Ankieta

lewica czy prawica?

Prawica
7 (25%)
Lewica
1 (3.6%)
Coś pośrodku
6 (21.4%)
W d... to mam
6 (21.4%)
Oddam królestwo za monarchizm!
8 (28.6%)

Głosów w sumie: 28

Autor Wątek: Kącik politycznie niepoprawny  (Przeczytany 312608 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #600 dnia: Czerwiec 21, 2014, 21:44:30 pm »
szczerze, martwi mnie skala zwyczajnego pierdolenia w tej sprawie. Korupcja HP, autostrady, hazardowa, kamiński jako szef CBA, źródła zarobku korwina i pranie przez niego pieniędzy w firmie córeczki - to są afery, które w mediach były i po dwóch dniach się zmyły, a tutaj urządza się narodową dramę o to że NBP ratuje finanse państwa (nie rządu, państwa). Ja wiem, że można nie lubić tuska, sam nie przepadam, ale kurwa, niektórzy powinni ostro się pierdolnąć.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #601 dnia: Czerwiec 21, 2014, 21:54:35 pm »
Cytuj
a tutaj urządza się narodową dramę o to że NBP ratuje finanse państwa (nie rządu, państwa). Ja wiem, że można nie lubić tuska, sam nie przepadam, ale kurwa, niektórzy powinni ostro się pierdolnąć.

Jak pisałem już 2x nie chodzi tu o treść, a o formę i jakby nie dali się podsłuchać jak dzieci to nic by nie było. Sama "histeria" bierze się stąd, że media muszą o czymś pierdzielić, opozycja ma pretekst do atakowania rządów, a 3/4 społeczeństwa to kretyni i nawet nie rozumieją treści rozmowy tylko łykają jak młode świrnie paszę, to co im media serwują. Dodaj sobie do tego farsę pod tytułem "akcja ABW w redakcji Wprost" i masz temat na miesiąc. Tak czy siak, jak na pozostałych taśmach, o ile takie są, nie ma nic gorszego to rozejdzie się to po kościach.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #602 dnia: Czerwiec 21, 2014, 23:54:58 pm »
ja już odsuwam na bok wątek że się dali, bo on w internetach nie dominuje. Zresztą, starczy obejrzeć co damiano wrzucił, robi się dramat i histerię o najmniej istotne wątki. Zwłaszcza kurwydziennikarze którzy jak jeden mąż bronią nawet najbardziej przegranej sprawy jeśli tylko chodzi o ich prawo do inwigilacji i mataczenia (bo robienia afery, a z drugiej odmówienia udostępnienia nagrań organom ścigania by nakręcać sprzedaż gazety nie można nazwać inaczej jak mataczeniem)

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #603 dnia: Czerwiec 22, 2014, 07:46:22 am »
Cytuj
ja już odsuwam na bok wątek że się dali, bo on w internetach nie dominuje. Zresztą, starczy obejrzeć co damiano wrzucił, robi się dramat i histerię o najmniej istotne wątki. Zwłaszcza kurwydziennikarze którzy jak jeden mąż bronią nawet najbardziej przegranej sprawy jeśli tylko chodzi o ich prawo do inwigilacji i mataczenia (bo robienia afery, a z drugiej odmówienia udostępnienia nagrań organom ścigania by nakręcać sprzedaż gazety nie można nazwać inaczej jak mataczeniem)

To wszystko rozbija się o formę poczynając od samej rozmowy, a na akcji ABW kończąc. Serio ABW zrobiło krecią robotę Tuskowi bo ten wyszedł na jakiegoś Kim Dzong Una czy inne Mao, który aby tylko uniknąć kompromitujących nagrań wysyła służby, aby spacyfikowały redakcję :D Z resztą sama akcja była tak beznadziejnie przeprowadzano, że zastanawiam się jak się szkoli tych funkcjonariuszy ABW.

Tak więc teraz będzie miesiąc temat nakręcany bo raz, ze mamy "sezon ogórkowy", a dwa dziennikarze się solidaryzują i nie ma tu znaczenia czy w słusznej sprawie czy też nie.



"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

TheFlood

  • Wiadomości: 439
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #604 dnia: Czerwiec 22, 2014, 10:13:24 am »
Nie żeby coś, ale rozpierdala mnie to jak usprawiedliwiacie rząd.

Ustawianie układzików (pomogę wam jak usuniecie tego a tego typa)
Wyraźne (i wcale malownicze) określenie państwa polskiego jako kompletnie zrujnowanego placu zabaw dla rządzących
Sent - od kiedy dodrukowywanie pieniędzy bez pokrycia ratuje gospodankę (bo tym w zasadzie jest kupowanie przez bank niekrytych niczym akcji rządowych - które już raz wykazały brak wartości przy dymie z OFE)? Zawsze myślałem, że to się kończy kurewską inflacją.
Nie wspominając już o tym że sami zainteresowani wyraźnie powiedzieli że zamierzają to zrobić tylko dla pozorów i żeby utrzymać się na stołkach przez następne wybory, cała reszta już ich nie obchodzi.

A zamiatanie afery pod dywan (jedyna osoba do tej pory ukarana - facet który podsłuchał) to też rzeczywiście bardzo demokratyczne praktyki. O dymie w redakcji Wprost nawet nie chce mi się gadać, błazenada jak skurwysyn (ABW nie może złamać zabezpieczeń McBooka, ROTFL).
Szkoda tylko że wszystko co zrobi Zachód to "wyrazi zaniepokojenie antydemokratycznymi praktykami polskiego rządu". Muszę się przyznać, że żałuję że nie mamy bogactw naturalnych (czy też raczej mamy - ale już wszystkie wyprzedali za ułamek wartości + łapóweczki) bo chyba bym wolał hamerykańską interwencję - okupację niż to gówno. Sięgające zaiste wartości Gówna Absolutnego, czyżby rząd dążył stworzenia Boga Gówna, piątego bóstwa Chaosu? Zaiste, Warp approves.

Uniewinnienie prezesa Amber Gold też uważacie za całkowicie usprawiedliwione i normalne?

Wszędzie dookoła gdzie nie spojrzymy widzimy przykłady że wszystko DA się zrobić. Wyprzedzają nas już kraje trzeciego świata (Singapur już dawno wyprzedził...), a Wy dalej słuchacie stada debili pierdolącego że się nie da nic zrobić. Jakby nie kradli to by się dało. Ba, dałoby się, jakby kradli z umiarem, ale oni rozpierdalają absolutnie wszystko co się da. Bez jakichkolwiek zahamowań.

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #605 dnia: Czerwiec 22, 2014, 10:16:02 am »
a dwa dziennikarze się solidaryzują i nie ma tu znaczenia czy w słusznej sprawie czy też nie.
Nie gadaj głupot. To, że Olejnikowa powiedziała na konferencji "wszyscy dziennikarze są przeciwko panu, panie premierze", to nie oznacza, że to prawda. Sam widziałem wypowiedź najpierw jednej dziennikarki następnego dnia, która dziwiła się, jakim prawem pani Olejnik wypowiada się za nią. Bo ona akurat widzi, że aferą jest sam fakt nagrania i należy zbadać kto to zrobił i na czyje zlecenie. Potem wypowiadał się inny dziennikarz - politolog i jakoś znów nie potępiał Tuska. Patrzcie, a takie solidarne to całe dziennikarstwo :P

Powiedzmy sobie szczerze, opór dziennikarzy Wprost nie był przypadkowy. Przecież jak będą krzyczeć: "Patrzcie, robią nam cenzurę, chcą zabrać materiały do następnego artykułu", to przy wydaniu następnego będą mogli dawać reklamę: "Patrzcie i czytajcie, co Tusk chciał przed Wami obywatelami ukryć, pacyfikując redakcję Wprost"... ::)
Ja rozumiem, że dziennikarz nie ma obowiązku ujawniać swojego źródła informacji, ale jeśli ma dowód przestępstwa (a nielegalne podsłuchiwanie jest przestępstwem), to ma obowiązek iść z tym do prokuratury. Może sobie opisać to w artykule, by zwiększyć nakład, ale przestępstwo też musi zgłosić. A nie, że będą sobie dowody chowali i będą kawałki udostępniać, by pasowało pod ich artykuł i aby kolejne numery się lepiej sprzedawały...
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #606 dnia: Czerwiec 22, 2014, 10:57:43 am »
Nie żeby coś, ale rozpierdala mnie to jak usprawiedliwiacie rząd.
To oni nie trollowali?


Edycja.

Hahaha! :D Aż się nie mogę doczekać jutra, ale możliwe, że wycięli najlepszy fragment. Nie spodziewałem się takich słów ze strony Sikorskiego.

Cytat: Internety
Sikorski: - Wiesz, że polsko amerykański sojusz jest nic nie warty. Jest wręcz szkodliwy, bo stwarza w Polsce fałszywe poczucie bezpieczeństwa.
Rostowski: - Dlaczego?
Sikorski: - Bullshit kompletny. Skonfliktujemy się z Rosją, Niemcami, będziemy uważali, że wszystko jest super, bo zrobiliśmy laskę Amerykanom. Frajerzy, kompletni frajerzy.

[...]

Sikorski: - Problem w Polsce jest, że mamy bardzo płytka dumę i samoocenę.
Rostowski: - Taki sentymentalizm.
Sikorski: - Taka murzyńskość.
Rostowski: - Jak, jak?
Sikorski: - Murzyńskość.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2014, 11:24:21 am wysłana przez Damiano_gt »
Klasztor - Fechtmistrz

TheFlood

  • Wiadomości: 439
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #607 dnia: Czerwiec 22, 2014, 11:47:59 am »
Cytuj
To oni nie trollowali?
#pułapka? Na mnie? Jestem zaszczycony :P

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #608 dnia: Czerwiec 22, 2014, 11:48:29 am »
Nie żeby coś, ale rozpierdala mnie to jak usprawiedliwiacie rząd.
nie  chcę ci znowu wypominać tego korwina, ale mnie z kolei rozpierdala te 20 rzeczy które niczym go nie różniiły od tuska a które wszyscy usprawiedliwiają. I szczerze starego złodzieja po którym wszyscy wiedzą czego się spodziewać uważam za mniej niebezpiecznego niż nowego, z gębą pełną frazesów, na którym jak się ludzie po pół roku poznają, to do urn już nigdy nie pójdą, bo się będą bali jeszcze raz komuś zaufać.

Cytuj
Ustawianie układzików (pomogę wam jak usuniecie tego a tego typa)
użyję twojego ulubionewgo argumentu z tamtej dyskusji - CZYTAJ KONTEKST A NIE JEDNO ZDANIE KTÓRE ZACYTUJĄ CI KŁAMLIWE MEDIA TROLOLOLO. Bo AFAIK owszem, padło "jak usuniecie", ale tylko dlatego, że obecny minister finansów nie chciałby się zgodzić na taki manewr by ratować pieniądze państwa. To jest zwykłe stwierdzenie faktu, że jeśli rząd myśli o takim rozwiązaniu i sonduje co na to by powiedział NBP, to NBP każe mu to przemyśleć, bo osoba obecnie zajmująca się finansami się nie zgodzi. A że bez jego zgody całej akcji przeprowadzić nie móżna.. no cóż, pod rozwagę tuska czy woli pieniądze czy vincenta.

Cytuj
Wyraźne (i wcale malownicze) określenie państwa polskiego jako kompletnie zrujnowanego placu zabaw dla rządzących
Sent - od kiedy dodrukowywanie pieniędzy bez pokrycia ratuje gospodankę (bo tym w zasadzie jest kupowanie przez bank niekrytych niczym akcji rządowych - które już raz wykazały brak wartości przy dymie z OFE)? Zawsze myślałem, że to się kończy kurewską inflacją.
Nie wspominając już o tym że sami zainteresowani wyraźnie powiedzieli że zamierzają to zrobić tylko dla pozorów i żeby utrzymać się na stołkach przez następne wybory, cała reszta już ich nie obchodzi.
powtarzam jeszcze raz i będę powtarzał do znudzenia - w całej tejrozmowie nigdzie nie pada nic o zysku jedej czy drugiej 'grupy wpływów', partie są wspomniane w niej tylko w kontekście ekonomicznym, że PiSu giełda się bo jeśli dojdzie do władzy, to mogą spaść wpływy z podatków, a to rozpierdoli państwo. I państwo jest głównym wątkiem tej całej rozmowy.
o OFE ostatnio puisałem, to bandytyzm co pokazało ukochane przez prawicę Chile Pinocheta, więc to jedna z niewielu rzeczy co można na plus zapisać rządowi.
A poza tym cała ekonomia to gra pozorów. Drukowanie niby złe, a USA jechała na tym z 80 lat. Wzrost niby dobry, ale Chiny sztucznie go starają się hamować, bo to dopiero wywołuje inflację (co tylko pokazuje że co byś nie robił to ona i tak zawsze będzie). Może i nie chcą "dymu przed wyborami" ale jakby tego zabiegu z NBP nie zrobili i nagle zabrakłoby iluś miliardów w budżecie, co doprowadziłoby do krachu, może hiperinflacji i cholera wie czego, to dopiero jako obywatel byś się osrał na miętowo (jak zresztą my wszyscy) i pytał czemu rząd nic nie robił.
Dlatego nie bardzo rozumiem aferę, bo coś robi to źle, jak nie zapobiegł to jeszcze gorzej. Nawet jeśli robią to z pragmatyzmu, że zależy im na stabilności, bo łatwiej wtedy okradać na małych kwotach (ale z kolei dalej piszesz że to ok że kradną, póki ogólna sytuacja jest jako taka).

Cytuj
A zamiatanie afery pod dywan (jedyna osoba do tej pory ukarana - facet który podsłuchał) to też rzeczywiście bardzo demokratyczne praktyki. O dymie w redakcji Wprost nawet nie chce mi się gadać, błazenada jak skurwysyn (ABW nie może złamać zabezpieczeń McBooka, ROTFL).
oczywiście że podsłuchujący jest winien, bo bez zgody sądu jest to nielegalne praktycznie w każdym państwie, przecież o to był ten smród z NSA na zachodzie (bo oprócz terrorystów podsłuchiwano giełdę, a te informacje trafiały cholera wie gdzie, najpewniej do zainteresowanych firm). No może poza koreą północną, ale nie wydaje mi się by był to wzór do którego chcemy dążyć.
Ale zgadzam się z tym, że wizyta we Wprost była błazeństwem. Raz, żewiadomo czym to się skończy, dwa, niekompetencja służb, trzy, same kurwydziennikarze wprostu którzy robili z siebie męczenników jakby co najmniej żydów przed SSmanami chowali. Cytując xilka - "Ja rozumiem, że dziennikarz nie ma obowiązku ujawniać swojego źródła informacji, ale jeśli ma dowód przestępstwa (a nielegalne podsłuchiwanie jest przestępstwem), to ma obowiązek iść z tym do prokuratury. Może sobie opisać to w artykule, by zwiększyć nakład, ale przestępstwo też musi zgłosić. A nie, że będą sobie dowody chowali i będą kawałki udostępniać, by pasowało pod ich artykuł i aby kolejne numery się lepiej sprzedawały..."

Cytuj
Szkoda tylko że wszystko co zrobi Zachód to "wyrazi zaniepokojenie antydemokratycznymi praktykami polskiego rządu". Muszę się przyznać, że żałuję że nie mamy bogactw naturalnych (czy też raczej mamy - ale już wszystkie wyprzedali za ułamek wartości + łapóweczki) bo chyba bym wolał hamerykańską interwencję - okupację niż to gówno. Sięgające zaiste wartości Gówna Absolutnego, czyżby rząd dążył stworzenia Boga Gówna, piątego bóstwa Chaosu? Zaiste, Warp approves.
ale już pieprzysz w tym momencie. Pretensje o to że pieprzysz mam dlatego, że studiujesz historię więc powinieneś wiedzieć jak wyglądały hamerykańskie interwencje przez ostatnie 200 lat i dlaczego ameryka południowa tak kocha brata na północy. Dość powiedzieć, że Kubę Castro wychodowali sobie sami Amerykanie popierając skorumpowanego chuja który sprzedawał ze bezcen wszystko co ameryka chciała.
B'sides, jakich bogactw? Te słynne łupki które rząd "rozkradł" bo sprzedał firmom prywatnym (nagle państwowe konglomeraty są dobre?) owe firmy oddają z powrotem panstwu, bo okazało się, że tam gdzie powinny byc ich nie ma, przynajmniej na szkieletczyźnie. Jakie inne dobra, węgiel? tu sami sobie dopłacamy do niego, bo za cenę "spokoju społecznego" wydobywamy tam gdzie się nie opłaca, a wydobycie w innych miejscach blokujemy by ni robić sobie samym konkurencji. Na miedzi dalej robimy dobry biznes. Mamy jakieś jeszcze?

Cytuj
Uniewinnienie prezesa Amber Gold też uważacie za całkowicie usprawiedliwione i normalne?
tbh nie śledziłem sprawy, więc jakbyś przybliżył, to byłbym wdzięczny. Tzn śledziłem tylko do momentu, że wielu frajerów wpłacało mu pieniądze bo obiecywał dosłownie złote góry, a potem chuj wie czemu mieli o swoją naiwność pretensje do rządu. Co się działo potem to dunno, sprawa była nudna, nie śledziłem

Cytuj
Wszędzie dookoła gdzie nie spojrzymy widzimy przykłady że wszystko DA się zrobić. Wyprzedzają nas już kraje trzeciego świata (Singapur już dawno wyprzedził...), a Wy dalej słuchacie stada debili pierdolącego że się nie da nic zrobić. Jakby nie kradli to by się dało. Ba, dałoby się, jakby kradli z umiarem, ale oni rozpierdalają absolutnie wszystko co się da. Bez jakichkolwiek zahamowań.
singapur to przede wszystkim jest sztucznym tworem ekonomicznym, bo co innego prowadzić jedno dogodnie położone miasto-państwo portowe, a co innego 40-milionowy kraj. I że wspomnę kwestię mieszkań, bo dotyczyła suingapuru - rozwiązano ją w najbardziej lewacko-socjalistyczny sposób jaki można sobie było wyobrazić, więc nie wiem czemu przy tym ogólnym hejcie na cokolwiek lewicowego robi teraz za wzór.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2014, 11:53:42 am wysłana przez Sentenza »

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #609 dnia: Czerwiec 22, 2014, 11:56:27 am »
Cytuj
Nie gadaj głupot. To, że Olejnikowa powiedziała na konferencji "wszyscy dziennikarze są przeciwko panu, panie premierze", to nie oznacza, że to prawda. Sam widziałem wypowiedź najpierw jednej dziennikarki następnego dnia, która dziwiła się, jakim prawem pani Olejnik wypowiada się za nią.

Haha, Xilku ale ty masz wyczucie ironii. Solidaryzują czyli mogą rozkręcić gadkę na temat "atak na wolność słowa i niezależność mediów".

Cytuj
Nie żeby coś, ale rozpierdala mnie to jak usprawiedliwiacie rząd.

Nikt rządu nie sprawiedliwa, tylko nikt nie będzie potępiał na podstawie tak śmiesznych nagrań (oczywiście o ile kolejne nie ujawnią nic gorszego)

Cytuj
Hahaha! :D Aż się nie mogę doczekać jutra, ale możliwe, że wycięli najlepszy fragment. Nie spodziewałem się takich słów ze strony Sikorskiego.

Jakby nie patrzeć to powiedział 100% prawdę, sojusz z USA jest gówno warty i jakby Rosja nas zaatakowała to Obawa "wyraził by głębokie zaniepokojenie".

Do Sentowego wpisu odniosę się później.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #610 dnia: Czerwiec 22, 2014, 12:05:54 pm »
o matko, po raz pierwszy zgadzam się w 100% z postem arima :D Ale własnie oglądałem fragment loży prasowej, jak słucham tych "dziennikarzy" Wprostu to włos się na głowie jeży. Podsłuchiwanie prywatnych rozmów jest ok, wycieranie ryja wolnością słowa.. no trudno by ministrowie nie wymieniali się planami i opiniami przed podjęciem jakiś decyzji (patrz Sikorski, który po 12 latach chyba wreszcie powiedział coś mądrego), a tutaj robi się aferę.. w zasadzie cholera wie o co, bo najistotniejszy wątek, że najważniejsze osoby w państwie są inwigilowane jest zamiatany pod dywan, bo jest okazja powydzierac ryja na tuska

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #611 dnia: Czerwiec 22, 2014, 12:27:48 pm »
#pułapka? Na mnie? Jestem zaszczycony
Nie wypowiadałem się wcześniej, bo byłem zdumiony, że patrzą na sprawę tak jednostronnie i pomyślałem, że może prowokują.

Jakby nie patrzeć to powiedział 100% prawdę, sojusz z USA jest gówno warty i jakby Rosja nas zaatakowała to Obawa "wyraził by głębokie zaniepokojenie".
no trudno by ministrowie nie wymieniali się planami i opiniami przed podjęciem jakiś decyzji (patrz Sikorski, który po 12 latach chyba wreszcie powiedział coś mądrego)
Pytanie zasadnicze - skoro nagranie ma już kilka miesięcy, to dlaczego Radziu nie powiedział jeszcze takiego czegoś oficjalnie? Czyżby istniało podejrzenie, że jest on po prostu zakłamanym, pazernym krętaczem? Nie może być!

Szanujący się obywatel każdego szanującego się państwa nie będzie zapraszał do siebie obcych wojsk, a już tym bardziej w celu polepszenia obronności, bo to byłby dyshonor i ujmowanie wartości kraju. Poniekąd też z tego powodu mam największy ubaw z Jarosława Kaczyńskiego, że PiS jako jedyny kreuje się jako partia patriotyczna i odwołuje się do dawnych wartości, ale jednocześnie zaprasza obce wojska, aby wkroczyły do kraju i założyły tu swoje bazy. Radziu nie powiedział niczego nowego. Ale dlaczego jego zdanie wyszło na jaw w ten sposób? Czyim interesem jest to, żeby oficjalnie mówił co innego?
Klasztor - Fechtmistrz

TheFlood

  • Wiadomości: 439
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #612 dnia: Czerwiec 22, 2014, 12:38:59 pm »
Cytuj
nie  chcę ci znowu wypominać tego korwina, ale mnie z kolei rozpierdala te 20 rzeczy które niczym go nie różniiły od tuska a które wszyscy usprawiedliwiają. I szczerze starego złodzieja po którym wszyscy wiedzą czego się spodziewać uważam za mniej niebezpiecznego niż nowego, z gębą pełną frazesów, na którym jak się ludzie po pół roku poznają, to do urn już nigdy nie pójdą, bo się będą bali jeszcze raz komuś zaufać.
 
Co tam dobro państwa, niech skurwysyny kradną, przynajmniej jest stabilnie. A że komuna zbankrutowała (bo nie oszukujmy się, oddali władzę bo nie mieli alternatyw) mając 42 mld długu a nasz wynosi już ponad 300 mld to chuj. Zadłużajmy się dalej, bo przecież nie będziemy wymieniać pewnego i udowodnionego złodzieja na kogoś, do kogo mamy tylko obawy że MOŻE być złodziejem.

Cytuj
obecny minister finansów nie chciałby się zgodzić na taki manewr by ratować pieniądze państwa.
Stosując Twoją własną argumentację - o ratowaniu państwa też tam nie padło ani jedno słowo. Za to dużo o ratowaniu własnych dup.

Cytuj
A poza tym cała ekonomia to gra pozorów. Drukowanie niby złe, a USA jechała na tym z 80 lat. Wzrost niby dobry, ale Chiny sztucznie go starają się hamować, bo to dopiero wywołuje inflację (co tylko pokazuje że co byś nie robił to ona i tak zawsze będzie). Może i nie chcą "dymu przed wyborami" ale jakby tego zabiegu z NBP nie zrobili i nagle zabrakłoby iluś miliardów w budżecie, co doprowadziłoby do krachu, może hiperinflacji i cholera wie czego, to dopiero jako obywatel byś się osrał na miętowo (jak zresztą my wszyscy) i pytał czemu rząd nic nie robił.
USA rządzi światem i ma u siebie bank dzierżący finanse połowy państw (dawno był dym że nie chcą Niemcom pokazać ich rezerw złota?) więc może sobie konfabulować i ukrywać fakty przed całym światem. Wyszło jasno na jaw, że ostatni kryzys był wynikiem działań grupy chciwych idiotów właśnie w tym hamerykańskim banku narodowym - doprowadzili do niego poprzez gigantyczne spekulacje.

Wzrost gospodarczy dla przeciętnego obywatela nie znaczy NIC. Znaczy tyle, że rząd będzie miał o ten 1% czy ile tam mamy większy wpływ z podatków. I nic więcej.

Odnośnie brakujących miliardów w budżecie - CO ROKU w tym kraju jest ustalany budżet z wielomiliardowym deficytem. Co roku brakuje w nim hajsu. Co roku pożyczamy hajs, żeby lud nie zobaczył że jest chujowo i nie rzucał gromów na rząd. Dodrukowanie hajsu niczego nie naprawi, tylko podtrzyma przez moment iluzję. A potem po dupie dostaną właśnie Ci najbiedniejsi, Ci najuczciwsi, Ci, którzy w PLN trzymają oszczędności. A chciałbym zauważyć, że RZĄD TO ZROBI. Już zmienili wymienianego w podsłuchanej dyskusji ministra.

Nie żeby coś, ale Korwin od 30 lat drze japę i składa wnioski o to żeby wprowadzono zakaz ustalania budżetu z deficytem. JAKO JEDYNA OSOBA W CAŁYM TYM BURDELU. Od 30 lat jest wyśmiewany, wypomina mu się jakieś bzdury i niszczy go medialnie, no jak to, przecież debil.

Cytuj
ale już pieprzysz w tym momencie. Pretensje o to że pieprzysz mam dlatego, że studiujesz historię więc powinieneś wiedzieć jak wyglądały hamerykańskie interwencje przez ostatnie 200 lat i dlaczego ameryka południowa tak kocha brata na północy.
Oczywiście że wiem. Ale wtedy byłby wróg czarno na białym i byłby jakiś sens. Byłoby kogo nienawidzić i z kim walczyć. A teraz patrzę jak moi właśni rodacy niszczą wszystko i mogę co najwyżej płakać.

 Besides... Gadasz jakby ekipa Tuska nie sprzedawała wszystkiego co się da za bezcen... Przecież nasze spółki już nie są nasze. Dawno było słychać, jak wbrew zapewnieniom premiera Rosjanie sobie kupili 20% udziałów w państwowym przedsiębiorstwie?

Cytuj
tbh nie śledziłem sprawy, więc jakbyś przybliżył, to byłbym wdzięczny. Tzn śledziłem tylko do momentu, że wielu frajerów wpłacało mu pieniądze bo obiecywał dosłownie złote góry, a potem chuj wie czemu mieli o swoją naiwność pretensje do rządu. Co się działo potem to dunno, sprawa była nudna, nie śledziłem
Do rządu? A kto tu mówi o rządzie? Facet oszukał tysiące ludzi i doprowadził swoje przedsiębiorstwo do bankructwa, pompując hajs w prywatne konta. I został po prostu uniewinniony. I mówisz mi że to wina oszukanych ludzi, bo byli naiwni. Jeśli tak Twoim zdaniem ma wyglądać dobre prawo i ludzki system to nie wiem czy chcę w ogóle z Tobą jeszcze dyskutować. Dosłownie popierasz to co jest teraz, popierasz prawo, które daje przywileje bandycie i zwala odpowiedzialność na ofiarę.

Nie wiem czy wiesz, ale niemieckie tabloidy się śmieją że w Polsce dowolna ustawa kosztuje milion euro.


Cytuj
singapur to przede wszystkim jest sztucznym tworem ekonomicznym, bo co innego prowadzić jedno dogodnie położone miasto-państwo portowe, a co innego 40-milionowy kraj. I że wspomnę kwestię mieszkań, bo dotyczyła suingapuru - rozwiązano ją w najbardziej lewacko-socjalistyczny sposób jaki można sobie było wyobrazić, więc nie wiem czemu przy tym ogólnym hejcie na cokolwiek lewicowego robi teraz za wzór.
Robi za wzór państwa, w którym DAŁO się z absolutnego gówna zmontować jedno z najbogatszych państw świata. Wystarczyło, kurwa, ruszyć głową i przestać kraść, bo te projekty udały się z jednego, kurwa, głównego powodu - z powodu nowego, bardzo prostego prawa antykorupcyjnego. Wg. litery którego jeśli urzędnik państwowy kupi coś na co nie mógł zarobić legalnie pieniędzy, idzie prosto do pierdla bez żadnych tłumaczeń. A u nas co? U nas w tabloidach podziwia się dzieciaki premiera, gdzie jedno kupuje sobie za 150 tysięcy gotówką samochód, a drugie płaci 10 koła miesięcznie za apartament w centrum Warszawy.

Wystarczyłby ten jeden kurewski przepis w Polsce + jego przestrzeganie i zobaczyłbyś jak wszystko się zmienia w 20 lat. Ale nie, nie da się, przecież rządzenie 40 milionowym (Wcale, kurwa, niewielkim) państewkiem to TAKIE TRUDNE jest.

Wiesz, Sent, Ty skończyłeś historię, wiedzę masz, a i tak czasem mi się wydaje że masz klapki na oczach. Mając od groma historycznych przykładów co niszczyło najpotężniejsze imperia Ty popierasz rząd, który robi DOKŁADNIE TO SAMO z niewielkim, słabym jak chuj państwem.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2014, 12:43:42 pm wysłana przez TheFlood »

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #613 dnia: Czerwiec 22, 2014, 12:42:57 pm »
Cytuj
Pytanie zasadnicze - skoro nagranie ma już kilka miesięcy, to dlaczego Radziu nie powiedział jeszcze takiego czegoś oficjalnie? Czyżby istniało podejrzenie, że jest on po prostu zakłamanym, pazernym krętaczem? Nie może być!

:D :D :D

Cytuj
Szanujący się obywatel każdego szanującego się państwa nie będzie zapraszał do siebie obcych wojsk, a już tym bardziej w celu polepszenia obronności, bo to byłby dyshonor i ujmowanie wartości kraju.

Tutaj pewna logika jest. Rosja jakby chciała to by nas podbiła w tydzień, ba nawet Białoruś dałaby rade jakby się postarała. Dlatego rządzący wiedząc, ze USA nie kiwnęło by nawet palcem, usiłują rozwiązać to sprytnie, czyli lokują wojska USA u nas i w razie ataku Ameryka musi coś zrobić bo ich wojska jakby nie patrzeć też są atakowane. Wycofać nie mogą bo stracą pozory, a to rzecz święta, można nic nie robić ważne, aby to jakoś usprawiedliwić.

Cytuj
Poniekąd też z tego powodu mam największy ubaw z Jarosława Kaczyńskiego, że PiS jako jedyny kreuje się jako partia patriotyczna i odwołuje się do dawnych wartości, ale jednocześnie zaprasza obce wojska, aby wkroczyły do kraju i założyły tu swoje bazy.

Jaruś też kretynem nie jest i wie, ze z Rosją żadnych szans nie mamy, a więc baza USA to automatyczne wciągniecie ich w konflikt.

Cytuj
Radziu nie powiedział niczego nowego. Ale dlaczego jego zdanie wyszło na jaw w ten sposób? Czyim interesem jest to, żeby oficjalnie mówił co innego?

Trzeba utrzymywać pozory, nawet "papierowy sojusznik" jest lepszy niż żaden.


"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #614 dnia: Czerwiec 22, 2014, 12:48:44 pm »
Ja o tym wiem, ale tak przynajmniej można zachować pozory, że jakąś tam armię się ma, a proszenie się o bazy wojsk USA to otwarte przyznanie własnej słabości na arenie międzynarodowej.

Cytat: Internety
RS: Ty, ja uważam, że można zajebać PiS komisją specjalną w sprawie Macierewicza.
JR: No, a co innego jest dzisiaj?
RS: No taaaak. Kaczyński się przyspawał do Macierewicza i teraz trzeba Macierewiczem ich obu na dno pociągnąć. To, co jest w materiałach prokuratorskich jest miażdżące. Można zrobić dwuletni cyrk. I niech oni się tłumaczą. Tam są straszne rzeczy. Wiem, bo byłem przy tym.
JR: Dobrze, tylko trzeba namówić. Musisz Donalda namówić.
RS: Donald się waha, ale lekko za. Powiedział: "niewykluczone". Niech oni, najpierw będzie skarga do sądu prokuraturę. (...) No tak, bo to jest skandal, kurwa. Skandaliczne. (...) To jest ewidentny deal Seremeta z Tuskiem. To, co robić. (...) Wiesz na czym polegała operacja ZEN, którą Macierewicz ujawnił? To była operacja, nadzorowałem ją...
Klasztor - Fechtmistrz