Ankieta

lewica czy prawica?

Prawica
7 (25%)
Lewica
1 (3.6%)
Coś pośrodku
6 (21.4%)
W d... to mam
6 (21.4%)
Oddam królestwo za monarchizm!
8 (28.6%)

Głosów w sumie: 28

Autor Wątek: Kącik politycznie niepoprawny  (Przeczytany 313676 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1260 dnia: Wrzesień 05, 2015, 01:46:46 am »
Szkoda, że nikt nie napisał artykułu o tym, jak Raba wyrzucono z ŚP za wiadomo co. Podobna sensacja.
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1261 dnia: Wrzesień 05, 2015, 02:42:16 am »
Polska nie powinna nikogo przyjmować, jeśli jej właśni obywatele ledwo mają na przeżycie. W Gdańsku chcą imigrantom dawać mieszkania socjalne... A pieprzenie o wzbogaceniu kulturowym czy podniesieniu wyżu są zwykłymi bajkami.

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1262 dnia: Wrzesień 05, 2015, 06:25:53 am »
Cytuj
A to u nich mało imigrantów i uchodźców? Nie ma chyba bardziej wielokulturowego państwa. Strasznie bezsensowna uwaga.

Yyyyy? Toż to USA powstało z imigrantów, a więc siłą rzeczy są tam prawie sami imigranci lub ich potomkowie, nie licząc drobnego procenta rdzennych mieszkańców. Tylko co to ma do rzeczy? Są głównymi winowajcami takiego, a nie innego stanu rzeczy, to niech teraz sobie łamią głowę co z tym zrobić.

Cytuj
To w sumie dość zabawne, że ci sami ludzie, którzy krytykują mainstreamowe media za stronniczość, nazywają je reżimowymi, a innych ludzi lemingami, wyolbrzymiają nieprawidłowe zachowania imigrantów, całkowicie pomijając czyny tych spośród nich, którzy są zupełnie normalni i nieszkodliwi.

Wiesz jak na 10000 trafi się 10 normalnych to i tak niewiele to zmienia. Byłem w Danii i W Szwecji i na własne oczy mogłem się przekonać do czego może doprowadzić nadmiar imigrantów.

Cytuj
Też jestem za tym, by roszczeniowych i niesfornych uchodźców deportować, ale wrzucanie wszystkich do jednego worka i całkowite zamykanie granic dla imigrantów to w kraju o tak bogatej "tradycji" emigracyjnej absurd i hipokryzja.

Jak sobie to wyobrażasz? Co miesiąc będziemy "przerzucać po kilka tysięcy uchodźców, aby wyłowić tych bez konfliktowych, a resztę odsyłać z powrotem? Bądźże chłopie poważny.




"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1263 dnia: Wrzesień 05, 2015, 09:54:26 am »
http://warszawawpigulce.pl/mocny-wpis-przeciw-imigrantom-usuniety-z-dyskusji-za-popularny/

:)
Moim zdaniem pozamiatane w temacie. Nie czuję się na siłach gościć kogoś, jak w domu mam bajzel, nie dam jałmużny jak sam drapię się po dupie, żeby kupić sobie jedzenie.
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1264 dnia: Wrzesień 05, 2015, 12:53:31 pm »
Yyyyy? Toż to USA powstało z imigrantów, a więc siłą rzeczy są tam prawie sami imigranci lub ich potomkowie, nie licząc drobnego procenta rdzennych mieszkańców.
A co to ma do rzeczy? My też powstaliśmy z wielu kultur, przez lata na ziemiach polskich nasi przodkowie mieszali się z dosłownie kim popadnie, a mimo to zdołaliśmy utrzymać jednolitość etniczną. Słowianie też nie byli tacy aryjscy, jak się niektórym wydaje.

Cytuj
Wiesz jak na 10000 trafi się 10 normalnych to i tak niewiele to zmienia. Byłem w Danii i W Szwecji i na własne oczy mogłem się przekonać do czego może doprowadzić nadmiar imigrantów.
Dysponujesz jakimiś konkretnymi danymi? Bo coś mi mówi, że równie dobrze może być dokładnie odwrotnie. Ja byłem w muzułmańskiej Albanii i nie widziałem na własne oczy żadnego dżihadysty.

Cytuj
Jak sobie to wyobrażasz? Co miesiąc będziemy "przerzucać po kilka tysięcy uchodźców, aby wyłowić tych bez konfliktowych, a resztę odsyłać z powrotem? Bądźże chłopie poważny.
Niepoważna to jest osoba, która chce całkowitego zamknięcia granic dla obcych w kraju, z którego regularnie emigrują Polacy. Albo która mówi o nadmiarze imigrantów, gdy rozmawiamy o potencjalnym przyjęciu 2 tysięcy ludzi do 38-milionowego kraju. Nikt przecież nie mówi, że ma się to odbywać taśmowo. Ich kontrola też nie jest chyba jakimś wielkim problemem. Nadużywasz zasad gościnności - wylatujesz. Zwróć uwagę na to, jak to się odbywa chociażby w Australii.

Zresztą ja od początku mówiłem głównie o reakcji "prawdziwych polaków-patriotów" na imigrantów, nie o samym ich przyjęciu. Swoją drogą zabawne, że tak mało osób pamięta, że swego czasu to Polacy byli uchodźcami wojennymi. Niedawno obchodziliśmy 73. rocznicę przyjęcia 120 tys. polskich uchodźców wojskowych (ponad 77 tys.) i cywilnych (ponad 43 tys., w tym 20 tys. dzieci) przez Iran. Nikt ich nie pytał o wyznanie czy kolor skóry.
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1265 dnia: Wrzesień 05, 2015, 12:57:07 pm »
Cytuj
potencjalnym przyjęciu 2 tysięcy ludzi
Już 10 czy tam 12 tysięcy.
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1266 dnia: Wrzesień 05, 2015, 13:01:19 pm »
ned, czytałeś w ogóle to co podlinkował atrion? Tzn ok, tak po prawdzie to jakaś zbowidowa idiotka sama ośmieszająca się powoływaniem na wpotylicę, ale większość tego co pisze ma sens

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1267 dnia: Wrzesień 05, 2015, 13:03:59 pm »
Mówiłem o tym, że ktoś robi sensację z tego, że admin usunął niepasujący do grupy na fejsie post. A tę kobietę trudno traktować poważnie już po tym, jak na początku przyznaje, że ma rodzinę w Grecji i we Włoszech. Już pomijając to, że jest ona pierwszą osobą ze swojego obozu, która podchodzi do sprawy merytorycznie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2015, 13:31:21 pm wysłana przez Nederland »
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1268 dnia: Wrzesień 05, 2015, 13:37:15 pm »
ta, ale gdzieś w 3/4 tego długiego tekstu jest info czemu tamta akcja z iranem to było coś zupełnie innego

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1269 dnia: Wrzesień 05, 2015, 14:01:23 pm »
Ta akcja z Iranem to nie jedyny taki przypadek w naszej historii. W czasie zaborów też nie wszyscy zostawali w kraju. Zresztą jej poglądom jest przecież zdecydowanie bliżej do moich niż do tych internetowych nazioli. Ja również sprzeciwiam się zalewowi imigrantów. Ta kobieta ujmuje sprawę merytorycznie i bez agresji, a cytują ją głównie ludzie, którzy piszą, że dobrze, że uciekające przed wojną dzieci umierają z głodu lub toną, bo mogły wyrosnąć na terrorystów.
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1270 dnia: Wrzesień 05, 2015, 14:53:14 pm »
To nie był tekst o usuwaniu komenta z fb, główna zawartość linka to jednak cała wypowiedź. Jestem cięty na debilizmy, a mimo to nie znalazłem w tamtej wypowiedzi nic, co by zdyskredytowało piszącą. Przeczytaj Ned do końca (EDIT: chyba, że już to zrobiłeś, sorry, długo pisałem posta).

A jak komuś nie leży domena strony, na której znajduje się tekst, albo linki i odniesienia do innych niefajnych adresów, to może chociaż skrawek o Isfahanie się przyda, z innego źródła, w bibliografii praktycznie same stare książki historyczne.
http://www.vaterland.pl/865,polscy_emigranci_w_isfahanie_1942_1945.html

Ciężko porównywać to, co działo się wtedy ze współczesną sytuacją. Ani powody, ani okoliczności, nic się nie zgadza. Iran nas gościł? Persowie nas gościli? No tak i nie, bo uchodźców z ZSRR gościł władca Iranu postawiony na tronie przez Brytyjczyków. Przyjęli uchodźców, bo tak wypadało? Nie, to był układ zawarty przez polskich dowódców, w którym strona brytyjska miała interes. Czy zostali tam na zawsze? Nie, na czas wojny. A czy wojna w Afryce i krajach arabskich się kiedyś skończy? Nie, nie skończy się. Czy imigranci z tamtych krajów płaczą za ojczyzną i robią wszystko, żeby wrócić? Nie, ich religia jednoczy silniej, niż kwestie państwa/narodu.

I wracając do mojego własnego argumentu - stać nas na to, żeby teraz przyjmować gości godnie? To nie jest kwestia tego, czy się obawiam problematycznego gościa, czy nie - mnie po prostu teraz nie stać na to, żeby go godnie przyjąć. Na tyle godnie, żeby się zaraz nie zamienił we wkurwionego i oburzonego (no cóż, wtedy na 100% będzie gościem problematycznym, a takiego podkurwionego niewdzięcznego pewniaka to już się jednak obawiam). A liczba jest dla mnie bez znaczenia. Wszystko powyżej kilku rodzin, które jakaś grupa osób może przyjąć prywatnie pod swój dach. Niech się inni kłócą o dwa tysiące i osiemset tysięcy - mi to nie pasuje w każdym wariancie. Dla zasady, symbolicznie. To naprawdę nie jest nasz obowiązek i nie nasz deal. I nie nasz debilny pomysł na walkę z niżem.

Poza tym naprawdę trzeba być ślepym idiotą, żeby nie wyciągać wniosków z tego, co się dzieje w tych cudownych rozwiniętych krajach, które z otwartymi rękoma wszystkich przyjmują.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2015, 14:56:05 pm wysłana przez GuRt »
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1271 dnia: Wrzesień 05, 2015, 15:14:27 pm »
Przeczytałem to już za pierwszym razem. Kobieta wypowiedziała się na grupie TAK dla uchodźców – NIE dla rasizmu i ksenofobii (mimo że istnieje antagonistyczne wydarzenie - NIE dla uchodźców – TAK dla rasizmu i ksenofobii) i jej post został stamtąd usunięty jako niepasujący, a ludzie robią z tego jakąś niesamowitą aferę. O tym, że jej argumenty całkowicie rozmijają się z krytykowaną przeze mnie postawą prawdziwych Polaków-patriotów, już wspomniałem. Sam uważam te powiedzmy 10k za górną granicę i jeśli rządzący zdecydują się na przyjęcie większej liczby ludzi, sam się będę temu sprzeciwiał - ale nie dlatego, że mają inny kolor skóry czy są innego wyznania.
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1272 dnia: Wrzesień 05, 2015, 19:03:52 pm »
Tylko jest coś takiego jak "łączenie rodzin" i te 10k zmieni się nawet w 100k albo i więcej. Hipokryzja imigrantów coraz częściej wychodzi na światło dzienne (jak ten chłopczyk co utonął, bo ojciec chciał sobie zęby naprawić, albo co facet rzucił na Węgrzech żonę i syna na tory a potem na nich się rzucił, że niby ich broni przed złą policją). Coraz więcej doniesień jest o tym jakie to bydło idzie do Niemiec.

I kolejny filmik pokazujący  kulturę imigrantów-roszczeniwców

http://niezalezna.pl/70590-imigranci-kontra-grecy-na-wyspie-lesbos-trwa-regularna-bitwa-szokujacy-film

Pomijam fakt, że w Gdańsku będą im dawać mieszkania komunalne, na które czekają Polacy.

http://pikio.pl/greczynka-o-imigrantach-wchodza-nam-do-domow-to-my-jestesmy-ofiarami/
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2015, 19:29:22 pm wysłana przez MuadDib »

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1273 dnia: Wrzesień 06, 2015, 09:24:12 am »
Cytuj
A co to ma do rzeczy? My też powstaliśmy z wielu kultur, przez lata na ziemiach polskich nasi przodkowie mieszali się z dosłownie kim popadnie, a mimo to zdołaliśmy utrzymać jednolitość etniczną. Słowianie też nie byli tacy aryjscy, jak się niektórym wydaje.

Czuję się jakbym rozmawiał z botem. Chyba będę musiał to rozpisać sposób prosty jak dla dziecka.

Piszę: imigrantów powinni przyjąć amerykańce bo to oni winni tej sytuacji --> odpowiadasz: USA i tak ma wielu imigrantów --> odpowiadam: skoro powstali na bazie imigrantów to siłą rzeczy muszą ich mieć --> ty mi odpowiadasz tym powyżej.

Serio gdzie tu sens, gdzie logika? Już całkiem pomijam pisanie o "aryjskości" SŁOWIAN...

Cytuj
Dysponujesz jakimiś konkretnymi danymi? Bo coś mi mówi, że równie dobrze może być dokładnie odwrotnie. Ja byłem w muzułmańskiej Albanii i nie widziałem na własne oczy żadnego dżihadysty.

Mówisz i masz. Po wporwadzeniu przez Szwedzki parlament decyzji o przekształcenie Szwecji w kraj wielokulturowy liczba brutalnych przestępstw wzrosło o 300%, a gwałtów o 700% (!!!). Wg. statystyk po 2000 roku imigranci 19,5 raza częściej gwałcili kobiety niż rodzimi Szwedzi. W 2002 85% skazanych za gwałty na co najmniej 2 lata to byli imigranci.

Raj na ziemi nie misiaczku? Niesamowicie wzbogacili szwedzką kulturę.

Cytuj
Niepoważna to jest osoba, która chce całkowitego zamknięcia granic dla obcych w kraju, z którego regularnie emigrują Polacy

Już cie kiedyś napisałem, to że Zenek i Mietek pojechali na zmywak, to nie znaczy, ze ja muszę w zamian mieszkać koło Ahmeda.





"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1274 dnia: Wrzesień 06, 2015, 09:35:30 am »
swoją drogą arim, te badania w szwecji uwzględniają zarobki etc? Jak mawiał klasyk, "byt kształtuje świadomość", więc to może nie tyle kwestia muzułmaństwa jako takiego, co tego, że emigrujący muzułmanie to w 90% takie polskie Andrzeje

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!