Ankieta

lewica czy prawica?

Prawica
7 (25%)
Lewica
1 (3.6%)
Coś pośrodku
6 (21.4%)
W d... to mam
6 (21.4%)
Oddam królestwo za monarchizm!
8 (28.6%)

Głosów w sumie: 28

Autor Wątek: Kącik politycznie niepoprawny  (Przeczytany 310590 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #510 dnia: Maj 29, 2014, 17:48:43 pm »
Feel the power of the niewidzialnej ręki rynku :D

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #511 dnia: Maj 29, 2014, 17:52:29 pm »
ale z lektur, zdjęć i źródeł pisanych z czasów zaborów i okresu międzywojennego wyłania się obraz społeczeństwa w którym etyka pracy stała jednak znacznie lepiej niż teraz.
mówisz o "chłopach" czy "karierze nikodema dyzmy"? A może o obrazie warszawskich sfer arystokratyczno-przemysłowych w "Lalce" lub u Żeromskiego?

Cytuj
 
Po pierwsze: starzy komuniści to nie jest połowa tego kraju. To ich miałem na myśli mówiąc o poplecznikach - bo to m.in. mordy z SLD najgłośniej drą japę o te Powązki.

nie, nawet w badaniach dla różnych frond połowa polaków uważa że stan wojenny uchronił kraj przed losem węgier i czechosłowacji, czyli de facto przyznaje jaruzelowi rację. A najgłośniej o te powązki to drą mordę wszelkie prawicowe czuby.
btw Korwin też jest za powązkami.

Cytuj
To nie moja wina że Kaczyńskiego wbito na Wawel - byłem temu bardzo, bardzo przeciwny. Z rzeczy które mi tu dalej zarzucasz:
ja tylko mówię że jaruzel nie jest specjalnie gorszy od wymienionych bohaterów, a powązki to cmentarz raz że wojskowy, dwa jak kogoś bardzo boli dupa, także miejsce gdzie leży chociażby gomułka, jeśli mnie pamięć nie myli.

Cytuj
Sikorski - z kwestią czy to był czy nie był zamach to się nieco jednak waham. Są na to trochę podejrzane poszlaki, vide zachowanie Brytyjczyków.
zamacch to wspomniałem by było wiadomo że nie mówię o współczesnym sikorskim, też gnidzie. W każdym razie drugowojenny sikorski był małym krętaczem chorym na władzę i niekompetentnym. O tym się głośno nie mówi, ale może kkogoś oświecę - wiecie co on robił na tym gibraltarze? Wracał z bliskiego wschodu, gdzie próbował odebrać wojsko andersowi, ale żołnierze kazali mu wypierdalać.

Cytuj
Powstanie Warszawskie - błąd, nie błąd, o bohaterstwie się nie zapomina, nawet bezsensownym. W zasadzie to bohaterstwo z definicji jest bezsensowne.
200 tysięcy ofiar i miasto zrównane z ziemią, choć było wiadomo, że rosjanie nie pomogą bo to była akcja przeciw nim, a potem pretensje. Prowodyrzy  wiedzieli  że nie będzie pomocy od nikogo, a następnie uciekli. Jeśli to było bohaterstwo, to jaruzela trza by chyba zakonserwować i postawić w mauzoleuum jak lenina. Zresztą to temat na osobny temat, ale jeśli prowadzenie do eksterminacji i pogorszenie losu narodu po bezsensownych powstaniach to bohaterstwo, to nie chcę wiedzieć co jest zbrodnią.
I dlatego jestem kurewsko dumny ze swoich wielkopolskich korzeni, u nas zawsze był porządek i praca u podstaw, a za broń chwytano, gdy była szansa na rezultat, jak w 1804 i  1918.


Cytuj
  Nie powiedziałeś, że chciałbyś coś zmieniać, tylko raczej krzyczysz żebym się od tego kodeksu odczepił, bo musi być. A ja się nie odczepię, bo jest do dupy. A śmieciówki to była niby próba reformy - gówniana jak sam przyznajesz, i do tego skierowana w ogóle w niewłaściwym kierunku. Trzeba sięgnąć znacznie głębiej.
t
bo jak przez pięć postów krzyczysz że lepiej go zlikwidować to już lepszy kulawy niiż żaden.
a śmieciówki to nie reforma, to miało dotyczyyć ściśle okreslonych sytuacji, a posłużyło do wałów.

Cytuj
Człowieku, weź Ty graj w szachy. Tam będziesz miał wszystko wedle woli. Jedne piony białe, drugie czarne, a pola wszystkie kwadratowe. (...)
Sorry, ale to ty wskakujesz do wagonika "korwińskiego" że wszystko jest złe, zbiurokratyzowane i w ogóle do dupy i trzeba rozpieprzyć bo nie ma wolności i wolnego rynku, a potem w zasadzie proponujesz dokładnie to samo co mamy teraz. A przynajmniej "zwalczając mnie" proponujesz dokładnie to samo o czym ja cały czas mówię.
A co do błędów i tak dalej - tbh nie chce mi się kłócić z kimś kto i tak uważa że wie lepiej, choć nie ma zielonego pojęcia o tym jak to działa od środka. Ja przez pół roku nasłuchałem się dość anegdot jak ktoś musiał odejść z pracy przez pierdołę (np. dlatego że chcąc  dobrze coś komuś dał, ale złamał tym samym prawo) albo o przegranych postępowaniach w sądzie aadministracyjnym. A, i dostałem "rządową posadę" bez znajomości.

Cytuj
Bo jedynym sensownym rynkiem w Polsce stał się rynek usług, a powyżej chuja nie podskoczysz. Nie ma dosyć odbiorców żeby wszyscy obywatele znaleźli zatrudnienie w usługach. A przemysł w Polsce został już doszczętnie zniszczony przez nasz własny rząd, bo łapóweczki, bo nieopłacalne, bo taniej kupić zza granicy... Podstawą powinno być zapewnienie naszemu państwu jak największej niezależności. A u nas postępuje się zupełnie odwrotnie.

Nie, przemysł niszczą przede wszystkim chiny oraz inne kraje, gdzie jest taniej produkowac mimo konieczności transportu gotowego towaru przez 20 tys km na rynek zbytu. Konkurowac jakością też nie możemy, bo nigdy jej nie mieliśmy na tak wysokim poziomie.
 
Cytuj
Mimo wszystko komuniści rozumieli jak ważne jest uprzemysłowienie państwa (nawet nie do końca opłacalne), a teraz... eeech.
komuniści mieli dwa cele, stworzyć klasę robotniczą której nie było, by robiła za podpoorę ideologiczną, a po drugie przemysł cięzki był potrzebny by tworzyć broń dla ZSRR gdy przyjdzie do ostatecznego obalania kapitalizmu. Właśnie o to wyjebał się PRL tak naprawdę, bo wszystko szło dobrze do początku lat 50, kiedy ktoś nie wpadł na to, że fabryki mają robić głównie czołgi, a reszta towarów to niejako przy okazji, w efekcie  nasz 'prężny przemysł' nie tworzył tak naprawdę niczego, bo wszystko szło w zbrojeniówkę.
Ale fakt faktem, dla industrializacji i postępu cywilizacyjnego kraju w pięć lat zrobili tyle, co w drugiej RP nie udało się przez lat dwadzieścia.

Feel the power of the niewidzialnej ręki rynku :D
oho, mamy na sali miłośnika fistingu, kryptolewak jeden :D
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2014, 17:58:24 pm wysłana przez Sentenza »

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #512 dnia: Maj 29, 2014, 17:58:13 pm »
A że tak wtrącę, to nie było z powstaniem W. tak, że hitlerowcy nie mogli wykurzyć powstańców i to oni dali cynk, że powstanie się uda? Coś takiego słyszałem gdzieś.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #513 dnia: Maj 29, 2014, 18:00:43 pm »
A że tak wtrącę, to nie było z powstaniem W. tak, że hitlerowcy nie mogli wykurzyć powstańców i to oni dali cynk, że powstanie się uda? Coś takiego słyszałem gdzieś.
szczerze mówiąc pierwsze słyszę, ale IPN dokonywał już tylku karkołomnych i zwyczajnie wyjętych z dupy argumentów by zaklinać rzeczywistośc, że nie zdziwiłbym się, gdyby w jakiejś książce coś takiego padło.
Nie, żadnego cynku nie było, to była całkowicie polska decyzja polityczna, niemcy byli kompletnie zaskoczeni. Gdyby wiedzieli, mieliby gotowy jakiś plan or whatever, zamiast walczyć o każdą ulicę.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #514 dnia: Maj 29, 2014, 18:12:03 pm »
Więc co? Ktoś się przeliczył, został okłamany lub chciał zgrywać bohatera i zbawcę narodu?

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #515 dnia: Maj 29, 2014, 18:12:32 pm »
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=4PS1ILT9rwI" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=4PS1ILT9rwI</a>
Haha, made my day. :D

A o powstaniu warszawskim to lepiej w ogóle nie mówić. Komedia omyłek. Zaczynając od tego, że decyzję o rozpoczęciu podjęła jedna osoba, na dodatek opierając się o niepewne informacje.

Moją ulubioną akcją był chyba szturm na dom akademicki przy pl. Narutowicza. Polecam lekturę, niezła farsa.

EDIT:
Cytuj
Więc co? Ktoś się przeliczył, został okłamany lub chciał zgrywać bohatera i zbawcę narodu?
"Bór" Komorowski. Bo rozsądniejszego "Grota" dorwało Gestapo jakiś czas wcześniej.
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2014, 18:15:15 pm wysłana przez dziki »
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #516 dnia: Maj 29, 2014, 18:25:51 pm »
w skrócie wszystko na raz Atrion. Niewygodne informacje zatajano lub ignorowano, chciano zrobić z powstania pokazówkę, liczono że coś się wymusi i tak dalej. Nazwałbym to cyrkiem gdyby nie stosy trupów.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #517 dnia: Maj 29, 2014, 18:30:55 pm »
Ostatnio czytałem wersję, że sowieci zwerbowali Leopolda Okulickiego, obiecując mu, że może i Polska i będzie czerwona, ale przynajmniej będzie na mapie i będzie się rozwijać. Ten się skusił i wydano mu polecenie, że ma doprowadzić do powstania, więc zaczął wywierać wpływ na resztę dowództwa. A gdy było już po wojnie i nie był im potrzebny to po prostu go zlikwidowali i tyle.

Źródło - tekst jest na stronie głównej.
Klasztor - Fechtmistrz

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #518 dnia: Maj 29, 2014, 18:37:13 pm »
I tu z kolei nasuwa się pytanie czy uznać Powstanie W. jako święto narodowe, czy świętowanie porażek? Z jednej strony uznając jako święto uznamy, że prowodyrzy byli OK, olewając olejemy tych wszystkich ludzi, którzy zostali okłamani i walczyli do ostatniej kropli krwi wierząc, że nadejdzie pomoc.

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #519 dnia: Maj 29, 2014, 18:53:57 pm »
Dokładnie, Muad. To jest dylemat.

Zwykli ludzie i żołnierze wierzyli w słuszność powstania, wierzyli, że im się uda, że wyzwolą Warszawę. Dowództwo (nie tylko Polskie, bo chyba Patton krytykował powstanie) już przed wybuchem wiedziało, że nic z tego. I dlatego określenie powstania jako "porażka" jest moim zdaniem nieodpowiednie, bo to było celowe posłanie ludzi na śmierć.

Ponoć lepiej zginąć na stojąco, niż żyć na kolanach. Powstańcy ginęli na stojąco i nie odmawiam im bohaterstwa. Ale w ogólnym rozrachunku cały kraj żył potem na kolanach.

Zresztą całe te powstanie jest jak Europa z tamtych czasów - nic nie jest jasne i oczywiste, nie jest jednobarwne.
Klasztor - Fechtmistrz

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #520 dnia: Maj 29, 2014, 19:02:22 pm »
Moim zdaniem żaden pokaz bohaterstwa nie był wart takiego poświęcenia. Co z tego, że pokazaliśmy jaja, skoro Niemcy odwdzięczyli się nam zamieniając stolicę w powierzchnię Księżyca. Na dodatek umarło wielu młodych, wykształconych ludzi, którzy byliby o wiele przydatniejsi w socjalistycznej Polsce, a nie popisie na froncie i tak kończącej się wojny.

No i pozwoliliśmy Niemcom umocnić linię Wisły, bo ze względu na powstanie sowieci wstrzymali swoją ofensywę.
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #521 dnia: Maj 29, 2014, 19:09:05 pm »
Może tak nowy temacik i wydzielenie postów?
Klasztor - Fechtmistrz

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #522 dnia: Maj 29, 2014, 19:21:39 pm »
albo do pogaduch historycznych. Ale zanim to ewentualnie nastąpi - skoro generalnie uważacie powstanie W. za jedną wielką pomyłkę gdzie walczono o z góry przegraną sprawę, a straty były niewspółmierne do korzyści, to nie czaję jak można jednocześnie butthurtować na jaruzela, że zdusił w zarodku podobną próbę samobójczą zamykając na pewien czas głównych prowodyrów. Co, lepiej było znowu pozwolić wykrwawiać się setkom tysięcy i oglądać gruzy miast jakby weszli rosjanie?
//jeśli ktoś uważa, że by nie weszli, to niech spojrzy na jakąkolwiek mapę i następnie z czystym sumieniem powie, że zostawionoby taki wyłom w bloku samemu sobie..//

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #523 dnia: Maj 29, 2014, 19:30:05 pm »
Ewentualnie temat "XX wiek".

Moim zdaniem Jaruzelski nie mógł nawet palcem kiwnąć bez zgody Ruskich.
Klasztor - Fechtmistrz

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #524 dnia: Maj 29, 2014, 19:37:13 pm »
Moim zdaniem Jaruzelski nie mógł nawet palcem kiwnąć bez zgody Ruskich.
Raczej "albo załatwicie to sami, albo wam przyniesiemy bratnią pomoc jak czechosłowacji". Summa summarum, lepiej imho wyszliśmy na stanie wojennym z jego 50? 100? góra 200? ofiarami niż tysiącami i zniszczeniami.
Już nie będę rozpalał dyskusji czy tych 200 ofiar nie dało się uniknąć, bo tyle samo źródeł mówi że winna była strona rządowa, co że sama została zaatakowana pierwsza i się broniła, zresztą przyzznał to sam rokita którego ciężko posądzać o sympatię do strony rządowej.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!