Ankieta

lewica czy prawica?

Prawica
7 (25%)
Lewica
1 (3.6%)
Coś pośrodku
6 (21.4%)
W d... to mam
6 (21.4%)
Oddam królestwo za monarchizm!
8 (28.6%)

Głosów w sumie: 28

Autor Wątek: Kącik politycznie niepoprawny  (Przeczytany 313860 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1155 dnia: Sierpień 17, 2015, 12:32:09 pm »
nie jedna lista krajowa, tylko 460 list, po jednej na okrąg (zakładając wprowadzenie JOW'ów [co do których wciąż mam nawiasem mówiąc wielkie wątpliwości]) co skróci listę do kilkunastu nazwisk.
randomowy kowalski nie przejdzie progów? dafak? kukiz pojawił się znikąd i zgarnął 20% polski. Nie wnikam jakie były tego przyczyny, skatalizowana fala niezadowolonych, głosowanie przeciw wszystkim, nieważne. zgarnął 20% aktywnej politycznie (czytaj głosującej) polski. więc w mniejszej skali, w okręgu jednomandatowym (uproszczając-w powiecie) jak najbardziej da się zebrać poparcie będąc poza jakimikolwiek strukturami partyjnymi.
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1156 dnia: Sierpień 17, 2015, 12:46:36 pm »
Zgarnął 20% bo jechał na emocjach. Teraz nadal gada, że program ma ale nie pokaże, więc i poparcie spada. Dla mnie to zwykły socjalista, bo pieprzy, że jest za wolnym rynkiem w 100% ale skoro Polaków nie stać na razie na to, żeby mieć większy udział w rynku średnich i dużych firm, to państwo powinno do tego czasu kontrolować rynek. Zwykłe pieprzenie.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1157 dnia: Sierpień 17, 2015, 12:49:13 pm »
a, "jedna ogólna lista jak w prezydenckich" mnie zmyliła.

Tylko że kukiz nie jest randomowym kowalskim, tylko znanym artystą estradowym z 30-letnim dorobkiem, który postanowił się bawić w politykę (i udawać że tego nie robi, ale mniejsza). Dlatego wszyscy się pukają w czoło jak słuchają wynaturzeń kukiza o JOWach, bo on sam może i by wygrał w swoim okręgu z racji popularności (choć to też zależy przeciw komu by startował, bo kaczor mógłby go jednak zmasakrować), ale już te randomy z jego list nomen omen koncertowo przerżną z bardziej rozpoznawalnymi nazwiskami. Na JOWach zawsze korzystają duże partie, co dobitnie pokazała tegoroczna porażka tego krzykacza Farage na wyspach.

EDIT:
Atrion - podejrzewam że ludziom po prostu znudziło się słuchanie od pół roku w kółko tego samego, bo przecież nic nowego od kampanii nie powiedział. Koryto to, koryto sro, złe media, ja dobry, JOWy, jebać system, hurr durr derp derp.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2015, 12:51:16 pm wysłana przez Sentenza »

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1158 dnia: Sierpień 17, 2015, 18:54:33 pm »
To też, ale gdzieś czytałem koment pod jednym z tekstów, że ta osoba wyszła pod koniec jego koncertu, bo zaczął pieprzyć o JOWach i polityce.

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1159 dnia: Sierpień 18, 2015, 10:31:30 am »
dobra, nie twierdzę że odpartyjnienie list spowoduje, że zwykły szarak się dostanie. ale tacy ludzie jak kukiz (niekoniecznie artyści-mogą to być przedsiębiorcy, samorządowcy, cokolwiek), ogólnie znani tylko w mniejszej skali (powiatowej, nie ogólnokrajowej) dostaną szansę
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1160 dnia: Sierpień 19, 2015, 20:43:29 pm »
wiesz, próbkę masz w senacie - ilu się dostało spoza popisu, dwóch? Trzech? I to sami byli politycy mainstreamu

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1161 dnia: Sierpień 19, 2015, 20:58:53 pm »
Szybka pilka. Ogladam sobie rumunskie wiadomosci. Sukces polskiej polityki zagranicznej. Andzej duda no i o emigracji polakow ze slaska. Trzy reportaże. Ciekawi mnie to pierwsze,pokazywali Tuska.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1162 dnia: Sierpień 25, 2015, 18:26:41 pm »
O jeju, o jeju, o jeju, tyle spraw w polskich kuluarach politycznych i nie tylko, a temat stoi.

Ta najnowsza informacja, to zatrzymanie Marcina D. Przyszłego-eks męża Marty Kaczyńskiej. Swoją drogą, tata wuja nie nauczył, że w PiS sa kultywowane tradycje rodzinne, a rozwód nie jest jedną z nich?

Wyszły na jaw jakieś podróże prezydenta Dudy do Poznania i Nowego Tomyśla (sic!), na wykład. Akurat "Nowy Jork" znam dobrze i nie wiem gdzie on tam mógł wykładać. Chyba towar na taśme w biedro.

I za cholere nie mogłem sobie przypomnieć co jeszcze, ale chyba nie chodziło o Ashley Madison, bo u nas to mało znany portal.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1163 dnia: Sierpień 25, 2015, 18:36:43 pm »
o to że chciał się dopchać do negocjacji nt. ukrainy, a sama ukraina odpowiedziała mu że może spierdalać :D A i kukiz się znowu gdzieś fochnął, ale to już można przywyknąć. Łapki od list też już umywa

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1164 dnia: Sierpień 25, 2015, 18:59:13 pm »
A właśnie, dzięki interpelacji posła PO Henryka Siedlaczka premiera Gwiezdnych Wojen: Przebudzenie Mocy została przesunięta na ten sam termin, co ma reszta świata.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1165 dnia: Sierpień 25, 2015, 19:08:10 pm »
Czyli o ile, o 2 dni? Że też ludzie nie mają poważniejszych problemów.
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1166 dnia: Sierpień 25, 2015, 20:17:33 pm »
tydzień.

aczkolwiek tak po prawdzie facet miał nieco racji, że traktuje się nas jak trzeci świat i największe hity trafiają tutaj z opóźnieniem, tylko podpierając się SW jako przykładem.Tylko fc był z PO, więc go trzeba zgnoić, bo jakby to samo powiedział Kukiz to gimbaza by mu wtórowała że to przez tuska i kopaczkę mamy filmy później

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1167 dnia: Sierpień 25, 2015, 20:23:46 pm »
Żeby wrócić na poważniejsze tematy to zapytam, wybieracie się na to śmieszne referendum, a jak tak to jak zagłosujecie? Tak swoją drogą to pytania są tak zabawnie zadane, że można je interpretować na milion sposobów, ciekawe czy specjalnie, czy ktoś po prostu pierdolnął co mu pierwsze wpadło do głowy. Zacznijmy od pierwszego:

Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej?

Tutaj nie mamy zupełnie żadnego sprecyzowanie jakby te okręgi miały wyglądać, czy byle "Janek" mogłby sie zgłosić, czy trzeba zbierac podpisy, a może tylko partie mogłby zgłaszać swoich kandydatów? Podobnych niewiadomych można wypisać całe mnóstwo, jak można zagłosowac na Tak lub Nie w momencie gdy tak naprawdę nawet nie wiemy na co głosujemy.

Czy jest Pani/Pan za utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa?


Tutaj mamy szczyt bylejakości. Niech mi ktoś mądry napisze na co my tak naprawdę głosujemy? Tutaj każda ewentualność jest możliwa, odpowiedź "Tak" może oznaczać wszystko od obecnego modelu z minimalnymi zmianami, poprzez finansowanie z budżetu na podstawie wielokrotności składek członkowskich aż do zupełnego braku i liczeniu na prywatną kase.

Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika?

Kolejne zabawne pytanie, bo taka ustawa już istnieje.

Reasumując ja się na żadne referendum nie wybieram, a od siebie dodam, że znowu pieniądze podatnika zostały wyjebane w błoto.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1168 dnia: Sierpień 25, 2015, 20:47:28 pm »
pierwszego bym się aż tak nie czepiał, pytanie ma być krótkie i rzeczowe, a nie projektem ustawy. Faktycznie gorzej z drugim, zaś na trzecim się nie znam to się nie wypowiem (dla mnie prawo powinno byc napisane tak by nie było takich dylematów, ale..).

W każdym razie głosuję frekwencją, tzn raczej nie idę bo wiem że najbardziej zdeterminowani do udziału będą wszelcy życiowi frustraci którzy nie poświęcą choćby 5 minut na rozważenie wszelkich za i przeciw proponowanych zmian (bo JOWy+kompletne zerwanie z finansowaniem partii to szybka droga do oligarchokracji). Nie będą mieli 50%, problem rozwiąże się sam.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1169 dnia: Sierpień 25, 2015, 20:56:34 pm »
Cytuj
Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej?
Chyba tylko chęć zagłosowania na NIE w tym przypadku zaciągnie mnie na referendum. Zamiast wprowadzania takich durnowatych pomysłów, które swoją błyskotliwość zaprezentowały ostatnio w Wlk. Brytanii, zachęcam do zapoznania się z STV

http://stv.org.pl/start/stv-jak-dziala/

Nawet Kukiz chyba coś tam przebąkiwał, że to byłby lepszy system niż JOW, no ale ciemny lud nie zrozumie na czym STV polega, więc trzeba im rzucić jasne i klarowne hasło do skandowania. Pozdro dla ruchu antysystemowego jeśli takie rozumowanie miałoby się stać powszechniejsze.

Cytuj
Czy jest Pani/Pan za utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa?

Tutaj mamy szczyt bylejakości.
Powiedziałbym raczej, że mamy kandydata do Złotego Goebbelsa :P Podświadomie większość głosujących będzie sądziła, że zakreślając TAK mówią "do roboty się weźcie i sami sobie pracujcie na te wasze partie, a nie za państwowe piniendze", ale można po referendum zinterpretować to pytanie, no właśnie, na milion sposobów - i nie ważne jak je zinterpretują, to nikt nie będzie miał argumentów, żeby się przyczepić, bo przecież zmienili.

Cytuj
Kolejne zabawne pytanie, bo taka ustawa już istnieje.
Większość obywateli i tak nie sprawdzi, czy taka ustawa istnieje czy nie, więc zawsze potem można im wciskać, że to dzięki referendum udało się wprowadzić tą zmianę. I co, nie znajdą się ludzie, co powiedzą "no, dobre pytanie zadali, ważny temat poruszyli, nareszcie ktoś dał nam możliwość ukrócenia samowoli urzędników"?