Ankieta

lewica czy prawica?

Prawica
7 (25%)
Lewica
1 (3.6%)
Coś pośrodku
6 (21.4%)
W d... to mam
6 (21.4%)
Oddam królestwo za monarchizm!
8 (28.6%)

Głosów w sumie: 28

Autor Wątek: Kącik politycznie niepoprawny  (Przeczytany 313743 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1200 dnia: Sierpień 27, 2015, 17:19:00 pm »
:P

socjal to swoją drogą, ale właśnie koszty pracy - u nas są zdecydowanie niższe niż w niemczech, a jednak to szkopy więcej wszystkiego eksportują w świat. To że koszty są wysokie w porównaniu do zarobków świadczy tylko o tym jaką bandą wyzyskiwaczy są pracodawcy w tym kraju, do tego taką która nie umie zrozumieć że jak ludzie dostają głodowe pensje, to też mniej kupują.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1201 dnia: Sierpień 27, 2015, 17:23:39 pm »
Bo Unio-Niemcy nie zarzynają sobie gospodanki tylko innym ;d

Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1202 dnia: Sierpień 27, 2015, 17:57:15 pm »
Cytuj
To że koszty są wysokie w porównaniu do zarobków świadczy tylko o tym jaką bandą wyzyskiwaczy są pracodawcy w tym kraju, do tego taką która nie umie zrozumieć że jak ludzie dostają głodowe pensje, to też mniej kupują.
Wielu owszem, nie umie. Ale jest też całe mrowie małych i średnich firm (które notabene stoją podobno na przeszkodzie polskiej innowacyjności), których szefowie sami ledwo wiążą koniec z końcem i zatrudniając kilku pracowników nie są w stanie płacić im stawki, która według powszechnie uznawanych standardów pozwalałby na "godne" życie. Tutaj trzeba przyznać rację Korwinowi - zlikwidowanie podatku dochodowego i obowiązkowych składek ubezpieczeniowych nieco poluzowałoby fundusze przedsiębiorców, dało im możliwość podniesienia pensji pracownikom i tworzenia nowych miejsc pracy.

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1203 dnia: Sierpień 27, 2015, 18:01:16 pm »
Ale wg socjalistów pracodawca to przestępca i tego nie zrobią.

Warto też popatrzeć na to, czy te bogate kraje mają dług i czy on się powiększa czy maleje. Jak mają i się powiększa, to kiedyś nas "dogonią" i już nie będzie się ich brać jako przykład socjal-utopii.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1204 dnia: Sierpień 27, 2015, 18:23:15 pm »
atrion - bo socjaliści w przeciwieństwie do liberałów nie są gospodarczymi utopistami i wiedzą, że ci przedsiębiorcy w pierwszej kolejności tę nadwyżkę sami przejedzą, a dopiero potem może jakieś ochłapy dadzą pozostałym. Jakby było inaczej w wielkich korpo pensje nie byłyby na równie śmieciowym poziomie, co w tych przysłowiowych "małych i zarzynanych" firmach. Jak kogoś nie stac by godnie płacić, to albo niech sam zasuwa albo zwija interes, bo najwyraźniej nie wie jak go prowadzić.

Część podatków faktyczniemożna by obniżyć (patrze na ciebie składko zus), ale stereotypowy "polski przedsiębiorca" to synonim marudnej pizdy której byłoby źle nawet wtedy, gdy to pracownik płaciłby mu za możliwość pracy

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1205 dnia: Sierpień 27, 2015, 18:37:59 pm »
Generalnie socjal-utopia to efekt tymczasowy, możliwy do osiągnięcia tylko dla rozwiniętych społeczeństw, z wysoką kulturą polityczną i sprawnie funkcjonującą gospodanką, ale chyba niemożliwy do utrzymania na dłuższą metę.

Więc zamiast patrzeć na te bogate państwa zachodnie, które mogą sobie pozwolić na wesołe życie bo wcześniej na to pracowały, lepiej spojrzeć na Węgry, które teraz pracują, żeby kiedyś mieć wesołe życie. Z tego, co czytałem, mają tam sporawą inflację (podobnież średnia krajowa to 239 tys. forintów brutto, czyli jakieś 3200 PLN), sporo osób nie jest zadowolonych ze swoich zarobków (co jednak nie jest niczym niezwykłym w skali europejskiej), ale jakimś cudem spłacają długi, i to przedterminowo. Tymczasem Najjaśniejsza Rzeczpospolita o spłacaniu długów może tylko marzyć :P

A co do tego, że przedsiębiorcy nadwyżkę sami przejedzą - na początku z pewnością, każdemu by trochę odbiło jakby się zorientował, ile to nagle mu więcej nie zostaje pieniędzy. Ale myślę, że jednak wielu z nich dość szybko się ogarnie, chociażby przez wzgląd na to, że jeszcze do niedawna guzik mieli i doskonale zdają sobie z tego sprawę, jak to jest tyrać za marne grosze. No wiecie, taki schemat "człowiek z gminu się dorobił to jest dobry dla innych ludzi z gminu".

Okej, może jestem naiwny, ale szczerze? Chyba bym zaryzykował wprowadzenie takich zmian, najwyżej bym się zawiódł po raz kolejny na naszym dzielnym narodzie. Lepsze to niż gdybanie.

Cytuj
ale stereotypowy "polski przedsiębiorca" to synonim marudnej pizdy
Tak samo, jak stereotypowy Polak to synonim pijaka, awanturnika i złodzieja, a mimo to nie spotkałem takich wielu :P

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1206 dnia: Sierpień 27, 2015, 18:39:43 pm »
zazwyczaj dzieci z "mieszanych" narodowościowo małżeństw
Powinno być "dzieci zdrajców rasy". Ale rozumiem - klawiatura czasem potrafi się rozregulować i wychodzi co innego niż piszemy. :)
Klasztor - Fechtmistrz

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1207 dnia: Sierpień 27, 2015, 19:07:34 pm »
Generalnie socjal-utopia to efekt tymczasowy, możliwy do osiągnięcia tylko dla rozwiniętych społeczeństw, z wysoką kulturą polityczną i sprawnie funkcjonującą gospodanką, ale chyba niemożliwy do utrzymania na dłuższą metę.
Tak patrząc to już Remus mógł powiedzieć "Romulus, ten twój system prowadzenia wioski jest nie do utrzymania" i 1200 lat później dodać "ha, wiedziałem że tak będzie!". Nic nie jest wieczne, więc argument trochę z tyłka

Cytuj
Więc zamiast patrzeć na te bogate państwa zachodnie, które mogą sobie pozwolić na wesołe życie bo wcześniej na to pracowały, lepiej spojrzeć na Węgry, które teraz pracują, żeby kiedyś mieć wesołe życie. Z tego, co czytałem, mają tam sporawą inflację (podobnież średnia krajowa to 239 tys. forintów brutto, czyli jakieś 3200 PLN), sporo osób nie jest zadowolonych ze swoich zarobków (co jednak nie jest niczym niezwykłym w skali europejskiej), ale jakimś cudem spłacają długi, i to przedterminowo. Tymczasem Najjaśniejsza Rzeczpospolita o spłacaniu długów może tylko marzyć :P
serio interesuje cię byt twoich potencjalnych wnuków? Bo podejrzewam że większość skupia się na tu i teraz
przy okazji ,te węgry mają wyższe podatki niż polska, sam VAT jest wyższy o 6%.

Cytuj
A co do tego, że przedsiębiorcy nadwyżkę sami przejedzą - na początku z pewnością, każdemu by trochę odbiło jakby się zorientował, ile to nagle mu więcej nie zostaje pieniędzy. Ale myślę, że jednak wielu z nich dość szybko się ogarnie, chociażby przez wzgląd na to, że jeszcze do niedawna guzik mieli i doskonale zdają sobie z tego sprawę, jak to jest tyrać za marne grosze. No wiecie, taki schemat "człowiek z gminu się dorobił to jest dobry dla innych ludzi z gminu".

Okej, może jestem naiwny, ale szczerze? Chyba bym zaryzykował wprowadzenie takich zmian, najwyżej bym się zawiódł po raz kolejny na naszym dzielnym narodzie. Lepsze to niż gdybanie.
poproś o podwyżkę w takiej biedronce skoro operuje ona zyskami liczonymi w milionach i nie usłysz że na twoje miejsce czeka 10 chętnych :P Albo jeszcze lepiej, pracuj w bankowym okienku, bo tutaj zyski idą już w miliardy :P

Cytuj
Tak samo, jak stereotypowy Polak to synonim pijaka, awanturnika i złodzieja, a mimo to nie spotkałem takich wielu :P
spróbuj kupić samochód w komisie :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1208 dnia: Sierpień 27, 2015, 19:34:42 pm »
Lepsza liberalna utopia, od socjalistycznej :P

Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1209 dnia: Sierpień 27, 2015, 19:51:30 pm »
Cytuj
Tak patrząc to już Remus mógł powiedzieć "Romulus, ten twój system prowadzenia wioski jest nie do utrzymania" i 1200 lat później dodać "ha, wiedziałem że tak będzie!". Nic nie jest wieczne, więc argument trochę z tyłka
Może mu tak powiedział i za to dostał kosę między żebra? :D

Nie mówię tu o wieczności, tylko o kilkunastu-kilkudziesięciu latach. Nowoczesna gospodanka jest chyba dużo bardziej podatna na zmiany niż

Cytuj
serio interesuje cię byt twoich potencjalnych wnuków? Bo podejrzewam że większość skupia się na tu i teraz
No i właśnie to jest chyba ten błąd, który za każdym razem wpycha Polskę w jeszcze większe gówno. Bo ludzie tutaj nie myślą perspektywicznie. Przeciętny Kowalski nie sięga swoją wyobraźnią dalej niż do najbliższej wypłaty. Tu i teraz jest ważne, bo jak nie będę miał co zjeść to zdechnę z głodu i taki będzie finał, ale jeśli do przyszłości podchodzi się z tekstem "jakoś to będzie" albo "w sumie to w dupie mam, martwy już wtedy będę" to nie ma się co potem dziwić, że kolejne pokolenia mają jeszcze gorzej. Może teraz trochę przesadzę, ale chodzi o uwypuklenie natury problemu - czy to nie takie olewactwo doprowadziło do upadku Rzeczypospolitej Obojga Narodów? Takie podejście, że "jest chujowo ale stabilnie, za sto lat też tak na pewno będzie, co ja się będę wysilał".

Chociażby to jest jeden z powodów, dla których jestem zwolennikiem dziedzicznej monarchii - w republice prezydent ma zazwyczaj w głębokim poważaniu co będzie z tym krajem za 20 lat, bo to już nie jego kadencja. W monarchii król, nawet jeśli trafi się taki bez patriotycznego ducha, to chociażby ze względu na rodzicielską miłość wobec następcy tronu zazwyczaj stara się zostawić kraj w jak najlepszym stanie dla swojego syna/córki.

Cytuj
przy okazji ,te węgry mają wyższe podatki niż polska, sam VAT jest wyższy o 6%.
Tak jak mówiłem, wysokie podatki są generalnie akceptowalne dopóki rząd nie przepieprza tych pieniędzy tylko robi coś dla kraju. W Polsce tego typu kultura polityczna chyba skończyła się chyba jeszcze za II RP.

Cytuj
poproś o podwyżkę w takiej biedronce skoro operuje ona zyskami liczonymi w milionach i nie usłysz że na twoje miejsce czeka 10 chętnych
Nie mówię teraz o międzynarodowych korporacjach ani o bankach, które mogą sobie pozwolić na to, by funkcjonować jak XIX-wieczne fabryki, tylko sklepie/firmie zatrudniającej 10 osób. W takowych podwyżka jest chyba bardziej prawdopodobna :P

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1210 dnia: Sierpień 27, 2015, 20:06:36 pm »
Ja wam mówię - inwestujcie w naukę.
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1211 dnia: Sierpień 27, 2015, 20:13:41 pm »
Będę o tym pamiętał jak już dojdę do władzy :P

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1212 dnia: Sierpień 27, 2015, 20:18:43 pm »
Pracuj w rodzimej gminie w której nie ma pracy, mieszkaj na kocią łapę i bądź dzięki temu samotną matką, albo lepiej nie pracuj i miej problemy alkoholowe. Gratulujemy, spełnia pani wymagania na przyjęcie dziecka do przedszkola.

Dzietność, są dwie duże opcje:
  • jedno lub dwoje dzieci i normalne wychowywanie (bez MOPSu, zasiłków)
  • gromadka i masz wszystko gdzieś. Dostajesz zasiłki za zbyt niski dochód na członka rodziny. Jak emerytura teściowej z którą dzielisz mieszkanie jest zbyt wysoka to nie wliczasz jej do równania. Jak któreś z dzieci dorośnie i znajdzie pracę to "wyprowadziło się" i także nie wliczasz go do średniej. Tylko uważaj, jak przesadzisz to możesz mieć problemy z uzyskaniem zasiłku za zbyt niską średnią. Ogólnie dzieci nie pomrą z głodu, jak będą mądre to może pójdą na studia, a któreś z nich dostrzeże czystą logikę w tej taktyce i samo ją zastosuje ze swoimi pociechami. Dzietność rośnie!
Pewnie, podałem skrajne przypadki, ale nie z głowy, tylko z obserwacji. Zgadzam się z przedmówcami, że polityki prorodzinnej nie ma. Nie musi być niewiadoma jaka, jest wiele długofalowych  metod by ludzie z jednym dzieckiem przestali bać się zajść w ciążę z drugim "bo nie utrzymają". Rozległą politykę prorodzinną traktuję trochę bardziej jako rozwiązanie doraźne niż długofalowe. W zasadzie to jest tym i tym.

Dobra, pisałem to koło południa i zapomniałem wysłać. Podgląd - 15 nowych wiadomości.

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1213 dnia: Sierpień 27, 2015, 20:21:03 pm »
No dobra, ale co z problemem, który pojawia się już przy pierwszym dziecku?

A mianowicie - rozklapiocha.
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1214 dnia: Sierpień 27, 2015, 20:22:43 pm »
500 ZŁOTYCH OD DRUGIEGO DZIECKA I ZA KAŻDE KOLEJNE!!!!!1!!1!!!!1one!!111
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.