Ankieta

lewica czy prawica?

Prawica
7 (25%)
Lewica
1 (3.6%)
Coś pośrodku
6 (21.4%)
W d... to mam
6 (21.4%)
Oddam królestwo za monarchizm!
8 (28.6%)

Głosów w sumie: 28

Autor Wątek: Kącik politycznie niepoprawny  (Przeczytany 313996 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1335 dnia: Wrzesień 16, 2015, 19:37:04 pm »
Połowa zasiłku na wyspach to chyba i tak więcej niż nasze pełne, nie? Więc raczej nie wrócą ;d

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1336 dnia: Wrzesień 16, 2015, 23:19:07 pm »
Widziałem gdzieś porównanie, że 1100 funtów pensji netto, to ok 3,5k złotych na łapke, biorąc pod uwage realia.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1337 dnia: Wrzesień 17, 2015, 12:13:54 pm »
Był fajny filmik z TVNu jak koleś mówi "są tutaj starczy i matki z dziećmi" a tam same młode byki xD Oczywiście już się TVN upomniał i to i YT zablokował.

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1338 dnia: Wrzesień 18, 2015, 22:13:37 pm »
Cytat: Sent
No i tu się mylisz Ned, bo większość uchodźców do kraju wracała
Jeżeli znasz takie przypadki, to tym lepiej, bo tym się właśnie uchodźcy charakteryzują - ja miałem na myśli tych, którzy szansy na powrót nie dostali. Czy to z powodu niemożności wyjazdu z nowego kraju, czy trwałych działań wojennych bądź prześladowań na terenie swojej ojczyzny.

Cytuj
to że dalej sa jacyś polacy w kazachstanie to dlatego że stalin nie chciał pozwolić na ich powrót, z brytanii za to chętnie się ich pozbywano stopniowo tnąc socjal. Jeśli ktoś emigruje w obawie przed biedą to jest to dupa a nie uchodźca wojenny, ale o tym że wykorzystują to jako pretekst do łatwiejszego przekroczenia granicy już mówiliśmy.
Przecież napisałem, że ludzie uciekają przed wojną i śmiercią, a że wolą się osiedlić w krajach, gdzie będą mieli ułatwiony nowy start w życiu, to całkiem normalne. Wygodnictwo i egoizm żyją w ludzkiej naturze. Polacy, gdy musieli, też byle gdzie nie uciekali.

Cytat: MoG
Dania zrobiła imho najlepszy krok w strone zastopowania tego - zmniejszyli zasiłki dla obcokrajowców. I tyle.
U nas nie ma nawet czego ciąć, jeśli to aktualne dane.
http://udsc.gov.pl/uchodzcy-2/pomoc-socjalna/system-pomocy-socjalnej/rodzaje-przyznawanej-pomocy/

Cytat: TheFlood
Nie?
>podeślij link z pikio.pl
>domagaj się, by traktowano cię poważnie
Wybierz jedno.

Zresztą to jest to, o czym mówiłem wcześniej, czyli wybieranie głośniejszej spośród dwóch wersji i lansowanie jej, nawet jeśli oznacza to rozdmuchanie ułamka przypadków do rangi całości. Tak się uprawia propagandę, o której tak ochoczo mówi się w Internecie w kontekście "reżimowych mediów". Szkoda, że o wybrykach Polaków za granicą nie pisze się z takim zamiłowaniem. :) Spora część spośród muzułmańskich uciekinierów właśnie przed tym szariatem i zamordyzmem ucieka, bo ich pobratymcy chcą ich zaj*bać, widząc w nich zdrajców religii - jakimi są dla nich swoją drogą także Albańczycy czy polscy Tatarzy. To tak, jakby w latach 80. zachodnie państwa obawiały się, że wszyscy opuszczający kraj Polacy zaczną tworzyć bojówki komunistyczne.

Cytuj
To też jest ciekawe.
No, bardzo. Tak jak ten komentarz:



Klasyczny przykład człowieka, który wszedł na drzewo i rzuca jabłkami w tych, którzy próbują się na nie wspiąć. Najbardziej bawią mnie głosy z komentarzy, że on przyjechał z pieniędzmi, nie po pieniądze, więc jest ok - najpierw wypomina się uchodźcom ajfony i inne gadżety, porządny ubiór i płacenie przemytnikom, a potem kwestionuje się ich możliwości finansowe, bo wiadomo, że nie marzą o niczym innym niż o ciągnięciu maksymalnie 750 zł zasiłku miesięcznie.

Szkoda, żeś mi jeszcze nie wyjechał z Miriam Shaded, która utrzymuje, że walczy o prawa człowieka i dlatego została właśnie zaprezentowana jako trójka na warszawskiej liście partii, która postuluje darwinizm społeczny i zlikwidowanie kodeksu pracy. Już pomijając to, że kobieta popierająca KORWiN sama w sobie jest zadaniem dla dobrego psychiatry.

A to jest jeszcze ciekawsze.

Cytuj
Powiedz mi, Ned, czy Ty masz pojęcie co się dzieje we Francji? W Wielkiej Brytanii? Bo mam wrażenie że zerowe.
Powiedz mi Flood, czy ty masz pojęcie, co pisałem wcześniej w tym temacie? Czy śledziłeś poprzednie posty, czy po prostu przyszedłeś tutaj palnąć coś bez wcześniejszego rozeznania? Jeśli nie, to się nawet nie odzywaj do mnie bez nadrobienia wszystkiego, bo tak się składa, że już o tym pisałem.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2015, 02:03:04 am wysłana przez Nederland »
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1339 dnia: Wrzesień 19, 2015, 09:16:31 am »
Swoją drogą Jarek dobrze powiedział - uchodźcy to wina Merkel. Za wysoki socjal mają i to jest magnesem dla wszystkich.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1340 dnia: Wrzesień 19, 2015, 14:08:51 pm »
True, tylko że on chce płacić UE na nich, a jak wiadomo co roku będzie to większa kwota.

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1341 dnia: Wrzesień 19, 2015, 14:34:54 pm »
Swoją drogą Jarek dobrze powiedział - uchodźcy to wina Merkel. Za wysoki socjal mają i to jest magnesem dla wszystkich.
"Chuj wam w dupę za wysoki standard życia, szwaby!" :D
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1342 dnia: Wrzesień 19, 2015, 19:27:59 pm »
Dla darmozjadów? Pewnie.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1343 dnia: Wrzesień 19, 2015, 20:05:31 pm »
Cytuj
Dla darmozjadów? Pewnie.

Co się martwisz, mamy przyjąć 6k to pewnie do szwabów ucieknie z 5k, także dla nas na plus. Ogólnie jakby nie socjal to by nie było uchodźców w Europie.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1344 dnia: Wrzesień 19, 2015, 20:50:14 pm »
Co się martwisz, mamy przyjąć 6k to pewnie do szwabów ucieknie z 5k, także dla nas na plus. Ogólnie jakby nie socjal to by nie było uchodźców w Europie.
Mam pewnie wątpliwości czy Polacy w latach 39-45 emigrowali do Iranu, ZSRR, Rumunii czy nawet Argentyny za socjalem. :P
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1345 dnia: Wrzesień 19, 2015, 21:09:37 pm »
Cytuj
Mam pewnie wątpliwości czy Polacy w latach 39-45 emigrowali do Iranu, ZSRR, Rumunii czy nawet Argentyny za socjalem.

Specjalnie napisałem w Europie, jakby nie było socjalu to by uciekali to jakiejś Turcji czy innego Egiptu, a nie do Niemiec czy Szwecji.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1346 dnia: Wrzesień 19, 2015, 21:38:08 pm »
może mniej, ale dalej lecieliby do niemiec imho. No bo skoro i tak musiałeś opuścić swój kraj (choćby dla ratowania własnej dupy), to czemu za nowy nie wybrać sobie jakiś bogatszy, gdzie jest więcej szans? Niekoniecznie zaraz socjalu.
Kościuszko czy Pułaski niby też mogli siedzieć we francji czy w turcji, a jednak popłynęli do USA

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1347 dnia: Wrzesień 19, 2015, 21:43:36 pm »
No bo skoro i tak musiałeś opuścić swój kraj (choćby dla ratowania własnej dupy), to czemu za nowy nie wybrać sobie jakiś bogatszy, gdzie jest więcej szans?
Ano. Wierzcie mi lub nie, ale z pewnych powodów musiałem zrobić sporo researchu na temat i... Większości ludzi którzy tam podróżują nie mają w planach bycia pasożytami. Chcą osiedlić się, pracować i żyć jak normalni ludzie.
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1348 dnia: Wrzesień 19, 2015, 21:47:02 pm »
Cytuj
może mniej, ale dalej lecieliby do niemiec imho. No bo skoro i tak musiałeś opuścić swój kraj (choćby dla ratowania własnej dupy), to czemu za nowy nie wybrać sobie jakiś bogatszy, gdzie jest więcej szans? Niekoniecznie zaraz socjalu.
Kościuszko czy Pułaski niby też mogli siedzieć we francji czy w turcji, a jednak popłynęli do USA

Tych, którzy chcą pracować to akurat potrzeba i to nie byłby żaden problem, a jakby się jeszcze zasymilowali to już w ogóle bajka, najgorsi są ci co żyją "na pasożyta", a tych jest większość i to duża.

Serio, zupełnie nic nie mam do obcokrajowców, którzy swoją obecnością wzbogacą kraj, do którego przybywają. Niestety imigranci, czy jak woli Ned, uchodźcy z krajów bliskiego wschodu w większości do tej grupy się nie łapią. Byłem w Danii czy Szwecji i np w Goteborgu są dzielnice, gdzie nawet władze otwarcie nie radzą się zapuszczać i chyba nikt nie będzie zdziwiony jak napiszę, ze są one w większości zamieszkane przez imigrantów wyznających Islam.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

TheFlood

  • Wiadomości: 439
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1349 dnia: Październik 04, 2015, 18:37:34 pm »
Anyone cares to discuss?

Ewentualnie można też dalej słuchać w mediach jak to kukiz nie ma programu