Ankieta

lewica czy prawica?

Prawica
7 (25%)
Lewica
1 (3.6%)
Coś pośrodku
6 (21.4%)
W d... to mam
6 (21.4%)
Oddam królestwo za monarchizm!
8 (28.6%)

Głosów w sumie: 28

Autor Wątek: Kącik politycznie niepoprawny  (Przeczytany 312850 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #615 dnia: Czerwiec 22, 2014, 12:51:21 pm »
Cytuj
Ja o tym wiem, ale tak przynajmniej można zachować pozory, że jakąś tam armię się ma, a proszenie się o bazy wojsk USA to otwarte przyznanie własnej słabości na arenie międzynarodowej.

Pozory to możemy zachowywać wobec obywateli, a każde inne państwo świetnie sobie sprawę zdaje jaką armię posiadamy.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #616 dnia: Czerwiec 22, 2014, 13:29:12 pm »
Prawdą jest, że media dla pieniędzy zrobią wszystko. Prawdą jest, że to od mediów zaczęła się ta afera, a gdyby nie płynęła z tego chęć zysku, to znalazłby się one w internecie. Prawdą jest, że TVN zaczyna uciekać od PO jak szczur z tonącego statku. Prawdą jest, że Wprost dawkuje dziś kolejne fragmenty, żeby jutro osiągnąć rekordową sprzedaż.

Prawdą jest, że podsłuchy mogą być robotą obcego wywiadu, co jest dość niebezpieczne, bo już jednego sąsiada mamy w konflikcie. Prawdą jest, że te podsłuchy mogą być robotą amatora, co jest śmieszne i również niebezpieczne, bo to dowodzi temu, że obcy wywiad byłby w stanie rozbić to państwo samym słowem, bez wprowadzania tu armii. Prawdą jest, że w innych krajach politycy zapewne grają podobnie jak u nas, ale albo nie jest to podsłuchiwane, albo szybciej przechwytywane, a i oni zdają sobie sprawę z tego, że w bogatym i silnym państwie dłużej utrzymają się na stołkach, nawet jeśli kradną.

Ale! Jest jeszcze coś, co pominęliście, Arimie i Sencie. Prawdą jest, że treść nagrań jest jednoznaczna i dowodzi temu, co oficjalnie nie można było powiedzieć - politycy robią grube wałki i bawią się władzą, którą im powierzono. Prawdą jest, że mamy tu duży, postkomunistyczny układ, który wręcz żongluje haraczem zwanym "podatkami". Prawdą jest, że treść nagrań ujmuje ich nielegalności. Prawdą jest, że matactwa dyskwalifikują PO jako partię sejmową.

Natomiast nieprawdą jest to, że to błaha sprawa i należy o niej jak najszybciej zapomnieć.

Prawdą i w dodatku smutną jest to, że przeciętny Heniek spod czwórki nie ogarnia za dobrze sprawy i być może do wyborów zapomni lub zagłosuje na PiS, a patrząc na nagłówki zagranicznych serwisów mam wrażenie, że zagranica mówi "to coś okropnego!", a Polak "to codzienność".
Klasztor - Fechtmistrz

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #617 dnia: Czerwiec 22, 2014, 13:44:28 pm »
Cytuj
Ale! Jest jeszcze coś, co pominęliście, Arimie i Sencie. Prawdą jest, że treść nagrań jest jednoznaczna i dowodzi temu, co oficjalnie nie można było powiedzieć - politycy robią grube wałki i bawią się władzą, którą im powierzono. Prawdą jest, że mamy tu duży, postkomunistyczny układ, który wręcz żongluje haraczem zwanym "podatkami". Prawdą jest, że treść nagrań ujmuje ich nielegalności. Prawdą jest, że matactwa dyskwalifikują PO jako partię sejmową.

Wszędzie na świecie masz dwie wersje oficjalną i tę w kuluarach. Obejrzyj sobie House of Cards, tak wiem, że to mocno koloryzowany serial, ale dosyć trafnie pokazuje jak wygląda polityka od środka.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #618 dnia: Czerwiec 22, 2014, 13:49:58 pm »
To jest na faktach?
Klasztor - Fechtmistrz

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #619 dnia: Czerwiec 22, 2014, 13:53:04 pm »
Cytuj
To jest na faktach?

Zupełna fikcja, ale fajnie pokazuje mechanizmy.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #620 dnia: Czerwiec 22, 2014, 13:59:55 pm »

 Co tam dobro państwa, niech skurwysyny kradną, przynajmniej jest stabilnie. A że komuna zbankrutowała (bo nie oszukujmy się, oddali władzę bo nie mieli alternatyw) mając 42 mld długu a nasz wynosi już ponad 300 mld to chuj. Zadłużajmy się dalej, bo przecież nie będziemy wymieniać pewnego i udowodnionego złodzieja na kogoś, do kogo mamy tylko obawy że MOŻE być złodziejem.
Stary komunista, żyjący rzekomo z działalności  publicystycznej, zbierający pieniądze na swoją działalnośc, wydający ją na działalność firmy córki, wprowadzajacy na listy wyborcze połowę swojej rodziny, która nawet nie krępuje się mówić że nie ma pojęcia o polityce i jest niekompetentna na stanowisku jakie ma zajmować, przygarniający do partii wszystkie polityczne kurwy które chcą z nim pracowac, w tym osoby znane tylko z burd po pijaku pod klubami, zapowiadający że zamiast pracować będzie kradł bo to jego metoda na walkę z systemem, plujący na media do ktorych zaraz biegnie na kolanach z prośbą o atencję, procesujący się w sądach o rzeczy, których nawet nie słyszał ale przeczytał w kłamliwych mediach, powołujący się na sondaże CBOSu które dają mu 7%, co nie przeszkadza jednocześnie mówić przy każdej innej okazji że fałszywe bo rządowe, idący do PE by po roku startowac w kolejnych wyborach tym razem krajowych bo chuj obywatele co głosowali, liczy się koryto, mówiący w tym samym zdaniu że chce odsunąć bandę czworga i że nie wyklucza koalicji z PiSem. Tusk? Nie, Korwin. Zmiana jakościowa, tak bardzo. I mówimy nie o tym co "może", tylko faktach. Faktach, na które masz/macie zwykłe klapki na oczach.

Cytuj
Stosując Twoją własną argumentację - o ratowaniu państwa też tam nie padło ani jedno słowo. Za to dużo o ratowaniu własnych dup.
że zacytuję:

Bartłomiej Sienkiewicz : (...)W związku z tym albo idziemy wariantem czysto finansowym i wtedy nie ma żadnego powodu, żeby uruchamiać tego typu mechanizmy. Albo jednak rozumiemy, że między polityką a stabilnością finansową państwa istnieje pewien związek, który w ostatnich latach się szczególnie mocno ujawnił w Europie.
Marek Belka: Dobrze. Podoba mi się. Bo dotyczy Polski, a nie tylko jakieś pier...nej gospodanki. Czy jakiegoś tam...
Bartłomiej Sienkiewicz: Ja się boję w tej sytuacji jednej rzeczy. Że na to wszystko kolega Rostowski mówi: w życiu. W życiu, bo to nam zdewastuje opinię, bo to jest niewykonalne, bo tego nie wolno robić. Ja już w to nie chcę wchodzić, dlaczego tak powie, bo to osobna sprawa, ale... no tak, no.


Podkreślenie moje, dziękuję do widzenia Al. Przy okazji masz odpowiedź o co chodzi z rostkowskim, że bardziej mu zalezy na słupkach, kreatywnej księgowości i lizaniu dupy instytucjom finansowym niż na własnym kraju.

Cytuj
  USA rządzi światem i ma u siebie bank dzierżący finanse połowy państw (dawno był dym że nie chcą Niemcom pokazać ich rezerw złota?) więc może sobie konfabulować i ukrywać fakty przed całym światem. Wyszło jasno na jaw, że ostatni kryzys był wynikiem działań grupy chciwych idiotów właśnie w tym hamerykańskim banku narodowym - doprowadzili do niego poprzez gigantyczne spekulacje.

Wzrost gospodarczy dla przeciętnego obywatela nie znaczy NIC. Znaczy tyle, że rząd będzie miał o ten 1% czy ile tam mamy większy wpływ z podatków. I nic więcej.

Odnośnie brakujących miliardów w budżecie - CO ROKU w tym kraju jest ustalany budżet z wielomiliardowym deficytem. Co roku brakuje w nim hajsu. Co roku pożyczamy hajs, żeby lud nie zobaczył że jest chujowo i nie rzucał gromów na rząd. Dodrukowanie hajsu niczego nie naprawi, tylko podtrzyma przez moment iluzję. A potem po dupie dostaną właśnie Ci najbiedniejsi, Ci najuczciwsi, Ci, którzy w PLN trzymają oszczędności. A chciałbym zauważyć, że RZĄD TO ZROBI. Już zmienili wymienianego w podsłuchanej dyskusji ministra.

Nie żeby coś, ale Korwin od 30 lat drze japę i składa wnioski o to żeby wprowadzono zakaz ustalania budżetu z deficytem. JAKO JEDYNA OSOBA W CAŁYM TYM BURDELU. Od 30 lat jest wyśmiewany, wypomina mu się jakieś bzdury i niszczy go medialnie, no jak to, przecież debil.
to teraz jest źle, bo go wyrzucili? A ja myślałem, że nikt go nie chciał :|
I tak, jest to debil, co pokazuje Chile, na które tak chętnie się powołuje, bo to przecież twór uczniów Friedmana. Po trzech latach "wolności" trzeba było wszystko raz jeszcze nacjonalizować, bo wszystko rozkradano na potęgę, zaś w okresie drugiej "wolności" okradziono ludzi z emerytur przekazując je do OFE (poza wojskowymi które zostały państwowe :>). Poczytaj jaki tam jest dobrobyt, gdy emerytury i wszystko inne jest prywatne, bo państwo się nie wtrąca. Całe 200 dolarów miesięcznie, a to i tak tylko dlatego, że państwo dopłaca do tej z OFE.  Jedynym efektem było to, że 43% żyło na granicy ubóstwa, a najbogatsi wzbogacili się o 83%.  Może i najbogatsze państwo w regionie (tylko co mierzy wartość bogactwa, jeśli połowa obywateli jest poniżej progu ubóstwa?), ale tylko dlatego, że cała reszta piszczy biedą, w końcu nawet polska błyszczy na tle ukrainy i litwy.

Cytuj
  Besides... Gadasz jakby ekipa Tuska nie sprzedawała wszystkiego co się da za bezcen... Przecież nasze spółki już nie są nasze. Dawno było słychać, jak wbrew zapewnieniom premiera Rosjanie sobie kupili 20% udziałów w państwowym przedsiębiorstwie?
problem byłby jakby mieli 51%.
Zresztą znowu, w końcu mają sprzedawać czy nie, bo jak sprzedają to źle jak nie sprzedają to gorzej. Wbrew pozorom to co najważniejsze ciągle jest nasze, jak Kompania Węglowa czy KGHM, tylko co z tego jak do tego pierwszego trzeba notorycznie dopłacać i kazać państwowym elektrowniom kupować droższy polski węgiel by nie padły, za co z kolei płacimy wszyscy.

Cytuj
   Do rządu? A kto tu mówi o rządzie? Facet oszukał tysiące ludzi i doprowadził swoje przedsiębiorstwo do bankructwa, pompując hajs w prywatne konta. I został po prostu uniewinniony. I mówisz mi że to wina oszukanych ludzi, bo byli naiwni. Jeśli tak Twoim zdaniem ma wyglądać dobre prawo i ludzki system to nie wiem czy chcę w ogóle z Tobą jeszcze dyskutować. Dosłownie popierasz to co jest teraz, popierasz prawo, które daje przywileje bandycie i zwala odpowiedzialność na ofiarę.

 Nie wiem czy wiesz, ale niemieckie tabloidy się śmieją że w Polsce dowolna ustawa kosztuje milion euro.
no przecież ci ludzie mieli pretensje do tuska i chcieli by to on im wypłacił odszkodowania. Dalej:
"27 stycznia 2009 została zarejestrowana przez Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku Grupa Inwestycyjna Ex Sp. z o.o., która 27 lipca 2009 zmieniła nazwę na Amber Gold Sp. z o.o.[6] Firma, podająca się za pierwszy dom składowy w Polsce zajmujący się składowaniem metali szlachetnych, inwestowała w złoto i inne kruszce, a także oferowała klientom kontrowersyjne lokaty w złoto, srebro i platynę, podpisując z nimi tzw. „umowy składu”[7][8]. Logo firmy przedstawia karawakę tzw. krzyż morowy z XVI wieku, chroniący przed zarazą.

Komisja Nadzoru Finansowego ostrzegała, że Amber Gold nie posiada zezwolenia KNF na wykonywanie czynności bankowych, w szczególności na przyjmowanie wkładów pieniężnych w celu obciążania ich ryzykiem[9]."
Z polskiego na nasze, panstwo nie mogło zabronić prowadzenia takiej firmy bo podpadałoby to pod totalitaryzm, ale ostrzegało, że śmierdzi piramidą finansową i należy unikać, a że ktoś był głupi.. no cóż. Na giełdzie też nie możesz pozwać firmy, że zamiast piąć się w górę to upadła.
Poza tym, grozisz mi, że nie chcesz ze mną gadać jeśli popieram wolność gospodarczą i przerzucam odpowiedzialność na samych inwestujących co robią ze swoimi pieniędzmi, a sam "w imię zmian w kraju" głosujesz na gościa, który takie sprawy chce posuwać do ekstremum jeśli mu się na to pozwoli. Wiem, że znowu wracam do korwina, ale nie umiem tego ogarnąć jak możesz rerezentowac w zasadzie wszystko czym korwin nie jest, a za chwilę bronić go jak mesjasza zmian na lepsze.

I nie, nie popieram, bo to dziurawe prawo (jak zresztą wszędzie, przecież piramidy finansowe to nie tylko w polsce, najbardziej znane są z nich stany zjednoczone), ale jak nie ma paragrafu to co mu zrobisz, autorytatywnie będziesz wsadzał ludzi do więzień? Zresztą AFAIK (bo ciężko cokolwiek znaleźć, najnowsze info jakie znalazłem to ze stycznia 2014) postępowanie ciągle w toku, bo poszkodowanych jest od cholery.

Cytuj
Robi za wzór państwa, w którym DAŁO się z absolutnego gówna zmontować jedno z najbogatszych państw świata. Wystarczyło, kurwa, ruszyć głową i przestać kraść, bo te projekty udały się z jednego, kurwa, głównego powodu - z powodu nowego, bardzo prostego prawa antykorupcyjnego. Wg. litery którego jeśli urzędnik państwowy kupi coś na co nie mógł zarobić legalnie pieniędzy, idzie prosto do pierdla bez żadnych tłumaczeń. A u nas co? U nas w tabloidach podziwia się dzieciaki premiera, gdzie jedno kupuje sobie za 150 tysięcy gotówką samochód, a drugie płaci 10 koła miesięcznie za apartament w centrum Warszawy.

Wystarczyłby ten jeden kurewski przepis w Polsce + jego przestrzeganie i zobaczyłbyś jak wszystko się zmienia w 20 lat. Ale nie, nie da się, przecież rządzenie 40 milionowym (Wcale, kurwa, niewielkim) państewkiem to TAKIE TRUDNE jest.
No jak nie widzisz różnicy między zarządzaniem dużym miastem na skraweczku półwyspu a średniej wielkości państwem z całym bagażem który za tym idzie (bo mamy rolników i polskę B, kopalnie, cholera wie co wobec.. w zasadzie samego miasta które żyje ze spekulacji i przeładunku w porcie) to ciężko dyskutować.
Ale z jednym masz rację - PRZESTRZEGANIE prawa. TO jest problem. Bo kradną i oszukują tutaj praktycznie wszyscy, od obywateli pozorujących pracę i ściągających gry/filmy/muzykę z neta przez pracodawców kombinujących na podatkach i śmieciówkach załatwiających wszystko układami po rządzących, ale hejt jest tylko na ostatnich, bo kradną więcej od nas. I dlatego lepiej nie będzie, bo sami jesteśmy złodziejami

Cytuj
Wiesz, Sent, Ty skończyłeś historię, wiedzę masz, a i tak czasem mi się wydaje że masz klapki na oczach. Mając od groma historycznych przykładów co niszczyło najpotężniejsze imperia Ty popierasz rząd, który robi DOKŁADNIE TO SAMO z niewielkim, słabym jak chuj państwem.
i vice versa Al. Przecież to co proponuje korwin to posunięcie do ekstremum najgorszych rozwiązań z IIIRP i Chile razem wziętych, ba, rzeczy z twojego życia, o których dyskutowaliśmy na SB.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #621 dnia: Czerwiec 22, 2014, 14:00:49 pm »
Zupełna fikcja, ale fajnie pokazuje mechanizmy.
O takich mechanizmach to i ja wiem, bez oglądania tasiemców. Zresztą pisałem o tym w ostatnim zdaniu drugiego akapitu w moim przedostatnim poście.

Jednak nasuwa się tu pytanie - czy na świecie, podobnie jak i u nas, wraz z gierkami polityków idzie w parze kulejąca gospodanka i grabież zarobionych pieniędzy? Czy na świecie mamy też do czynienia ze strukturami, które wywodzą się z komunizmu panującego w danym kraju?
Klasztor - Fechtmistrz

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #622 dnia: Czerwiec 22, 2014, 14:06:29 pm »
Cytuj
Jednak nasuwa się tu pytanie - czy na świecie, podobnie jak i u nas, wraz z gierkami polityków idzie w parze kulejąca gospodanka i grabież zarobionych pieniędzy? Czy na świecie mamy też do czynienia ze strukturami, które wywodzą się z komunizmu panującego w danym kraju?

Haha, a co ty myślałeś, ze jesteśmy sami? Dobrze funkcjonujące gospodanki to masz w Chinach, Niemczech i krajach opierających swój budżet na ropie lub gazie. Kompletnie nie ma znaczenie skąd wywodzą sie dane struktury.


"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #623 dnia: Czerwiec 22, 2014, 14:06:47 pm »
matko, ile postów gdy pisałem - Damian, władza to zawsze była "zabawa" jak to nazywasz. Poczytaj dowolny podręcznik do historii, to zawsze jest gra. Przecież to że macierewiczowi pozwala się gadać, bo to obniża im elektorat to nie od dziś wiadomo, teraz masz to po prostu oficjalnie z nieoficlanej rozmowy potwierdzone.

i co do twojego ostatniego pytania - USA to najlepszy przykład, podobnie jak biedna Rosja. Reszta zachodu o tyle o ile się maskuje, ale tak to masz całą afrykę, amerykę południową i lwią część azji gdzie masz ewidentnie kulawą gospodankę i grabież.

EDIT: OH ARIM <:D>
no może z tymi chinami przesadziłeś, bo tam to też jest skorumpowany cyrk na kółkach i powszechna bieda, potęga gospodarcza to tylko zbiór cyferek

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #624 dnia: Czerwiec 22, 2014, 14:09:46 pm »
Ludzie, ale nie porównuje nas do jakoś trzeciego świata. Równajcie w górę, a nie w dół.
Klasztor - Fechtmistrz

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #625 dnia: Czerwiec 22, 2014, 14:12:24 pm »
Cytuj
Ludzie, ale nie porównuje nas do jakoś trzeciego świata. Równajcie w górę, a nie w dół.

Do jakiego trzeciego świata? W gospodarce jeszcze większy syf jest we Włoszech, Grecji, Hiszpanii, Portugalii. W Europie stabilne są tylko Niemcy, Skandynawia, Szwajcaria i  mniej więcej Benelux.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #626 dnia: Czerwiec 22, 2014, 14:16:21 pm »
No właśnie - są takie kraje. W takim razie w czym problem?
Klasztor - Fechtmistrz

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #627 dnia: Czerwiec 22, 2014, 14:20:43 pm »
Cytuj
No właśnie - są takie kraje. W takim razie w czym problem?

W tym, ze nie mam ropy i gazu jak Norwegia przy 5mln mieszkańców. Skandynawia ma handy cup w postaci dosyć obfitych surowców naturalnych, niewielkiej liczby mieszkańców i dużo wyższej kultury. Do Niemiec nigdy nie dobijemy, a Benelux to malutkie państewka żyjące z usług.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #628 dnia: Czerwiec 22, 2014, 14:22:03 pm »
Aleś Ty pesymistyczny.


Edycja.

Cytat: Internety
Zdzisław Gawlik (Ministerstwo Skarbu), Włodzimierz Karpiński (Ministerstwo Skarbu), Jacek Krawiec (PKN Orlen).

WK: Ja to mam problem Burego, którego mogę wyj***ć w kosmos […]
ZG: Nie zrobisz tego, nie dasz rady. Nie będziesz się przecież kopał ze wszystkimi. Chyba że jakoś załatwisz, że komisja będzie jakoś funkcjonowała.
WK: Ja pier***ę. No i co się stanie, gdy komisja nie przyjmie informacji od ministra. I co?
JK: Co, macie jakiś problem […]?
WK: Bury wszystkich ich okiwał. Trzymał z Waldkiem Pawlakiem, bo ten był cwaniak.
JK: Wy macie teraz kogoś, kto jest w kierownictwie PSL?
WK: Tak, Urszula Pasławska. […] Ona mówi do mnie [...] Ja nie wiem, jak ty będziesz na to patrzył, bo ja jestem wice. Myślę ku**a, o co chodzi? No wiem, mówię, że jesteś wice. I tak parę razy powtórzyła. Mówię ku**a, wyjąłem Google, Urszula Pasławska, a tam patrzę wiceprezes PSL [śmiech].


JK: Ale słuchajcie, nie chciałem przy nim gadać. Jak była ta kampania 2011 r. i oni tam z cenami jechali cały czas, że paliwo po 6 zł PiS napier****ł. No i jest ta impreza w Focusie, już wiadomo, że wygraliśmy. Z Donaldem się spotykam i on: Teraz, ku**a, to paliwo może być nawet i po 7 zł [śmiech]
WK: Nie no, tak było, nie? […] Były rozmowy inne i nie. Ja w tych finalnych nie uczestniczyłem. Wszystkie chwyty dozwolone.
Pogrubiony fragment najbardziej mi się spodobał.


A tu policja, bez prowokowania, grzecznie prosi o rozejście się nielegalną, wywrotową, antyrządową demonstrację.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=VPQVv25nPRE" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=VPQVv25nPRE</a>
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2014, 15:55:39 pm wysłana przez Damiano_gt »
Klasztor - Fechtmistrz

TheFlood

  • Wiadomości: 439
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #629 dnia: Czerwiec 22, 2014, 15:55:46 pm »
Cytuj
Marek Belka: Dobrze. Podoba mi się. Bo dotyczy Polski, a nie tylko jakieś pier...nej gospodanki. Czy jakiegoś tam...
Nie żeby coś, ale to zdanie można interpretować na bardzo różne sposoby... Tak tylko nawiązując do Twojego sapania o słowa Korwina.

A Rostowskiego wcale nie zamierzałem bronić, bo kurwa nieprzeciętna.

Cytuj
problem byłby jakby mieli 51%.
Już 20% pozwala im wpływać na decyzje. To nie wybory do sejmu. A jak się do tego jeszcze dorzuci łapóweczkę tu, łapóweczkę tam... Przedsiębiorstwa państwowe nie powinny sprzedawać swoich akcji zagranicznym udziałowcom, bo zagraża to autonomii państwa. Proste.

Cytuj
Wiem, że znowu wracam do korwina, ale nie umiem tego ogarnąć jak możesz rerezentowac w zasadzie wszystko czym korwin nie jest, a za chwilę bronić go jak mesjasza zmian na lepsze.
Już Ci trzy razy tłumaczyłem, że nie głosowałem na Korwina bo popieram jego poglądy, tylko z zupełnie innych pobudek. A poglądy mam własne. I poczucie sprawiedliwości - które głośno protestuje przeciwko uniewinnianiu typa, który nakradł się ile wlezie - również. Bo to chore. Nie twierdzę że państwo ma oddawać geld - ale twierdzę, że skurwysyn powinien zgnić w więzieniu.

Zagłosowanie na kogoś nie oznacza że muszę reprezentować jego poglądy i naprawdę mógłbyś sobie kurwa dać z tym wreszcie spokój. Bronię go, gdy widzę bolesne z dupy najazdy. Bo w niektórych kwestiach naprawdę  ma rację.