Ankieta

lewica czy prawica?

Prawica
7 (25%)
Lewica
1 (3.6%)
Coś pośrodku
6 (21.4%)
W d... to mam
6 (21.4%)
Oddam królestwo za monarchizm!
8 (28.6%)

Głosów w sumie: 28

Autor Wątek: Kącik politycznie niepoprawny  (Przeczytany 313795 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1110 dnia: Sierpień 06, 2015, 17:27:08 pm »
Polska to państwo świeckie, z katolicyzmem, jako religią dominującą. :)
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1111 dnia: Sierpień 06, 2015, 18:26:42 pm »
Samo istnienie parlamentarnego zespołu ds. przeciwdziałania ateizacji Polski w kraju, którego konstytucja zapewnia wolność religijną, to żart, jakiego by się nawet Monty Python nie powstydził.
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1112 dnia: Sierpień 06, 2015, 18:56:50 pm »
PiS, co poradzisz, wszyscy już zapomnieli, czemu rządu pisu podał się do dymisji.
Po roku.
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1113 dnia: Sierpień 06, 2015, 19:08:10 pm »
No to chyba wszystko jest na miejscu, Polska to kraj katolicki.
z tego co pamiętam wg badań przeprowadzonych dla samego Kościoła wynika, że jakieś 30% polaków wierzy w piekło, zmartwychwstanie i parę innych wydawałoby się podstawowych kwestii, tak więc stwierdzenie "katolicki" jest sporym nadużyciem. Bliżej mu do jakiejś dziwnej heretyckiej kolonii mającej pretensje do bycia katolicką.


Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1114 dnia: Sierpień 06, 2015, 19:54:55 pm »
Cytuj
z tego co pamiętam wg badań przeprowadzonych dla samego Kościoła wynika, że jakieś 30% polaków wierzy w piekło, zmartwychwstanie i parę innych wydawałoby się podstawowych kwestii, tak więc stwierdzenie "katolicki" jest sporym nadużyciem. Bliżej mu do jakiejś dziwnej heretyckiej kolonii mającej pretensje do bycia katolicką.

Co my tu zaczynamy i piekłach i zmartwychwstaniach, jak podstawowa sprawa, ze tylko 40%chodzi do kościoła przynajmniej raz w miesiącu, a mniej niz 20% przystępuje do komunii. Mityczne 96% bierze się stąd, że prawie każdy chrzci dziecko na zasadzie "a co powie rodzina jak nie ochrzcimy", a jak już nas ochrzczą to chyba 99% niewierzących nie chce się pierdzielić z apostazją.

Ogólnie PiSiorki strzelają sobie w stopę, zamiast sie wstrzymać ze swoją kato-smoleńska religią do wyborów parlamentarnych to juz zaczynają straszyć elektorat niezdecydowany.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Whitefire aka MOiW

  • Wiadomości: 35
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1115 dnia: Sierpień 07, 2015, 01:25:05 am »
A mi przeszła ochota żeby spierać się o cokolwiek w tej kwestii. Serio, gdy PO wygrywało wybory za wyborami i nie zanosiło się na to, by rychło miało się to zmienić, to chodziłem sfrustrowany. Teraz odnoszę wrażenie, że wszelka krytyka zaściankowości i konserwatyzmu spycha w narożnik nie tego biednego ciemnogrodzianina, a krytykującego. Przeciętny, niezadeklarowany politycznie wyborca nie jest aż tak głupi, żeby uwierzyć w topowe komentarze przewijające się przez profil PO o nastaniu ery rządów episkopatu i zaglądaniu pod kołdry. Przeciwnicy szeroko rozumianej prawicy marginalizują się coraz bardziej. Skręcanie PO w lewo mnie cieszy. Zjednoczona Lewica nie przekroczy 8%, PO zgarnie z 25% - i co zrobi? Mając farta (czyli albo wynik ociupinkę wyższy albo obecność PSLu w przyszłym sejmie) będą mogli co najwyżej blokować zmiany konstytucyjne. A działalność w opozycji dla partii, która ma za sobą 8 lat rządów po których przegrywa wybory z kretesem to skazanie na margines, o czym wie SLD.

EDIT: A przeciwko państwu całkowicie katolickiemu nic nie mam, o ile powstanie na Bliskim Wschodzie i będzie monarchią związaną unią z Watykanem. Wtedy pomyślałbym o podwójnym obywatelstwie  :D
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2015, 01:27:19 am wysłana przez Whitefire aka MOiW »
Królestwo - Nowicjusz Ognia

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1116 dnia: Sierpień 07, 2015, 08:31:37 am »
Tak miedzy nami mówiąc poruszanie tu kwestii lewicy i prawicy i to w kontekście PO i PiSu jest mocno zabawne. Telewizorek wmówił ludziom, że PiS to prawica, ale niestety samo klękanie przed gostkiem w sukience prawicą nie czyni. Program mają na wskroś lewicowy, a socjal przebija się niemal w każdym punkcie, ot taka brutalna prawda.

Kolejna sprawa, PO i PiS to klony z mniejszymi lub większymi różnicami światopoglądowymi, aby biedny wyborca mógł nienawidzić jednej ze stron i glosować na drugą. Taki sprytny plan, jak podzielić tort udając największych wrogów.

Jeżeli ktoś mysli, że będzie lepiej lub gorzej to mu współczuje, że został zaślepiony propagandą, która każe mu głosować na jednych lub drugich, a prawda jest taka, że będzie jeden i ten sam syf. Kluczowe sprawy jak reforma ZUSu (niemożliwa bo niemożliwa, ale zawsze mogliby poudawać), NFZu, KRUSu, szkolnictwa itd. zostaną olane ciepłym moczem, a żeby wyborca nie czul się oszukany to będziemy katować Smoleńsk, wspierać kościółek i kłócić się z PO.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Whitefire aka MOiW

  • Wiadomości: 35
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1117 dnia: Sierpień 07, 2015, 10:26:53 am »
Ja nie myślę o Polsce w kontekście 4 lat, tego czy będzie trochę lepiej czy trochę gorzej ;-) Cieszę się raczej ze zmian społecznych, jakie zachodzą w naszym kraju. Trzeba dołożyć wszelkich starań, by nie były one krótkotrwałym trendem, wynikiem jedynie rozczarowaniem PO. Ja na definicjach co jest prawicą a co lewicą straciłem oczy i w ogóle mnie to nie zajmuje. Miałem na myśli raczej to, że ludziom nie przeszkadzają już hasła silnej tożsamości narodowej i ścigania korupcji. Z drugiej strony oczekuję politycznej zmiany w PiSie po wyborach, obecna sytuacja daje im największe wskaźniki poparcia i to dobrze, ale dojście do władzy dużo zmieni. Jeśli zaczną skłaniać się mocno ku keynesizmowi, państwu opiekuńczemu i w obawie przed nagonką medialną zliberalizują swój przekaz społeczny, powstanie miejsce dla mocno prawicowej partii (Kukiz? Wszystko zależy od wpływu związków na niego. Korwina nie liczę, inni mogą się co najwyżej do nich dwóch dołączać). Jeśli jednak PiS upojony zdobyciem władzy zacznie "działać po swojemu" i stawać się partią coraz bardziej prawicową, to ja kupuję taki projekt.
Królestwo - Nowicjusz Ognia

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1118 dnia: Sierpień 07, 2015, 10:36:35 am »
Cytuj
Cieszę się raczej ze zmian społecznych, jakie zachodzą w naszym kraju.

A jakie to zmiany zachodzą w kraju? :o Nie pytam nawet złośliwie, ale jestem po prostu ciekaw jak to widzisz.

Cytuj
Miałem na myśli raczej to, że ludziom nie przeszkadzają już hasła silnej tożsamości narodowej i ścigania korupcji.

Takie hasła zawsze były w modzie, gorzej było z ich realizacją tym bardziej w dobie UE.

Cytuj
Kukiz?

Ten to nawet programu nie ma, a wiec ciężko powiedzieć czy to będzie prawica czy lewica, a może "chuj wi co". Póki co traci poparcie jak głupi i jak tak dalej pójdzie to z 3% nie wyjdzie.

Cytuj
Jeśli jednak PiS upojony zdobyciem władzy zacznie "działać po swojemu" i stawać się partią coraz bardziej prawicową, to ja kupuję taki projekt.

Musieliby całkowicie przebudować program, a tego nie zrobią, co za tym idą dalej będą pseudo lewicą okraszona narodową paplaniną i kościółkiem.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1119 dnia: Sierpień 07, 2015, 11:27:59 am »
Ja chce tylko marihuanen zalegalizowane i będę głosować na każdego.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1120 dnia: Sierpień 07, 2015, 11:49:58 am »
W tym roku chwytu na marihuannen używa kukiz. :V
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1121 dnia: Sierpień 07, 2015, 12:15:43 pm »
Ale nie bede na niego głosował, bo on wie czego chce w takim samym stopniu, co moja narzeczona w czasie PMS. Rzućcie w niego tabliczką czekolady, to może się zamknie.

Ej, a kiedy to referendum w sprawie JOWów i finansowania partii politycznych z budżetu? Bo w sumie JOWy mam w pompie, ale to drugie bym zniósł. Przynajmniej wtedy byłoby wiadomo, kto finansuje jakie partie (jak w USA).
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

TheFlood

  • Wiadomości: 439
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1122 dnia: Sierpień 07, 2015, 13:06:57 pm »
Uwielbiam tę logikę czepiania się typa który wprost powiedział że nie będzie robił wybujałego programu bo jego celem jest zniesienie korupcji i kolesiostwa... A rządząc będzie kierował się dobrem państwa...

Tak, popierajmy partie które obiecują gruszki na wierzbie rok w rok a potem się z tego nie wywiązują, bo rzeczywiście program jest tak ważny że musi być, nieważne czy skłamany i oszukańczy ; ]

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1123 dnia: Sierpień 07, 2015, 13:10:34 pm »
Konkrety zawsze są na propsie.

A tak serio - Kukiz obrósł w piórka trochę. To mnie boli. Uderzyło mu trochę do głowy politykowanie.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #1124 dnia: Sierpień 07, 2015, 13:43:30 pm »
Cytuj
Uwielbiam tę logikę czepiania się typa który wprost powiedział że nie będzie robił wybujałego programu bo jego celem jest zniesienie korupcji i kolesiostwa... A rządząc będzie kierował się dobrem państwa...

A moim celem jest, aby Polska w 5 lat przebiła Szwajcarię pod względem jakości życia, do tego zniesienie biedy, praca dla wszystkich i mieszkanie dla każdego, oczywiście będę kierował sie tylko dobrem Polski. Moim zdaniem cele szczytne, jebać ze ni chuja nie wiem jak to zrobić, ale fajnie brzmi.

Tak na serio jak już się uwziął na brak programu (moim zdaniem totalnie brak mu pomysłu), to przynajmniej podałby jakieś ramy. Czyli dla przykładu czy jest za podniesieniem wieku emerytalnego, a może obniżeniem, albo całkowitą likwidacją ZUSu, tylko wtedy co w zamian? Niech ten przyszły wyborca ma przynajmniej jakieś wyobrażenie o tym co chce osiągnąć przyszły ustawodawca, bo pierdolenie jak prezentuje obecnie można usłyszeć i od Mietka spod śmietnika, który po kilku winkach filozofuje ze swoimi kompanami od kieliszka, tyle samo konkretów.

Cytuj
Tak, popierajmy partie które obiecują gruszki na wierzbie rok w rok a potem się z tego nie wywiązują, bo rzeczywiście program jest tak ważny że musi być, nieważne czy skłamany i oszukańczy ; ]

Czyli Kukiz z góry zakłada, ze jak wymyśli jakiś program to go nie zrealizuje i woli nic nie mówić, żeby nie bylo przysłowiowej lipy? W sumie to jest jakiś plan.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie