombinowało, ale trybunał to szybko ukręcił i tyle było po tych zmianach. To pis nie dość, że wymyśla coraz bzdurniejsze zmiany, to jeszcze przepycha je kolanem. I mówi to osoba, która PO, Petru czy tym podobnych szczerze nie trawi :P
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2016, 16:48:08 pm wysłana przez Sentenza »

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1844 dnia: Kwiecień 01, 2016, 20:07:11 pm »
Śmiej się, Sent, śmiej, kolejna ustawa będzie karała, dla równowagi, facetów spuszczających swoje niedoszłe i teoretyczne potomstwo w kiblu ;)

PiS ma sejm, senat i prezydenta, a więc będzie do woli przepychać swoje/kościółkowe ustawy i w sumie można się tylko temu przyglądać, bo żadnego na to wpływu nie ma.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie