Ankieta

lewica czy prawica?

Prawica
7 (25%)
Lewica
1 (3.6%)
Coś pośrodku
6 (21.4%)
W d... to mam
6 (21.4%)
Oddam królestwo za monarchizm!
8 (28.6%)

Głosów w sumie: 28

Autor Wątek: Kącik politycznie niepoprawny  (Przeczytany 313985 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1395 dnia: Październik 10, 2015, 19:29:56 pm »
Bo ochrona to o tyle specyficzna praca że płacą ci za to by nic się nie działo. I akurat z ochroniarzami mam dużo do czynienia bo od nich klucze pobieram, tylko połowa to emeryci. Zresztą co to za argument usprawiedliwiający złodziejstwo (obchodzenie kodeksu pracy)?

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1396 dnia: Październik 10, 2015, 21:25:18 pm »
Cytuj
Zresztą co to za argument usprawiedliwiający złodziejstwo (obchodzenie kodeksu pracy)?

Ja nie usprawiedliwiam śmieciówek tylko pokazuje niedorzeczność 12zl/h, które jest zdecydowanie za wysoka stawką.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1397 dnia: Październik 10, 2015, 23:08:24 pm »
W 99% przypadkach za 4,5 robią emeryci wojskowi, policyjni etc, którzy sobie siedzą i oglądają TV w ten sposób dorabiając na fajki. Jak miałbym za siedzenie w budzie dostawać 2800 to miałbym wyjebane na prace na etacie tylko poszedł bym cieciować.
2880, pracując 240h, czyli półtora etatu. Kij z tym, że wtedy mają tak czy siak dwie umowy, na 160~ h umowa o pracy, a reszta na śmieciówce, która nie liczy się np. do emerytury. Jeżeli robienie 70~ h miesięcznie nadgodzin (które jako nadgodziny nie sa traktowane), to za mało na 2880, no to sorry, ale chyba coś nie halo.

Ale nie, lepiej pro biznesmeni, co zatrudniają na czarno, bo jak zapłaci za pracownika ZUS, to nie będzie miał na młode dupy w weekend (true story, były klient).

EDIT: A właśnie. Skoro takie obniżanie podatków i "niewidzialna ręka rynku" działa na poprawienie zarobków, to czemu podwyższenie do 12zł/h nie ma też temu dopomóc? Skoro tzw. "cieć" będzie zarabiał 2880 przy półtora etatu, to raczej nikt nie będzie chciał robić za mniej, przy poważniejszej pracy, nie?
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2015, 23:24:24 pm wysłana przez Master of Gorzała »
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1398 dnia: Październik 11, 2015, 09:38:51 am »
Bo małe firmy nie stać na płacenie 12zł/h i zbankrutują zostawiając na rynku jedynie wielkie firmy i korporacje mające w zadku pracownika.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1399 dnia: Październik 11, 2015, 09:54:08 am »
@Atrion
jak pisałem - jak cię nie stać, to albo sam zapierdalaj albo zwiń interes bo widocznie nie jesteś w nim tak dobry jak ci się wydaje.
Poza tym korpo płacą równie marnie.

@Arim
nie wiem, dla mnie wydaje się rozsądne, bo pozwala na coś wiecej niż mieszkanie i rachunki, a to jest z zyskiem dla wszystkich. Najwięcej i tak jęczą ci, co nie płacą żadnych składek (bo zatrudniają na śmieciówkach) a i tak ich nie stać by płacić godziwe pieniądze, patrz ochrona, sklepy, kina.
Zresztą nie wiem co jest bardziej irytujące, bezczelność złodzei z lewiatana mających czelność grozić szarą strefą, czy to że wszyscy dobrze wiedzą kto i jak obchodzi przepisy, a nikt z tym nic nie robi, mimo osobnej służby powołanej tylko w tymcelu.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1400 dnia: Październik 11, 2015, 10:30:24 am »
Bo małe firmy nie stać na płacenie 12zł/h i zbankrutują zostawiając na rynku jedynie wielkie firmy i korporacje mające w zadku pracownika.
Bo tzw. "prywaciarz" ma tylko dobro pracownika jako intencje. Wolałbym pójść do McD przerzucać burgery, niż do pana Janka do sklepu, bo ten dopiero ma w dupie pracownika. A największe Janusze polskiego biznesu to ajenci Żabek. Słyszałem nawet o akcji, gdzie pracodawca obciążył pracownika za... przeterminowany towar. Babka dostała 500 zł wypłaty przez to. Takie coś w corpo by nie przeszło, ale Janusz prywaciarz tak może.

Z resztą, są ludzie, którzy mają prywatne firmy i sklepy, i radzą sobie znakomicie, ale nie zatrzymali się mentalnie w latach 90', gdzie wystarczyło mieć cokolwiek w sklepie. Trzeba mieć pomysł. Jak chociażby ta cholernie zdzierająca piekarnia (czy tam "pracownia") na Wildzie. Zapłaciłem 9,99 za chleb o wadze 6,66. Dobry, ale na pewno nie będę tam kupował regularnie, bo to zdzierstwo. Ale propsy dla nich, że sprzedają w takiej cenie.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1401 dnia: Październik 11, 2015, 11:50:46 am »
@Sent - jak bym słyszał Ikonowicza ;D

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1402 dnia: Październik 12, 2015, 16:22:30 pm »
pensje pensjami, a tu w jeden dzień zarówno kukiz jak i korwin ogłaszają, że po wyborach będą jak PSL i wejdą w koalicję z każdym, nagle zapominając co opowiadali o tych partiach z którymi mają współrządzić ^^' komedia

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1403 dnia: Październik 12, 2015, 16:38:40 pm »
Mając Narodowców na liście nie ma już czemu się dziwić, jeżeli chodzi o Kukiza.
A Korwin nie wiem o czym marzy. Koalicję to sobie może zrobić chyba w domu, a nie w sejmie z poparciem graniczącym o błąd statystyczny.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1404 dnia: Październik 12, 2015, 17:10:29 pm »
tbh już nawet nie chodzi o szanse (zarówno na wejście, jak i samą koalicję, bo kaczyści mogą być zdesperowani), tylko zwykłą hipokryzję  - z jednej plują ile wlezie na te partie w parlamencie, a z drugiej robią z siebie zwykłe dziwki sprzedające się za koryto. To tak jakbyśmy teraz poszli na GS i za stołki globów udawali, że Don i Rab jednak do jakiegoś stopnia są ok :x

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1405 dnia: Październik 12, 2015, 18:04:19 pm »
Poczytałbyś to byś nie bredził Sent...

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1406 dnia: Październik 12, 2015, 18:07:34 pm »
"wejdziemy w koalicję by patrzeć im na ręce i przepychać swoje pomysły" to nadal bratanie się z kurwami na które tak się pluło i firmowanie ich swoim nazwiskiem. Diluj z tym Atrion ;p

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1407 dnia: Październik 12, 2015, 18:11:11 pm »
"Wejdziemy w koalicję z każdym, który będzie chciał realizować nasz program" to nie to samo co PSLowe "nasz koalicjant jest cudowny i mamy wspólne poglądy".

Ale co ja chcę od lewaka... -_-

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1408 dnia: Październik 12, 2015, 18:38:11 pm »
Nie, to tylko druga strona tej samej monety. PSL wbrew pozorom też ma program (np. "nie ruszać KRUSu"), a od korwina różni go to, że zamiast pluć i siedzieć w koalicji to siedzi w koalicji i wchodzi w dupę.

Nie martw się, jeśli chodzi o politykę chcę od ciebie tyle samo co ty ode mnie :P
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2015, 18:40:38 pm wysłana przez Sentenza »

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1409 dnia: Październik 12, 2015, 19:54:05 pm »
Cytuj
"Wejdziemy w koalicję z każdym, który będzie chciał realizować nasz program" to nie to samo co PSLowe "nasz koalicjant jest cudowny i mamy wspólne poglądy".

Co za różnica co jeden i drugi bredzi pod nosem jak i tak wszystko sprowadza się do tego samego, czyli klepania ustaw przygotowanych przez tego większego w zamian za stołki.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie