Ankieta

lewica czy prawica?

Prawica
7 (25%)
Lewica
1 (3.6%)
Coś pośrodku
6 (21.4%)
W d... to mam
6 (21.4%)
Oddam królestwo za monarchizm!
8 (28.6%)

Głosów w sumie: 28

Autor Wątek: Kącik politycznie niepoprawny  (Przeczytany 313958 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1140 dnia: Sierpień 14, 2015, 18:18:34 pm »
Abstrahując od tego filmiku, zawsze bawiło mnie, że najwięcej krytycznych uwag pod adresem imigrantów z Bliskiego Wschodu/Afryki/Azji/skądkolwiek można usłyszeć od ludzi należących do narodu, którego 1/3 mieszka poza granicami własnego kraju, co jest oczywiście ewenementem na skalę światową. Śmieszniejsi są chyba tylko Brytyjczycy, którzy najpierw skolonizowali pół świata, a później się dziwią, że ludzie z tej połowy świata przyjeżdżają do nich w poszukiwaniu lepszego życia.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2015, 18:22:19 pm wysłana przez Nederland »
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1141 dnia: Sierpień 14, 2015, 20:28:30 pm »
Napisze brutalnie i dobitnie, chuj mnie obchodzi, ze Mietek z Zenkiem siedzą na zmywaku w Anglii i nijak nie odbiera mi to prawa do krytyki imigrantów, a także nie zmusza nas jako narodu do finansowania ich zachcianek. Nosz kurwa, jeżeli zasiłek dla takiego imigranta ma wynosić coś kolo 2,5-3k to u nas trzeba na to zapierdalać cały miesiąc i to często na 2 etatach. Chcesz sobie przygarnąć imigranta, twoja sprawa, żyw go i finansuj. Reasumując dopóki taki gostek będzie w zamyśle utrzymywany z mocih podatków mam prawo krytykować taka politykę do woli. Mam nadzieję, że tak jasny przekaz jest zrozumiały.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2015, 20:35:28 pm wysłana przez Arim »

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1142 dnia: Sierpień 14, 2015, 20:40:22 pm »
starczy im dawać takie zasiłki jak polakom, sami wyjadą gdzie indziej

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1143 dnia: Sierpień 14, 2015, 20:43:21 pm »
Cytuj
starczy im dawać takie zasiłki jak polakom, sami wyjadą gdzie indziej

Zasiłki? Posadzić na kasie w Biedronce i do przodu.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1144 dnia: Sierpień 14, 2015, 21:00:02 pm »
w biedronce dużo się zarabia jak na polskie warunki. No i to praca którą może robić każdy, więc trochę szkoda im ją dawać. Nie wiem, pewno są jakieś zawody których nawet rodacy nie chcą robić, może by się sprawdzili. Nie wiem, zesłać ich na prowincję i kazać na wsi pracować albo pilnować przejazdów, czy coś

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1145 dnia: Sierpień 14, 2015, 21:06:06 pm »
Cytuj
w biedronce dużo się zarabia jak na polskie warunki. No i to praca którą może robić każdy, więc trochę szkoda im ją dawać. Nie wiem, pewno są jakieś zawody których nawet rodacy nie chcą robić, może by się sprawdzili. Nie wiem, zesłać ich na prowincję i kazać na wsi pracować albo pilnować przejazdów, czy coś

Dopóki uczciwie pracują, dostosowują się do naszego prawa i płacą podatki nic nie mam do imigrantów. Byle nie było ich zbyt wielu.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1146 dnia: Sierpień 14, 2015, 22:04:02 pm »
zakładam po prostu że nie dostosują się z dnia na dzień, a poza tym i bez taniej siły roboczej gospodankę tłamszą niskie pensje

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1147 dnia: Sierpień 14, 2015, 22:21:00 pm »
Nie wiem, pewno są jakieś zawody których nawet rodacy nie chcą robić, może by się sprawdzili.
Od tego mamy ukrainców i ukrainki. :D
Większość zbieraczy w sadach czy na polach to goście zza Buga.
W sumie, rodacy to chcą robić w takich zawodach, ale za Odrą. :V
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

TheFlood

  • Wiadomości: 439
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1148 dnia: Sierpień 16, 2015, 15:15:47 pm »
Zmiana ustroju państwa.
Napisanie nowej Konstytucji.
Obywatelskie listy wyborcze zamiast partii – struktura bez struktur.
Wzmocnienia władzy wykonawczej poprzez wzmocnienie prezydenta.
Zmiana ordynacji wyborczej – Jednomandatowe Okręgi Wyborcze.
Finansowanie partii spoza budżetu państwa.
Związki partnerskie – tak; małżeństwa jednopłciowe – nie.
Dwukadencyjność parlamentarzystów i samorządowców.
Repolonizacja mediów i banków.
Reforma sądownictwa i prokuratury.
Opodatkowanie banków i wzmocnienie roli nadzoru Komisji Nadzoru Finansowego.
Kościół finansowany z darowizn a nie z budżetu państwa.
In vitro – tak, ale nie finansowane z budżetu państwa.
Likwidacja podatku dochodowego od firm (CIT). W jego miejsce 1-2-proc. podatek od wartości sprzedaży. Likwidacja podatku od dochodów osobistych PIT
15.Opodatkowanie sklepów wielkopowierzchniowych i wyprowadzenie ich z centrów miast.

Czyj to program?

Na pewno nie Kukiza, przecież w telewizji mówią że on nie ma żadnego programu ; > A w ogóle jak ostatni raz słuchałem wiadomości to dowiedziałem się że tworzone przez niego struktury już się rozpadły i ma 3% poparcia ; )

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1149 dnia: Sierpień 16, 2015, 15:53:18 pm »
Cytuj
Czyj to program?

Na 100% jakiegoś demagoga :)

3/4 to slogany rzucane pod publiczkę bez żadnego realnego sposobu ich spełnienia. Dla przykładu zastanawiam się jak ma wyglądać "wyprowadzenie marketów w centrów miast", pozamykają Biedry i zawłaszczą tereny przez nie nabyte? Rozumiem, że tysięcy pracowników tychże sklepów tez z roboty wywalą? A może w zamian oddadzą im tereny poza miastem i sfinansują budowę sklepu na nowo? To taki drobny przykład demagogii, każdy może rzucić tego typu durne hasełko, ale jak pytać o sposób realizacji to odpowiedzi brak.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1150 dnia: Sierpień 16, 2015, 16:04:27 pm »
mam pytanie, skoro
Cytuj
Obywatelskie listy wyborcze zamiast partii – struktura bez struktur.
to po co
Cytuj
Finansowanie partii spoza budżetu państwa.
? Przecież ma nie być partii, więc o finansowaniu czego mowa?
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1151 dnia: Sierpień 16, 2015, 16:23:09 pm »
Zmiana ustroju państwa.
Napisanie nowej Konstytucji.
to są hasła a nie program. Program to jest jak napiszesz co zmienia w ustroju i co jest w nowej konstytucji.

Cytuj
Obywatelskie listy wyborcze zamiast partii – struktura bez struktur.
WOJNA O POKÓJ.
nie, serio, to już nie hasło tylko bullshit. Decydował kto wejdzie na listę? Ma grono doradców? To już to kurwa jest struktura. Kaleka jak w pisie, ale struktura. Już pomijam jak bardzo obywatelskie i antypartyjne jest wpisywanie nieudaczników z partii narodowej.
Struktura to nie coś co sie zapisze na kawałku papieru, struktura to praktyka funkcjonowania

Cytuj
Wzmocnienia władzy wykonawczej poprzez wzmocnienie prezydenta.
znowu, hasło nie program jak KONKRETNIE ma być wzmocniona.
Poza tym co wtedy z premierem?
Cytuj
Zmiana ordynacji wyborczej – Jednomandatowe Okręgi Wyborcze.
Finansowanie partii spoza budżetu państwa.
dopiero tutaj mamy coś co można nazwać punktami programu.

Podejrzewam tylko, że pewnie nie dowiem się ani od ciebie ani tym bardziej od niego jak w takim razie ma to nas zabezpieczyć przed modelem anglosaskim, gdzie pierwszym etapem wyborów jest objazd po milionerach z prośbą by dali kasę na kampanię lub przynajmniej  nie wspierali konkurencji, oczywiście obiecując odwdzięczenie się w przypadku wygranej. Czemu najbardziej za jest platforma?
/dont get me wrong, obecny model jest zły, ale można to rozwiązać dając każdej partii tyle samo i zastrzegać na co ta kasa może iść by nie wydawano jej na ochronę prezesa, a nie wylewać dziecko z kąpielą/

Cytuj
Związki partnerskie – tak; małżeństwa jednopłciowe – nie.
Dwukadencyjność parlamentarzystów i samorządowców.
ok, dwa kolejne punkty

..nie żeby tylko nazwanie czegoś związkiem zamiast małżeństwem było tylko różnicą semantyczną (choć zabawnie widzieć tych wszystkich bóldupiących narodowców pod takim hasłem w wyborach), zaś kadencyjność parlamentarzystów sprawia, że już nigdy nie będziemy mieć profesjonalnych polityków (no bo jak, skoro mogą być tylko 8 lat "w zawodzie" a potem muszą szukać innego). Albo po prostu będą przesuwani między różnymi ciałami (parlament, samorząd, europarlament) i w praktyce nic się nie zmieni.

Cytuj
Repolonizacja mediów i banków.
Reforma sądownictwa i prokuratury.
Opodatkowanie banków i wzmocnienie roli nadzoru Komisji Nadzoru Finansowego.
znowu hasła a nie program. Co znaczy repolonizacja, kto za nią zapłaci, kto dostanie te instytucje jak się je "odzyska" i jak to się ma do wolnego rynku oraz prawa własności które tak bardzo niby leżą mu na sercu? Przecież zabranie legalnemu właścicielowi jego banku to jak zabranie komuś mieszkania.
Co konkretnie znaczy reforma sądownictwa i prokuratury? Co znaczy wzmocnienie nadzoru?

Cytuj
Kościół finansowany z darowizn a nie z budżetu państwa
In vitro – tak, ale nie finansowane z budżetu państwa.
Likwidacja podatku dochodowego od firm (CIT). W jego miejsce 1-2-proc. podatek od wartości sprzedaży. Likwidacja podatku od dochodów osobistych PIT
15.Opodatkowanie sklepów wielkopowierzchniowych i wyprowadzenie ich z centrów miast.
ok, powiedzmy że to też są w miarę konkretne punkty

tylko znowu, skoro likwiduje wszystkie podatki, to czym zbilansuje budżet? Bo z dudy już się śmiano, że skoro "500 zł na każde dziecko i tak wróci do budżetu w postaci podatków od towarów kupionych za te pieniądze" to równie dobrze może powinno dawać się pięć tysięcy i to każdemu

Cytuj
Czyj to program?

Na pewno nie Kukiza, przecież w telewizji mówią że on nie ma żadnego programu ; > A w ogóle jak ostatni raz słuchałem wiadomości to dowiedziałem się że tworzone przez niego struktury już się rozpadły i ma 3% poparcia ; )
Nie no co ty, już ma 120% i ciągle rośnie ;) Problem polega na tym że nawet nie chcesz zauważyć, że połowa tych punktów to nie program, tylko hasła. Choć z drugiej jak czytam niektóre konkrety jak opodatkowanie to może nawet lepiej że nie ma programu.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1152 dnia: Sierpień 16, 2015, 16:42:10 pm »
Wow, Sent podziwiam determinacje, mi się nie chciało aż tak pastwić nad tym "programem" :D

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1153 dnia: Sierpień 16, 2015, 17:25:47 pm »
mam pytanie, skoro
Cytuj
Obywatelskie listy wyborcze zamiast partii – struktura bez struktur.
to po co
Cytuj
Finansowanie partii spoza budżetu państwa.
? Przecież ma nie być partii, więc o finansowaniu czego mowa?
Bo nie chodzi o to by nie było partii, tylko żeby listy nie były tworzone w oparciu o partię. Inaczej mówiąc żeby randomowy kowalski mógł pójść i zgłosić swoją kandydaturę bez konieczności zapisywania się do jakiejś partii/zakładania własnej partii. Albo jeszcze bardziej uproszczając, żeby wybory parlamentarne były zorganizowane podobnie jak prezydenckie, z jedną ogólną listą. Dla tych co się za głowy łapią, przy JOW'ach, a co za tym idzie większej ilości mniejszych okręgów, takie rozwiązanie jest jak najbardziej funkcjonalne.
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1154 dnia: Sierpień 16, 2015, 17:47:49 pm »
Arim - miałem inną robotę której bardzo nie chciało mi się robić :p

ward - zwykły kowalski i tak nie jest w stanie sam uzyskac minimalnego progu, zaś jedna lista krajowa wzmacnia tylko celebrytów lub osoby wylosowane na pierwszą kartę, bo kto będzie czytał kilkaset (lekko licząc) zgłoszonych nazwisk

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!