Ankieta

lewica czy prawica?

Prawica
7 (25%)
Lewica
1 (3.6%)
Coś pośrodku
6 (21.4%)
W d... to mam
6 (21.4%)
Oddam królestwo za monarchizm!
8 (28.6%)

Głosów w sumie: 28

Autor Wątek: Kącik politycznie niepoprawny  (Przeczytany 313675 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1320 dnia: Wrzesień 11, 2015, 01:02:53 am »
Podstawowa różnica pomiędzy imigrantami a uchodźcami jest taka, że ci pierwsi opuszczają własny kraj dobrowolnie (zazwyczaj z powodów ekonomicznych), a ci drudzy są do tego zmuszeni - dla nich to często wybór pomiędzy śmiercią na miejscu a prawdopodobną śmiercią podczas próby ucieczki. Z powodu mieszania tych dwóch pojęć (są pokrewne, ale niejednoznaczne) wzięło się dziwne przekonanie, że uchodźcy muszą być nędzarzami, więc ci, którzy mają smartfony i inne gadżety, to zapewne oszuści. Syria przed wojną nie była wcale najbiedniejszym krajem w regionie, a sporo uciekających teraz z ojczyzny Syryjczyków prowadziło normalne życie, miało niezłą pracę, niektórzy pewnie nawet prowadzili własny biznes. Tylko co z tego, skoro jak przyszło co do czego, to musieli zostawić za sobą domy i kosztowności (ewentualnie sprzedać, by mieć na szmugiel) i wziąć ze sobą tyko tyle, ile się zmieści do małego plecaka. Nasi kochani internauci nie są nawet na tyle lotni, by domyśleć się, że ci ludzie muszą jakoś zapłacić przemytnikom i to bynajmniej niemało (ci biedniejsi to ci, którzy utonęli). Albo że w Syrii nadal używa się maszyn do pisania i jeździ zaporożcami.

W sumie te wszystkie ajfony powinny być prawdziwym Polakom-patriotom na rękę, bo to chyba najlepszy dowód, że spora część tych ludzi nie przyjeżdża tutaj na żer, tylko faktycznie z powodu wojny.

Reasumując, wrzuciłeś sobie dwa słowa w Google, ale dalej

Cytuj
chuja wiesz ;)

Jak już sięgnąłeś do słownika, to mogłeś chociaż skorzystać z jakiegoś porządniejszego.
http://encyklopedia.pwn.pl/haslo/uchodzca;3990750.html

http://www.refugee.pl/?mod=knowbase&path=5022&PHPSESSID=817f30a44b5547afc8117a7b69295be1
Więcej na ten temat w jednym z dziesiątek takich artykułów jak ten. Ten akurat ma 3 lata, więc nie powstał na fali ostatnich wydarzeń.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2015, 01:05:42 am wysłana przez Nederland »
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1321 dnia: Wrzesień 11, 2015, 07:19:25 am »
Ned, przyjmij sobie ze czterech i będziesz zadowolony. Ja ich nie chcę, bo Polaków jakoś z Donbasu nie potrafili ewakuować, a teraz zgrywają wielkich pomocników. W dupie mam taką "solidarność" europejską.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1322 dnia: Wrzesień 11, 2015, 07:21:58 am »
muad - "polaków" czy "ukraińców z kartą polaka" bo to nie to samo, zwłaszca jak 3/4 przypomniało sobie o swojej polskości jakoś po zajęciu krymu

ned - ok, ale moje pytanie brzmi - skoro to tylko tymczaseow, to czemu uciekają aż na drugi koniec kontynentu? Nie mogą przeczekać w turcji, że koniecznie muszą do niemiec, brytani albo szwecji?

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1323 dnia: Wrzesień 11, 2015, 11:13:03 am »
Chodzi mi o osoby obywatelstwa polskiego.

Ostatnio w Danii ogłosili obcięcie socjalu dla imigrantów, to zaczęli spieprzać do Szwecji.

Pomijam fakt, że 75% z nich to młodzi i silni faceci, a przecież to kobiety z dziećmi powinno się przede wszystkim ewakuować podczas wojny.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1324 dnia: Wrzesień 11, 2015, 15:27:33 pm »
http://natemat.pl/154243,parafia-przyjela-uchodzcow-z-syrii-a-oni-w-nocy-uciekli-do-niemiec-dalismy-im-mieszkanie-i-oferte-pracy-to-niepojete

I wszystko.

Niedługo Merkel będzie na nas wymuszać, żebyśmy budowali między Niemcami, a naszą granicą mur jak między Koreą Płn i Płd. Żeby uchodźcy od nas nie spierdalali.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1325 dnia: Wrzesień 11, 2015, 17:44:34 pm »
Mog - ak pisałem wyżej, był już okres gdy niemcy budowali obozy po całej europie by nikt nie uciekał

Muad - z drugiej strony jest w tym pewna logika, bo kobiet  i dzieci do wojska nie biorą, też byś pierwszy uciekał :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1326 dnia: Wrzesień 11, 2015, 18:53:47 pm »
Nie chodzi o branie do wojska, tylko ucieczkę przed zagrożeniem życia. :P

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1327 dnia: Wrzesień 11, 2015, 18:58:26 pm »
a ty oddawałbyś swoje za tuska i kopaczkę? ;d

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1328 dnia: Wrzesień 11, 2015, 19:09:25 pm »
Nie odwracaj kota ogonem :P Mówię o zostawieniu kobiet i dzieci w strefie wojny :P

Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1329 dnia: Wrzesień 11, 2015, 19:29:42 pm »
Niektórzy (podkreślam - niektórzy) faceci mogli przyjechać do Europy sami w nadziei, że uda im się tutaj coś załatwić żeby ich rodziny mogły legalnie przyjechać. Dorosły mężczyzna ma większą szansę na przeżycie wyprawy przez Morze Śródziemne niż dziecko czy kobieta.

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1330 dnia: Wrzesień 16, 2015, 01:17:17 am »
Ned, przyjmij sobie ze czterech i będziesz zadowolony. Ja ich nie chcę, bo Polaków jakoś z Donbasu nie potrafili ewakuować, a teraz zgrywają wielkich pomocników. W dupie mam taką "solidarność" europejską.
To jest zdecydowanie najśmieszniejszy argument - no ale czego oczekiwać od kogoś, kto swego czasu domagał się wprowadzenia w Polsce republiki, nie wiedząc, że mamy ją już od paru ładnych lat. Wracając do rzekomego "mniejszego zła", o którym wspomniał Arim, podobne rzeczy można usłyszeć, gdy proponuje się pomoc najbiedniejszym Polakom, którym to teraz nagle sebixy pragną nieść wybawienie. Gdy ktoś wspomnie o tym w sieci, z dużym prawdopodobieństwem przeczyta w odpowiedzi, że jest lewacką spierdoliną, biedota sama jest sobie winna, a jak ktoś się przejmuje jej losem, niech najlepiej przygarnie jakąś rodzinę pod dach.

Pomijam już mylne zakwalifikowanie mnie do grupy szczególnie gorących zwolenników przyjmowania uchodźców, kiedy od początku w tym wątku skupiam się głównie na powodach wrogości internautów i zgadzam się z argumentami garstki osób, która podchodzi do problemu od strony logistyczno-ekonomicznej. W końcu niczego innego się nie spodziewałem.

ned - ok, ale moje pytanie brzmi - skoro to tylko tymczaseow, to czemu uciekają aż na drugi koniec kontynentu? Nie mogą przeczekać w turcji, że koniecznie muszą do niemiec, brytani albo szwecji?
Tymczasowe? Raczej niewielu uchodźców wraca do kraju. Nawet u nas, gdzie wojna i prześladowania się już dawno skończyły (Zbigniew Stonoga nie lubi tego) mamy sporo kandydatów do repatriacji. Poza tym, myślisz, że Turcja nie przyjmuje żadnych uchodźców? Według danych Amnesty International z ubiegłego roku, schronienie w specjalnych obozach znalazło tam 220 tys. Syryjczyków (na 1,6 mln osób, które przekroczyły granicę turecką od początku wojny do wtedy - teraz są to zapewne odpowiednio większe liczby), a jeszcze iluś żyje na własną rękę w innych regionach kraju. Tamtejszy problem polega na tym, że choć Turcy wpuszczają do siebie uchodźców, ich sytuacja jest często bardzo trudna, a niezarejestrowani uciekinierzy padają ofiarami przemocy - PAH pisała o tym już w 2009 roku.

Zresztą podobnie jest z krajami arabskimi - pomijając już to, że w niektórych panuje wrogo nastawiony odłam islamu, a Katar czy ZEA są głównymi sponsorami ISIS, oni mają już swoich przyjezdnych. W Arabii na przykład schronienie znaleźli przybysze z południowo-wschodniej Azji, np. z Nepalu. Ja tam się nie dziwię, że ludzie wolą osiedlić się w krajach wysoko rozwiniętych. Uciekają przed wojną, ale też jej następstwami, czyli biedą. Nie ma znaczenia, kim byli w dotychczasowym życiu, skoro dorobek całego życia musieli zostawić za sobą, zabierając tylko najpotrzebniejsze rzeczy. To normalne, że ludzie chcą zaliczyć nowy start w kraju, gdzie będzie im z tym łatwiej, gdzie będą mieli trochę więcej przywilejów. Nie tyczy się to tylko tego osławionego socjalu (w sumie ciekawie brzmi połączenie żerowania na socjalu i osiedlenia się akurat w Polsce), ale także m.in. społecznej akceptacji ich obecności. Zresztą nam jest to raczej na rękę. :P Mamy więc do czynienia z emigracją zarobkową (w pewnym sensie) i zarazem nie mamy, bo jej przyczyną była wojna i jej następstwa. Zresztą już widzę, jak u nas wybucha wojna domowa, a ludzie spieprzają do Słowacji czy na Litwę.

Nie ma sensu udawać, że wśród uciekinierów nie przemyciła się pewna grupa cwaniaków, którzy nie mają do końca czystych intencji. Generalizacja jest jednak krzywdząca. O ile niejednokrotnie czytałem o - oględnie mówiąc - niewłaśclwych zachowaniach imigrantów (nie tylko muzułmańskich), tak o wybrykach uchodźców chyba jeszcze nigdy (nie mam na myśli sytuacji takich jak ta o tym buncie z Węgier, gdzie wszyscy mówili o tym, jak uciekinierzy rzucali butelkami z wodą, ale nikt nie mówił, że robili to w wyniku buntu, bo wysadzono ich z autobusów i zaoferowano w zamian obozy). Zresztą uchodźcy w niewielkiej liczbie mieszkają w Polsce od dawna. Ukraińcy przybyli tutaj w związku z niedawną wojną jakoś nie mordują Polaków jak UPA, a Czeczeni nie przeprowadzają rytualnych gwałtów ani nie forują prawa szariatu. Jeśli podejdziemy do sprawy z głową i nie będziemy wpuszczać wszystkich jak leci bez żadnej kontroli (najlepiej całe rodziny, żeby się nie mamnożyli za bardzo), to przecież żadna zagłada białej rasy (jak to w ogóle brzmi) nam nie grozi.
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1331 dnia: Wrzesień 16, 2015, 07:14:20 am »
No i tu się mylisz Ned, bo większość uchodźców do kraju wracała - to że dalej sa jacyś polacy w kazachstanie to dlatego że stalin nie chciał pozwolić na ich powrót, z brytanii za to chętnie się ich pozbywano stopniowo tnąc socjal. Jeśli ktoś emigruje w obawie przed biedą to jest to dupa a nie uchodźca wojenny, ale o tym że wykorzystują to jako pretekst do łatwiejszego przekroczenia granicy już mówiliśmy.

A o czeczenach to też legendy krążą, tylko mało się to przebija, bo to niewielkie grupki i do tego nie pyskują na obozy i zbyt niski socjal

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

TheFlood

  • Wiadomości: 439
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1332 dnia: Wrzesień 16, 2015, 09:09:12 am »
Cytuj
a Czeczeni nie przeprowadzają rytualnych gwałtów ani nie forują prawa szariatu.

Nie?

Cytuj
Jeśli podejdziemy do sprawy z głową i nie będziemy wpuszczać wszystkich jak leci bez żadnej kontroli (najlepiej całe rodziny, żeby się nie mamnożyli za bardzo), to przecież żadna zagłada białej rasy (jak to w ogóle brzmi) nam nie grozi.
Powiedz mi, Ned, czy Ty masz pojęcie co się dzieje we Francji? W Wielkiej Brytanii? Bo mam wrażenie że zerowe.

Mój szwagier pracuje we Francji. I musi mieszkać w muzułmańskiej dzielnicy. Jego opowieści jeżą włos na głowie i wierz mi, że w lękach ludzi nie ma najmniejszej przesady.

Myślisz swoją kulturą. Wydaje Ci się, że to są logiczni ludzie. Otóż tak nie jest.
Fanatyzm zaślepia. Oni myślą średniowieczem, a to i tak skrót myślowy, bo w średniowieczu cywilizacja arabska stała na znacznie wyższym poziomie rozwoju niż teraz.

To też jest ciekawe.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2015, 09:11:27 am wysłana przez TheFlood »

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1333 dnia: Wrzesień 16, 2015, 17:16:37 pm »
To, że oni jadą po zasiłek do Niemiec, to chyba normalne.

Nawet jak przymiemy 10 tys. uchodźców, to zostanie maksymalnie 2 tys., a reszta spieprzy do Niemiec, Szwecji itp.

A potem będą na nas z japą lecieć, czemu nie zatrzymujemy uchodźców u siebie.

Dania zrobiła imho najlepszy krok w strone zastopowania tego - zmniejszyli zasiłki dla obcokrajowców. I tyle.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1334 dnia: Wrzesień 16, 2015, 18:56:33 pm »
lepiej żeby w brytanii tego nie wprowadzili, bo będziemy mieli problem z 2 mln repatriantów ;D

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!