Ankieta

lewica czy prawica?

Prawica
7 (25%)
Lewica
1 (3.6%)
Coś pośrodku
6 (21.4%)
W d... to mam
6 (21.4%)
Oddam królestwo za monarchizm!
8 (28.6%)

Głosów w sumie: 28

Autor Wątek: Kącik politycznie niepoprawny  (Przeczytany 312815 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #675 dnia: Sierpień 02, 2014, 10:47:58 am »
Najlepiej nic nie świętować.

Wybuch powstania powinien być świętowany z powodów patriotyczno-propagandowych. Oczywiście, nie miało szans, oczywiście doprowadziło do śmierci gigantycznej liczby cywilów i zniszczenia miasta, a niektórzy z dowódców byli debilami. Co roku będzie gównoburza o to czy był sens czy nie. Stoimy z faktem że powstanie się odbyło, nie mamy pojęcia jakie byłyby efekty dzisiaj gdyby nie było powstania i nigdy nie będziemy wiedzieć. Krótkoterminowe byłyby na pewno lepsze, ale co do długoterminowych to już bym się zastanawiał. NKWD i tak by wybiło inteligencje a wpływy patriotyczno-propagandowe były by o wiele mniejsze zarówno w Polsce jak i na świecie.

Osobiście uważam że świętować powinno się kolorowo, z pompą i cieszyć się tym co mamy. Jestem pewien że powstańców bardziej ucieszyłaby radość z wolności niż coroczny marsz pogrzebowy.

Świętując jakiekolwiek wydarzenie historyczne trzeba się liczyć z niedogodnymi faktami. Skoro ruscy świętują wygnanie polaków z Moskwy automatycznie przyznają się że jakoś nas tam wpuścili. Wielbiąc jakiegokolwiek bohatera trzeba się liczyć także z jego haniebnymi czynami. Choćby znalazł się jakiś nieskalany to i tak znajdzie się jakiś pierdolnik który udowodni że 4 pokolenia wstecz doszło do kazirodztwa.

Hołd ruski jak najbardziej na święto.

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #676 dnia: Sierpień 02, 2014, 11:04:24 am »
Równo w godzinę 17, przy akompaniamencie syren alarmowych jakiś zjeb napluł mi na łeb, kiedy szedłem z warzywami - pierdolę ten kwaśny naród i jego chujowe świętowanie cierpienia.
Jeśli wszyscy dookoła stali, to też bym przystanął, nawet jeśli nie popierałbym idei. Po prostu z szacunku do innych. I dlatego kwaśny naród może nie wyrażać aprobaty dla Twojego braku szacunku.

Serio, jeśli szedłeś gdy inni stali, to wyglądałeś pewnie tak samo, jak te śmieszki na filmikach z YT, gdzie cała Warszawa stoi, a oni cisną się samochodami gdzie tylko mogą.
Nie, Wrocław miał wyjebane i szedł z warzywami. Syreny - tak, zaprzestanie robienia jakiegokolwiek hałasu - tak, zatrzymanie się w miejscu jak owad spryskany pestycydem - nie.

Co do braku aprobaty - być może uważasz, że interesującym zagadnieniem może być w takiej sytuacji szukanie jakiegoś wyjaśnienia albo powodu takiego zachowania - ale mnie to pierdoli, bo usprawiedliwienie się już nie odnajdzie na pewno. Idiota, któremu do reszty odpierdoli i zamorduje na ulicy 20 osób może mieć powód, ale nie usprawiedliwienie. Jak mam zły dzień i komuś napluję prosto w pysk, to mogę mieć powód, ale nie usprawiedliwienie.

I nie obchodzi mnie banda zjebów, która najchętniej będzie narzucała każdemu, jak okazuje się szacunek zmarłym bohaterom. Zamiast przez 70 sekund udawać wielkiego świętojebliwego patriotę, który będzie pluł z okna na ciężko spracowanego człowieka z zakupami, wolę o dowolnej porze roku - i nie raz, a regularnie - usiąść i zastanowić się, co można zrobić, żeby ten kraj faktycznie był godny i wart takiej ofiary. Myślę, że ci ludzie oddali życie za przyszłość kraju i można oddać im szacunek poprzez wspólną pracę na rzecz tej przyszłości, aby była jak najjaśniejsza - a nie sprzeczanie się, jak należy upamiętniać śmierć tysięcy ludzi, żeby było OK. Jeśliby skupić się na konstruktywnych kwestiach - czyli jak odbudować kraj, żeby żyło w nim się godnie - to nieistotne będzie, jaki wydźwięk miał impuls do tego pozytywnego działania. Nie byłoby sensu się napierdalać o zasadność samego powstania i o to, kto zawinił, no i czy w ogóle tak intensywnie "świętować" masową bohaterską śmierć, debatując na boku czy była naprawdę bohaterska, czy z głupoty, bo to,  bo sramto, bo chujamto, bo ja mam rację a ty nie masz.

Postęp (naukowy, technologiczny, gospodarczy, ekonomiczny - nie poglądowy czy nawet kulturowy, bo zaraz jakiś pajac mi wyskoczy z dżenderami i innymi owocami ewolucji ludzkich przekonań) i dobrobyt nie znają pojęcia racji, są czyste i obiektywne. Poglądy i opinie ludzie powinni zostawić dla siebie, jako coś, czym mogą się określać i czym mogą się kierować w swoim życiu jako jednostki. Ale na poglądach i opiniach nie można zbudować efektywnego modelu zarządzania państwem - ani osiągnąć w nim godnego poziomu życia. Tak długo, jak rozwój gospodarczy, technologiczny, naukowy itp. będą się przeplatały z opiniami i poglądami jednostek przemnożonymi przez ogromne liczby za pomocą frakcji politycznych skupiających swoje działanie na jednostkowych poglądach i opiniach, tak długo będziemy żyć w gnoju i pluć sobie na łby, bo nigdy nie doczekamy się czasów, gdzie będzie można godnie przeżyć życie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 02, 2014, 11:12:59 am wysłana przez GuRt »
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #677 dnia: Sierpień 02, 2014, 11:48:59 am »
W takim razie w ogóle nie rozumiem zachowania osoby, która Cie tak potraktowała.

A tak na marginesie, to nie rozumiem również tego, że poza Warszawą wyją syreny.
Klasztor - Fechtmistrz

Skellen

  • Wiadomości: 206
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #678 dnia: Sierpień 02, 2014, 12:04:36 pm »
Elo!

Dawno mnie tu nie było i nie zamierzam znowu się angażować (brak czasu), niemniej jednak wiem, że forum owo obfituje w konkretne postawy społecznopolityczne, które są delikatnie mówiąc kontrowersyjne. W związku z tym zapodam linka do konkretnej a aktualnej dyskusji, lecz z innej perspektywy, w nadziei że sięgniecie po tą stronę wielokrotnie. I nie na zasadzie, że tam mówią samą prawdę. Na zasadzie, że w ogóle istnieje inny punkt widzenia. Po prostu wysłuchawszy mainstreamu i opinii odmiennych, mamy szanse na wyciągnięcie wniosków.  Tak więc zapraszam do klubu Ronina ogólnie, a do poniższego linku szczególnie:

https://www.youtube.com/watch?v=5bgh9xBsQFg
 

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #679 dnia: Sierpień 02, 2014, 13:14:06 pm »
niemniej jednak wiem, że forum owo obfituje w konkretne postawy społecznopolityczne, które są delikatnie mówiąc kontrowersyjne.
No co ty pierdolisz?
W związku z tym zapodam linka do konkretnej a aktualnej dyskusji, lecz z innej perspektywy, w nadziei że sięgniecie po tą stronę wielokrotnie. I nie na zasadzie, że tam mówią samą prawdę. Na zasadzie, że w ogóle istnieje inny punkt widzenia. Po prostu wysłuchawszy mainstreamu i opinii odmiennych, mamy szanse na wyciągnięcie wniosków.  Tak więc zapraszam do klubu Ronina ogólnie, a do poniższego linku szczególnie:

https://www.youtube.com/watch?v=5bgh9xBsQFg
Jak ktoś to obejrzy, to niech streści. Nie mam czasu tracić godziny na słuchanie jakiś typów.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #680 dnia: Sierpień 02, 2014, 14:31:42 pm »
MoG - nie 'jakiś', warzecha to stały gość frondy, więc już to mi starczyło by zamknąć kartę.

Aczkolwiek jedna rzecz ciekawa w komentarzach, coś co u nas ciężko za każdym razem wbić do głów, że zacytuję:
"skala nagonki na Izrael po tym jak Hamas wywołał obecną wojnę zadziwia - przypomnę że zawrzało po tym jak Palestyńczycy zamordowali trzech żydowskich nastolatków - w odwecie radykałowie izraelscy zamordowali jakiegoś Palestyńczyka i wtedy "biedni prześladowani" poczuli się jeszcze bardziej prześladowani i zaczęli odpalać rakiety zza pleców dzieci i nakręcać spiralę wojny - nie zapominajmy że tą wojnę oni rozpoczęli"
I generalnie wszyscy mają do izraela pretensje, że on umie zestrzeliwać rakiety a hamas nie :| Nie wiem, powinni wyłączyć kopułę, dać zniszczyć jakiś szpital i dopiero społeczność międzynarodowa stanęłaby po ich stronie by mogli się bronić?

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Skellen

  • Wiadomości: 206
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #681 dnia: Sierpień 02, 2014, 23:04:37 pm »
Jak ktoś to obejrzy, to niech streści. Nie mam czasu tracić godziny na słuchanie jakiś typów.

Tak, wiem że wymaga to wysiłku intelektualnego, ale także innych form sprawności. Aby wysiedzieć prawie godzinę słuchając andronów trzeba pewnej dyscypliny. Tyle że: można to rozłożyć na odcinki (zrobić sobie przerwę itp... to nie tv- poleciało, przegapiłem i uj...). Dlatego zapodam inny link w innej sprawie, w innym także składzie, ale cechą wspólną jest fakt, że mówi się tam po polsku; językiem zrozumiałym, bez naleciałości i nowomowy nomenklaturowej. Dla mnie to odświeżające po słuchaniu tych samych dyżurnych ekspertów w TVN24. Zresztą każdy może ocenić różnicę, trzeba tylko chcieć posłuchać:

https://www.youtube.com/watch?v=36E6buLxWyo

btw:

Coś w kodzie nie gada, bo nie da się dodać normalnie linka w odpowiedniej formie. Chyba że o czymś nie wiem. Ale to co w html gada na innych portalach, tu niekoniecznie....

I jeszcze jedno. Co do wolności słowa za rządów PO. Poniżej prezentowany program we fragmencie, został zlikwidowany, gdy PO doszło do władzy...

https://www.youtube.com/watch?v=Pb0noWdOGF8

Ten filmik jest krótki. Nawet MoG da radę hehe


Nie no. Trudno się powstrzymać:

https://www.youtube.com/watch?v=id427uFJoNg

Najwyżej nikt nie obejrzy. Ale doradzam, bo niezłe.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 03, 2014, 00:07:41 am wysłana przez Skellen »

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #682 dnia: Sierpień 03, 2014, 07:47:06 am »
Cytuj
Zapomniałem. Byłoby bardziej patriotycznie z ich strony, gdyby założyli nogę na nogę i zaczekali, aż Polska do reszty się rozpieprzy.

Nie no fajnie, ze coś robili, ale działać to trzeba było 50 lat wcześniej, a tak to świętujemy pusty znak kompletnie bez znaczenia. Pytam po raz  kolejny, co tu świętować?

Cytuj
Nie chodzi tu nawet o zdobycie Moskwy (która z resztą, poddała się Polakom bez walki po bitwie pod Kłuszynem. Jeśli już ktoś zdobył Moskwę szturmem, to był to Batu-chan, a potem Tatarzy ze Złotej Ordy.), ale o ukorzenie się Wasyla Szujskiego. Miło żyć ze świadomością, że kiedyś to oni kłaniali nam się w pas : )

Wiesz, za czasów Tatarów Moskwa to był drewniany gród, istniejący coś koło 160 lat, a stolicą księstwa będący z lat 50-60, nie ma co porównywać z Moskwą z czasów carstwa. Kolejna sprawa, Hołd Ruski można traktować jako całość, czyli bitwa pod Kłuszynem gdzie rozbiliśmy dużo liczniejszą armię Rosyjską, wkroczenie do Moskwy i sam hołd, jak dla mnie dużo lepszy pretekst do świętowania niż 3 maja.


"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #683 dnia: Sierpień 03, 2014, 09:44:10 am »
Nie no fajnie, ze coś robili, ale działać to trzeba było 50 lat wcześniej, a tak to świętujemy pusty znak kompletnie bez znaczenia. Pytam po raz  kolejny, co tu świętować?
tak w zasadzie nie 50 a 100 lat wcześniej. W latach 40 już od dawna byliśmy bezwolną marionetką (tak co najmniej od sejmu niemego z 1717, żeby nie powiedzieć, że od 1700 kiedy wybuchła III wojna północna i robiliśmy w niej jedynie za arenę walk, bo armii nie mieliśmy) , której nie rozebrano tylko dlatego, że mocarstwa się jeszcze kłóciły o inne rzeczy, w końcu to czasy sporu o sukcesję austriacką, zaś do cudu domu brandenburskiego brakuje jeszcze 15 lat.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #684 dnia: Sierpień 03, 2014, 10:42:36 am »
Jak ktoś to obejrzy, to niech streści. Nie mam czasu tracić godziny na słuchanie jakiś typów.
Streszczenie:
Bla, bla, bla, bla, bla, po zestrzeleniu malezyjskiego samolotu wszyscy prawdziwi polacy mają obowiązek twierdzić, że ruscy zestrzelili też topolewa nad Smoleńskiem, bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla.

Konflikt izraelsko - palestyński:
Coś mi dziwna wydaje się ta cała sytuacja. Doświadczeni Palestyńczycy porywają trzech nastolatków izraelskich i ich nie przeszukują. Dodatkowo jednego nie zdołają upilnować i ten bierze swój telefon komórkowy, aby bezczelnie zadzwonić na numer alarmowy w Izraelu. No sorry, ale jakoś w tę wersję wydarzeń nie wierzę. Palestyńczycy potrafią wejść do autobusu z ludźmi i się wysadzić w dogodnym momencie, a zabierają się tak nieudolnie za porwanie jakiś nastolatków?
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #685 dnia: Sierpień 03, 2014, 10:52:36 am »
tylko jaki interes ma izrael, znowu wszystkich wkurwić, bo oni umieją zestrzeliwać rakiety a hamas nie?

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #686 dnia: Sierpień 03, 2014, 11:24:32 am »
Izrael ma interes bo długoterminowo Izrael przegra dokładnie w ten sam sposób co Serbowie w Kosowie. Żydzi żyją jak europejczycy i mają 1-2 dzieci, Palestyńczycy mają rodziny wielodzietne.
Nie czytałem o tych porwaniach, ale zorientuję się.

Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #687 dnia: Sierpień 03, 2014, 11:36:06 am »
Cytuj
Wiesz, za czasów Tatarów Moskwa to był drewniany gród
Wiesz, ten "drewniany gród" odpierał nieustanne ataki Tochtamysza przez cztery dni, a zdobyty został tylko dzięki podstępowi.

Cytuj
Pytam po raz  kolejny, co tu świętować?
Skoro tak podchodzisz do sprawy, to można świętować chociażby fakt, że uchwaliliśmy drugą w historii konstytucję.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #688 dnia: Sierpień 03, 2014, 12:15:24 pm »
Wrzucanie Cejrowskiego w dyskusji politycznej jest pogrążaniem siebie i swojego światopoglądu.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Skellen

  • Wiadomości: 206
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #689 dnia: Sierpień 05, 2014, 21:08:55 pm »
Wrzucanie Cejrowskiego w dyskusji politycznej jest pogrążaniem siebie i swojego światopoglądu.

Dzięki za komplement. Tak jak bezcenna rada, tak też bezużyteczna.