Ankieta

lewica czy prawica?

Prawica
7 (25%)
Lewica
1 (3.6%)
Coś pośrodku
6 (21.4%)
W d... to mam
6 (21.4%)
Oddam królestwo za monarchizm!
8 (28.6%)

Głosów w sumie: 28

Autor Wątek: Kącik politycznie niepoprawny  (Przeczytany 313306 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Skellen

  • Wiadomości: 206
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #810 dnia: Grudzień 28, 2014, 13:08:19 pm »
No wiesz, może nie zmienię poglądów Senta, ale zmiana jakościowa jest zauważalna i to nie moja zasługa. To się po prostu dzieje. Ludzie poza betonem (jak ty misiu) sami zaczynają dostrzegać, że coś nie kaman. Lepiej późno niż wcale. Będzie więcej takich objawień, co nie jest niczym niezwykłym. To po prostu logiczna i dziejowa konsekwencja.

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #811 dnia: Grudzień 28, 2014, 13:31:00 pm »
Niech sobie dostrzegają, ani mnie to grzeje, ani mnie to ziębi. Czy będzie rządził PiS, PO, PSL czy inne SLD to i tak różnicy nie zauważysz bo to jedna banda, ale możesz sobie żyć w ułudzie, że pod rządami Jarka Polska będzie krajem mlekiem i miodem płynącym.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Skellen

  • Wiadomości: 206
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #812 dnia: Grudzień 28, 2014, 13:48:06 pm »
Organy Michnika i przyjaciół dobrze wykonały robotę. Przekonywały przez 25 lat aby nie łudzić się, że ma się wpływ na cokolwiek, "bo i tak rządzi sitwa". Co zrobi statystyczny polski robotnik: machnie ręką, westchnie i obciągnie następne piwo. Na to liczą właśnie mędrcy z WSI i inni kreatorzy myśli i marzeń mas. Inni, trochę bardziej przedsiębiorczy uciekają na emigracyjny zmywak. Są i konserwy które głoszą za rządową propagandą, że no problem. A nawet jak jest, to i tak nic tego nie zmieni, a już z pewnością nie Jarek. He he. Z tępym marazmem się nie dyskutuje, spłukuje się w kiblu. 

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #813 dnia: Grudzień 28, 2014, 14:03:32 pm »
Widzisz twój problem polega na tym, że z góry zakładasz, że jest mi tu źle. Niestety muszę cię rozczarować bo żyje mi się całkiem przyjemnie, dlatego mam mocno gdzieś kto będzie rządził, byle się za mocno nie wtrącał. Czy to będzie Jarek czy inny Tusk to serio nie robi mi kompletnie żadnej różnicy.

Ty jak chcesz to wierz sobie, że pod rządami Jarka będziesz zarabiał 5-10tys, Polska będzie mocarstwem, a Ruscy będą sikali w majtki przed spotkaniem z naszym "małym-wielkim" wodzem. Jak już ci pisałem, masz do tego prawo i nic mi do tego. A teraz czekaj cierpliwie na wybory albo idź robić rewolucję na ulicach Warszawy, powodzenia.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

TheFlood

  • Wiadomości: 439
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #814 dnia: Grudzień 28, 2014, 16:13:59 pm »
Cytuj
co ma raport z archeologii do tego, że pilot postanowił lądować we mgle w której nic nie było widać, a nawet jakby bylo, to i tak było to totalne kartoflisko? Co, jakby jednak nie lądował, to putin odwołałby bombę, która następnie by zdemontowano po lądowaniu na lotnisku zapasowym?
Co ma wspólnego? Kompletnie nic.

Raport stanowi po prostu analizę miejsca katastrofy za pomocą metody naukowej. I pozostaje stuprocentowo neutralny wobec wszystkich wersji i teorii. Wnioski można wyciągnąć samemu. Co polecam. Zamiast pierdolenia ad maiorem dei gloriam.

Racz zauważyć, że nie mówię, co mamy z tym zrobić, nie krzyczę że skandal, nic z tych rzeczy. Przedstawiłem tylko swoją prywatną opinię na temat. Nie argumentując jej nawet, chociaż argumentów mam sporo. Doszedłem do niej przeanalizowawszy fakty własnoręcznie, nie spijając papkę z mediów. Wierz w co chcesz. Ja tylko gorąco zachęcam do skorzystania ze zdolności logicznego myślenia.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #815 dnia: Grudzień 28, 2014, 21:45:26 pm »
Co ma wspólnego? Kompletnie nic.

Raport stanowi po prostu analizę miejsca katastrofy za pomocą metody naukowej. I pozostaje stuprocentowo neutralny wobec wszystkich wersji i teorii. Wnioski można wyciągnąć samemu. Co polecam. Zamiast pierdolenia ad maiorem dei gloriam.

Racz zauważyć, że nie mówię, co mamy z tym zrobić, nie krzyczę że skandal, nic z tych rzeczy. Przedstawiłem tylko swoją prywatną opinię na temat. Nie argumentując jej nawet, chociaż argumentów mam sporo. Doszedłem do niej przeanalizowawszy fakty własnoręcznie, nie spijając papkę z mediów. Wierz w co chcesz. Ja tylko gorąco zachęcam do skorzystania ze zdolności logicznego myślenia.
ale mówisz że to jak o tym raporcie się mówi i co w nim jest przekonuje cię do teorii zamachowej. Stąd moje pytanie że ok, może masz rację, nie jestem archeologiem i nie mnie to oceniać, ale jak to się ma do podstawowego problemu "przypierdolili w las którego nie widzieli".

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #816 dnia: Grudzień 31, 2014, 04:43:11 am »
Cytat: Skellen
Organy Michnika i przyjaciół dobrze wykonały robotę. Przekonywały przez 25 lat aby nie łudzić się, że ma się wpływ na cokolwiek, "bo i tak rządzi sitwa".
Czy jeżeli uważam, że polscy politycy najwyższego szczebla zostają politykami głównie dla korzyści materialnych (Palikot został nim chyba dla beki, bo to taki życiowy troll, a kasy ma sporo, w dodatku kiedyś zrzekał się diety poselskiej), a nie dla chęci zmiany Polski na lepsze, a mimo to nigdy w życiu nie miałem "Gazety Wyborczej" w ręku, a w telewizji oglądam jedynie filmy, transmisje sportowe i okazjonalnie programy rozrywkowe (i to ostatnio tylko w weekendy), to oznacza, że również pasuję do twojego błyskotliwego opisu?

Jesteś po prostu prześmieszny.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2014, 04:44:44 am wysłana przez Nederland »
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

Skellen

  • Wiadomości: 206
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #817 dnia: Grudzień 31, 2014, 13:57:38 pm »
Czy jeżeli uważam, że polscy politycy najwyższego szczebla zostają politykami głównie dla korzyści materialnych (Palikot został nim chyba dla beki, bo to taki życiowy troll, a kasy ma sporo, w dodatku kiedyś zrzekał się diety poselskiej), a nie dla chęci zmiany Polski na lepsze, a mimo to nigdy w życiu nie miałem "Gazety Wyborczej" w ręku, a w telewizji oglądam jedynie filmy, transmisje sportowe i okazjonalnie programy rozrywkowe (i to ostatnio tylko w weekendy), to oznacza, że również pasuję do twojego błyskotliwego opisu?

Jak pisałem wyżej, od 25 lat kształtowany jest przez główne media wszelkiego rodzaju (radio, tv, prasa) pewien obraz rzeczywistości, postaw, opinii. Magluje się i wtłacza do głów co jest zaściankowe co nie, co wypada a o czym mówić nie można, kto jest homofonem a kto ma zdrowe podejście do sprawy. Kto przejął główne media i stworzył nowe po tzw. Przemianach ustrojowych? Ci sami kolesie (służby cywilne, WSI, wysocy dostojnicy PZPR), którzy się uwłaszczyli w Magdalence i przy „okrągłym stole” przybili tylko piątkę ku radości gawiedzi, że niby mamy wolność, ale kontrolowaną i reglamentowaną przez stary układ. Aby rzecz cała stała się ciałem, trzeba było ją usankcjonować (m.in. gruba kreska Mazowieckiego), a potem utrwalać w świadomości społeczeństwa, do czego zaprzęgnięto cały aparat propagandy, a niepokornych i nie wpisujących się w schemat rugowano bezpardonowo z publicznej przestrzeni całkowicie rezygnując z autentycznego dyskursu na rzecz pozornego. Z punktu widzenia władców myśli i kreatorów opinii coś takiego jak autentyczna dyskusja, sprawa całkowicie zbędna. Ucieleśnieniem tych siłę jest Michnik, jego organ i wszystkie pochodne instytucje. Stąd często powołuję się właśnie na niego, gdyż on jest twarzą tego układu.
Teraz ty chromolisz jak to nie czytasz Wyborczej, mało oglądasz wiadomości czy w ogóle programy informacyjne, tudzież publicystyczne. Żyjesz w świecie rozrywki i swoich hobby i w ogóle masz wyyebane na wszystko.
Tylko nie żyjesz w bańce wypełnionej próżnią. Skoro pewne postawy są lansowane nachalnie i powszechnie, jako jedynie słuszne, to w takiej czy innej formie mimowolnie jesteś nią karmiony i wchłaniasz ją czy ci się podoba, czy nie. To jak z paleniem papierosów, sam możesz nie palić, ale spędzaj pół doby w pomieszczeniu w którym można powiesić siekierę, to jak wszyscy już od lat wiemy, okaże się że twoje zdrówko cierpi w skutek tego procederu także.
Spędzając czas w określonym towarzystwie 24 na dobę mimowolnie zaczynasz przesiąkać ich poglądami, sposobem ekspresji, wysławiania się itp. To nic nowego. No więc nie jesteś hermetycznym bytem. Nie musisz czytać Wybiórczej lub oglądać WSI 24 by przesiąkać pewnymi treściami krążącymi wokół za sprawą tych mediów, a które nie mają silnej konkurencji zakorzenionej w ogólnej świadomości społeczeństwa. Bo fakt, że istnieje telewizja Republika (od niedawna), tygodnik Do rzeczy (od 2 lat) i Gazeta Polska (także stosunkowo niedługo), że w sieci funkcjonują niezależne portale podające informacje będące w sprzeczności z tym co głosi mainstream- jest znany stosunkowo niewielkiej liczbie naszych rodaków.
A tak jak już pisał wyżej szanowny Arim i tak duża liczba tej nieświadomej owego faktu części społeczeństwa, ma to w nosie. A ma to w nosie, bo tak ich przez ćwierć wieku wyprano z ambicji potrzeby samodzielnego myślenia. To właśnie zbiera owoce.     

Cytuj
Jesteś po prostu prześmieszny.

Ja jestem prześmieszny, ty zaś prze- tragiczny.


Na wypociny Arima miałem nie odpisywać, czekałem raczej na zapowiedzianą ripostę Senta, ale ta nie nastąpiła. Jednak gdy już odpisuję Nedowi, to odniosę się także do pana pisarczyka:

Widzisz twój problem polega na tym, że z góry zakładasz, że jest mi tu źle. Niestety muszę cię rozczarować bo żyje mi się całkiem przyjemnie, dlatego mam mocno gdzieś kto będzie rządził, byle się za mocno nie wtrącał.


Tak, to jest właśnie to o czym pisałem wyżej. „Mam wyyebane na wszystko bo mi nie jest źle”. I nie, wcale niczego nie zakładam, a już na pewno w stosunku do ciebie bo to wymagałoby ode mnie zajmowania swoich myśli twoją osobą. Pfff, absurd sam w sobie.


Cytuj
Czy to będzie Jarek czy inny Tusk to serio nie robi mi kompletnie żadnej różnicy.

Widzisz, problem z takimi zawodnikami jak ty, Ned itp. Polega na tym, że wszystko biorą dosłownie, co w sumie i tak nie ma znaczenia, ale… Nie chodzi nawet o samego Jarka lub Tuska. Chodzi o to co sobą reprezentują i jaką wizję Polski wprowadzają na wokandę. Jaka będzie nasza przyszłość i rola w teraz, w najbliższej przyszłości i w tej dalszej perspektywie. Tu dodam tylko, że przy przyjmowanej przez ciebie filozofii życiowej, gdyby taka obowiązywała powszechnie i u wszystkich, to nie odzyskalibyśmy nigdy niepodległości, a nawet nie doszłoby do jej utracenia, bo państwo polskie nigdy nie powstałoby.
Co do moich zarobków. Ile zarabiam teraz to moja sprawa, ale powiem tyle: wolałbym zarabiać w moim prawdziwie wolnym kraju, gdzie polityka jest prowadzona zgodnie z interesem narodowym, a podatki nie są marnowane na kolejne afery Rychów, Krzychów i innych którzy twierdzą, że istniejemy tylko pozornie, tyle samo ile zarabiam teraz, wiedząc, że Ubecy i inne kanalie oraz ich przychówek nie okradają nas teraz na prawo i lewo mając usta pełne wolnościowych frazesów, czego świadkami jesteśmy teraz co dziennie.

Cytuj
Ty jak chcesz to wierz sobie, że pod rządami Jarka będziesz zarabiał 5-10tys, Polska będzie mocarstwem, a Ruscy będą sikali w majtki przed spotkaniem z naszym "małym-wielkim" wodzem. Jak już ci pisałem, masz do tego prawo i nic mi do tego. A teraz czekaj cierpliwie na wybory albo idź robić rewolucję na ulicach Warszawy, powodzenia.

Oczywiście, że mam do tego prawo. Mam też prawo wyrażać swoją opinię nawet wtedy, gdy jest ci ona nienawistna. A co do wyborów… HE He. W ostatnich przekonaliśmy się, że przy tej władzy nic od nich nie zależy, a już najmniej wola elektoratu.
Tak na marginesie. Ponoć mamy demokrację, a w demokracji demonstracje w postaci pochodów, wieców itp. są dopuszczalne jeżeli zorganizowane zgodnie z prawem i wszystkie formalności są dopełnione. Tak musiało się stać skoro 13 grudnia doszło doń. Mimo to główne media lansują pogląd, że to jest "robienie rewolucji" lub/albo/i/ oraz "podpalanie Polski". A przecież to dopuszczalna forma wyrażania swojego niezadowolenia przez znaczną część społeczeństwa.

Ale jak widać na tym przykładzie wyraźnie, to o czym pisałem sporo wyżej jest prawdą: media kształtują świadomość mas wtłaczając im w głowy swoją wizję zdarzeń i interpretując za nich, to co mają tuż przed oczami...
Szczególnie łatwo idzie im to wobec tych słabszych i bardziej chwiejnych w poglądach, których da się kształtować jak plastelinę.   

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #818 dnia: Grudzień 31, 2014, 14:12:54 pm »
Skoro jest najlepszy czas na noworoczne życzenia, to ja mam życzenio-pytanie:

Skellen, co chciałbyś osiągnąć? Jak chciałbyś to osiągnąć? Pytam z ciekawości, bo wsypałeś tu już tonę tekstu i wyraźnie się angażujesz w to wszystko - i o ile odpowiedź na "co" padła w poście powyżej (aczkolwiek skrótowo i na pewno masz więcej celów do osiągnięcia, czy - jeśli nie ma na nie sposobów - być może marzeń), to "jak" mnie intryguje najbardziej. Jaki jest cel? Jakie metody?
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #819 dnia: Grudzień 31, 2014, 19:39:27 pm »
Cytat: Skellen
Spędzając czas w określonym towarzystwie 24 na dobę mimowolnie zaczynasz przesiąkać ich poglądami, sposobem ekspresji, wysławiania się itp. To nic nowego. No więc nie jesteś hermetycznym bytem. Nie musisz czytać Wybiórczej lub oglądać WSI 24 by przesiąkać pewnymi treściami krążącymi wokół za sprawą tych mediów, a które nie mają silnej konkurencji zakorzenionej w ogólnej świadomości społeczeństwa.
Nawet jeśli jestem domatorem, który stroni od towarzystwa? A to ciekawe. Strzelam, że to, że uczę się w publicznej szkole zapewne również ma swoje ciekawe propagandowe konsekwencje.

Cytuj
Ja jestem prześmieszny, ty zaś prze- tragiczny.


To w sumie najtrafniejszy komentarz do twoich wypocin. Rozkosznie wygląda to twoje naginanie faktów do z góry postawionej tezy.
Najzabawniejsze jest to, że wszyscy, którzy się tak chwalą na lewo i prawo, że nie czytają "Wyborczej" i nie oglądają TVN-u (w domyśle: programów informacyjnych emitowanych na tym kanale), zawsze wiedzą najlepiej, o czym one piszą czy donoszą.
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

Skellen

  • Wiadomości: 206
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #820 dnia: Grudzień 31, 2014, 20:06:17 pm »
Skoro jest najlepszy czas na noworoczne życzenia, to ja mam życzenio-pytanie:

Skellen, co chciałbyś osiągnąć? Jak chciałbyś to osiągnąć? Pytam z ciekawości, bo wsypałeś tu już tonę tekstu i wyraźnie się angażujesz w to wszystko - i o ile odpowiedź na "co" padła w poście powyżej (aczkolwiek skrótowo i na pewno masz więcej celów do osiągnięcia, czy - jeśli nie ma na nie sposobów - być może marzeń), to "jak" mnie intryguje najbardziej. Jaki jest cel? Jakie metody?

Marzę o kilku rzeczach i staram się robić wszystko co w mojej skromnej mocy by tak się stało.
Co mogę robić robię, a czasami trochę ponad to, ale nie za dużo- tak w sam raz.
Chcę osiągnąć spokój ducha, aby nie martwiła mnie przaśna, pseudo demokratyczna, kolesiowska rzeczywistość.

Krótsza i ogólniejsza wersja mojej odpowiedzi na wyżej zadane pytani. Mogę to rozwinąć na wyraźne życzenie...

Nawet jeśli jestem domatorem, który stroni od towarzystwa? A to ciekawe. Strzelam, że to, że uczę się w publicznej szkole zapewne również ma swoje ciekawe propagandowe konsekwencje.

Że jesteś tragiczny już wiem, ale nie bądź jeszcze śmieszny, przecież ja jestem niby prześmieszny…

Wiesz, bycie domatorem w 1914 a w 2014, to dwie różne sprawy. Gdyby polemizowała ze mną wersja ciebie z przed 100 lat, dałbym temu argumentowi jakiś posłuch, a tak tylko się kompromitujesz.

Cytuj
Najzabawniejsze jest to, że wszyscy, którzy się tak chwalą na lewo i prawo, że nie czytają "Wyborczej" i nie oglądają TVN-u (w domyśle: programów informacyjnych emitowanych na tym kanale), zawsze wiedzą najlepiej, o czym one piszą czy donoszą.

Oczywiście, że wiem. I każdy interesujący się choć trochę wie, musi wiedzieć. Primo: na zasadzie co wróg mówi. To trzeba wiedzieć i basta. Secundo: Nigdy nie twierdziłem, że wystarczy słuchać tylko jednego źródła informacji, aby móc powiedzieć, że wie się coś obiektywnie. Aby tak powiedzieć trzeba korzystać z jak największej liczby źródeł informacji i następnie weryfikować je w oparciu o posiadaną wiedzę. Proces ten nie jest prosty i oczywisty jak widać, ale jest możliwy i praktykowany, wbrew wyobrażeniom wszechwiedzących inaczej; czyli opierających się na tym co uważają, bo... uważają. 

I jeszcze ap ropo cenzury, taka dyskusja:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=N13Rq56311U" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=N13Rq56311U</a>

Książkę posiadam. Kupiłem. To jest również mój skromny wkład w wolność słowa i namiastkę próby zmiany postrzegania otaczającego nas świata w sposób właściwy, uczciwy i przyzwoity.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2014, 20:10:12 pm wysłana przez Skellen »

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #821 dnia: Grudzień 31, 2014, 21:41:04 pm »
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #822 dnia: Styczeń 01, 2015, 04:02:01 am »
Cytat: Skellen
Gdyby polemizowała ze mną wersja ciebie z przed 100 lat, dałbym temu argumentowi jakiś posłuch, a tak tylko się kompromitujesz.
Faktycznie, bo to ja sugeruję, że ktoś, kto jest świadom kłamliwej, kombinatorskiej i materialistycznej natury polityków mimo to przesiąka propagandą wszelaką, przebywając w określonym towarzystwie, od którego stroni i w ciągu dnia rozmawiając z mniejszą liczbą ludzi niż ustawa przewiduje. :) Ty i osoby podzielające twoje poglądy jesteście zapewne jedynymi światłymi, którym żelazna wola i świadomość pozwoliły się tej całej propagandzie oprzeć. Zresztą mówiąc o jakiejkolwiek kompromitacji jesteś jak notoryczny kłamca, który strofuje kogoś za nieszczerość.

Cytuj
Oczywiście, że wiem. I każdy interesujący się choć trochę wie, musi wiedzieć. Primo: na zasadzie co wróg mówi.
To znaczy ni mniej ni więcej niż to, że jednak czytasz "Wyborczą" i oglądasz TVN, ergo łżesz jak pies i lansujesz się, umieszczając w podpisie takie gify jak kiedyś na GS-ie.

Nie jestem złym człowiekiem, więc nie życzę ci źle i na twoim miejscu sprawdziłbym, czy to już czasami nie jest schizofrenia. No chyba że to studia filozoficzne, ale to jeden pies tak w zasadzie.
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #823 dnia: Styczeń 01, 2015, 08:35:09 am »
Skellen stawia się w roli oświeconej jednostki, która jako jedna z niewielu zna "PRAWDZIWĄ PRAWDĘ", a cała reszta to lemingi (już chyba nie używa tego określenia po tym jak się okazało, że nie ma pojęcia co to jest, bo jego zdanie jest to taki różowy ptak :D). Gość uwielbia słowa typu "zdrada", "propaganda", "TVN", "Wyborcza" itd. sypie nimi jak z rękawa i traktuje niczym remedium na kazdą uwagę skierowana pod jego adresem. Zarzuca każdemu kto nie wypowiada sie po jego myśli, że jest "zmanipulowany przez media i Tuska", podczas gdy najabrdziej zmanipulowanym politycznie człowiekiem na tym forum jest on sam. Na dodatek zmanipulowany przez najgorszy możliwy element czyli PiS.

Przed kompem niczego nie zmienisz, idź zorganizuj jakąś rewolucję czy co tam chcesz i nie truj nam dupy.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #824 dnia: Styczeń 01, 2015, 10:19:43 am »
Chcę osiągnąć spokój ducha, aby nie martwiła mnie przaśna, pseudo demokratyczna, kolesiowska rzeczywistość.
No to wyjedź do kraju, gdzie nie ma problemów z demokracją, chociażby: Kuba, Chiny, Korea Północna, czy Rosja. Choć ten ostatni kraj to może nie, bo tam czasem jacyś naćpani się znajdą, co wyjdą na ulicę i potem biedna milicja musi ich przewieźć do aresztu.

Wiesz, bycie domatorem w 1914 a w 2014, to dwie różne sprawy. Gdyby polemizowała ze mną wersja ciebie z przed 100 lat, dałbym temu argumentowi jakiś posłuch, a tak tylko się kompromitujesz.
<hahaha> A nie czekaj, masz rację. Bo przecież rejony, gdzie ludzie nawet prądu nie mają, nie mówiąc już o telewizji, to tylko propaganda mediów na rzecz aktualnego rządu. Zatem nie można być prawdziwym domatorem.

Książkę posiadam. Kupiłem. To jest również mój skromny wkład w wolność słowa i namiastkę próby zmiany postrzegania otaczającego nas świata w sposób właściwy, uczciwy i przyzwoity.
Padłem, jak to przeczytałem :P Od razu nasuwa mi się dwa fragmenty jednej piosenki: "Television made you buy it" i "Propaganda leaves us blinded" ^^ Idealnie pasuje ;)

Skellen stawia się w roli oświeconej jednostki, która jako jedna z niewielu zna "PRAWDZIWĄ PRAWDĘ"
Ślepy jesteś, nie mogąc zrozumieć, że Skellen jest nadczłowiekiem, który jest wolny od jakiejkolwiek propagandy. On po prostu wszystko sam kształtował i popiera inne osoby, które same kształtują siebie :P

Ok, dość żartów na ten dzień ;)
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia