Ankieta

lewica czy prawica?

Prawica
7 (25%)
Lewica
1 (3.6%)
Coś pośrodku
6 (21.4%)
W d... to mam
6 (21.4%)
Oddam królestwo za monarchizm!
8 (28.6%)

Głosów w sumie: 28

Autor Wątek: Kącik politycznie niepoprawny  (Przeczytany 313695 razy)

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1515 dnia: Październik 27, 2015, 10:00:30 am »
@Łowca - z jednej jest niepoprawny, z drugiej to standardowy argument kuców, tu Ned ma w pełni rację :P Poza tym my płynnie przechodzimy od śmieszków do powagi i czasem ciężko wyczuć :P

Ned - ja mam większą bekę że kogoś to w ogóle obchodzi że zabiorą 75%, choć jak mówiłem, polska to kraj geniuszy gdzie każdy mysli że gdyby nie złe państwo to te pół miliona zarobiłby w tydzień :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1516 dnia: Październik 27, 2015, 10:35:52 am »
Cytuj
Ned - ja mam większą bekę że kogoś to w ogóle obchodzi że zabiorą 75%, choć jak mówiłem, polska to kraj geniuszy gdzie każdy mysli że gdyby nie złe państwo to te pół miliona zarobiłby w tydzień

Problemem nie jest, że ten czy tamten zapłaci podatek 75%, tylko to, że najwygodniej będzie zarabiać na czarno, tylko żeby załapać się do strefy 10%. Już pomijam fakt, że państwo nic nie zyska na tym projekcie, nie będzie żadnych dodatkowych pieniędzy w budżecie, a co więcej wpływy z podatków będą jeszcze niższe. Tak więc ta propozycja służy tylko i wyłącznie, że tak powie, chęci odegrania się na bogatych, że są bogaci. Nie ważne czy oni te pieniądze ukradli, odziedziczyli czy wygrali na loterii, jest to zwykłe hasełko propagandowe.

Cytuj
się z nich śmiejesz ale oni faktycznie byliby w stanie.

To akurat można łatwo sprawdzić, 3% mają więc kasa będzie :D

Cytuj
poza tym ja miałem ubaw z twojej nowoczesnej, idąc w piątek do pracy dostałem dwie ulotki kandydatek, obie pracują jako... szefowe swoich fundacji, chca pomagać i w ogóle lewactwo

To kim sa poszczególni kandydaci i tak nie ma kompletnie żadnego znaczenia, w sejmie mogłoby być równie dobrze 10 osób bo tak większość głosuje jak im liderzy zarządzą. Mi osobiście spodobał się program gospodarczy Nowoczesnej, wiadomo że idealni nie są, ale z braku laku i chęci oddania ważnego głosu wybrałem ich.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1517 dnia: Październik 27, 2015, 11:15:00 am »
Ned - ja mam większą bekę że kogoś to w ogóle obchodzi że zabiorą 75%, choć jak mówiłem, polska to kraj geniuszy gdzie każdy mysli że gdyby nie złe państwo to te pół miliona zarobiłby w tydzień :P
Sprawdziłem kalkulator podatkowy na ich stronie i wyszło mi, że według propozycji Razem każdy zarabiający mniej niż 5200 zł brutto (czyli spora większość społeczeństwa) płaciłby niższe podatki - zresztą oni sami reklamują to, mówiąc że na takiej reformie skorzystałoby 90% Polaków (co prawda niektóry piszą, że powyżej 5200 brutto zarabia więcej niż 10% z nas, ale to tylko dowód na to, jak ludzie oszukują na podatkach i kombinują, jak tu na papierze zarabiać jak najmniej). Oczywiście nikt w necie nie pisze, że Razem chce zlikwidować składkę ZUS i finansować służbę zdrowia bezpośrednio z budżetu. Jak już mówiłem, stawka konkretnie 75% też mi się nie podoba, ale na podstawie obserwacji zachodnich gospodarek jasno widać, że szybciej rozwijają się kraje o płaskiej strukturze płac, a podatki progresywne to na świecie norma. No ale Polska to kraj, gdzie prawie każdy co najwyżej średnio zarabiający internauta troszczy się o wyzyskiwaczy bardziej niż o własne dzieci, tylko dziwnym trafem ta troska nie jest odwzajemniona.
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2015, 12:14:13 pm wysłana przez Nederland »
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1518 dnia: Październik 27, 2015, 11:42:13 am »
Cytuj
Oczywiście nikt w necie nie pisze, że Razem chce zlikwidować składkę ZUS

Zdajesz sobie sprawę, ze składki ZUS nie da się zlikwidować? Nasz system emerytalny jest tak zajebiście skonstruowany, że nigdy z niego nie wyjdziesz, jedyne wyjście to że sam się rozleci i tyle, koniec dywagacji. Jeżeli rzeczywiście mają taki punkt w programie to tylko uświadcza mnie w przekonani, ze to partia pokroju Korwina czy Kukiza.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1519 dnia: Październik 27, 2015, 14:20:20 pm »
No skoro wiadomo, ze się rozleci, to lepiej od razu rozwalić, c'nie?
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1520 dnia: Październik 27, 2015, 14:24:09 pm »
Cytuj
No skoro wiadomo, ze się rozleci, to lepiej od razu rozwalić, c'nie?

Lepiej nie lepiej, tylko ludzie cię zajebią jedni za to, że ich kasa płacona przez 10, 20, 30, 40 lat poszła się jebać, a reszta że nici z emerytury.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1521 dnia: Październik 27, 2015, 15:38:40 pm »
Arim - a co proponuje Petru, powrót do OFE? Nie, dzięki, Chile przerabiało, wszyscy wiedzą jak to się skończyło.

Zresztą, jaki system wg ciebie jest dobry? Skarpeta? Przecież to jeszcze większa loteria niż kredyt hipoteczny we franku, wszyscy tutaj chyba jeszcze pamiętamy banknoty z nominałem 10 tys zł. Z tego samego powodu w obecnym systemie nigdy nie odkładasz kasy na swoją emeryturę bo nie miałoby to sensu, tylko jedynie wypracowujesz sobie pewien mnożnik na starość. To, że wszystkim wydaje się coś innego i czują się oszukani bo "ich pieniądze są przejadane" to tylko dowód na ignorancję i nieznajomość tematu, choć sami o sobie myślą co innego. Inna rzecz że ZUS ich w tym utwierdza pisząc bzdury o odłożonych składkach, jakby to miało jakieś znaczenie.
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2015, 15:40:12 pm wysłana przez Sentenza »

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1522 dnia: Październik 27, 2015, 15:55:04 pm »
Cytuj
Zresztą, jaki system wg ciebie jest dobry?

Jak napisałem wyżej z obecnego systemu nie da się wyjść, a więc nie wiem po co dywagować. Ja osobiście proponuje inwestować pieniądze na własną rękę, jeżeli ktoś ma nadmiar gotówki. Czy to w nieruchomości, ziemię czy nawet złoto, bo z ZUSu za te 30 lat raczej nic już nie pozostanie.

Cytuj
Z tego samego powodu w obecnym systemie nigdy nie odkładasz kasy na swoją emeryturę bo nie miałoby to sensu, tylko jedynie wypracowujesz sobie pewien mnożnik na starość.

Nasz system był spoko dopóki mieliśmy sporo ludzi w wieku produkcyjnym i relatywnie niewielu emerytów na których ci pierwsi musieli robić. Obecnie mamy sytuację odwrotną, w mojej opinii już nie do naprawienia i ZUS nie odzyska wydolności coby rząd nie zrobił, można jedynie przedłużać agonię czy to wydłużając wiek emerytalny czy zwiększając składki. Ratuje nas tylko przyrost naturalny zapewne na poziomie 8-10 promili, likwidacja śmieciówek i praca do 70.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1523 dnia: Październik 27, 2015, 18:59:24 pm »
Nie macie wrażenia, że Partia Razem powstała na zamówienie, aby wypełnić określone zadanie?

Za dużo tu przypadków.

Powstaje zupełnie znikąd mała partyjka, nie rzuca się w oczy, gnie w sondażach. I zupełnie przypadkowo w debacie pojawia się tow. Zandberg, który nawet nie jest liderem. Ot - mają jakąś tam radę i wybrali akurat jego. Finalnie kanapowa partia przyczynia się do wyeliminowania z życia politycznego starych graczy, którzy od ponad dwudziestu lat siedzą w Sejmie (nie mam tu na myśli konkretnych osób, tylko środowisko kręcące się wokół SLD).

Ja tu widzę politycznych szczyli, do których poprzyczepiane są sznurki, za które pociągają jakieś stare wygi, doświadczeni gracze, którym zależało na pozbyciu się z polskiej sceny politycznej lewicy, która mentalnie jest jeszcze w latach dziewięćdziesiątych i z łezką w oku wspomina zjazdy PZPR. Przewidzieli bieg wydarzeń i umożliwili powstanie nowego środowiska lewicowego, które będzie zupełnie inne niż dotychczasowe.

Nie fantazjuję. Tak to widzę.
Klasztor - Fechtmistrz

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1524 dnia: Październik 27, 2015, 19:22:09 pm »
A w Gruzji powiem wam, że Kaczyński to bohater, kogokolwiek by nie zapytać, komukolwiek by nie wspomnieć. Po Bronku zostały tylko lipne dowcipy, a Lecha prezydenta jednak gdzieś wspominają, aż mi się dumnie robi.
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1525 dnia: Październik 27, 2015, 19:52:51 pm »
Damiano, za mało szumu medialnego w związku z Razem, przed debatą. Jak .Nowoczesna powstawała, to było głośno jak cholera. Bilbordy mieli wszędzie. Razem nie widać ani w Poznaniu, ani w okręgu Legnickim, gdzie głosowałem.

Gdyby ktoś za tym stał, byłby większy nakład finansowy. To, że "Razem" wykończyło Zjednoczoną Lewice, to czysty przypadek.

No i cytując mojego ojca "SLD to komuchy, głosują na nich ludzie, którzy nie zaznali krzywd od komuchów".
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1526 dnia: Październik 27, 2015, 20:09:37 pm »
No właśnie o brak tego szumu chodzi! Cicha partia wykańcza weteranów.

Tu nie były wymagane nakłady, tylko sprytne zagranie. Można by nawet powiedzieć, że ta cisza pomogła. Partia nie miała wygrać, tylko obalić dominację.


Gurt, no ale to był Kaczyński, więc trzeba gnębić.
Klasztor - Fechtmistrz

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1527 dnia: Październik 28, 2015, 11:09:09 am »
Nie macie wrażenia, że Partia Razem powstała na zamówienie, aby wypełnić określone zadanie?
Czy ja wiem? Pojawili się znikąd na tydzień przed końcem kampanii tylko dlatego, że TVP miała obowiązek zaprosić do debaty liderów wszystkich zarejestrowanych w całej Polsce komitetów. W innym wypadku Razem do samego końca cieszyłoby się pewnie zainteresowaniem największych mediów w łącznej długości 8 sekund - a to Korwin w drodze ze studia Polsat News i TVN 24, odrywając się od pisania felietonu do Angory, mówi że go dyskryminują. Zandberg zrobił na debacie bardzo dobrze wrażenie, to i poparcie dla Razem skoczyło z jakiegoś 0,5% na 3,62%. Jeszcze miesiąc i pewnie weszliby do Sejmu.

Co się jeszcze tyczy znajomości systemu podatkowego przez kuców, o której niedawno wspominałem, właśnie żądają od Razem... zapłacenia 75% podatku od subwencji. Takie tam obejmowanie dochodów partii politycznej podatkiem PIT. Jeszcze żeby to normalny dochód był, ale to jest subwencja. Oczywiście jednocześnie nie żądają od Korwina zrzeczenia się swojej subwencji, mimo że jest on przeciwny wszelkim zapomogom i dofinansowaniom. Z czegoś alimenty trzeba w końcu płacić. Ale najlepszy jest Kukiz, który szczyci się, że nie wziął ani złotówki z budżetu państwa, ale nie wspomniał, że i tak mu żadnej nie dali, bo startował nie jako partia, a jako komitet wyborców.

Od systemu socjalnego też są specjalistami, bo większość z nich jest święcie przekonana, że np. zasiłek dla bezrobotnych to nagroda za lenistwo, wynosi nie wiadomo ile i że prawo do niego ma każdy niepracujący.
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2015, 12:30:35 pm wysłana przez Nederland »
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1528 dnia: Październik 28, 2015, 16:12:18 pm »
Cytuj
Pojawili się znikąd na tydzień przed końcem kampanii tylko dlatego, że TVP miała obowiązek zaprosić do debaty liderów wszystkich zarejestrowanych w całej Polsce komitetów.

Czy ja wiem czy mieli obowiązek? Ale o to sie spierał nie będę bo pewności nie mam, ale za to program ich partii oraz sama partia dostała ponad 5min w głównym wydaniu wiadomości dobry tydzień przed debatą tam tez po raz pierwszy dowiedziałem się, ze takie "dziwaki" istnieją.

Cytuj
Co się jeszcze tyczy znajomości systemu podatkowego przez kuców, o której niedawno wspominałem, właśnie żądają od Razem... zapłacenia 75% podatku od subwencji. Takie tam obejmowanie dochodów partii politycznej podatkiem PIT.

Ty chyba nie łapiesz żartu... Tak walczą o wyrównanie szans i dzielą czyjeś pieniądze, to mogą sie tymi 4mln podzielić :D (To żart, muszę dopisać bo znowu nie załapiesz :\)

Cytuj
Ale najlepszy jest Kukiz, który szczyci się, że nie wziął ani złotówki z budżetu państwa, ale nie wspomniał, że i tak mu żadnej nie dali, bo startował nie jako partia, a jako komitet wyborców.

Podejrzewam, ze bidok nawet o tym nie wiedział i zdziwił się mocno dopiero fakcie, a teraz stara się to jakoś przekuć na swoją korzyść :D

Cytuj
Od systemu socjalnego też są specjalistami, bo większość z nich jest święcie przekonana, że np. zasiłek dla bezrobotnych to nagroda za lenistwo, wynosi nie wiadomo ile i że prawo do niego ma każdy niepracujący.

Zasiłek, zasiłkiem, ale już widzę nierobów produkujących dzieci na potęgę dla 500zł na miecha :D
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2015, 16:24:10 pm wysłana przez Arim »

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1529 dnia: Październik 28, 2015, 18:04:10 pm »
Arim - niby czemu nie dywagować? Emerytura to jedna z tych zdobyczy socjalizmu której nawet kuce dobrowolnie nie oddadzą, a w jakimś systemie to musi operować. "Inwestować jak ktoś ma nadmiar gotówki" to dopiero utopia w kraju, gdzie bodaj 40% gospodarstw domowych nie stać na jednorazowy wydatek powyżej 1000 zł jak np spieprzy się pralka :D

Damian - bolka znają i lubią nawet w większej liczbie krajów :P

I Arim raz jeszcze - jakbyś nie zczaił, Korwin odmawiający przyjęcia kasy bo to lewactwo to też był żart :P Anyway tvp musiała w ramach równego dostępu do czasu antenowego, dlatego ta pierwsza debata była mocno nie na miejscu.
Ale zgadzam się że zasiłek dla nierobów za robienie dzieci to kretyństwo, przecież już becikowe trzeba było obwarować tysiącem procedur bo patole robiły dzieciaka, brały kasę a następnie oddawaly go do jakiś okienek życia czy innych shitów.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!